Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiyenize ihtiyacım var a dostlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Çok yeni scooter motosiklet sürücüsüyüm(ilk motorum). Yolları, trafiği ve motorumu tanımaya(SYM Fiddle IV) başladıktan sonra bir sonraki motor tarzı için şimdiden hayallere başladım diyebilirim.

Ama o modelin adını bir türlü belirleyemiyorum. Okuyorum,izliyorum karşıma Enduro,ADV,Scrambler,Dual Sport vb bir sürü model çıkıyor. Ama dediğim gibi çok yeni olduğum için kayboluyorum. Benim kafamda aradığım özellikler;

-özellikle atik

-çok ağır olmayan(biraz hafif),

-yüksek CC de gözüm yok(aşırı hız merakım yoktur),

-genişliği çok olmayan(şehir içinde aralardan geçip gidebileceğim)

-artçıya müsaade eden bir motor.

-sağa sola alışverişe giderken en azından sele altına topcase bir şeyler koyulabilecek.

Marka ve modelden bağımsız tip olarak araştırmam gereken

ya da değerli dostların nokta atış bak bu motor diyebileceği tavsiyeleriniz ne olur?

Tekerinize taş değmesin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tarifinize uyan motorlar genel olarak 250cc naked motorlar. Honda cb250r tavsiye ederim.
    Daha ucuz birşey olsun derseniz Hintli 200cc modeller size uyar bence.
    Hayırlısı olsun.
    ehitmana bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ne amaç güdüyorsun. Uzun gideceğim kamp atacağım, şehir içinde haylazlık yapacağım. Dağa bayıra gireceğim. Çok yük taşıyacağım. En önemlisi hangi tip motor seviyorsun? Bunları kafanda tam oturt, sonra tarzına karar verirsin. Sonra gel burada ben şunun için bir araç alacağım de sonra tavsiyeleri dinle. Çok geniş aralıklar yok bu işte. Seçenekleri daraltman lazım.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Sele altı dediğin zaman skuterden başka bir seçeneğin kalmıyor. Honda ADV350 tarzı motorlara bakabilirsin. Ama o çok şart değil dersen naked motorlar olabilir. İkinci eli nasıl bilmiyorum ama Hero XPulse200 ince, kıvrak, hafif araziye gider bir motosiklet
    ehitmana bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı ehitmana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Çok yeni scooter motosiklet sürücüsüyüm(ilk motorum). Yolları, trafiği ve motorumu tanımaya(SYM Fiddle IV) başladıktan sonra bir sonraki motor tarzı için şimdiden hayallere başladım diyebilirim.

Ama o modelin adını bir türlü belirleyemiyorum. Okuyorum,izliyorum karşıma Enduro,ADV,Scrambler,Dual Sport vb bir sürü model çıkıyor. Ama dediğim gibi çok yeni olduğum için kayboluyorum. Benim kafamda aradığım özellikler;

-özellikle atik

-çok ağır olmayan(biraz hafif),

-yüksek CC de gözüm yok(aşırı hız merakım yoktur),

-genişliği çok olmayan(şehir içinde aralardan geçip gidebileceğim)

-artçıya müsaade eden bir motor.

-sağa sola alışverişe giderken en azından sele altına topcase bir şeyler koyulabilecek.

Marka ve modelden bağımsız tip olarak araştırmam gereken

ya da değerli dostların nokta atış bak bu motor diyebileceği tavsiyeleriniz ne olur?

Tekerinize taş değmesin...
    İyi de hocam zaten sahip olduğunuz scooterın yazdığınız bütün gereksinimleri karşılıyor olması gerek. Daha spesifik bir tarz için erken davranıyorsunuz gibi geliyor bana.
    Okan Sinan Ocan ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Zehri aldın hayırlı olsun, hepimizin düştüğü gereksiz hayallere düşüyorsun.

Mesela atik ve hafif diyorsun, sonra artçıya müsaade edecek diyorsun. Burada işler biraz dıngıldamaya başlar. Artçı ve bagaj ile km yapmak bir araya geldiği zaman bunu iyi yapabilen hafif motor pek bulamazsın, gibi.

Özetle her işe gelen bir motosiklet türü yok. Adventure'lar biraz böyle gibi anlatılsa da tam öyle değil. Hazır yeni de başlamışsın, arkadaş edindikçe test günlerini kovaladıkça farklı farklı motorlar sürüp hissiyatlarını incelemeye çalış. Başka türlü ne istediğini tam olarak bilme şansın yok.

İstediğin cevap bu değil biliyorum, ama gerçek bu =)
    Kafanda kura kura da ne istediğini bilme şansın yine yok. Daha önce de yazmışımdır, cruiser kullanacağım diye motosiklete başlayan bir arkadaşım var, supersport dışında bir şeye elini sürmüyor şu an. Bir Daytona'sı var bir de R25 aldı kırık dökük şampiyonaya katıldı. Şu an bedava cruiser versen ertesi gün ilana koyar.

Bu uzun yıllarını harcayacağın bir yolculuk. Ortasına doğru anlayacaksın ne istediğini ve sevdiğini tabii bu sırada zevklerin de ihtiyaçların da doğal olarak değişmeye devam edecek. Çok kafana takma =) Bin fiddle'ına gez. Değiştireceğin zaman bakarsın bişey alırsın, seversen devam sevmezsen değiştirirsin.
    zihnigonen ve espresso bunu beğendiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

[/COLOR]
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zehri aldın hayırlı olsun, hepimizin düştüğü gereksiz hayallere düşüyorsun.

Mesela atik ve hafif diyorsun, sonra artçıya müsaade edecek diyorsun. Burada işler biraz dıngıldamaya başlar. Artçı ve bagaj ile km yapmak bir araya geldiği zaman bunu iyi yapabilen hafif motor pek bulamazsın, gibi.

