Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rockwell Luke Tex - Motosiklet Botu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese selam. 1 yıldan biraz fazla bir süredir Rockwell markasının Luke Tex modelini kullanıyorum. Aslında şu haftaya kadar çok memnunudum. 4 mevsimde de kullandım, herhangi bir problem yaşamadım. Geçen hafta yolda yürürken (motor üstünde bile değildim) bir anda caaart diye (evet tam olarak bu sesle) sol ayakkabının dış bilek koruması koptu (?)..

Nasıl olduğunu anlayamadım. Ayakkabının dış tarafı herhangi bir yere sürtmedi, bir kaza da görmedi. Neyse öylece koptu işte, cebime attım cebimi korusun diye..

Markaya konuyla ilgili mail attım ve Instagram’dan yazdım ama dükkanı açan yok. Öyle cebimde küçücük bir impactec ile dolaşıyorum Valla bağlantı yerleri pek dandikmiş, elimle diksem daha iyi olurmuş herhalde..

Rockwell tavsiye ediyordum, almayı düşünenler varsa bilgilendireyim dedim. Malum ne zamandır boş konu açmıyordum

Bu arada bu ayakkabı resimlerdekinden farklı geliyor ha haberiniz olsun. Bazılarına ince bir cırtcırtla gelmiş, benim gibi başkalarına böyle kalın ve süngerli bir yapıyla gelmiş falan ben de anlamadım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Önümüzdeki yaz almayı düşünüyordum fakat tam da bu sebeplerden dolayı endişe duyuyordum. Bu konu da anladım ki gerçekten yerli çoğu markada iş yok . Eskiden çinli diye ayırırdık şimdi yerli diye ayırır olduk. Bazı markalar hariç çoğu yerli ürünlerde bu tarz sorunları yaşıyorum.

Üretmeyi bilmeyi ve tüketiciyi ciddiye alana kadar maalesefki yerli çoğu şeyi 100 düşünüp 1 alın. Risk istemiyorsak avrupalıya gitmek zorunda kalıcaz gibi duruyor.
    espresso bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Bende bunun kahverengisi var felaket su alıyor, 1 yıl olmadan cortladı tipi felan iyi ama mal kelek

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki yaz almayı düşünüyordum fakat tam da bu sebeplerden dolayı endişe duyuyordum. Bu konu da anladım ki gerçekten yerli çoğu markada iş yok . Eskiden çinli diye ayırırdık şimdi yerli diye ayırır olduk. Bazı markalar hariç çoğu yerli ürünlerde bu tarz sorunları yaşıyorum.

Üretmeyi bilmeyi ve tüketiciyi ciddiye alana kadar maalesefki yerli çoğu şeyi 100 düşünüp 1 alın. Risk istemiyorsak avrupalıya gitmek zorunda kalıcaz gibi duruyor.
    Yerli üretim YDS'lerin kalitesi çok iyi. Konu başlığındaki ve benzeri ürünleri motosiklet botu diye kabul edip almak hata esasen. Ben motosiklet botu değilim diye bas bas bağırıyor ürün zaten.
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli üretim YDS'lerin kalitesi çok iyi. Konu başlığındaki ve benzeri ürünleri motosiklet botu diye kabul edip almak hata esasen. Ben motosiklet botu değilim diye bas bas bağırıyor ürün zaten.
    abi yds nin botları çok motosiklet botu gibi yau, böyle biraz sivilede gitsin istiyor insan yoksa mantıklı hakikatten

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Rockwell uzun sure kullandim. Tabiki bir Dainese vs kalitesi degil ama fiyatina gore fazla iyi bir secenekti ben aldigimda, suan nasil bilmiyorum.

ilk aldigimda sorun sayilmayacak ama benim hosuma gitmeyen birsey oldu, ben de instagram hesaplarina mesaj attim ve hemen donus yapip, kisa surede yenisini yolladilar.
    Eskiyene kadar sikintisiz giydim.
    instagram.com/ak.kucukcaglayan

