Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM DRG 160 hakkında fikir ve bilgileriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    mt09 umu satmış bulunmaktayım.motorsuz kaldım ama ayağımı yerden kesmem şart az bir bütçe vererek bu işi yapmak istiyorum.çin scooterlarına baktım abs olmaz ise 70 bin 80 bin lira arasına neydi belirsiz el bombası çinliler mevcut.yedi yemesine ama az daha koyarak kaliteli bir şey süriyim dedim.az daha koyunca çinli abs ye sahip olan ürünler 110 130 bin arasına çıkıyor geneli.ama oda çinli buda çinli dedik az daha koyalım dedikbu sefer adı sanı belli olan markalara yöneldim ve şu anki piyasa şartlarında fiyat olarak diğer rakiplerine göre ciddi geride olan SYM markasına ulaşmış oldum tabi bu sırada alternatiflerinizi beklerim tek şartım kredi kartına peşin fiyatına taksit yapması.aslında teknik olarak ilk tercihim SYM JET X tipi şekli şemali şu an için bu kalitede ve tazelikte olan çok motor yok yada ulaşılabilen.muhtemelen jetx alıcam ama az biraz daha koyarsam böyle bir seçenek çıktı karşıma.gittim gördüm bindim vs cidden kaliteli her haliyle farklı olan bir heyecanlı scooter drg160 buldum.bazı bayilerde kampanya var normalde bu tarz spor scooterlar 180 200 bin bandında ama 160 bin lira ya veriyorlar şu an.160 az ama az para değil yani.özellikleri bir ton var onu yazmicam enteresan hiç bir scooterda olmayan şeyler var heleki dengi fiyatlarında.buna benzer kymco krv 200 var benzer özelliklerde fiyatı 200 bin.sizce bu sym drg yani dragonmuş adıda güzel alınırmı ? marka vs zaten bana güven veriyor sorun yok ama öyle bir tarzı tipi varki amacıda enteresan tabi o yüzden jetx alsam sormazdım ama drg160 a biraz takıldım.varsa yorumlarınızı aliyim uzun oldu ama konu bu şekilde gelişti o yüzden öyle anlattım alternatifleri beklerim bu fiyatlara.vitesli bakmıyorum mt09 dan sonra küfür ederim motora küserim scooter anca olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Scooter olunca insan bir sele altı bagajımsı bir şey bekliyor. Teknolojisine, motoruna birşey diyecek bilgim yok ancak pazar, bakkal, market gibi işlere bire bir scooterler. Eline bir poşet alsan bunun neresine sığar. Ben o gözden görüverdim ilk bakışta. Kızmak yok...
    espresso ve abyasar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter olunca insan bir sele altı bagajımsı bir şey bekliyor. Teknolojisine, motoruna birşey diyecek bilgim yok ancak pazar, bakkal, market gibi işlere bire bir scooterler. Eline bir poşet alsan bunun neresine sığar. Ben o gözden görüverdim ilk bakışta. Kızmak yok...
    bu arada sele altına kask sığıyor zaten ayak yeride düz galiba askılığıda vardı daha ne olsun.ufak scooterlar zaten 1 kask alıyor max

