Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uygun fiyatlı ama iş görür disk kilidi önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Selamlar, ders çalışmaya kütüphaneye gittiğimde motoru açık otoparka koymak zorunda kalıyorum veyahutta dershaneye gittiğimde kapalı otoparklar çok pahalı olduğundan motoru bir köşeye koymak zorunda kalıyorum.
    Bunun için uygun fiyatlı ama iş görebilecek alarmlı bir disk kilidi önerir misiniz? Elime para geçinde Abus`un 120 euro luk disk kilidini alıcam.
    Ben de şuan onguard 8016lx modeli var ve 10 kilo olduğu için bir yere taşımam imkansız (onun hakkında da konu açacağım, evdeyken dışarı bağladığımda içim yine de rahat değil).
    Kısaca, motorum drift l 125 ve dışarıda motoru koyduğumda yakında olacağından öttüğünde duyabileceğim ve koruması fena olmayacak bir disk kilidi önerisi istiyorum, şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba brilliant
    Bende abus rs 7000 var biraz tuzlu ama 4000 tl ye almıştım memnunum öneririm

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kovix,auvray,armor'un sra sertifikalı en ucuz ürünlerini tercih edebilirsiniz.
    2.el olarak uygun fiyatlarada bulunabiliyor sitelerde.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kovix,auvray,armor'un sra sertifikalı en ucuz ürünlerini tercih edebilirsiniz.
    2.el olarak uygun fiyatlarada bulunabiliyor sitelerde.
    Evet Auvray'in U kilit şeklinde olan disk kilitleri oldukça iş görür, taşınabilir şeyler ve fiyatları da çok uçuk değil.
    blueway2 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Siz güvenli ve uygun bulduğunuz disk kilidini ön diskinize takın ama yine de arka janttan geçip artçı selesinde birleşecek bir halat kilit de kullanın. Bunlar hafiftir ama yerden destek alınamayacağı için makasla kesimi zordur.

Ya da arka teker kullanımı için U kilit de kullanabilirsiniz. Velhasıl sadece disk kilidine güvenmeyin.

Cyan, berk_cglr ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    disk kilidimin markasını bile hatırlamıyorum o kadar dandik :D

ama hassas baya; 2 sene önce 200 liraya almıştım.

bi yere motor bıraktıgımda öne disk kilidi arkaya da U kilit takıyorum. diski kırsa u kilidi kıramaz :D

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Hocami 8016xl nin kilit kısmında ufak bir u kilit var, bu kadar büyük değil ama u kilit yine de, nereye takmamız gerekiyor u kilidi?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Eren Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocami 8016xl nin kilit kısmında ufak bir u kilit var, bu kadar büyük değil ama u kilit yine de, nereye takmamız gerekiyor u kilidi?
    Benim bahsettiğim büyük ve uzun u kilitler. Arka lastik jant içinden geçirip yere paralel olmasını sağlayın. U kilidin bir tarafı lastik içinde, diğer tarafı lastik dışında kalsın. Böylelikle u kilidin kenarları maşaya temas edeceği için lastik sökülmediği sürece motor hareket edemez.
    espresso ve srdrrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Tamamdır hocam teşekkürler

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eren Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende uzunlardan var biraz, bu 2 kısım arasına takıyorum gergin oldugu için kesme makası falan da zor olur karşı taraf için.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    securage bakabilirsin bende var hırsız çalar mı çalar ama ortalık yerde çalamaz hassas sesi de çok çıkıyor.

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Teşekkür ederim herkese, dediğiniz kilitleri inceleyip aklıma en yatanı almaya çalışacağım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    securage bakabilirsin bende var hırsız çalar mı çalar ama ortalık yerde çalamaz hassas sesi de çok çıkıyor.
    securage disk kilidi bende de var. Çok hassas değil, motora kedi çıkınca falan ötmüyordu ama gidonu hareket ettirince ya da kilidi kurcalayınca ötüyordu, sesi de gayet yüksekti. ama bir kaç yıl sonra pili bitti, nasıl olsa çok ses çıkaran alarmı da olan takip cihazı taktırdım bir de kilidin sesine ihtiyaç yok deyip yeni pil takmadım, şimdi normal alarmsız disk kilidi şeklinde kullanıyorum.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba. Disk kilitleri üzerinde yazan 8mm,10 mm gibi değerler neyi ifade ediyor? Disk kilidi alacağım, ama yanlış ürün almak istemiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Disk kilitleri üzerinde yazan 8mm,10 mm gibi değerler neyi ifade ediyor? Disk kilidi alacağım, ama yanlış ürün almak istemiyorum.
    Disk kilidinin diskin üzerindeki deliklere geçeceği milin çapı o değerler.
    Benim diskte disk kilidini diskin üzerindeki deliklerden değil daha içteki boşluktan geçiriyorum yani bbu çap benim için farketmiyor ama bazı disklerde disk daha genişse diskin iç tarafındaki boşluğa ulaşmayabilir o zaman diskin üzerindeki deliklere uygun çapta olmaıs gerekir milin.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk kilidinin diskin üzerindeki deliklere geçeceği milin çapı o değerler.
    Benim diskte disk kilidini diskin üzerindeki deliklerden değil daha içteki boşluktan geçiriyorum yani bbu çap benim için farketmiyor ama bazı disklerde disk daha genişse diskin iç tarafındaki boşluğa ulaşmayabilir o zaman diskin üzerindeki deliklere uygun çapta olmaıs gerekir milin.
    Sahip olduğum motosikletin (Altai Tank X 125)fren diski ile hangi kilit çapının uyumlu olduğunu nasıl bulabilirim? Disk üzerindeki deliklerin genişliğini cetvelle ölçmem yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahip olduğum motosikletin (Altai Tank X 125)fren diski ile hangi kilit çapının uyumlu olduğunu nasıl bulabilirim? Disk üzerindeki deliklerin genişliğini cetvelle ölçmem yeterli olur mu? Teşekkür ederim.
    diskin üzerindeki delikleri ölçmen yeterli olabilir.
    o delikli diskin iç kısmında daha büyük boşluklar da olabilir,oraya da bak. disk kilidinin pimi buraya kadar erer diyorsan deliklere takmamış olursun.

Benim taktığım yer için internetten aynı model motorun fotorunu atayım daha anlaşılır:

Burada diskin çevresinde vren balatalarının bastığı yerdeki küçük deliklere değil de daha içerideki boşluğa takıyorum ben disk kilidini.
    srdrrr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)