Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dominar 250 Bu sorun neyin nesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    5500 Kilometre civarındaki nispeten bilinmiş bir markada böyle hata kabül edilemez, egzantrik mili değişecekse bahsedildiği gibi "abi sen kullan idare eder ya" demekle maalesef iş yürümüyor. Ne kadar servis diye adı geçsede servislere pek güvenmeyin, servisin kalitesi motosikletin markası değil içerde bakım yapan usta belirliyor hatta hayati bir parçalarıda. İşin aslı buradaki suçlu kim diye sorarsanız ustanın kendisidir ciddi bir durumu önemsizmiş gibi göstererek ciddi masraflara sonuç açmış bulunmakta, eğer isteseydi motosikletin durumunun ciddi olduğundan bahseder ve garanti işlemlerini hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlayabilirdi. Gaz vererek çalıştırma konusuda başlı başına saçmalık belliki sensörlerde bir sıkıntı var ki motosiklet gaz vermeden çalışmıyor, yine bu ustanın baştan savması ile oluşan bir durum isteseydi motosikletinizdeki tüm problemleri çok rahatlıkla çözebilirdiler. Daha öncesinde Piaggio grubunun ve Ktm'nin yetkili servisinde bu tarz işlerle uğraştığım için az çok bir tecrübeye sahibim, belkide bakımınızı Bajaj'ın kendi sistemine işlemedikleri için garanti dışıda kalıyor olabilir, çalıştığım zamanlarda bir çok motosikletin bakımının işlenmediğine şahit olmuştum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Gerçekten markadan soğuttu bu sıkıntı. Şimdi motosikleti aldığım bayiye çekici ile götürmek zorundayım. Bakalım süreci buradan aktarmaya devam edeceğim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sıfır olsun, sıkıntı çıkarmasın" mantığında yeni motosiklet alıp da 10.000 km dolmadan büyük problem yaşayan kardeşlerimize çok üzülüyorum. İnsanın motoruna da servisine de sövüp lanet edesi geliyor. Geçmişler olsun, umarım sorununuzu en az maliyetle çözersiniz.
    ben böyle sıfır olsun sıkıntı çıkarmasın mantığında olupta gidip çin malı alan kardeşlerimize hiç üzülmüyorum boşver sende üzülme
    kim ne derse desin sıfır km çinli alacağıma 8 10 yaşında 50 60k km de japon alırım bakarım keyfime aklım yolda kalırmıyım soruları ile karıştırmam arkadaşım var sıfır km ktm 390 alacaktı yaw ne işin var 390 cc hindistanda üretilen motorla git kendine 3 yaşında v storm 650 veya 7 yaşında afrika al dedim gitti afrika aldı keyfine bakıyor
    bir arkadaşım a transalp 650 var satıp 500 cc çinli enduro alacak dedimki hayatının hatasını yaparsın 18 yaşında 120000 km 12 senedir kullandığın motor satılıp çinli marka yumurtadan ne çıkacağı belli olmayan motor alınmaz sen transalpe binice yolda kalacağın hiç aklına geliyor mu dedim yoo dedi ama çinli öyle mi dedim
    arkadaşlar çinli motor pişmanlıktır hintli motor şans işidir ee bu kadar para verip işinizi şansa bırakmak size kalmış
    hintlilerin scooterları güzel tvs veya hero gerisini kapıya sokmam
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle sıfır olsun sıkıntı çıkarmasın mantığında olupta gidip çin malı alan kardeşlerimize hiç üzülmüyorum boşver sende üzülme
    kim ne derse desin sıfır km çinli alacağıma 8 10 yaşında 50 60k km de japon alırım bakarım keyfime aklım yolda kalırmıyım soruları ile karıştırmam arkadaşım var sıfır km ktm 390 alacaktı yaw ne işin var 390 cc hindistanda üretilen motorla git kendine 3 yaşında v storm 650 veya 7 yaşında afrika al dedim gitti afrika aldı keyfine bakıyor
    bir arkadaşım a transalp 650 var satıp 500 cc çinli enduro alacak dedimki hayatının hatasını yaparsın 18 yaşında 120000 km 12 senedir kullandığın motor satılıp çinli marka yumurtadan ne çıkacağı belli olmayan motor alınmaz sen transalpe binice yolda kalacağın hiç aklına geliyor mu dedim yoo dedi ama çinli öyle mi dedim
    arkadaşlar çinli motor pişmanlıktır hintli motor şans işidir ee bu kadar para verip işinizi şansa bırakmak size kalmış
    Dominar 250 parasına kaç yaşında capon alınıyor? Africa 750 97 model 240 dan başlıyor sahibinden de. Bon hoç ozolmoyorom. Üzülme sen adam motosiklet diye antikaya mı binecek? İkdidarsızlaşmış sinyallere bakıp kutu tasarımlı motosikletiyle kim iş yerine, sevgilisinin yanına eşinin yanına gitmek ister? 40+ yaşındaysa durum farklı elekler asılmıştır zaten. Mekanikten anlamayan, usta tanıdığı olmayan adama, 20 yaşında capon al demek nasıl bir şakadır?
    denizz1, mavellen, dncr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Bu kadar para dediğiniz para 150bin tl bu size,bana,bize göre çok para olabilir doğru ama şuan en ucuz araba 1milyon tl,bu para bize göre çok bi para olsa da aslında ülkenin içinde bulunduğu durumda çerez parası,çerez parasıyla da bu oluyor.
    Yobaaz bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motoru alanları suçlacağınıza, bu gibi motorlara muhtaç edenler utansın demek daha doğru olur. Japon almak istedi ama fantazi olsun diye gidip hintli aldı.

Bir kaç yerde daha okumuştum kuralkanın servis rezaletini. Gerçekten vahim bir durum. Onlarda biliyor zincirle mille bu işin bitmeyeceğini. Motorlarını satmışlar birde 5000 km deki aletin fabrika hatasından kaynaklı ayıplı durumunuda kakalama peşindeler herhalde. Herif gibi, ben malımın arkasındayım demek bu kadar zormu.

Geçen akü aldım. Abi garanti kartını al dedi. Ne garantisi dedim. İş o seviyeye geldiğinde 40 takla atarlar garanti dışı bırakıp yenisini satmak için.
    espresso, motorine, Yobaaz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D250
    Duke 790 Çin'de üretiliyor. Bu mantıkla sırf millet bana üzülmesin diye 790'ı çöpe atıp nasıl kullanıldığı, hangi serviste nasıl bakım yapıldığı muallakta olan +10 yaş/50000-100000km'de bir motoru almak çokta övülecek bir şey değil. bütçesi kısıtlı olanın tek bir kurşun hakkı oluyor. onu da en azından garantisi olan sıfır bir motorda kullanmak istemesi acınası bir durum olmuyor haliyle.

Alıntı Muqarnas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Gerçekten markadan soğuttu bu sıkıntı. Şimdi motosikleti aldığım bayiye çekici ile götürmek zorundayım. Bakalım süreci buradan aktarmaya devam edeceğim.
    Bajaj'ın bir şehirdeki ustası diğer şehirdekini tutmuyor. Bazı servisler gerçekten işinin ehliyken bazıları bisikletçiden bozma ve esnaflıktan uzak kişiler oluyor. size de maalesef böylesi denk gelmiş. umarım bu süreci genel olarak motosiklet kullanmaktan soğumadan atlatırsınız.
    denizz1 bunu beğendi.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    öncelikle geçmiş olsun. hangi ildesiniz, gittiğiniz bayi hangisi acaba?

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Baymoto hocam İstanbul Anadolu yakası

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlaşıldığı kadarıyla Bajaj üretim bandında en çok hata oluşan Hint markası. Servisleri de farklı değil. Motosiklet almayı düşünen bunu dikkate alarak karar verecek. Yoksa testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur.
    Bir çokları tüketici haklarını savunacak yerde satıcıları savunmaya çalışıyor. Çok enteresan.
    espresso bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda Kuralkana biraz fazla yüklendiğinizi düşünüyorum.Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun ancak 2+2=4 verilen belgelerde şu şu kmlerde getirirseniz garanti kapsamı getirmezseniz ise garanti kapsam dışı kalır diye açıkça belirtilmiş.Ne yani 3 senedir liste fiyatından motor satmayı bırak,bayiyi motor doldurup üstüne yalandan satılmıştır diyip oturtmayan japon firmaları değil 300km,10km geçse kusura bakmayın yardımcı olamayız derdi kimse kusura bakmasın.1.5 Ay önce Mt25 liste fiyatı 222yken bile isteye 240 vermek istedim cevap ne oldu YILBAŞI ZAMLARI GELİCEK ONDAN SONRA SATIŞA DEVAM EDECEĞİZ.Kuralkan son 3 senede bu durumu idare eden en iyi firmadır kim ne derse desin.
    Hocam işte dem vurduğum yorumun aynısını yapıyorsunuz. Her firma garanti kapsamına çok çok dikkat eder. Ama çoğu Japon motorunda, sıfır aldığın makinede bu denli ciddi bir hata olmaz. Evet sadece Japon değil Hero dahil çoğu marka karaborsacılık yaparken Kuralkan yapmadı. Lakin bu durum böylesi ciddi sorunların olmasını meşrulaştırmıyor. Ayrıca 3 senedir Kuralkan da zam yaptı normal olarak. Sadece Hint malı algısı ve sürümün güzel olmasından dolayı diğer markaların fiyatlarıyla arasındaki makas fazla. Yaşadıklarınızdan dolayı Japon markalarına olan tutum ve düşüncenizi anlıyorum, haklısınız. Ama sırf ucuz diye, stokları var diye bu tür ciddi problemler kabul edilemez. Kronik olur, farlar buğu yapar, tps sensördür ok. Ama arkadaşın bahsettiği kadar da olmamalı bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Arkadaşlar İstanbul Anadolu yakası tanıdığınız bildiğiniz bir çekici var mı? Kartaldan Nautilus Avm oraya getirilecek motor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Arkadaşlar İstanbul Anadolu yakası tanıdığınız bildiğiniz bir çekici var mı? Kartaldan Nautilus Avm oraya getirilecek motor.
    Ben 2 kere Moto SOS'i kullanmıştım. Güzel çalışıyorlardı. Son durumu nedir bilemiyorum ama arayıp bilgi alabilirsiniz:
    https://www.instagram.com/motososyol_yardm/
    mehmet şimşek 0532 391 0 908

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 250 parasına kaç yaşında capon alınıyor? Africa 750 97 model 240 dan başlıyor sahibinden de. Bon hoç ozolmoyorom. Üzülme sen adam motosiklet diye antikaya mı binecek? İkdidarsızlaşmış sinyallere bakıp kutu tasarımlı motosikletiyle kim iş yerine, sevgilisinin yanına eşinin yanına gitmek ister? 40+ yaşındaysa durum farklı elekler asılmıştır zaten. Mekanikten anlamayan, usta tanıdığı olmayan adama, 20 yaşında capon al demek nasıl bir şakadır?
    dominar 250 parasına bak çok az daha ekle kafan rahat etsin
    sahibini tanımam etmem ama cebimde 150000 tl olsa bajaj almayı düşünmem parayı yoldan toplamıyorum
    km dert etmem bunlardan birini alırım ha daha ucuzları var bu kadar temiz değiller bence

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15282457/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...19408769/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Bu kadar para dediğiniz para 150bin tl bu size,bana,bize göre çok para olabilir doğru ama şuan en ucuz araba 1milyon tl,bu para bize göre çok bi para olsa da aslında ülkenin içinde bulunduğu durumda çerez parası,çerez parasıyla da bu oluyor.
    ee bende onu diyorum işte bajaj için bu paralar çok bu parayı etmez bu motorlar paranızı çöplere vermeyin gidin japon alın para kolay kazanılmıyor
    150k benim için büyük para değil ama ben gene de gidip vermem param değerli ekonomi de kötü
    bajaj alınca dert kullanırken dert satarken de dert olacak o yüzden almam

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

ee bende onu diyorum işte bajaj için bu paralar çok bu parayı etmez bu motorlar paranızı çöplere vermeyin gidin japon alın para kolay kazanılmıyor
    150k benim için büyük para değil ama ben gene de gidip vermem param değerli ekonomi de kötü
    bajaj alınca dert kullanırken dert satarken de dert olacak o yüzden almam
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla şuan 2 dominar + 1 hero var satıp istesem gider mt09 a kadar alırım ama 15 kişinin altından geçmiş nerde yan verildiğini bilmediğim motora sırf japon diye para vermem,ne zaman 30 bin tl masraf açacağını bilmediğim motoru ne zaman 200 bin tl masraf açacağını bilmediğim motora tercih ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Valla şuan 2 dominar + 1 hero var satıp istesem gider mt09 a kadar alırım ama 15 kişinin altından geçmiş nerde yan verildiğini bilmediğim motora sırf japon diye para vermem,ne zaman 30 bin tl masraf açacağını bilmediğim motoru ne zaman 200 bin tl masraf açacağını bilmediğim motora tercih ederim.
    Bu attığınız transalpler cok güzel evet ama caddeye dedemden kalma motorla gideceğime dominarla gitmeyi tercih ederim,yukarda arkadaşın bahsettiği gibi +45 olsaydım tabiki transalpten şaşmazdım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar başkasının sizin tercihleriniz konusunda düşünceleri ile neden ilgileniyorsunuz bunu anlamadım
    ben bunu beğeniyorum başkasının ne düşündüğü neden bu kadar önemli sizin için karı kız beğenmezmiş çokta umrumda değil açıkçası 45 yaşında olsan ne 20 yaşında olsan ne
    şimdi milletin neden aypon aldığını daha iyi anlıyorum BAŞKASI NE DER bu kafayla kapitalist sistemin değirmenine daha çok su taşırsınız
    ha benim eski model japon dediğim enduruo veya tuning modeller reyzink veya naked tipik apache motorları değil onları bedavaya verseler bende almam
    yani kullanıcı kitlesi 2.el seçimlerinde önemli bir krıter benim için
    uakdem, espresso ve mehmetyasin bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar +45 diye bir sınıf uydurup da yaşı sizlerden büyük olanları hakir görmek bana çok doğru gelmiyor. O +45 dediğiniz sınıfta sürüş tecrübesi, bilgi, performans ve dayanıklılıkta bir çok gencin içinden geçecek çok kişi var.