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen ay bu motordaki farklı aktarma sistemini merak edip Maslak bayiine gittim test sürüşü yaptım , akselerasyonu güzel ama 100 km gibi nefesi tükeniyor yani diğer 150 cc sukuterlerden bir farkı yok , aktarma sisteminde de vaybe dedirtecek bir nane hissetmedim , süspansiyonu hafif sert , egzoz seside biraz börültülü yani sportif karakterli bir şey yapmış Kymco 0 dan 80 ne bir anda çıkıyor 100 e geliyor tamam abi benim sportifliğim buraya kadar diyor aradan dereden güzel sıyrılıyor manevrası nefis çünkü motorun ebadı küçük , bu boyutlarda bir sukutere 160 bin ben vermem aynı gün test ettiğim ve çok beğendiğim CT250 yi 182.000 ne alırım......edit iki motoru karıştırdım Kymco da 160 cc olunca aklım ona gitti :D Sym nin bu motoru nasıldır bilmiyorum ama Sym alt yapısına sahip iki tane sukuterim var memnunum hiçbir sorun yaşamadım..
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Drg drag veya dragger in kısaltması demekki. Arka maşaya bakınca öyle oluyor. İyi görünüyor.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay bu motordaki farklı aktarma sistemini merak edip Maslak bayiine gittim test sürüşü yaptım , akselerasyonu güzel ama 100 km gibi nefesi tükeniyor yani diğer 150 cc sukuterlerden bir farkı yok , aktarma sisteminde de vaybe dedirtecek bir nane hissetmedim , süspansiyonu hafif sert , egzoz seside biraz börültülü yani sportif karakterli bir şey yapmış Kymco 0 dan 80 ne bir anda çıkıyor 100 e geliyor tamam abi benim sportifliğim buraya kadar diyor aradan dereden güzel sıyrılıyor manevrası nefis çünkü motorun ebadı küçük , bu boyutlarda bir sukutere 160 bin ben vermem aynı gün test ettiğim ve çok beğendiğim CT250 yi 182.000 ne alırım......edit iki motoru karıştırdım Kymco da 160 cc olunca aklım ona gitti :D Sym nin bu motoru nasıldır bilmiyorum ama Sym alt yapısına sahip iki tane sukuterim var memnunum hiçbir sorun yaşamadım..
    bende zaten ct250 alırım dedim ama şu an zam yedi 4 5 gün önce 182 idi koskocaman 250cc maxiscooter şu an 200 bin tl oldu.nakit tabi oda eğer taksit istersen 220yi karta bölüyorlar hesap çok değişiyor o zamanda.kısacası şu an zam yemeyen markalar vs bu dolar euro kuruyla birlikte 125 cc scooterlar 200 bin tl yi zorlamaya geliyor.ben de drg160 sürmedim ama videoları vs var 140 km hıza falan ulaşıyor inanılmaz yani hem scooter hem 160cc 140 kmh baya iyi rakam.yada işte gidicem adam gibi jetx alıcam sıradan düz güzel scooter ortası tabi dolu onun pcx nmax a en yakın scooter bu.fiyatlar gerçekten acayip bir yere doğru gidiyor jetx rahat rahat 150 160 arası olur.kymco fiyat güncelleyen ilk marka oldu galiba abs olmayan 125lik motoru 110 bin tl istiyorlardı dün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drg drag veya dragger in kısaltması demekki. Arka maşaya bakınca öyle oluyor. İyi görünüyor.
    arka taraf efsane cidden o arka maşa falan inanılmaz duruyor.drg drager dedim bende ilk ama dragonmuş.piyasaya yeni giren modellerden biri

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende zaten ct250 alırım dedim ama şu an zam yedi 4 5 gün önce 182 idi koskocaman 250cc maxiscooter şu an 200 bin tl oldu.nakit tabi oda eğer taksit istersen 220yi karta bölüyorlar hesap çok değişiyor o zamanda.kısacası şu an zam yemeyen markalar vs bu dolar euro kuruyla birlikte 125 cc scooterlar 200 bin tl yi zorlamaya geliyor.ben de drg160 sürmedim ama videoları vs var 140 km hıza falan ulaşıyor inanılmaz yani hem scooter hem 160cc 140 kmh baya iyi rakam.yada işte gidicem adam gibi jetx alıcam sıradan düz güzel scooter ortası tabi dolu onun pcx nmax a en yakın scooter bu.fiyatlar gerçekten acayip bir yere doğru gidiyor jetx rahat rahat 150 160 arası olur.kymco fiyat güncelleyen ilk marka oldu galiba abs olmayan 125lik motoru 110 bin tl istiyorlardı dün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

arka taraf efsane cidden o arka maşa falan inanılmaz duruyor.drg drager dedim bende ilk ama dragonmuş.piyasaya yeni giren modellerden biri
    Yani o fiyatlara yakın sıfır 2023 Italjet Dragster 200 var, 2. elde de oldukça düşebilir. Bu tip bir motora gönlüm kaydıysa Italjet alırdım bir keyfine bakardım. (Adv İstanbul'dan Nuri o motoru itin mabadına soktuydu gerçi ama onun beklentileri farklı, DRG 160'a bakan bence Italjet'i de çok sever. Yeni 300'lük modeli çıktığı için bence bayide de bir güzellik yapabilirler.)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani o fiyatlara yakın sıfır 2023 Italjet Dragster 200 var, 2. elde de oldukça düşebilir. Bu tip bir motora gönlüm kaydıysa Italjet alırdım bir keyfine bakardım. (Adv İstanbul'dan Nuri o motoru itin mabadına soktuydu gerçi ama onun beklentileri farklı, DRG 160'a bakan bence Italjet'i de çok sever. Yeni 300'lük modeli çıktığı için bence bayide de bir güzellik yapabilirler.)
    Yani çok egzotik bir scooter sele altı bile yok çok uçta bir model.2.el seçenek yok zaten olanlarda pahalı.0km 200 bin lira onada baktım ama yok yani güzel ama alamazsın çok saçma.sele ufak makina ufak hiç bir teknolojik extrası yok servisi korlas drg 160 150 bin liraya kadar taksitli buldum.yarın bir alıcı gözüyle bakıcam hayırlısı bakalım

