Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"Takas fiyatım farklıdır" saçmalığı bizden başka bir millette var mı acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    motorun fiyatı 450k mesela. takas fiyatım farklıdır yazıyor, ya da takas fiyatım 480k diyor. birader bu nasıl bir mallık. benim 600K'lık motorla takas yapıyor olsan takas fiyatım 480k dedin diye 30k kar mı edeceksin. benim fiyatım da o zaman 630K olmaz mı sence? alacağın motoru daha bilmiyorsun, görmedin, fiyatını bilmiyorsun. neye göre takas fiyatı belirliyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Karşı tarafın kendinden daha ahlaksız olacağı öngörüsüyle yazılmış ilanlar
    birbilent, yayan1, xtrafrozen ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana da sacma geliyor.

senin motorunun takas fiyatı farklıysa benimkinin de farklı. hadi bakalım :D
    yayan1, espresso ve freasy bunu beğendiler.

Sahibinden jargonuna akıl ermez. Benim yeni favorim, ilana ilk gelen mesajın aleti küçümseyen bir mesaj olması; şu kadar kullandım da bu kadar sıkıntılı. Sonra da en son kaç olur.

Madem ederini çok iyi biliyorsun, ederini gördüğün ilana bak bas parayı al.
    espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    nc 700x i satarken 24.000 tl ye ilan açmıştım adam takas yaparım ama motorunu 18 den sayarım demişti neden dedim nakit vermiyorsun demişti o yüzden millet önceden önlem alıyor bir nevi şeyde saçma mesela motorun yanına gelmeden telefonla arıyor ilan açıklamasına bile bakmadan senle pazarlık yapıyor abi son fiyat ne olur diyor yada mesela moto 100k ya ilanda seni arıyıp benim 75 binim var tamam dersen yarın gelip bakit alıyım hemen diyor

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı BerkmanLord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden jargonuna akıl ermez. Benim yeni favorim, ilana ilk gelen mesajın aleti küçümseyen bir mesaj olması; şu kadar kullandım da bu kadar sıkıntılı. Sonra da en son kaç olur.

Madem ederini çok iyi biliyorsun, ederini gördüğün ilana bak bas parayı al.
    ben scooter'ı satarken en küçük kusurunu bile yakından çekip paylaştım ilanı. kendini akıllı zanneden bir salak öyle kusur bulmaya çalışarak bir mesaj atmıştı. anında blokladım.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi de benzer ürün satan tipler piyasayı düşürüyorsun diye diğer satıcılara mesaj atıyordu.

hala vardır bunlar kesin.
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de benzer ürün satan tipler piyasayı düşürüyorsun diye diğer satıcılara mesaj atıyordu.

hala vardır bunlar kesin.
    var var :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Sadece fikir üreterek yazayım:

Aracınızı satıyor, karşılığında ücretini alıyorsunuz, noter masrafı ve alışveriş riski (paramı ödedi/ödemedi, dolandırıldım vs.) oluyor.
    Sonrasında belki birkaç hafta, belki de birkaç ay sonra istediğiniz motoru buluyor, bu sefer aynı işlemleri onun için yapıyorsunuz.
    Sonuçta iki macera yaşıyorsunuz.

Ama takas olunca bir tane macera oluyor, malınızı verip karşılığında mal alıyorsunuz, dolandırılma ihtimali (bence) daha düşük.
    Noter masrafı ve zaman kaybı da daha az.

Kanaatimce, süreci ve riskleri kısalttığı için, karşı taraf istediğiniz ücretin daha altını teklif ediyor.
    Ya da siz satan taraftaysanız, bak sana kıyak geçiyorum, bu yüzden takas fiyatım daha yüksektir diye düşünüyorsunuz.

Bu benim yorumum tabii, gerçekler nasıldır bilmem.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanaatimce, süreci ve riskleri kısalttığı için, karşı taraf istediğiniz ücretin daha altını teklif ediyor.
    Ya da siz satan taraftaysanız, bak sana kıyak geçiyorum, bu yüzden takas fiyatım daha yüksektir diye düşünüyorsunuz.

Bu benim yorumum tabii, gerçekler nasıldır bilmem.
    çok iyi niyetli düşünmüşsünüz ama aslında bu davranışın altında yatan düşünceyi punctum güzel ifade etmiş.