Özetle her işe gelen bir motosiklet türü yok. Adventure'lar biraz böyle gibi anlatılsa da tam öyle değil. Hazır yeni de başlamışsın, arkadaş edindikçe test günlerini kovaladıkça farklı farklı motorlar sürüp hissiyatlarını incelemeye çalış. Başka türlü ne istediğini tam olarak bilme şansın yok.

İstediğin cevap bu değil biliyorum, ama gerçek bu =)
    Kafanda kura kura da ne istediğini bilme şansın yine yok. Daha önce de yazmışımdır, cruiser kullanacağım diye motosiklete başlayan bir arkadaşım var, supersport dışında bir şeye elini sürmüyor şu an. Bir Daytona'sı var bir de R25 aldı kırık dökük şampiyonaya katıldı. Şu an bedava cruiser versen ertesi gün ilana koyar.

Bu uzun yıllarını harcayacağın bir yolculuk. Ortasına doğru anlayacaksın ne istediğini ve sevdiğini tabii bu sırada zevklerin de ihtiyaçların da doğal olarak değişmeye devam edecek. Çok kafana takma =) Bin fiddle'ına gez. Değiştireceğin zaman bakarsın bişey alırsın, seversen devam sevmezsen değiştirirsin.

Yorum buram buram tecrübe kokuyor çok iyi anladım dediğinizi teşekkür ederim )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Sanırım aradığım tarz adventure ve sport scooterlar. Çok teşekkür ederim kıymetli cevaplarınız için
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    honda x adv 750 demişsin gibi geldi bana :D
    ehitmana bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    hafif\kivrak\sehir ici motor 250cc naked motordur.artci genel olarak cok rahat etmez.rahatsiz da deildir.honda cb 250r/duke 250/ idealdir
    ehitmana bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda x adv 750 demişsin gibi geldi bana :D
    Di mi ADV ler göz kırpıyor gibi.

Şimdi Honda,Peugout gibi advanced scooterları inceliyorum.
    Hem artçı konforu hem bagaj kapasitesi hem çevikliği açısından.
    berk_cglr bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hepsinin tadı farklı elbette imkanınız varsa skuteriniz dursun.. Ben 5 yıl naked kullandıktan sonra yine skuter bakıyorum. SYM Jet 200 düşünüyorum.
    ehitmana ve espresso bunu beğendiler.

Bu istediğiniz özelliklerin hepsini verebilecek bir motor olduğunu düşünmüyorum hocam ama topcase ile artçıyı elerseniz duke serisi veya cb250r önerebilirim
    ehitmana bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    XADV 750 kulağa hoş geliyor da, 162cm aks mesafesine sahip 236kg'lık bir arkadaş olduğunu unutmamak lazım. Kendisinden kıvrak adventure motorlar var =)
    İş görmez demiyorum elbette müthiş pratik bir motor olur da işte bir şeyler eksiliyor bir şeyler eklendiği zaman.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Öncelikle viteslimi sukutermi ayrımını yapman lazım , ikisininde birbirine karşı güzel avantajları var , seçimini en net belirleyecek olan soru şu , işe gitgel günlük şehir içi kullanacakmısın ? cevap evet ise sukutur ile devam etmelisin , Fiddle bunun için gayet yeterli biraz daha güçlü 250 yada 350 cc bir çok sukuter var , eğer yaz mevsiminde yolculu yüklü uzun yol yapacağım dersen bu 250-350 cc sukuterler yine seni mutlu eder ama daha keyifli daha konforlu ve daha tempolu bir sürüş yapmayı istiyorsan 650 cc Vstrom , NC750 , Tracer 700 gibi motorlara yönelmelisin , hem şehir içi hem uzun yol keyifli konforlu mutluluğun formülü ise mevcut sukuterinizin yanına bütçe müsaitse ikinci bir vitesli motor almaktır , hem bu şekilde motorlarınızın kilometreside bir kaç yıl içinde fazla artmamış olur , iki motor saklamak masraflı olur diye düşündürsede ileride satarken o masrafı amorti edersiniz..
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda transalp 750 tüm isteklerinize cevap verebilecek bir motor.
    Nokta atış tavsiye ediyorum.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    vitesli ise; Duke 250, Duke 390, Hero xpulse 200, Bajaj Pulsar serisi
    scooter ise; yamaha nmax 155, Honda Forza 250.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Yolda karşılaştığım bir abinin motoruna hayranlıkla bakarken gel değişelim biraz sür dedi. aldım sürdüm 10 dk civarı. Hayran kaldım, İstediğin özelliklerin bir çoğunu karşılayacak bir motosiklet. Ktm 250 Adventure. bütceniz uygunsa bi test sürüşü yapmanızı öneririm.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gördüğün üzere herkes kendi kafasına göre bir şey söylüyor :D
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gördüğün üzere herkes kendi kafasına göre bir şey söylüyor :D
    Ben hariç dimi :D
    espresso ve abyasar bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hariç dimi :D
    Yaani daha detaylı ve objektif seçenekler sunuyorsun ama mesela @tommy olsa şehir içi dışı köy bayır metropol dinlemez fitesli motor ister mesela =) Herkeşin terciyi herkeşe uymuyor.

Ben de benim keyfimin idealini yazayım.
    Bir tane supersport, bir tane orta veya üst cc adventure, bir tane mini sukuter :D Her işi uzmanına yaptırmalı :D
    Hatta bir tane de asfalt için sport tourer olmalı, şöyle K1250RS falan gibi ki adventure motoru daha rahatça toza toprağa vuralım =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)