Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vade farksız taksit ile motosiklet almak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Merhaba bugun TVS APACHE RTR 200 ilanlarına bakarken kredi kartına Vade farksız taksit imkanı olan ilanlar gördüm. Ben daha önce hiç bir şeyi taksit ile almadığım için anlayamadım bayiyi aradığımda 40000 peşin 60000 taksitle ödeyeceksin dediler. Sormak istediğim şey şu; bu motoru bu şekilde aldığım zaman vade farkı olmadığı için 100000 tl ye almış mı oluyorum yoksa bankaya ödeyeceğim para ile bu fiyat artar mı? kredi kartı işlerinden hiç anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS RTR200
    evet. "vade farksız" dendi ise söz konusu miktarı direk taksitlere bölüyor. kredi kartında tahsil edilecek miktarda limit olması gerek.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    kredi kartınızda en az 60bin lira limit olması gerek ki 60bin lirayı takside bölebilsin. işin zor kısmı bu yani.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Şuan bankalar limitleri uçurmuş vaziyette. Kartınızı biraz aktif kullanın, 1 yıl içinde 2. el 2020 model üzeri B sınıfı bir arabayı kredi kartı ile alabilirsiniz.

Keza geçen ay ben de %2 vade farklı 9 taksit ile bir motosiklet satın aldım

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı hakaniko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan bankalar limitleri uçurmuş vaziyette. Kartınızı biraz aktif kullanın, 1 yıl içinde 2. el 2020 model üzeri B sınıfı bir arabayı kredi kartı ile alabilirsiniz.

Keza geçen ay ben de %2 vade farklı 9 taksit ile bir motosiklet satın aldım
    Hocam babamın kartından alacağız limiti var fakat banka bunun üstüne bir şey ekliyor mu acaba yoksa o 60 bini direkt ödüyormuyuz. bir de bir tanıdığım kasko yapmak zorundasın dedi öyle bir şey var mı acaba.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ilk motorumu 2013 yılında 5000 tl ye kredi kartına 10 taksitle almıştım.sym symphony 125 sr mı neydi ilk göz ağrım eğerki pcx alsaydım 8000tl faizi ile birlikte 11 bin tl oluyordu geri ödemesiyle birlikte.bu detayları hala hatırlamam normal değil bence neyse 10 gün önce neredeeyse 10 sene sonra yine bir scooterı yine sym markasını jetx i kredi kartına 10 taksitle aldım eğer kredi çekseydim 4.10 dan maşallahı vardı geri ödemenin.aynı tas aynı hamam aynı senaryo 1 ileri 1 geri gidiyor ülke yerinde sayıyor kredi kartını yükseltmen kredi çekmenden daha kolay şu dönemde.düzenli öderim banka şu an bana 530 bin tl limit verebiliyor kartın taksit süresine ayarlayabiliyorsanız kendinizi tabiki 0 faizli bir mal edinme durumuna getirebilirsin şu dönemde bulunmaz bir nimet.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    60.000 i kaç taksite bölerse aydan aya o kadar ödersiniz, ancak herhangi bir taksidi zamanında tamamını ödemez ve faiz işlemeye başlarsa o zaman 60.000 den fazlasını ödemek zorunda kalırsınız.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam babamın kartından alacağız limiti var fakat banka bunun üstüne bir şey ekliyor mu acaba yoksa o 60 bini direkt ödüyormuyuz. bir de bir tanıdığım kasko yapmak zorundasın dedi öyle bir şey var mı acaba.
    Eğer ki vade farksızsa sizden tamı tamına 60 bin lira çeker ve sizde tamı tamına 60 bin liradan 1 kuruş fazla ödemezsiniz bu kadar basit
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de bir tanıdığım kasko yapmak zorundasın dedi öyle bir şey var mı acaba.
    Kasko krediler için geçerli. Kredi kartıyla alırken böyle bir zorunluluk yok.
    Ama trafik sigortasını her halükarda yaptırmak zorundasınız.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tvs sym hero gibi markalar vade farksız motosiklet satarken honda yamaha suzuki neden satmıyor banka aynı banka sektör de aynı sektör
    hiç unutmuyorum 2007 yılında sıfır km cbf 150 alacaktım peşin 2900 tl idi karta taksit ile alırsam 3300 demişti bayi tabi o zaman 3300 tl limit olan kredi kartı kimsede yoktu çevremde bu günün 1200000 tl gibi bir paraya denk geliyor
    halbuki şimdi kart limitlerine bakıyorum 345k değil 1 tane motor alacak limit 3 tane alacak limit verdiler vatandaşa ekonominin uçtuğunu buradan anlıyorum

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    Anılarım canlandı, izmir e ilk gelen partiden cbf 150 almıştım , peşin 2700 tl ye çok güzel motosiklet sınıfında üzerine ürün gelmedi hala .
    Çok gezdim onunla ....

