Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Video kaydı ile ihbar yapılıyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bugün işe gelirken bir kaç grup hayvanatın özelliklerini barındırdığını hareketlerinden belli eden bir araç sürücüsü ben dahil bir kaç arabanın daha önüne kırarak ilerledi. Kask kameramda görüntüleri mevcut.

Ben bu cinsi sınıflandırılmamış mahluku online olarak video kaydım ile ihbar edebiliyor muyum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx
    görseller 10mb ile sınırlıdır

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Edebiliyor olmanız lazım. Hatta kamera kaydı olmadığı için kanıt yok diye iptal de ettiremiyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sinirimden kuduruyorum çünkü kameranın iso ayarı yüksekte kaldığı için beyaz olan her şeyi +9 efsunlanmış gibi parlatıyor. Plakayı okuyamadım. Bilgisayara aktarım bir de büyük ekrandan bakacağım akşamına. Aşırı derecede sinir oldum. Hani bişey yapmaz isem kendimi salak gibi hissedicem. İnip kavga etmedim çünkü ceza alsın diye.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2024'te 10MB'a yarım saniye sığar. Daha uzunu da sığar da onda da plaka okunmaz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Acaba karakola gidip "buyrun memur beyler burada bir video var izleyip lütfen gereken işlemi yapın" mı desem ?

Motosikleti
    Svartpilen 250
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba karakola gidip "buyrun memur beyler burada bir video var izleyip lütfen gereken işlemi yapın" mı desem ?
    Hemen işlem yaparlar , şaka şaka daha çok moraliniz bozulabilir şimdiden söylemesi, denemesi bedava
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Karakola adalet aramak için gitmekten az önce vazgeçtim :D Çok ironi oldu sanırım :d Ama hocam eminimki dediğiniz gibi moralim bozulacak ve ben evime giderken sinirden kendimi yine yiyeceğim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bana biri küfür etmişti. Kameram açıktı küfür de duyuluyordu. karakola gittim, şikâyetçiyim dedim.

Görüntüleri usb de getir dediler sonra görüntüyü usb ye yükledim ifade mi verdim.

Dava açıldı bir seferde mahkemeye gittim beş ay hapis cezası aldı oda hükmün açıklanmasını geri bırakılması yapıldı. ( tam anlatamadım )

Ama iyi oldu beş yıl dikkatli olur eski suçları varsa üzerine eklenir.

Size tavsiyem görüntüleri usb ye aktarın ve trafik denetlemeye gidip şikayetçi olun. Büyük bir ihtimal karakol da zaten oraya yönlendirecek.

Kendinizi yemektense biraz uğraşmanız daha iyi.
    selsa, espresso, zihnigonen ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Kamera kaydınız olduğu takdirde o kayıtla olayın yaşandığı ilçenin karakoluna giderseniz kamera görüntülerinden plakayı isteme hakkınız oluyor. Başıma gelmişti, kayıt yok diye baktırmamışlardı kameraya Plaka ve görüntüyle beraber hem egm online işlemlerden hem de trafik denetimden başvuru yaparsanız sonuç alırsınız muhtemelen. Geçmiş olsun.
    espresso ve Wokiie bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana biri küfür etmişti. Kameram açıktı küfür de duyuluyordu. karakola gittim, şikâyetçiyim dedim.

Görüntüleri usb de getir dediler sonra görüntüyü usb ye yükledim ifade mi verdim.

Dava açıldı bir seferde mahkemeye gittim beş ay hapis cezası aldı oda hükmün açıklanmasını geri bırakılması yapıldı. ( tam anlatamadım )

Ama iyi oldu beş yıl dikkatli olur eski suçları varsa üzerine eklenir.

Size tavsiyem görüntüleri usb ye aktarın ve trafik denetlemeye gidip şikayetçi olun. Büyük bir ihtimal karakol da zaten oraya yönlendirecek.

Kendinizi yemektense biraz uğraşmanız daha iyi.

peki hocam şunu merak etiyorum ; kamerada bu adama sinir olduğumdan dolayı sollama yasağı olan yerde bu elemanın peşinden gidiyorum. Aranayı sıfır geçiyorum yani. O arabayada aynı hatayı yapıyor hatta. Şimdi bundan dolayı "gel kardeş sende gel şöyle bir ceza yazalım" derler mi ? Bir de kaskımın içinden (kamera duymuşmudur bilmiyorum) "şimdi "y....ğı yedin, işte şimdi tuttun " gibisinden söyleniyordum.
    Khaira ve Yobaaz bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    ya bu plaka okunmuyorsa videoyu bana ham haliyle atma şansınız var mı? eğer motion blur dan çok nasibini almaz ise okunabilir hale getirebilirim belki bir deneyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

peki hocam şunu merak etiyorum ; kamerada bu adama sinir olduğumdan dolayı sollama yasağı olan yerde bu elemanın peşinden gidiyorum. Aranayı sıfır geçiyorum yani. O arabayada aynı hatayı yapıyor hatta. Şimdi bundan dolayı "gel kardeş sende gel şöyle bir ceza yazalım" derler mi ? Bir de kaskımın içinden (kamera duymuşmudur bilmiyorum) "şimdi "y....ğı yedin, işte şimdi tuttun " gibisinden söyleniyordum.
    sesi kapat videodan sessiz çektim az yer kaplasın diye dersin konu kapanır
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaşın ( Yobaaz ) dediği gibi videoyu usb ye sessiz yükleyin kimse bunun niye sesi yok demez.

Sizden kimse şikâyetçi olmadığı için kimse size ceza yazmaz öyle bir durum olsa bile polis videoyu izlerken sizi uyarır o zaman da vaz geçersin.

Zaten sizin bu şikayetiniz için mahkeme falan olmaz polis karşı tarafa tehlikeli araç kullanmak ve buna benzer bir kaç maddeden direk ceza keser.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Eve gidince videonun alakalı yerlerini kırpacağım ve bunların sesini kapatıp polis merkezine sunacağım. Büyük ihtimal ile geç çalışma saatlerimden dolayı bu işi izin günümde halletmek zorunda kalacağım.

Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Edit : sanırım bu işlemi karakola/merkeze giderek halledeceğim. İnternetten 10mb ile bu işi sanırım çözemem sanırım.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    benim motorun plakasını çaldılar. hemen merkez karakoluna gittim, durumu izah ettim. oranın komiseri olacak olan süslü abla "biz bakmıyoruz ona" dedi. nasıl olur vs falan derken pide geldi dışarıdan. tam durumu anlayıp dışarı çıkacağım, babamı tanıyan(emekli polis) bir polis ağabey durdurup şikayet yazdırdı bana. avm'de çalındığı için hemen video kayıtlarına falan baktılar 2-3 gün içinde.

hırsızların bulunmasını zaten bekleyerek gitmemiştim, adam kapatmış ağzını yüzünü, neyini bulcan, plakasız cg motorlar girip, çalıp, çıkıyorlar hemen görüntülerden izlediğiğimiz kadarıyla. avm'nin güvenliğinin durduğu yerin 10mt ilerisinde yapıyorlar bunu.

günde 10 saat 1 saat mola ile durmadan çalışan işçilerin maaşına laf eder sonra bu memur bozuntuları.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    cimerden gönderebilirsiniz, muhakkak bir muhatabı olur yazdığınız dilekçenin.
    trafik cezası idari bir işlem olduğu için karşı tarafa ceza yazdık diye geri dönüş gelebilir ancak detay vermeyebilirler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Videoma konu olan mahlukatın sanırım sağlam bir cezası var. Tek gidiş şehir içi ve okul yoluna doğru giden bir yolda bu hareketleri yapıyor (sollama yasağı olan yerde sollama falan) Umarım bir daha yapmayacağı bir şekilde ceza alır.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Merhaba, bu konu hakkında bir gelişme bulunuyor mu? Şikayette bulunduysanız nereye bulundunuz? Ben de bugün yaşadığım bir olay hakkında görüntülü ihbarda bulunacağım, sizden gelişmeleri duymak isterim.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Classy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen işlem yaparlar , şaka şaka daha çok moraliniz bozulabilir şimdiden söylemesi, denemesi bedava
    Karakola adalet aramak için gitmekten az önce vazgeçtim :D Çok ironi oldu sanırım :d Ama hocam eminimki dediğiniz gibi moralim bozulacak ve ben evime giderken sinirden kendimi yine yiyeceğim.

motorum çalındığında şikayetçi olmak için mecburi olarak karakola gittiğimde içerisi çok kalabalık diyip beni kapıda bekletmişlerdi,
    o arada motor bulundu diye telefon gelince benimle konuşan memura söyledim motorum şimdi bulundu diye, o da motorun başına git, oradan polis çağır dedi
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hocam böyle böyle emsal çok var. Polis nitelik konusunda maalesefki nicelikleri kadar yeterli olamıyor. Tatlısı çok tatlı ama idealistleride çok idealist oluyor. Ben daha hiç kaldımların engelli giriş/çıkışlarına park eden arabalara ceza kesen polis görmedim. Onu geçtim kendileri de kanunun üstünde gibi hareket ettiklerinden bir lafta söyleyemiyoruz.
    maximusti, bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)