Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM RC390 2017 vs 2016

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkdaşlar selam öncelikle. Ktm rc390 alasım var şu aralar iki ilan buldum temiz gözüken ancak şöyle bir sorun var biri 2016 model biri 2017 model ve bariz bir fiyat farkı var. İki modelin arasında ne gibi bir fark var acaba? Ve galiba motorun sele yüksekliği diğer motorlardan biraz daha yüksekmiş. Boyum 1.70 ayaklarım yere tam değer mi? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Asagidaki siteden sele yuksekligi konusundaki endiselerinizi giderebilirsiniz.

http://cycle-ergo.com/

1.70 ile RC390’a bakinca neredeyse ayak tabani full’e yakin temas ediyor.

Model/yil farki icin bir yorum yapamayacagim.
    abyasar bunu beğendi.

Hocam site için saolun boy konusunda endişem gitti.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yeni olanı alın bu rc390 ların bloklarında ciddi sıkıntılar var ama hangi yılın bende tam hatırlamıyorum.motor aynı olsa bile iç tarafta iyileştirmeler vs vardır.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni olanı alın bu rc390 ların bloklarında ciddi sıkıntılar var ama hangi yılın bende tam hatırlamıyorum.motor aynı olsa bile iç tarafta iyileştirmeler vs vardır.
    Hangisinde var acaba o sıkıntı. 2016 modellerinde varsa biraz daha beklemem gerekicek parayı denkleştirmek için. Arada 30-40 bin TL fark var

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Jotloki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisinde var acaba o sıkıntı. 2016 modellerinde varsa biraz daha beklemem gerekicek parayı denkleştirmek için. Arada 30-40 bin TL fark var
    yalan olmasında sanki 2014 15 16 larda bu sıkıntılar var diye hatırlıyorum.aynı motorsa sahip duke 390 lardada vardı bu durum onlarında var sorunsuz yılları.

Hocam ktm genel olarak biraz nazlı motorlar yapıyor duke 2016 larda yağa su karıştırma sorunları oluyordu devirdaim contasından birde tek egzantirik olduğu için egzantirik sorunu yaşatıyordu nispeten 2017 modellerinde pek duymadım bu sorunu yalan olmasın varsada belki aynı iyileştirmeleri rc 390 içinde yapmışlardır

Alıntı Opportunist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ktm genel olarak biraz nazlı motorlar yapıyor duke 2016 larda yağa su karıştırma sorunları oluyordu devirdaim contasından birde tek egzantirik olduğu için egzantirik sorunu yaşatıyordu nispeten 2017 modellerinde pek duymadım bu sorunu yalan olmasın varsada belki aynı iyileştirmeleri rc 390 içinde yapmışlardır
    yani aradaki fiyat farkına değer diyorsunuz

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    2017 oncesi iki kronik sorun var.her 15k km de su devirdaim contasi deismesseniz patlama ihtimali var.yaga su karisiyor.herkesin basina gelen bir olay degil aama olabiliyor.digeri yag basinc sensoru bozuluyor.suan fiyati 250tl.bende iki kere bozuldu.kece bi kere patladi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 oncesi iki kronik sorun var.her 15k km de su devirdaim contasi deismesseniz patlama ihtimali var.yaga su karisiyor.herkesin basina gelen bir olay degil aama olabiliyor.digeri yag basinc sensoru bozuluyor.suan fiyati 250tl.bende iki kere bozuldu.kece bi kere patladi.
    Yağ basınç sensörünün patlaması güncel Hindistan üretimi Ktm ve Husqvarna modellerinde de görülebiliyor.

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sık olmuyor ve önlem alarak kurtulabiliyoruz yani bu kronik hatalardan. Sanırım 2016 model alacağım arada çok fiyat farkı var

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ben her 15bin kmde devirdaim kecesini deistiriyorum.ucuz ve kolay.sensor de bozulunca degisiyor.problem yok

Paran varsa neden değmesin sen ben unutmam bakımlarda illa kontrol ettiririm devirdaim contasını dersen al 16 model ama ben biraz daha eski kafa kafam rahat biniyim motora diyen biri olduğum için verirdim muhtemelen

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    sana farklı bir tavsiye vereyim,
    konumun istanbul görünüyor, avrupa yakasındaysan eğer küçükçekmece sefaköy tarafında Kurt motor diye bir motosikletçi var,
    hem tamirci, hemde ktm rc hastası, kendisi de rc390 kullanıyor, onunla bir tanış derim, rc serisine bayaa ilgili.

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana farklı bir tavsiye vereyim,
    konumun istanbul görünüyor, avrupa yakasındaysan eğer küçükçekmece sefaköy tarafında Kurt motor diye bir motosikletçi var,
    hem tamirci, hemde ktm rc hastası, kendisi de rc390 kullanıyor, onunla bir tanış derim, rc serisine bayaa ilgili.
    Hocam 2 tane gözüküyor. Bahsettiğiniz yer beşyol metrobüs durağının oradaki kurt motor mu ?

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Hocam 2 tane gözüküyor. Bahsettiğiniz yer beşyol metrobüs durağının oradaki kurt motor mu ?
    aynen beşyol durağına yakın olan.

açık adresi:
    Gültepe, Şht. Özgür Güven Cd. gür sitesi D:27/f, 34144 Küçükçekmece/İstanbul

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen beşyol durağına yakın olan.

açık adresi:
    Gültepe, Şht. Özgür Güven Cd. gür sitesi D:27/f, 34144 Küçükçekmece/İstanbul
    tamamdır hocam bana yakınmış zaten bende beylikdüzündeyim. Aldığımda gideceğim selamnızı söylerim:D
    maximusti, bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    tamamdır hocam bana yakınmış zaten bende beylikdüzündeyim. Aldığımda gideceğim selamnızı söylerim:D
    almadan öncede fikir danışmak için git bence, hangi nesilde kronik sorun var, hangisinin bloğu daha sağlam vs. bilgiler edinmek için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler