Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet hastalığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Arkadaşlar merhaba.
    Malum aranıza hem foruma aktif üyelik hemde motorsiklet sahibi olma konusunda geç katıldım malesef (hala üzüntüsünü ciğerlerimde hissediyorum).

Bu motorsikletin, bu gavur kızının, bu nazlı ceylanın hastalığı konusunda sizler tarafından uyarılmadıpım için kırgınım. Yaf bu neymiş. İnesim gelmiyor. Hergün yatmadan önce sabah uyanır uyanmaz yaptığım ilk şey ceylanla göz teması kurmak. Bahane olsa da binsem diye bekliyorum, hatta dün deniz kenarına gidecektim, çocuklar da gelmek isteyince iş büyüdü döndük arabaya. Derken hanım anladı dedi sen motorla gel. Allahım aman Allahım işte bu yüzden evlendim seninle dedim. Ama biz plan yaparken hayatta planlar yapıyor, 3 yaşındaki kızım ağlayıp yanında isteyip ortalığı yıkınca mecbur tekrar üzerimi değiştirip arabaya yöneldim. Bu nasıl tasız bir aletmiş otomobil denilen aygıt.

Sonuç keyif için aklıma gelen fikir benim için sinirli bir araç sürüşü oldu. Gram zevk almadım. Çok güzel, ılık, rüzgarsız, parçalı bulutlu Bir pazarım bir deniz kenarı sefam böyle heba oldu bana. Zamanı geri alamam malesef. Şimdi bekle dur işin yoksa bir sonraki fırsatı 😓😓😓

Okuduğunuz ve anlayışınız için teşekkür ederim.
    Classy, Mr.wind, Ranke ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Sen kalbimde batan güneş, ben yollarda çilekeş...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Merhaba keyfiniz daim olsun uzun yıllar kazasız belasız sürünüz , bütün motosikletler keyif verir lakin yazınızdaki heyecanın kaynağı yeni başlamanız falan değilde Shadow'a özel bir his olsa gerek çok samimi bir arkadaşımda da var ve tüm konforsuzluğuna rağmen on binlerce kilometre yaptı o motorla , sat şunu güzel bir tur motoru alalım sana diyoruz ama o motordaki tadı hiçbirşey de bulamıyorum diyor adam anlamadım gitti :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Aslında hem 20 yılın sonunda hanımdan onay çıkması ile motorsiklet alabilmiş olmak, hem de uzun zamandır hayalim olan model motorsikleti alabilmiş olmak. Evet ağır, zor, manevra az, ama koltukta otururcasına yolculuk.

Ancak sizin nezdiniz de şunu da farkettim, motorsiklet ile zaman geçiren siz gibi statlar ve eskiler eninde sonunda tur motoruna varıyor.

Şimdilik yeni oyuncak almış bayramlık çocuk edasıyla hemde istediği oyuncak alınmış haylaz gibiyim 😅😅😅
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dopamin salgılatan her şey bağımlılık yapmaya teşnedir =)

Supersport'a binerken bunu söylüyorum ama, işin sonu gerçekten adventure motorlar. Heves edip otla bokal uğraştıktan sonra gelinecek son nokta hep o.=)

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    "Bir yerden bir yere gitmek için arabaya, motora binmek için her yere gidilir" diye bir söz vardır. Motosiklet öyle bir sevdadır

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Mutlaka ileri sürüş eğitimi alın. 30 yıllık motosiklet sürücüsü arkadaşım, ileri sürüş eğitimi aldığımızda bana dedi şey " ben motor kullanmıyormuşum" oldu. Uzun süre güvenle sürmek istiyorsanız eğitim şart.
    espresso ve Guven bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yıllardır naked kullanıyorum. Ama ilk motosikletim 650cc cruiser'di ve SDR'ın yanına ikinci bir motosiklet alacak olsam o da cruiser olurdu. Amerika'da halen en çok satan motosiklet büyük Harley'ler. ADV çok yaygın değil burada. Ama sürekli uzun yol yapıyor olsam Goldwing'e yönelirdim.

Şahsen arabaya da karşı değilim. Sadece daha pahalı bir zevk. Açıkçası cılız bir yol motosikleti kullanacağıma güzel bir spor araba kullanmayı tercih ederim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Görece eski bir spor otomobil idame ettirilebiliyorsa ve uygun yollar varsa tamam, ama modern otomobillerin tamamı artık bok kategorisinde benim için, evet evet güncel Cayman bile dahil üzgünüm. Bu tabii tamamen benim kıçımın keyfine göre uydurduğum kişisel görüşüm ama, güzel bir spor motosiklet sürdükten sonra arabalar gerçekten gözümde iş görecek eşyalara dönüştü. Elektrikli direksiyonu turbosu falan, meh.. Hiç tat vermiyor.

Hala kar yağdığı zaman RWD otomobilin nimetidir diyerek sabaha kadar geziyorum ama, bunun dışında keyif aldığım anların sayısı git gide azalıyor. Türkiye ekonomisi böyle olmasa bir E92'ye kadar M3, 987 miydi eski Cayman falan böyle zevklere heves edilebilirdi ama, o işler de artık yaş. Mevcut arabamı satıp ilk kasa atmosferik Z4 3.0i niyetindeydim, üstüne para kalıyordu ki işte direksiyonu hidroliğe çevirmek ve bakım yapmak gibi planlarım vardı. Yanına da Citroen ami gibi olmasa da biraz daha menzilli falan terlik niyetine bir şey bakılır diyrodum. Pandemide eski araba roadster treninden onun da fiyatı uçtu gitti, onu da rafa kaldırdım. Modern spor otomobilleri seven biri için bu dediklerim geçerli değil ama benim için arabacılık artık tamamen bitti, geri de dönmez sektör bu saatten sonra. Saçma sapan bir para olacak da bahsettiğim tarzda arabaları mastürbasyon niyetine alıcam, anca öyle olur.
    espresso, Motoseverrr ve tommygun bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Maşallah çok güzel anlatmışsınız o ilk zamanların heyecanını. Umarım uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

İlk zamanlar özellikle fazladan dikkatli olmak gerekiyor. O heyecan dikkatsizliğe sebep olmasın, malum bu meret hata affetmez.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Heyecanınızın hiç bitmemesi dileğiyle. Vakit buldukça 1 saat olsun, 2 saat olsun ama mutlaka sürün. Ara vermeyin, bu işte ara verdiğinizde heba olan günlerinize çok üzülür "yahu keşke o gün şuraya gitseydim" dersiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görece eski bir spor otomobil idame ettirilebiliyorsa ve uygun yollar varsa tamam, ama modern otomobillerin tamamı artık bok kategorisinde benim için, evet evet güncel Cayman bile dahil üzgünüm. Bu tabii tamamen benim kıçımın keyfine göre uydurduğum kişisel görüşüm ama, güzel bir spor motosiklet sürdükten sonra arabalar gerçekten gözümde iş görecek eşyalara dönüştü. Elektrikli direksiyonu turbosu falan, meh.. Hiç tat vermiyor.
    @killingroad, benim de aklimda 718 var acikcasi. Hic 718 kullandin mi? Internette millet ?ok atiyo ama bizzat kullananan insanlar sevmisler genelde. Bir C8 oyle degil mesela. Kagit uzerinde guzel ama kullananlar cok pozitif degil. Yine de musait bir zamanda deneyip fikir sahibi olacagim edinmeden once.

Z4 olmadigi iyi olmus. Spor araba gorunumlu GT kendisi. Yol tutusu ve hissi bir S2000'den bariz cok geride. Ama daha sessiz, rahat, titresimsiz vs.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne güzel, bu heyecan hiç bitmesin.
    Ekipman ve eğitimi de ihmal etmyin. Ekipman derken bir teke kask ve eldiven değil, iki sokak öteye bakkala gideyim dediğinizde bile bütün ekipmanlarınızı giymiş olun.

Çocuklar büyüyünce daha kolaylaşıyor. Biz ailecek kamp yapmayı seviyoruz, bazen kampa giderken kamp malzemelerini bagaja yükleyip çocuklar ve eim araba ile yola çıkıyor ben motorla gidiyorum, hem motorla gezmiş oluyorum hem ailecek kamp fırsatı da kaçmamış oluyor, haftasonu 2-3 günlük çok uzak olmayan yerlerdeki kamplarda biz böyle çözüm bulduk.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosiklet bir bataklık gibidir ne kadar çırpınırsanız o kadar çok batarsınız , motosikletimi havalar kötü diye deposunu doldurup stantla kaldırıp üstünü örttüm motosiklet kullanmayı çok çok özlüyorum bu sürüş zevki rüyalarıma varana kadar gidiyor. Bu illete ulaşan kolay kolay bırakamaz bırakmayı aklının ucundan geçirse bile yolda geçen bir motosiklet görünce hemen o fikirden vazgeçer.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    @Mallaca
    Zaten Forumu pasif takip ederken aklımda olan ilk leylerdendi o yüzden İleri sürüş eğitimi aldım. Ekipmanlarımı da tamamladım. uzun yıllar binmek istiyorum çünkü 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