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs sym hero gibi markalar vade farksız motosiklet satarken honda yamaha suzuki neden satmıyor banka aynı banka sektör de aynı sektör
    Liste fiyatının %20-30 fazlasına sattıkları belgelenir o zaman
    maykilceksin bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liste fiyatının %20-30 fazlasına sattıkları belgelenir o zaman
    liste fiyatının fazlasına satmıyor vade farkı oluyor diyor banka komisyonu vs (yersen!! faturaya buna eklemiyor )
    geçen yıl 29000 tl tek çekeyim dedim ona bile 3700tl komisyon farkı koydu gidip 12 taksitle nakit avans çektim 3000 tl fark oldu
    yoksa tek çekecektim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç unutmuyorum 2007 yılında sıfır km cbf 150 alacaktım peşin 2900 tl idi karta taksit ile alırsam 3300 demişti bayi tabi o zaman 3300 tl limit olan kredi kartı kimsede yoktu çevremde bu günün 1200000 tl gibi bir paraya denk geliyor
    halbuki şimdi kart limitlerine bakıyorum 345k değil 1 tane motor alacak limit 3 tane alacak limit verdiler vatandaşa ekonominin uçtuğunu buradan anlıyorum
    Suzuki'de (ve Doğan Trend'in diğer markalarında) değişik tutarlarda kredi kartına vade farksız taksit kampanyaları var. Honda ve Yamaha için duymadım / görmedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    honda aralık ayında 100000 tlye vade farksız 12 taksit kampanyası yaptı. kampanyadan önce de her şeye 30-40 bin zam yapmışlardı zaten.

vade farksız taksitle satanlar peşin fiyatının üzerine koyarak vade farksız taksit yapıyor. bazen bankalar ekstra kampanya yaptığı için koyulan fark daha az oluyor tabii. vade farksız kampanyası olan herhangi bir bayiye nakit teklif etseniz indirim yapar muhtemelen.

geçen sene faizler düşük, enflasyon yüksekken kredi kartıyla alışveriş yapmak harikaydı. %8 vade farkıyla nc750x almıştım 12 ay taksitle. taksitleri bitmeden motorun fiyatı 305'ten 470'e geldi. o da şimdilik.

ama şu anda 12 ay taksitle vade farksız aldığın motora hiç dokunmadan satmaya çalışsan %30 altına ancak müşteri bulursun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda aralık ayında 100000 tlye vade farksız 12 taksit kampanyası yaptı. kampanyadan önce de her şeye 30-40 bin zam yapmışlardı zaten.

vade farksız taksitle satanlar peşin fiyatının üzerine koyarak vade farksız taksit yapıyor. bazen bankalar ekstra kampanya yaptığı için koyulan fark daha az oluyor tabii. vade farksız kampanyası olan herhangi bir bayiye nakit teklif etseniz indirim yapar muhtemelen.

geçen sene faizler düşük, enflasyon yüksekken kredi kartıyla alışveriş yapmak harikaydı. %8 vade farkıyla nc750x almıştım 12 ay taksitle. taksitleri bitmeden motorun fiyatı 305'ten 470'e geldi. o da şimdilik.

ama şu anda 12 ay taksitle vade farksız aldığın motora hiç dokunmadan satmaya çalışsan %30 altına ancak müşteri bulursun.
    Elinde döviz varsa döviz bazda %30 daha ucuza ve erkenden almış da olabilirsin. Bu açıdan bakınca halen güzel. Suzuki'de fiyatlar USD olarak 12 ay önce ne kadar idiyse kuruşuna kadar aynı. Motosikletlerle ilgili ekonomik değerlendirmeyi döviz bazda yapmakta fayda var, piyasası tamamen döviz fiyatları üzerinden belirlenen bir mal için Türk Lirası bir anlam ifade etmiyor... Bir de satmak için motosiklet niye alıyoruz, galerici miyiz?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde döviz varsa döviz bazda %30 daha ucuza ve erkenden almış da olabilirsin. Bu açıdan bakınca halen güzel. Suzuki'de fiyatlar USD olarak 12 ay önce ne kadar idiyse kuruşuna kadar aynı. Motosikletlerle ilgili ekonomik değerlendirmeyi döviz bazda yapmakta fayda var, piyasası tamamen döviz fiyatları üzerinden belirlenen bir mal için Türk Lirası bir anlam ifade etmiyor... Bir de satmak için motosiklet niye alıyoruz, galerici miyiz?
    evet, şimdi enflasyon farkı az çok yansıtılıyor ama olası bir döviz hareketinde yine karlı olunuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler