Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tiger 800’den Sonra Hangi Motosiklet?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mucoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceliğim rahat uzayan, konforlu bir motor eğer canım isterse hadi çıkıp Antalya’ya gidelim diyebilecek fakat gündelik kullanımda da “keşke bir scooterim olsaydı” dedirtmeyecek bir motor.
    Superduke GT.

Belki yeni çıkarsa 990 GT?

Yüksek hacmine rağmen hafif, rahat, kullanımı kolay, çok ısınmayan, ve aşırı zevkli bir motosiklet şehir içinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mucoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Multistrada 950S aldım arkadaşlar. Ben Tiger’ı çok seri makine biliyordum. Meğer baya uslu bir aletim varmış, Multistrada baya agresif geldi bana. Ortalama hızımı farkettirmeden arttığını gördüm.
    espresso, Yobaaz, sey_47 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Multistrada 950S aldım arkadaşlar. Ben Tiger’ı çok seri makine biliyordum. Meğer baya uslu bir aletim varmış, Multistrada baya agresif geldi bana. Ortalama hızımı farkettirmeden arttığını gördüm.
    Güle güle kazasız belasız kullanın. MTS güzel motosiklet ve evet, biraz daha holigan bir motosiklet kesinlikle.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Hayırlı olsun güzel motosiklet, keyifli sürüşler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Ducati'ler genelde aklı bozuk deli dolu motosikletlerdir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun kazasız belasız , Multiler çok yakışıklı motorlar..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız.
    Güzel motosiklet. şehiriçinde de yormayacak gibi görünüyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler
    hani resim video vs yokmu gerçi insan yeni motor alınca heyecanlı oluyor gezmekten resim çekmeye vakit kalmıyor

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Güzel günlerde kullanman dileğiyle... Hayırlı olsun

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hayırlı olsun güle güle kullan kazasız, belasız günlerde.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    3- Yamaha Tracer 900 ya da GT
    Revs my heart.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayırlı olsun, Tiger 800'den sonra kabaca 20-25hp kadar daha güçlü bir blokla tabi sürüş biraz değişebilir. 950S'teki motor 3000rpm üstünde keyiflendikçe keyiflenir, bir de düşük devirde düşük hızda şehir içinde Tiger'a göre biraz huzursuz olabilir. Biraz offroad / bozuk yol kabiliyeti azalmış olacaktır ama sanırım böyle bir beklenti yoktu zaten.
    En güzel artısı Tiger800'den sonra 950S'in ayarlı amortisörleri ile kilona sürüşüne uygun bir ayar da yaparsan, bambaşka bir sürüş deneyimi yaşayacaksın.

Kazasız belasız.

Selamlar Arkadaşlar,

Multi’yi sattım yerine F850GS aldım

Açıkçası Multistrada’ya hiç alışamadım bunun sebeplerini sıralayacak olursam:

1- Gereksiz agresif, sürekli daha hızlı gitmeye iten bir karakteri var.
    2- 5000 devir altı hiç keyif vermiyor, alt devirleri inanılmaz cansız.
    3- 5000 devir üstünde gidelim ki keyif alalım diyorsunuz fakat bu defa da inanılmaz bir titreşim var.
    4- Çok rüzgar alıyor, uzun bir tur camı almadım ama olsaydı da alırdı gibi geliyor bana.
    5- Elektronik süspansiyonları olmasına rağmen rahat edeceğim ayarı bir türlü bulamadım. Yumuşatınca sürüş bozuluyor çok dalma yapıyor, sertleştirince de gerçekten kütük gibi oluyor.
    6- Sesi de bence kötüydü.

Özetle hiç sevemedim ve sattım. Güzel yanları ise inanılmaz bir performansı ve hızlanması vardı ve yakışıklıydı. Farları inanılmaz güçlü ve mükemmel gösteriyordu.

BMW için ilk yorumlarım ise, Multi’den sonra baya gitmiyor, bana NC hissiyatı verdi (daha önce NC motorum vardı) Sürüşü benim için çok daha keyifli, fakat selesi çok da konforlu değil. Rüzgar çok alıyor. Elektronik sistemi göstergesi elcik butonları falan çok ergonomik güzel. Süspansiyonları fena değil multiden daha çok hoşuma gittiyse de biraz yaylana yaylana gidiyor o da çok hoş değil. Yakıt tüketimi çok iyi neredeyse NC gibi Titreşim Multiden az Tiger’dan çok.

Özetle şimdiye kadar, Pulsar, NC, Tiger 800, Multistrada 950S, F850GS kullanmış biri olarak, Tiger’ın tüm bu makinelerden çok daha konforlu olduğunu benim için 1 numarada olduğunu söyleyebilirim.

Sanırım sonraki motorum yeni model bir Tiger olacak ama onların da yenileri aynı tadı veriyor mu bilmiyorum 🤷♂

Tiger 800’de sele mükemmel, güç mükemmele yakın, rüzgar 0’dı, viraj kabiliyeti mükemmeldi. Bu 4’lüyü hangi motorda bulurum acaba?
    tommygun, haluk23, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayırlı olsun tekrardan =)

Rüzgar konusunda farklı cam türleriyle denemeler yapmak lazım, veya tek bir deflektör bile dünyayı değiştirebiliyor bazen. Ben Tuareg'e WRS'nin en büyük Touring Plus camını aldım, kışın çok daha keyifli olur kesin ama yazın beni serinletecek bütün havayı da kestiği için bayağı küfrediyorum =)

Multi'nin viraj kabiliyeti bu saydığın motorların hepsinden çok daha yüksektir aslında. Amortisör ayarlarıyla ilgili biraz araştırma veya amortisör ayarı yapan bir yerden destek alsan çok tatlı bir noktayı keşfedebilirdin diye düşünüyorum. Yoksa F850'nin senin de yaylandığını hissettiğin üzere 950S ile aşık atabilecek bir amortisör yapısı yok.

Seleyle ilgili durum civcivli olabiliyor, KTM de mesela powerparts seleyi satabilmek için 1290 adv gibi konfor odaklı motora bile dandik bir sele koyuyor, belki ducati de benzer bir şey yapmıştır.

Yeni Tiger 900'ün son güncellemesi asfalt için müthiş bir makinaya dönüşmesini sağladı - offroad tarafında bazı problemleri var. Ona yönelebilirsin.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Hayırlı olsun. Tiger 800 den sonra Tiger 850 Sport aldım. Kesinlikle 800 deki keyfi alamadım ve satamadığımdan takasta değerlendirdim. Tiger 800 için kullandığım en keyifli motosiklet diyordum, ta ki 2016 R1200GS alana kadar GS1200 gerçekten çok keyifli bir motor. Dengesi, sesi, gücü, konforu...
    tommygun bunu beğendi.

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Tiger 800 kullanıyor olup, son dönemde kaşınan biri olarak, yorumlar bana ilaç gibi geldi
    zihnigonen bunu beğendi.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tekrardan =)

Rüzgar konusunda farklı cam türleriyle denemeler yapmak lazım, veya tek bir deflektör bile dünyayı değiştirebiliyor bazen. Ben Tuareg'e WRS'nin en büyük Touring Plus camını aldım, kışın çok daha keyifli olur kesin ama yazın beni serinletecek bütün havayı da kestiği için bayağı küfrediyorum =)

Multi'nin viraj kabiliyeti bu saydığın motorların hepsinden çok daha yüksektir aslında. Amortisör ayarlarıyla ilgili biraz araştırma veya amortisör ayarı yapan bir yerden destek alsan çok tatlı bir noktayı keşfedebilirdin diye düşünüyorum. Yoksa F850'nin senin de yaylandığını hissettiğin üzere 950S ile aşık atabilecek bir amortisör yapısı yok.

