Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2023'ün son uzun yolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Değerli arkadaşlar bu aralar iş amaçlı bir ayağım İzmir'de. Haliyle orada kendime makara kukara çevirdiğim güzel de bir çevre yaptım. Dün gece Bornova'da ofislerimizden biri, teraslarında "içkini kap gel" temalı bir yeni yıl partisi düzenledi. Benim de açıkçası çok katılasım vardı, dün sabah 05:30'da atladım motora ve yola çıktım. Hava kuru ve serindi ama çok da aman aman üşütecek derecede soğuk değildi. 08:00 civarına kadar karanlıkta sürdüm, İzmir otoyolu boştu, rahat bir yolculuk yaptım.

Akşama kadar arkadaşlarla takılıp akşam içkilerimizi alıp parti mekanına aktık. Tripleks bir bina düşünün, en üst kattaki terası parti mekanına çevirmişler, üşenmeyip ses sistemi kurmuşlar ve de varilde ateş yakmışlardı. Ne getirdiysek içtik, yetmedi bir daha aldık, yine içtik. Güzel güzel ablalarla tanıştık. İyi ki totoyu kaldırıp düşmüşüm yollara.

Bu sabah da kahvaltı faslından sonra 10:30 gibi millete veda edip İstanbul'a gitmek için yola koyuldum. İzmir'in İstanbul yönüne doğru çıkışı sayabileceğimiz Kuyucak'tan Akhisar'a kadar yaklaşık 100 km boyunca yoğun bir sis vardı. Sisten nefret ediyorum. Hem yolun ilerisini göremiyorsun hem de 10 saniyede bir kaskın nemlenmiş dış yüzeyini sürekli silmek zorunda kalıyorsun. Ben de siste hızımı düşürdüm ve önümde bir arabayı tavşan yaptım ve mesafeyi koruyarak onu takip ettim. Akhisar'da sis dağıldı, Savaştepe'ye kadar rahat sürüp Savaştepe'de yakıt molası verdim. İstasyon çıkışından başlayarak Gemlik'e gelene kadar 170-180 km hız altına inmedim ve yaklaşık 200 km sonra tekrardan yakıt aldım.

14:30 gibi İstanbul'daydım ve hemen son4 senedir lastik değişimlerimi yaptırdığım Bostancı'da yer alan Bulut Motor Yusuf Usta'ya gittim. (Eskiden Buz Motor'du adları) En son geçen sene 20.Aralık'ta taktırdığım Road4'lerin yüzeyi artık 24431 km sonrası araba lastiği gibi dümdüz olmuştu. Yine Road 4 ön arka set aldım, söktürdük, taktırdık, balans yaptırdık, rulmanları kontrol ettirdik, sibopları değiştirdik. 9580 TL hafifleyerek mekandan ayrıldık. Motorumun bakım zamanı da geldiği için Hasanpaşa'dan 2 lt Liqui Moly Street 10-40 , yağ filtresi olarak Hiflo Hf 303, hava fitresi olarak da Hiflo Hfa 2606 alıp Merdivenköy'deki ustama götürüp gerekli değişimler ile debriyaj teli ve zincir ayarını yaptırdım. Ustamda da işimin bitmesinin ardından pamuk gibi olmuş motorumla trafikte yapılabilecek her türlü hırtlığı yaparak araba sürücülerinden küfürler yiyerek sağ salim evime vardım.

2 Gün içinde 1000 km'ye yaklaştım. Motorum 120.000 km'yi geçti. Gece sürüşü ve sisli havada sürüş gibi konularda deneyimime azıcık da olsa katkı sağladım.

XGAMER, Metehan48, mezit ve 25 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    Yaşıyorsun bu hayatı kral.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hardcore motorcu!
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hedef 200.000 kilometre . 80.000 kilometreye kim bilir kaç kilo köfte sığar .
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Yolun Bursa taraflarına düşerse beklerim kardeşim. Gemlik-Bursa yakın. Olmadı Gemlik'te ağırlarım. Özelden telefonumu yazacağım. Saniye tereddüt etmeden arayabilirsin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tekerine sağlık güzel yol yapmışsın
    tommygun bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Adam yorulmuyor ya. Bravo Kaan. Valla kendime tatli su motorcusu diyorum seni gorunce.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben o senenin son yolunu bu Cumartesi ya da Pazar yapmayı planlıyordum, yorgan döşek geberik şekilde yatıyorum. Çok öfkeliyim öyle böyle değil.

Eline koluna sağlık güzel gezmişsin yine, malum yetişme gereksiniminden otoban gidişi olmuş, dönüşte de sabuncubeli'nin tadını çıkaramamışsın ama yol yoldur.
    tommygun bunu beğendi.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Abi seni görünce kendime çok kızıyorum, —Ankara çok soğuk —Motor çok tırt, gibi bahanelerle çıkmıyorum bu aralar motorla.

10 numara gezi olmuş, tekerine taş değmesin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı The-Rock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seni görünce kendime çok kızıyorum, —Ankara çok soğuk —Motor çok tırt, gibi bahanelerle çıkmıyorum bu aralar motorla.

10 numara gezi olmuş, tekerine taş değmesin.
    Hava soğuksa kışlık ekipmanlara ufak da olsa bir yatırım yapmak gerekir. Motor tırt diye de düşünme, ben aynı yolları geçmişte Rks Titanic ile de gittim, Sym Wolf ile de. Sen de yola çıkmak istiyorsan zihnindeki bariyerleri kaldır ve çık yola.
    mertowski, espresso ve The-Rock bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Bu kör nokta zımbırtısı aynanın iç tarafında iş yapıyor mu? Bende düşünüyorum ya bundan kafayı çevirme olayını bitirir mi?
    tommygun bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Abi ne kadar içtin bilmiyorum ama o ablamızın lüle lüle sakalları var :D
    espresso, Khaira ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kör nokta zımbırtısı aynanın iç tarafında iş yapıyor mu? Bende düşünüyorum ya bundan kafayı çevirme olayını bitirir mi?
    Ben bu kör nokta aynalarımdan memnun değilim, dönüyorlar ve açı bozuluyor. Bunları söküp eskiden kullandığım küçük aynalardan alıp dış tarafa monte edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne kadar içtin bilmiyorum ama o ablamızın lüle lüle sakalları var :D
    Evet, ben de fark ettim saksofoncu Noel Baba'ya arkadan dayamışım gibi bir görüntü vermişiz.

Noel Baba'ya gıcık olan dindar kesimin gönüllerine su serpmişim
    Khaira, abyasar, Yobaaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu kör nokta aynalarımdan memnun değilim, dönüyorlar ve açı bozuluyor. Bunları söküp eskiden kullandığım küçük aynalardan alıp dış tarafa monte edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Evet, ben de fark ettim saksofoncu Noel Baba'ya arkadan dayamışım gibi bir görüntü vermişiz.

Noel Baba'ya gıcık olan dindar kesimin gönüllerine su serpmişim
    Abi o memnun olduğun aynanın linki varsa alırız ya

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar bu aralar iş amaçlı bir ayağım İzmir'de. Haliyle orada kendime makara kukara çevirdiğim güzel de bir çevre yaptım. Dün gece Bornova'da ofislerimizden biri, teraslarında "içkini kap gel" temalı bir yeni yıl partisi düzenledi. Benim de açıkçası çok katılasım vardı, dün sabah 05:30'da atladım motora ve yola çıktım. Hava kuru ve serindi ama çok da aman aman üşütecek derecede soğuk değildi. 08:00 civarına kadar karanlıkta sürdüm, İzmir otoyolu boştu, rahat bir yolculuk yaptım.

Akşama kadar arkadaşlarla takılıp akşam içkilerimizi alıp parti mekanına aktık. Tripleks bir bina düşünün, en üst kattaki terası parti mekanına çevirmişler, üşenmeyip ses sistemi kurmuşlar ve de varilde ateş yakmışlardı. Ne getirdiysek içtik, yetmedi bir daha aldık, yine içtik. Güzel güzel ablalarla tanıştık. İyi ki totoyu kaldırıp düşmüşüm yollara.

Bu sabah da kahvaltı faslından sonra 10:30 gibi millete veda edip İstanbul'a gitmek için yola koyuldum. İzmir'in İstanbul yönüne doğru çıkışı sayabileceğimiz Kuyucak'tan Akhisar'a kadar yaklaşık 100 km boyunca yoğun bir sis vardı. Sisten nefret ediyorum. Hem yolun ilerisini göremiyorsun hem de 10 saniyede bir kaskın nemlenmiş dış yüzeyini sürekli silmek zorunda kalıyorsun. Ben de siste hızımı düşürdüm ve önümde bir arabayı tavşan yaptım ve mesafeyi koruyarak onu takip ettim. Akhisar'da sis dağıldı, Savaştepe'ye kadar rahat sürüp Savaştepe'de yakıt molası verdim. İstasyon çıkışından başlayarak Gemlik'e gelene kadar 170-180 km hız altına inmedim ve yaklaşık 200 km sonra tekrardan yakıt aldım.

14:30 gibi İstanbul'daydım ve hemen son4 senedir lastik değişimlerimi yaptırdığım Bostancı'da yer alan Bulut Motor Yusuf Usta'ya gittim. (Eskiden Buz Motor'du adları) En son geçen sene 20.Aralık'ta taktırdığım Road4'lerin yüzeyi artık 24431 km sonrası araba lastiği gibi dümdüz olmuştu. Yine Road 4 ön arka set aldım, söktürdük, taktırdık, balans yaptırdık, rulmanları kontrol ettirdik, sibopları değiştirdik. 9580 TL hafifleyerek mekandan ayrıldık. Motorumun bakım zamanı da geldiği için Hasanpaşa'dan 2 lt Liqui Moly Street 10-40 , yağ filtresi olarak Hiflo Hf 303, hava fitresi olarak da Hiflo Hfa 2606 alıp Merdivenköy'deki ustama götürüp gerekli değişimler ile debriyaj teli ve zincir ayarını yaptırdım. Ustamda da işimin bitmesinin ardından pamuk gibi olmuş motorumla trafikte yapılabilecek her türlü hırtlığı yaparak araba sürücülerinden küfürler yiyerek sağ salim evime vardım.

2 Gün içinde 1000 km'ye yaklaştım. Motorum 120.000 km'yi geçti. Gece sürüşü ve sisli havada sürüş gibi konularda deneyimime azıcık da olsa katkı sağladım.

https://i.hizliresim.com/eglx30i.jpeg

https://i.hizliresim.com/ji955yt.jpeg

https://i.hizliresim.com/iq3k2dm.jpeg
    Bu 1000 km boyunca zinciri yağlıyormusunuz. Birde sizin zincir yağlama periyodu nasıl oluyor. Umarım motosiklet zincirli bir motosiklettir yoksa fena linç yerim.)
    tommygun bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 1000 km boyunca zinciri yağlıyormusunuz. Birde sizin zincir yağlama periyodu nasıl oluyor. Umarım motosiklet zincirli bir motosiklettir yoksa fena linç yerim.)
    Atp otomatik zincir yağlama sistemini kullanıyor diye biliyorum. Değilse bilgilendirir zaten bu mesajı görüp.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o memnun olduğun aynanın linki varsa alırız ya
    Tekerlek gibi dönmeyen, küçük aynalardan vardı. Onlar güzeldi. Şimdikiler fır fır dönüyor, kötü. Memnun kalmadığım kör nokta aynasının resmini paylaşıyorum. Ne alırsan al, aşağıdakinden alma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Atp otomatik zincir yağlama sistemi var. Tank içindeki yağ yanılmıyorsam 8-9000 km gidiyor. Bu nedenle zincir temizleme ve yağlamayla uğraşmıyorum.
    espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    En yüksek km'deki Kawasaki süren adam diye meşhur olacaksın.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En yüksek km'deki Kawasaki süren adam diye meşhur olacaksın.
    Yok abi Türkiye'de daha yüksek km.li Kawa.lar var. Benimki olsa olsa Er6 modeli özelinde yüksek km.sini geriye çekmeyip dürüstçe gösteren adam sınıfına girer.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gez abi gez benim içinde gez :D 3 aydır motora binemiyorum artık müptezel gibi motosiklet görünce elim ayağım titriyor :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)