Burada paran neye yetiyorsa onu al demek daha sağlıklı. 10 TL paran varsa ve performans bekliyorsan gidip 10 TL'ye eski model Japon, Alman, İtalyan alacaksın. 10 TL paran var ve sevgiline o motorla güzel gözükmek istiyorsan ve illa sıfır motor tercihin varsa gidip 250 Sr/Nk , Dominar 250 alacaksın. Başka alternatif yok. Ben de Sr.ları çok beğeniyorum ama gitmiyor motor. Sırf zillinin tekine güzel gözükeceğim diye de davranmayalım bu şekilde. O zillinin size bakacağı varsa altınızda tipsiz bir motor varsa da bakar, iyi görünümlü motor varsa da bakmaz.

Kimimiz 250'lik sonrası performans aradığı için bütçesi doğrultusunda benim gibi eski model ama yüksek cc motor alır, kimisi risk almaz farklı tercihlerde bulunur. Hepimiz kendi tercihlerimizden sorumluyuz. Her eski motor da krank kıracak, blok patlatacak diye bir şey yok.
    Cyan, uakdem, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar +45 diye bir sınıf uydurup da yaşı sizlerden büyük olanları hakir görmek bana çok doğru gelmiyor. O +45 dediğiniz sınıfta sürüş tecrübesi, bilgi, performans ve dayanıklılıkta bir çok gencin içinden geçecek çok kişi var.

Burada paran neye yetiyorsa onu al demek daha sağlıklı. 10 TL paran varsa ve performans bekliyorsan gidip 10 TL'ye eski model Japon, Alman, İtalyan alacaksın. 10 TL paran var ve sevgiline o motorla güzel gözükmek istiyorsan ve illa sıfır motor tercihin varsa gidip 250 Sr/Nk , Dominar 250 alacaksın. Başka alternatif yok. Ben de Sr.ları çok beğeniyorum ama gitmiyor motor. Sırf zillinin tekine güzel gözükeceğim diye de davranmayalım bu şekilde. O zillinin size bakacağı varsa altınızda tipsiz bir motor varsa da bakar, iyi görünümlü motor varsa da bakmaz.

Kimimiz 250'lik sonrası performans aradığı için bütçesi doğrultusunda benim gibi eski model ama yüksek cc motor alır, kimisi risk almaz farklı tercihlerde bulunur. Hepimiz kendi tercihlerimizden sorumluyuz. Her eski motor da krank kıracak, blok patlatacak diye bir şey yok.
    Yaşınızla hakir görmek gibi bi durum yok kesinlikle,bu forumda en cok sizin açtığınız konuları dikkatle okuyorum.Sonuçta İstanbulda yaşayıp bu kadar uzun süre motor kullandığınıza göre sizden öğrenecek çok şeyimiz var ancak bu paraya 2.el japon tavsiyesi yapılan arkadaşların çoğu bende dahil 20-27 yaş aralığında ve sağlamlık kadar ister istemez görüntü de ön planda oluyor.Belli bir yaş üstü diye belirtmemiz bundan.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yaşınızla hakir görmek gibi bi durum yok kesinlikle,bu forumda en cok sizin açtığınız konuları dikkatle okuyorum.Sonuçta İstanbulda yaşayıp bu kadar uzun süre motor kullandığınıza göre sizden öğrenecek çok şeyimiz var ancak bu paraya 2.el japon tavsiyesi yapılan arkadaşların çoğu bende dahil 20-27 yaş aralığında ve sağlamlık kadar ister istemez görüntü de ön planda oluyor.Belli bir yaş üstü diye belirtmemiz bundan.
    Ben görüntü beklentinizi çok iyi anlıyorum ama 3-5 ay sonra o motorun performansı size yetmeyeceği zaman o görüntü sizi memnun etmeyip farklı alternatifleri aramanıza neden olacak. O zaman eski motorla ya devam kararı alacaksınız ya da bütçeniz dahilinde farklı alternatiflere yöneleceksiniz. Bütçe darsa farklı alternatiflerde eski Japon, Alman, İtalyan ya Avusturyalı'dan başka seçenek yok.
    uakdem, denizz1, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Baymoto hocam İstanbul Anadolu yakası
    Vay arkadaş, demek bu Baymoto sadece bana değil herkese böyleymiş… Konuyu takipteyim, bizi de güncellemeyi unutmayın lütfen.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)