@Beto87
    Arabamda da hız yapan biri değilim 😊 2 çocuğu çocuk koltuğu ve kemere çalıştıracağım derken artık bakkala bile kemer takmadan gitmiyorum arabamda. Standart 90-100 km araç kullanıcısı bir babayım 😅.
    Eğitim aldım ekipman adım, dediğiniz gibi dikkat ediyorum çünkü ailemi ve motorumu seviyorum. Geç kaldığım bu özlemi uzun yıllar kullanarak arayı kapatmak istiyorum 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

@tommygun
    ve köfte ekini özel takip ettiğim grup 😈 inşallah katılırım birgün.
    Dediğiniz gibi şimdiden o pazar keşke binseydim diyorum Malum gök delindi sanki yağmur nefes aldırmıyor 😔

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

@espresso
    Sizi zaten kamp etkinliğinden takip ediyorum hele "hanım ve çocuklar arabayla gidiyor bende motorla bagajda da soğuk bira yer kalıyor" beni kampa ikna eden cümleniz olmuştu 😅

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

@Motoseverrr
    Valla özledim ya mobidik imi 😂 @arican İn moto solo gezileri başlığında ki gibi 😂😂
    Birde artık trafikte daha dikkatliyim evet motorsiklet kullananlar varmış ve bu bir gerçek artık görüyorum "ben olsaydım o motorsiklet üzerinde bana yapılmasını istemediğim yada beni panikletirdi dediğim ne çok şey varmış" diyerek sürüyorum. Sürekli motorsiklet görünce durup haber atıyorum inceliyorum. Bitmesin bu heyecanım inşallah 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Araba üzerinden cevaplayan arkadaşlarda sözüm şu;
    Artık hayatımdan çıkarmak istediğim bir şey. Önceden de sürerken çok keyif almıyorum sürekli sen sür diye eşime çıkışırdım eşime, 20 yıldır satalım şu arabayı bana bir motorsiklet sana da Bi ufak şehir içi aracı alalım derdim. Şimdi ona da elektrikli volta vsm aldım bu yaz o da hayran. Şehir içi çok mutlu. Yağmur yağdığı için geçen gün dedi ki " bana da Bi 50 lik alsak diyorum yağmurda binemiyorum" 😱😱😱😱. Bak sen şu dünyanın haline dedim. 20 yıl beni yalvartan hatunun dediklerine bak hele 😂😂😂
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @killingroad, benim de aklimda 718 var acikcasi. Hic 718 kullandin mi? Internette millet ?ok atiyo ama bizzat kullananan insanlar sevmisler genelde. Bir C8 oyle degil mesela. Kagit uzerinde guzel ama kullananlar cok pozitif degil. Yine de musait bir zamanda deneyip fikir sahibi olacagim edinmeden once.

Z4 olmadigi iyi olmus. Spor araba gorunumlu GT kendisi. Yol tutusu ve hissi bir S2000'den bariz cok geride. Ama daha sessiz, rahat, titresimsiz vs.
    Yok 718 sürmedim. Ama sürmediği araçla ilgili de fikri olabiliyor insanın, google gevişçiliği değil de, atıyorum ben Chris Harris'in sürdüğüm arabalarla ilgili söylediği şeyleri tekrar tekrar dinleyip bakıyorum, aynı noktalara takılmış aynı spesifik detaylardan bahsetmiş vs böyle konularda bir çok farklı gazeteciden de benzer yönde şeyler yakaladığı zaman insanın az buçuk fikri olabiliyor. Yani elbette a Porsche is a Porsche, ama tam da Chris'in 718 için cümlesi olsun, this thing is inert. Dediğim gibi bu söylediklerim tamamen kişisel ve kıl kuyruk noktalar.

Z4 derken E87'den bahsediyorum, o yüzden ilk kasa atmosferik yazdım. S2000 kadar sert bir makina değil, ama spor görünümlü GT olan sonraki kasa. Boxster rakibiylen SLK rakibine döndü denir çoğu zaman, elektrikli tavanı olan. Ona elimi sürmem işte =) Yoksa E87 Z4, Z4M'deki hidrolik direksiyonu da bağlayınca müthiş keyifli oluyor.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Heyecanınızı hiç kaybetmemeniz dileğiyle

10 yıldır motor süren, ihtiyatlı, canı kıymetli ve planlı/programlı biri olarak aşağıdaki yorumu yapayım

Motosikletimi 2013'te aldığımda (ki o zaman 31 yaşımdaydım) ben de böyle büyük heyecan yaşıyordum.
    Motoru alır almaz, bütün eğitimlere gittim.
    Yıllardır görüşemediğim arkadaşlarımı arayıp "görüşelim mi, ben gelirim yanına" diyordum, maksat motora binmek
    Sonrasında da İstanbul'un komşu illerine gezilere başlamıştım, 2-3 yıl boyunca 15-20 günde bir, hafta sonları sağa sola gittim durdum.
    Bir kere yurtdışı turu bile yaptım.

Ama bu heyecan ve adrenalin sürecinin sonunda fark ettim ki aslında motosikletin potansiyel riskleri çok fazla.
    Bu yüzden de hem yol yapma hem de ekipman anlamında "aşırı güvenli ve tedbirli" sürmeye başladım.

Bu "aşırı güvenlik ve tedbir" hali de sürüş öncesi ve sürüş sırasında beynimi çok yormaya başladı.
    Sürüş sırasında, trafiği okuma işi insanı ciddi ciddi yoruyor çünkü trafikte sürücüler gerçekten ehliyetini bakkaldan almış tipler. Yollarımız, asfaltımız falan da dandik olunca, dikkatli olmaktan başka seçenek kalmıyor.
    Sürüş öncesinde de; yağmur yağabilir yağmurluk takımını (alt-üst-bot) sakın unutma / rüzgar soğuk eser ciğerlerini üşütürsün rüzgar geçirmez yeleğini sakın unutma / kaza olabilir bot giy / düşersin sürüklenirsin pantolon giy / aman gece karanlığına kalma, sabahtan ona göre çık, yapacağın yolu planla / hava durumunu 1 hafta önceden kontrol etmeye başla / şehir içinde gittiğin mekanlarda moto-kurye kılığıyla dolaş vs. sıktı bir süre sonra.

Bu sıkılmanın ardından da, eğer trafik ve otopark derdi olmayan bir ilde yaşasaydım, motosiklet kullanır mıydım sorusunu sordum kendime.
    Otomobil birçok anlamda daha avantajlı; üşümeydi, ıslanmaydı derdin yok, ekipman derdin yok, bin git, geceye mi kaldın, uyku mu bastırdı derdin yok, çek kenara yatır koltuğu, yarım saat dinlen, yük taşıma derdin yok, bagajın var vs.

Eğer genel hatlarıyla rahat bir insansanız bu heyecanınız hiç bitmez
    Bazılarını görüyorum; yağmur yağarsa yağar, ıslanırız napalım şeker değiliz ki eriyelim diyor mesela, ya da geceye kalırsak kalırız, yapacak bir şey yok diyor, bu rahatlıktaysanız bu heyecan hep olur
    Ama biraz titiz bir insansanız, bir süre sonra motor yormaya başlıyor insanı çünkü çok daha detaylı bir iş aslında.
    iptaluyelik03, espresso, Punctum ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    @ilker a.
    Şu cümlemizi resmen yaşıyorum "görüşelim mi? Sen gelme ben gelirim" diyerek Bayadır görmediğim arkadaşlarımı ziyaret ettim 😂😅

Heyecan var 😅

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok 718 sürmedim. Ama sürmediği araçla ilgili de fikri olabiliyor insanın, google gevişçiliği değil de, atıyorum ben Chris Harris'in sürdüğüm arabalarla ilgili söylediği şeyleri tekrar tekrar dinleyip bakıyorum, aynı noktalara takılmış aynı spesifik detaylardan bahsetmiş vs böyle konularda bir çok farklı gazeteciden de benzer yönde şeyler yakaladığı zaman insanın az buçuk fikri olabiliyor. Yani elbette a Porsche is a Porsche, ama tam da Chris'in 718 için cümlesi olsun, this thing is inert. Dediğim gibi bu söylediklerim tamamen kişisel ve kıl kuyruk noktalar.