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aptalca bir düşünce ama alacağı aracın fiyatını satan kişinin yüksek söyleyeceğini düşünüyor ve kıt aklıyla güya ona önlem alıyor böyle yapan arkadaşlar.
    Punctum bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende pazarlık konusunda makas ı yüksek tutyorum misal adam 330 yazmış ben arayıp 290 teklif ediyorum kabul etmese bile şansımı denemiş oluyorum
    arkadaşlar diyorki çok öldürüyorsun yoo diyorum o yüksek yazmış bence ederi bu kadar veya o fiyat şişirirken sıkıntı olmadı da ben ucuz söylerken neden sıkıntı oluyor ben cebimdeki parayı söylüyorum
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende pazarlık konusunda makas ı yüksek tutyorum misal adam 330 yazmış ben arayıp 290 teklif ediyorum kabul etmese bile şansımı denemiş oluyorum
    arkadaşlar diyorki çok öldürüyorsun yoo diyorum o yüksek yazmış bence ederi bu kadar veya o fiyat şişirirken sıkıntı olmadı da ben ucuz söylerken neden sıkıntı oluyor ben cebimdeki parayı söylüyorum
    fiyat teklif etmekte bence sıkıntı yok zaten. aklıma yatarsa kabul ederim, etmezse reddederim. zekiymiş gibi davrananlara sinir oluyorum

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğiniz tırnak makası

75000 TL'lik bisiklet ilanıma 1000 TL (yazıyla bin Türk Lirası) teklif eden oldu.
    F54 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Zamanında bir arabamı takas yoluyla değiştirecektim.
    Karşidaki arabanın değeri 15 bin benimki 25 bin idi.
    Anlaştık.10 bin üste alacağım
    Adam bi ara yahu dedi senin araba 24 olmaz mı?
    Ben daha ağzımı açmadan yine kendisi o zaman benimki de 14 olur tabi dedi ve yine üste 10 bin aldım.
    Bir rivayete göre de ben adamın arabasına 1000 lira fiyat biçtim o da benimkine 11 bin lira.
    Sonuçta ne yaparsak yapalım aradaki fark 10 bin liraydı ve öyle kaldı.
    F54, freasy, berk_cglr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Toplumun geneli sahtekarlığı normal gördüğü için piyasa kendi kurallarını ve jargonunu belirliyor.Mesela tamponu boyalı veya değişmiş bir aracın fiyatının düşürülmeye çalışılmasının mantıklı bir izahatı olamaz, Tampon zaten sağa sola dokunmak, ilk uyarı amaçlıdır.
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bir arabamı takas yoluyla değiştirecektim.
    Karşidaki arabanın değeri 15 bin benimki 25 bin idi.
    Anlaştık.10 bin üste alacağım
    Adam bi ara yahu dedi senin araba 24 olmaz mı?
    Ben daha ağzımı açmadan yine kendisi o zaman benimki de 14 olur tabi dedi ve yine üste 10 bin aldım.
    Bir rivayete göre de ben adamın arabasına 1000 lira fiyat biçtim o da benimkine 11 bin lira.
    Sonuçta ne yaparsak yapalım aradaki fark 10 bin liraydı ve öyle kaldı.
    nuri bilge ceylan görsün bu diyaloğu. tam onun filmlerine uygun bir diyalog olmuş

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bildigim tek gercek, piyasada yaprak kıpırdamadıgı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten böyle yazanlar asla bizden biri olamaz, forumdan cıkmaz
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    evet var yurtdışında

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Bizdeki bu üstün zeka ve yüksek ahlâk oldukça evelallah hiç kimse elimize su dökemez meaşallah. Neler yav neler😂

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    150 NK motorumu satarken telefonda ki muhabbeti direkt aktarıyorum.

Ufak tefek kozmetik sorunu vardı (1 çizik manet vb.) İlan fiyatı 40 bin tl sitedeki en ucuz ilanlardan 2 veya 3.süydü zaten

-Usta kolay gelsin ilandaki motor için aramıştım
    -Evet buyrun
    -En son ne düşünüyorsun
    -En fazla noteri düşerim (Fiyatıda uygun yazmıştım pazarlık olmadığınıda belirtmiştim)
    -Bişeyler yap alalım para kazanalım
    -Uygun yazdım zaten sen ne düşünüyorsun
    -33 bin Senin motorun masrafı var bahsettiğin gibi 2000 tl de değil daha fazla
    -Öyle mi gel bakalım (rakamları sallıyorum) manet 500 yazmışım 300 tl gidon 1000 yazmışım 750 tl fazla bile yazmışım
    -Ne yapacaksın oturduğun yerden para mı kazanacaksın millet senin motorunu topluyacak sende para kazanacaksın
    -Kardeşim sen al satcısın galiba benim motor sana gelmez o fiyatlara motor vermem
    -Satamazsın o motoru sen
    -Ulan bi s.git a.oglu boş yapma diyip suratına kapattım

Motor 5 6 saat içerisinde satıldı pazarlıksız şekilde noteri yine kendim düştüm sattığım adamda gayet efendi bir adamdı.
    tommygun, freasy, Motoseverrr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)