Seleyle ilgili durum civcivli olabiliyor, KTM de mesela powerparts seleyi satabilmek için 1290 adv gibi konfor odaklı motora bile dandik bir sele koyuyor, belki ducati de benzer bir şey yapmıştır.

Yeni Tiger 900'ün son güncellemesi asfalt için müthiş bir makinaya dönüşmesini sağladı - offroad tarafında bazı problemleri var. Ona yönelebilirsin.
    Çok teşekkür ederim yorumlar için. Ducati’nin selesi iyiydi bu arada, Tiger daha iyiydi, NC berbattı benim sele konforu sıralamam şöyle:

1- Tiger 800
    2- Multistrada 950S
    3- F850GS
    4- NC

F850’ye GP kompozitten bir cam takmışlar, sadece kaska değil omuzlarıma da rüzgar vuruyor, hatta göğüs bölgeme de. Givi’de bir ön cam var belki onu deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Tiger 800 den sonra Tiger 850 Sport aldım. Kesinlikle 800 deki keyfi alamadım ve satamadığımdan takasta değerlendirdim. Tiger 800 için kullandığım en keyifli motosiklet diyordum, ta ki 2016 R1200GS alana kadar GS1200 gerçekten çok keyifli bir motor. Dengesi, sesi, gücü, konforu...
    Teşekkür ederim. Dün az kalsın çok hızlı bir karar ile 2016 R1200GS alacaktım ki uzun süredir takip ettiğim motor sorduğum gün satıldı 😒

Sanırım sonraki hedefim bu ya da Africa Twin olacak.

R1200GS şehir içinde yorar mı diye düşünüyorum ama gerçekten çok övülen bir makine dengesiyle vs.

Bir de bütçem şu an 2016 civarına yetiyor, 2022 makineyi satıp 2015-16 model araca binmek de ne kadar makul bilemiyorum bir yandan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı MuttFTS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger 800 kullanıyor olup, son dönemde kaşınan biri olarak, yorumlar bana ilaç gibi geldi
    Ben henüz o tadı veren bir makine bulamadım bulduğumda ve deneyimlediğimde yazacağım.

Triumph’ların sadece satması zor oluyor biraz en sıkıntılı yanı bu.
    F54 ve MuttFTS bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    merhaba yeni motosikletiniz hayırlı olsun
    fakat f850 yerine neden yeni kasa f900 gs almadınız onu merak ediyorum (sıfır fiyatı 735k bence bu sınıfta tiger 900 ile tercih edilecek 2 motordan biri) yeni afrikalar 900 k bence o paraları hak edecek bir motor değil

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba yeni motosikletiniz hayırlı olsun
    fakat f850 yerine neden yeni kasa f900 gs almadınız onu merak ediyorum (sıfır fiyatı 735k bence bu sınıfta tiger 900 ile tercih edilecek 2 motordan biri) yeni afrikalar 900 k bence o paraları hak edecek bir motor değil
    Takasta onu denk getirdim diyelim, motoru satmayla uğraşamıyorum genelde takas tercih ediyorum.

Africa Twin 1100 L2 üstüne ne dersiniz? F850’den daha konforlu ve keyifli olabilir mi? Onun da da adı efsaneler listesinde Benim off road ile işim yok bu arada, tüm kullanımım asfalt.

Takasta onu denk getirdim diyelim, motoru satmayla uğraşamıyorum genelde takas tercih ediyorum.

Africa Twin 1100 L2 üstüne ne dersiniz? F850’den daha konforlu ve keyifli olabilir mi? Onun da da adı efsaneler listesinde Benim off road ile işim yok bu arada, tüm kullanımım asfalt.
    Almak istediğiniz motordan beklediğiniz 5 maddelik önceliklerinizi sırasıyla yazın, buna göre tavsiye yapalım.

Tamamen asfalt sürüşü yapmayı planlayan biri için Afrika Twin yerine NT1100 daha mantıklı olabilir. Afrika Twin'e göre daha iyi yol tutuşu, rüzgar koruması, yükleme alanı, alçak sele gibi özellikleri öne çıkar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler