Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Piyon dişlisi subab ayarı işcilik 2000 bin tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu "radyatör"lere esajjör deniyor galiba ingilizcedeki heat-exchanger'i türkçeye esanjör diye çevirmişler jargona öyle yerleşmiş. Gemi makina dairesinde görmüştüm, dev gibi şeylerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

silindir kapağına "kaver kapağı" diyen makinacı görmüştüm, yaa abi zaten kaver dediğin kapak demek niye sonuna kapak ekliyorsun deyince dile böyle yerleşmiş diyordu.
    Doğrudur Türkçe telaffuzu jargona yerleşiyor sonra yazarkende eşanjör diye yazıyoruz , daha böyle bir çok parça adı var :D benim 2004 Vstrom da motor yağını soğutmak için ince bir radyatör vardı ama 2013 modelinde bu radyatör yerine yağ filtresinin de üzerine vidalandığı
    ufak bir eşanjör var , Cyan'ın en yeni kasa Vstrom'da da vardı köfte turu için buluştuğumuzda görmüştüm ;)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur Türkçe telaffuzu jargona yerleşiyor sonra yazarkende eşanjör diye yazıyoruz , daha böyle bir çok parça adı var :D benim 2004 Vstrom da motor yağını soğutmak için ince bir radyatör vardı ama 2013 modelinde bu radyatör yerine yağ filtresinin de üzerine vidalandığı
    ufak bir eşanjör var , Cyan'ın en yeni kasa Vstrom'da da vardı köfte turu için buluştuğumuzda görmüştüm ;)
    Bahar gelsin soğuklar bitsin de yine köfte turu yapalım.
    Ahmetbey bahar köftecisi benim eve 400m yakına şube açıyor, Ahmetbey'e gitmeme gerek kalmadı, ama şuba açacak kadar işi büyüttüğüne göre eski otantikliğini beklememek lazım, Ahmetbey kasabasında başka köfteci deneyelim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahar gelsin soğuklar bitsin de yine köfte turu yapalım.
    Ahmetbey bahar köftecisi benim eve 400m yakına şube açıyor, Ahmetbey'e gitmeme gerek kalmadı, ama şuba açacak kadar işi büyüttüğüne göre eski otantikliğini beklememek lazım, Ahmetbey kasabasında başka köfteci deneyelim.
    Bu sene artık oğlak işine girelim dedim... Az kaldı.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene artık oğlak işine girelim dedim... Az kaldı.
    Ahmetbey'den biraz ileride Sütlüce köyünde Oğlak çevirmeciler meşhurmuş. Bir kaç yer öğrenip baharda tur yapalım.
    Yine Ahmetbey - Lüleburgaz arasındaki Evrensekiz kasabasında da gölet kıyısında çevirmeciler varmış diye duydum. Bahar gelince ben önden bi keşif yapıp yer tespit edeyim.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gelip izleyebilirsin umarım sıkılmazsın bizim ayar uzun sürüyor , 24 silindir var ;)
    Hayır benim motoru getiricem 10bine yapacaksan ve izlememe ve haliyle karışmama ses etmeyeceksen anlamındaydı :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır benim motoru getiricem 10bine yapacaksan ve izlememe ve haliyle karışmama ses etmeyeceksen anlamındaydı :D
    Motor neydi ? şimsiz piyanolu sistem ise bir kahve ısmarlasan yeterli ;) motorun tamamen soğumasını beklemeyi saymazsak iki saatlik iş izlemek serbest :D
    espresso, Cyan ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motor neydi ? şimsiz piyanolu sistem ise bir kahve ısmarlasan yeterli ;) motorun tamamen soğumasını beklemeyi saymazsak iki saatlik iş izlemek serbest :D
    şimsiz italyan işi olur mu hocam ya =)
    RS660. Servis manuelini atarım, İtalyanın dil birliğinin kurulmasına ön ayak olan Dante'den başlayabilirsin sövmeye =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)