Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Polis Montu

Motovento
    REKLAM ALANI

Trafik polislerinin giydiği sarı-yeşil montların görünürlüğü oldukça iyi. Sanırım gerçekten su da geçirmiyorlar. Bunları hangi firma üretiyor? Belki üstünde "TRAFİK POLİSİ" yazmayan modelleri de vardır.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu montlar sanırım motosiklet montu değil. Görünürlük konusunda iş görür ama koruma anlamında sizi yarı yolda bırakır.
    espresso bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    İş güvenliği mağazalarında buna benzer ürünler olabilir,bende benzeri var uzun yola çıkacağım zaman motosiklet montumun üstüne giyiyorum bilerek 2 beden bol almıştım.Kalınlığı tahminim yaklaşık 1.5mm gibi bişey içide pamuklu olduğu için rüzgardan ve soğuktanda koruyor.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dURT firmasının takım halinde böyle bir ürünü vardı. Boşa harcayacak param olsa alıp yazdıracaktım.

Arayan bulurmuş diyo gugıl emmi.
    muam ve espresso bunu beğendiler.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    muam bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben bu rengi çok seviyorum fakat çok çabuk pisleniyor ve temizlenmiyor
    işmonttan aldığım bu renk yağmurluklar var çok seviyorum ama üzerine yapışan hiçbir kir ve leke temizlenmiyor renk değiştiriyor fakat ne yaparsan yap temizlenmiyor yırtılmadan atmaya da kıyamıyorum öyle pis pis giyiyorum
    okanius, otopsici, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu montlar sanırım motosiklet montu değil. Görünürlük konusunda iş görür ama koruma anlamında sizi yarı yolda bırakır.
    Evet, biliyorum. Derdim yapan firmayı bulursak bu kalitede normal montun üstüne giyilecek bir şey yaptırmak. Ya da YUNUS'lar var. Onlar korumalı mpnt giyiyorlar herhalde ancak montları siyah ağırlıklı.
    Bu trafik polisi montunun yeşilini yapan hiçbir iş kıyafeti firması yok. Bunların rengi, solmazlığı ve su geçirmezliği çok kaliteli.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    herhangi bir trafik polisine sorabilirsiniz.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işmonttan aldığım bu renk yağmurluklar var çok seviyorum ama üzerine yapışan hiçbir kir ve leke temizlenmiyor renk değiştiriyor fakat ne yaparsan yap temizlenmiyor yırtılmadan atmaya da kıyamıyorum öyle pis pis giyiyorum
    Doğru valla. Bende de pantolonu var ve kirleri çıkartamıyorum. Çok saçma...

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bir ara facebook motor guruplarından birinde yunusların kullandığı birebir takımları satıyorlardı yazısız şekilde. asker/polis malzemeleri satan yerlerde de bulunur muhakkak.

ama böyle neon sarı montlar yağmur çamurda leş oluyor. ben yelek kullanıyorum, her hafta sonu leğende yıkıyorum. hanım makineye atmam onu diyor. öyle pisleniyor yani.
    freasy bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş güvenliği mağazalarında buna benzer ürünler olabilir,bende benzeri var uzun yola çıkacağım zaman motosiklet montumun üstüne giyiyorum bilerek 2 beden bol almıştım.Kalınlığı tahminim yaklaşık 1.5mm gibi bişey içide pamuklu olduğu için rüzgardan ve soğuktanda koruyor.

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik polislerinin giydiği sarı-yeşil montların görünürlüğü oldukça iyi. Sanırım gerçekten su da geçirmiyorlar. Bunları hangi firma üretiyor? Belki üstünde "TRAFİK POLİSİ" yazmayan modelleri de vardır.

https://www.detayhaberler.com/images...tistirdi-h.jpg

Bu ürünlerden limanda çalıştığım için iş güvenliği sebebiyle kullanıyoruz. Şirket her sene dağıtıyor. Bir kaç defa kışın ben de yazlık motosiklet montumun üzerine giyerek deneyimledim. Bu montları giydiğimde terletiyor. Üst üste giyildiği için motosiklet kullanırken hareket kabiliyetini sınırlıyor ve zorluyor. Pirelli lastik adam gibi dolaşıyorsunuz. Ha derseniz ki motosiklet montunun üzerine değil, direkt sadece bu montu giyerim. Bu durumda da Tommygun'ın dediği gibi bu montların kumaş yapıları cordura değil. Sürtünmeye dayanıklılığı yok. Mont içerisinde korumalıklar da yok. Fiyatları da artık bunların pek ucuz değil. O paraya reflektif renklerde yeni bir motosiklet montu alınabilir.

Yamtar kaban/palto olan modelini iletmiş. Bunların bir de mont şeklinde olup, kolları fermuarlı çıkartılarak yelek gibi giyilen modeli var. Uygun fiyatlı yada beleş bu mont/yelek modelden denk getirirseniz montunuzun üzerine yelek gibi giyebilirsiniz. Onun haricinde bu motosiklet için üretilmemiş kumaşlardan yapılan, korumalık cepleri olmayan kıyafetlere boşuna para vermeyin.

Muam bizim polislerimizin büyük çoğunluğu yüksek ego sahibidir. Çiş yarışını sevmezler. Onların ekipmanlarına benzer, üzerinde polis yazmasa bile aynı marka model bir şey giyersen dikkatlerini çekersin. Uygulamalarda çevireceği yoksa bile çevirir, nereden buldun, neden aldın, kendine polis süsü vererek mi dolaşıyorsun gibi sorgulama yapabilir. Kıyafete bir şey diyemese bile şüphe görür, olmayacak bir şeyden cezayı keser.

Geçen sene yazlık mont üzerine babama giydirmiştim bu reflektörlü montlardan. Görsel fikir vermesi amaçlı paylaşayım.

F54, espresso ve muam bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef katılıyorum. Benim montun aşağı yukarı yarısı neon sarısı. Görünürlüğü arttırsın diye tercih etmiştim ama böcek kanlarını temizlemek büyük zulum. Ne yaparsan yap belli bir süre sonra kararıyor malesef sarı yerler. Alternatif şart.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben motomax mağazasından 4riders mrka alt üst takım yağmurluk almıştım, üst yağmurluğu bunlar gibi parlak sarı renkte. montun üzrine giyiyorum hatta yağış çok olmasa bile görüş azalmışsa da giyiyorum görünür olayım diye. Genelde memnun kaldım o üründen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef katılıyorum. Benim montun aşağı yukarı yarısı neon sarısı. Görünürlüğü arttırsın diye tercih etmiştim ama böcek kanlarını temizlemek büyük zulum. Ne yaparsan yap belli bir süre sonra kararıyor malesef sarı yerler. Alternatif şart.
    ben ekipmanların kirlenmesi konusunda biraz da pasaklı olmayı kabullenelim kafasındayım. çamaşır makinesinde yıkayınca bozuluyorlar. askıya asıp duşta ılık suda deterjan kullanmadan şampuanla ya da sıvı sabunla falan artık temizlendiği kadar temizlensin yeter, dışı pis olsa da içi temiz olsun yeterli diyorum.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Montum komple sarı olmasa da sarı renk düzeni var. Acayip kirleniyor ve bunu belli ediyor. Ben olsam tercih etmezdim. Sonraki montlarımda tercih etmedim

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Muam bizim polislerimizin büyük çoğunluğu yüksek ego sahibidir. Çiş yarışını sevmezler. Onların ekipmanlarına benzer, üzerinde polis yazmasa bile aynı marka model bir şey giyersen dikkatlerini çekersin. Uygulamalarda çevireceği yoksa bile çevirir, nereden buldun, neden aldın, kendine polis süsü vererek mi dolaşıyorsun gibi sorgulama yapabilir. Kıyafete bir şey diyemese bile şüphe görür, olmayacak bir şeyden cezayı keser.
    ...
    Bak bu konuda çok haklısın. Kesin sararlar.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    normal mont uzerıne forte gt yağmurluk gıyın ne soğuk ne yağmur ınsaatcı gıbı dolanmaktan ıyıdır motor ustunde gercekten komık oluyor ıs montları bana gore

Motosikleti
    Honda NC700X
    Ismont malzemeleri gayet kaliteli motosiklet montu uzerine giyiyorum bende bir beden buyuk almak daha iyi olur 2 kalite vardi ben yaklasik 8-10 sene once almistim hala kullaniyorum cok memnunum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)