Motosikleti
    14,5 beygir sukuterin stok haliyle 140 görmesi imkansız videodakiler varyatörle vs oynamıştır..bu hacimdeki motorların ekonomik ve konforlu hızı 70-80 dir 100 e kadar tırmanıyor sonra gıdım gıdım 120 e ye kadar çıkabiliyorlar ama tek kişi ve düz yol olmalı..100 km/s üstüne devamlı zorlarsan en iyisi bile 50.000 de cortluyor aşırı yağ yakmaya başlıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14,5 beygir sukuterin stok haliyle 140 görmesi imkansız videodakiler varyatörle vs oynamıştır..bu hacimdeki motorların ekonomik ve konforlu hızı 70-80 dir 100 e kadar tırmanıyor sonra gıdım gıdım 120 e ye kadar çıkabiliyorlar ama tek kişi ve düz yol olmalı..100 km/s üstüne devamlı zorlarsan en iyisi bile 50.000 de cortluyor aşırı yağ yakmaya başlıyor.
    Valla cayır cayır 130u geçiyor tüm videolarda.rampa aşası 140lar tabi oluyor.kavraması vs enteresan bir motor krv200 de öyle gidiyor 130+ bunların varyatörü falan baya özelmiş 250cc kavramsı var açık kayış gecikmesiz kavrama vs.olurda alırsam bakacazzz

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Kanuni Seha 150 sahibiyim. Honda ADV çakması bir motosiklet. Ancak fiyat, donanım, performans ve kullanıcı geri dönüşleri çok iyi olan bir araç. Son zamlarla 122460 TL oldu. Bu sınıf bir motosiklet için makul. Kurye olarak 50000 km'leri sorunsuz geçenler var. İsterseniz bir inceleyin.

https://www.ekuralkan.com/kanuni-seha-150-cc-scooter

Biraz daha güçlü olsun derseniz Reha 250 var.

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni Seha 150 sahibiyim. Honda ADV çakması bir motosiklet. Ancak fiyat, donanım, performans ve kullanıcı geri dönüşleri çok iyi olan bir araç. Son zamlarla 122460 TL oldu. Bu sınıf bir motosiklet için makul. Kurye olarak 50000 km'leri sorunsuz geçenler var. İsterseniz bir inceleyin.

https://www.ekuralkan.com/kanuni-seha-150-cc-scooter

Biraz daha güçlü olsun derseniz Reha 250 var.
    baktım baktım onada baktım.ama sorun şu ki 122 bin tl o motora vermem.adam zaten 138 e hatta nakitte 132 bin liraya sym jetx veren var.tutan çinliler güzel pahalandı yani bir 90 bin lira falan deseler seha 150 alırdım 5 10 bin lira için o işe girmem.arora nında var aynı motordan rks de baktım fiyatlar hep benzer

Motosikleti
    baktım baktım onada baktım.ama sorun şu ki 122 bin tl o motora vermem.adam zaten 138 e hatta nakitte 132 bin liraya sym jetx veren var.tutan çinliler güzel pahalandı yani bir 90 bin lira falan deseler seha 150 alırdım 5 10 bin lira için o işe girmem.arora nında var aynı motordan rks de baktım fiyatlar hep benzer
    Arora, RKS, Seha, Sym vs hep aynı tornadan çıkan motorlar. Bunlar arasında Seha daha iyi yorumlar alıyor. Jet X de güzel ama Seha'ya göre zayıf kalıyor. 6 ay önce 80 bin TL bandındaki Seha şimdi 120 bin TL civarına gelmiş. Seha'nın en büyük avantajı bayi vs derdi olmadan doğrudan kuralkandan alınabiliyor olması. Yedek parça sorunu da yok.

Neyse, ben sadece öneri getirdim. Karar sizin...

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arora, RKS, Seha, Sym vs hep aynı tornadan çıkan motorlar. Bunlar arasında Seha daha iyi yorumlar alıyor. Jet X de güzel ama Seha'ya göre zayıf kalıyor. 6 ay önce 80 bin TL bandındaki Seha şimdi 120 bin TL civarına gelmiş. Seha'nın en büyük avantajı bayi vs derdi olmadan doğrudan kuralkandan alınabiliyor olması. Yedek parça sorunu da yok.

Neyse, ben sadece öneri getirdim. Karar sizin...
    scooter konusuna uzağım ama bu 3 marka içine sym yi nasıl koydunuz onu anlayamadım.seha iyidir ama işte fiyat olarak kalite olarak jetx bariz önde şu an.15inde zam geliyormuş genelde sym modellerine jetx 150 160 bin lira olunca seha yine tercih edilebilicek bir model oluyor.alternatif te tabiki hala bakıyorum kör olucam.lambretta baktım 148 bin lira içime pek sinmedi pejo django baktım farı bile led değil onuda eledim.qj yada voge markaları var güzel cihazlar yapmışlar belli hybrid destekli vs ama piyasası parçası vs güvenemedim.fiyat olarak iddalılar iyiler

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yani çok egzotik bir scooter sele altı bile yok çok uçta bir model.2.el seçenek yok zaten olanlarda pahalı.0km 200 bin lira onada baktım ama yok yani güzel ama alamazsın çok saçma.sele ufak makina ufak hiç bir teknolojik extrası yok servisi korlas drg 160 150 bin liraya kadar taksitli buldum.yarın bir alıcı gözüyle bakıcam hayırlısı bakalım
    165'e 2023 sıfır ikinci el (tabire bak ) var piyasada. Ama nakit tabi, karta taksit olmaz.

Ekstrası yok dediğin aletin sadece amortisörleri kullanım değeri olarak DRG 160'ı aşar. Nuri'ye bakma sen, amortisörleri bir ayarlayacaksın öyle bineceksin. Kimbilir nasıl ayarsızdı o motorun amortisörleri.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    165'e 2023 sıfır ikinci el (tabire bak ) var piyasada. Ama nakit tabi, karta taksit olmaz.

Ekstrası yok dediğin aletin sadece amortisörleri kullanım değeri olarak DRG 160'ı aşar. Nuri'ye bakma sen, amortisörleri bir ayarlayacaksın öyle bineceksin. Kimbilir nasıl ayarsızdı o motorun amortisörleri.
    ekranına sinir oluyorum casio saatin ekranından azcık büyük.yani öyle bir motora o ekran inanılmaz yani keşke hiç koymasalarmış bence daha iyi olurdu daha da enteresan olurdu adamlar ekran koymamış lan derdik taksit olması şart çünkü taksitle alırsam bedavaya gelicek motor bana.mt09 bana scooterımı faiziyle bedavaya alacak
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam sen direk Sym Jetx e bak , Sym i de Kanuni , Rks ile bir tutan arkadaşada teessüf ederiz yani kusura bakmasın :D Jetx kasa olarak maksi sukutura benzer bir ebatta o fiyata en mantıklısı , Sym yedek parçası gayet makul fiyatlardadır boldur , kayış , baga , balata vs gibi parçaların yan sanayisi bile mevcut..
    espresso ve tarzan rıfkı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bana teessüf etmeyin yav Tamam Sym, Kymco gibi Tayvan menşeli markalar biraz daha iyi olabilir ama ben özellikle ucuz sınıfta ve düşük hacimli bir motosiklet için mümkün olduğunca fiyat/performans oranını gözeterek yazıyorum. Yoksa maxi scooter sınıfına girilince işler değişiyor biraz. Ama eğer 125 cc'lik ve 11.5 Nm torku ancak 6500 devirde verecek bir motor alıyorsam mümkün olduğunca ucuzunu ararım. Özellikle Seha da önermiyorum. Sadece kullandığım, izlediğim, deneyimlediğim ve hakim olduğum bir seçeneği dile getirdim.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Mt09 kullanmış adamsınız, yapmayın etmeyin. Alın bir Nmax155 keyfinize bakın. Sorunsuzca binin. Japon ve İtalyan olmayan diğer scooterların Çin mallarından pek bir farkı yok.
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt09 kullanmış adamsınız, yapmayın etmeyin. Alın bir Nmax155 keyfinize bakın. Sorunsuzca binin. Japon ve İtalyan olmayan diğer scooterların Çin mallarından pek bir farkı yok.
    Hocam İbrahim Tatlıses in bir lafı vardı "Oxford vardıda biz mi gitmedik" şeklinde , Yamaha'da motor vardıda bizmi almadık diyorum bende Nmax ı Pcx i de japon diye o kadar gözünde büyütme Voge diye bir marka var mesela çok yeni olduğu için mekaniği nedir ne değildir bilmiyoruz ama koltuğunu ekranını plastik kalitesini gözle inceleyince bir çok Japon'dan daha kaliteli olduğu belli oluyor..japon , Çin , Avrupa şeklinde değilde marka model bazında kalite yargısı yapmak bu yüzyılda daha doğru bir tespit olur..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)