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bu tip yazlık botlara güvenmiyorum, mutlaka sert korumaları olmalı, bilek kısmı mümkünse uzun olmalı ve koruyucu sertlikte olmalı, Pahalı ama Forma ve Alpinestars kullanıyorum, yaz için mümkünse yanınızda rahat bir ayakkabı veya sandalet taşıyın, motordan indiğinizde ona geçin, diğer durumda çok da koruması olmayan burada da görüldüğü gibi daha kendini koruyamayan botlarla güvende olduğunuzu sanıyorsunuz, aslında hikaye.
    espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip yazlık botlara güvenmiyorum, mutlaka sert korumaları olmalı, bilek kısmı mümkünse uzun olmalı ve koruyucu sertlikte olmalı, Pahalı ama Forma ve Alpinestars kullanıyorum, yaz için mümkünse yanınızda rahat bir ayakkabı veya sandalet taşıyın, motordan indiğinizde ona geçin, diğer durumda çok da koruması olmayan burada da görüldüğü gibi daha kendini koruyamayan botlarla güvende olduğunuzu sanıyorsunuz, aslında hikaye.
    Size hak veriyorum.
    Ben xmax (yani scooter) kullandığım halde bot alırken bot gerektiğinin bile farkında değildim, kardeşimin ısrarı ile adventure tipi uzun botlardan almıştım, öyle rahat ettim ki, kışın ayaklarım kupkuru ve üşümüyor, yazın terletmiyor, 6 yıl oldu hala eskimedi, artık eskise de yenisini alayım dedirtiyor. iki kez kaza yaptım, korumaları da yeterli. Forma gibi yalnızca motosiklet botu yapan markalardan şaşmamak lazım.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözü ayağa giyilen şeylerde hep doğru çıkıyor.
    Yobaaz, Khaira ve Metela bunu beğendiler.

Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size hak veriyorum.
    Ben xmax (yani scooter) kullandığım halde bot alırken bot gerektiğinin bile farkında değildim, kardeşimin ısrarı ile adventure tipi uzun botlardan almıştım, öyle rahat ettim ki, kışın ayaklarım kupkuru ve üşümüyor, yazın terletmiyor, 6 yıl oldu hala eskimedi, artık eskise de yenisini alayım dedirtiyor. iki kez kaza yaptım, korumaları da yeterli. Forma gibi yalnızca motosiklet botu yapan markalardan şaşmamak lazım.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözü ayağa giyilen şeylerde hep doğru çıkıyor.
    botun modeli nedir 6 yıl dayanıyorsa alak bari :D
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    botun modeli nedir 6 yıl dayanıyorsa alak bari :D
    Benim botlar Difi Ventura. Motomax'dan almıştım 2017 yılı Şubat gibiydi. Artık ithal edilmiyor bu marka. O zaman Forma markasına niyetlenmiştim ama mağazada ayağıma uyan numarası kalmamıştı, bu da yakın fiyatta ve yakın görünümdeydi, ayağıma denedim uydu, aldım gitti demiştim. Şimdi hala aklımda kaldı Forma Adventure modeli.
    Kardeşimde Forma bot var, 2o15'de almıştı, hala kullanıyor.
    Yobaaz bunu beğendi.

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    YDS'nin goratex uzun botunu almıştım. (Çizme işte :D ) İlk başlarda "yab abi bu kullanılmaz aşırı rahatsız ediyor" diyordum. Şimdi tüm kış ayağımda. Hem sıcak tutuyor hem de yağmur geçirmiyor. Sadece pantalon dışarda kullanmak isterseni içinize içlik yada uzun çorap giymezseniz bir tık tahriş ve uyuşma yapıyor.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Aslında Rockwell'in botları kaliteli duruyor. Almadan önce baya inceleyip denemiştim, o zamanki bütçem 4Riders ve Rockwell arasında seçim yapmaya zorluyordu Bu kadar kolay kopması beni de şaşırttı. Zaten pek güvenli de hissettirmiyordu, spor ayakkabıdan iyidir diyip giyiyordum. Yalnız söylemeden geçemeyeceğim, burun kısmındaki koruma ve tabanı muhteşemdi. Bilek korumaları nanaymış

Şimdi gözüm Forma'nın Adventure botunda. Geçen mağazada deneyip 10-15dk kadar baktım, inanılmaz rahat ve hafifti. Yeni ayakkabı bahanesiyle bu haftaiçi alma planım var. Yurtdışı yorumları baya güzel. Tek endişem bu ayakkabıyı tüm gün giymek ne hissettirir acaba Havalar biraz ısınınca hala rahatça giyilebilir mi bilemedim..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Forma City Dry ve Forma Frontier kullanıyorum. İkisi de çok rahat.
    City Dry olanını tüm gün giyiyorum, ofiste çıkarmıyorum. Yürürken de rahat sayılır.
    Frontier'i ofise geldiğimde çıkarıyorum. Çizme olduğu için yürüyüşü kısıtlıyor haliyle.

TCX Jupiter da aşırı rahattı, tüm gün giyiyordum. 3 sene sonunda korumaların olduğu yerler yırtıldı. Yürümeye gelmiyormuş

4Riders Tour rahattı ama hem su geçiriyordu hem de 3 ayda çöp oldu.

Rockwell'i zamanında denemiştim. Mağazada 5 dakika giyince bile rahatsız etmişti.

@Khaira
    Tüm gün motor üstünde giyecekseniz bir sorun olmaz büyük olasılıkla. Ama yürümeyi unutun
    Frontier'ı yazın birkaç saat giymek zorunda kalmıştım ve rahatsızlık vermemişti. Genel olarak nefes alıyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)