Z4 derken E87'den bahsediyorum, o yüzden ilk kasa atmosferik yazdım. S2000 kadar sert bir makina değil, ama spor görünümlü GT olan sonraki kasa. Boxster rakibiylen SLK rakibine döndü denir çoğu zaman, elektrikli tavanı olan. Ona elimi sürmem işte =) Yoksa E87 Z4, Z4M'deki hidrolik direksiyonu da bağlayınca müthiş keyifli oluyor.
    Anlıyorum. Denediysen bizzat fikrini alayım diye sormuştum açıkçası. Sürüş dinamiği 986'dan zayıf diyorlar, evet.

2007 civarında Z4, 350Z, Corvette ve S2000 denemiştim. Z4 aralarındaki en yumuşak (sessiz, titreşimsiz, vs.) olanıydı. S2000 tam tersi ama yol tutuşu ve sürüş zevkli bir o kadar daha üstün.

Türkiye'de fiyatları nasıl bilemiyorum ama burada ikinci el S2000 fiyatları uçmuş durumda. Sıfır Miata ve BRZ fiyatında 20 yaşında S2000'ler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlıyorum. Denediysen bizzat fikrini alayım diye sormuştum açıkçası. Sürüş dinamiği 986'dan zayıf diyorlar, evet.

2007 civarında Z4, 350Z, Corvette ve S2000 denemiştim. Z4 aralarındaki en yumuşak (sessiz, titreşimsiz, vs.) olanıydı. S2000 tam tersi ama yol tutuşu ve sürüş zevkli bir o kadar daha üstün.

Türkiye'de fiyatları nasıl bilemiyorum ama burada ikinci el S2000 fiyatları uçmuş durumda. Sıfır Miata ve BRZ fiyatında 20 yaşında S2000'ler.
    Anladım,yok bizzat deneyimlemedim, açıkçası bugün para bağlayacak olursam da 987 bakardım - 986'ları bir ara Porsche'den saymama tribi vardı sonra yurtdışında niş oldu fiyatlandı diyorlardı ABD'de öyle mi?

Valla Türkiye'de en son S2000'i yalı ile takas ederim diye gezenler vardı. Çok güzel bir arabaları var, binsinler gitsinler - ki çoğu da zaten iki S2000 birleşiminden oluşan yampiri giden aletler ama =)) Bir dönem alım gücü yüksekken TypeR'la otobanda Ferrari kovalayacam diyen herkes S2000 aldı, sonra direklere doladılar bıraktılar. Onların kalıntıları. Vardır 3-5 tane temiz, onların da satılacağını pek sanmıyorum.

Bu arada 350Z yeniyken AutoDrom'da test etmiştik. Ben hayatımda bu kadar küfrettiğim bir araba hatırlamıyorum, spor Japon otomobili diye bindik, vites bi anlamsız yerde, Reina'dan çıktım diye magirus kullanıyor pozisyonuna göre yapmışlar arabayı. 370Z'de bunlar düzeltildi diye okumuştum ama sürmedim. Z4 tabii S2000'den sesszidir daha rafinedir her şeyi, o kadar hafif de değil ama gerçekten it gibi sürebiliyorsun, BMW Z geleneği olarak da eğer ciddiyeti elden bırakırsan canına kast edebiliyor. Z3 gibi değil, ama yine bir Boxster kadar "devam et bende" demiyor.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    SD 1290R
    986'lar burada ucuz, $10K-$15K arasi. Z4'ler de oyle. Ayni yil S2000 bunlarin iki kati civari.

S2000'in Turkiye'de stigmasi kotu diye duymustum. Harbiden de oyle galiba. Kismen gucsuz, ozellikle de torksuz bir araba ama yol tutusu ve surus zevki cok iyi.

350Z benim icin de acaip kotu bir hayal kirikligi oldu. Sozde 300+ beygir araba ama gitmiyor ki. Manuel vites de kotuydu. Asiri agir arac. Demek ki midsize sedan ve SUV platfromundan anca o kadar spor araba oluyor. 350Z kadar olmasa da Corvette de hayal kirikligi oldu. Cok daha farkli bekliyordum, alip kullanacagim bir arac degil kesinlikle.

Z4'un rafine oldugu noktalar daha cok ic mekan konforu, NVH falan. Sozu kesip bukmeden soyleyeyim, yol tutusu ve surus dinamigi noktasinda S2000'den cok geride. S2000'un turn-in'i cok daha hizli ve virajlarda sase dumduz. Spor araba olarak ta daha iyi dizayn edilmis bir arac, agirlik dagilimi ve merkeziyeti daha iyi, motor komple on aksin arkasinda, on suspansiyon komple tekerin icinde, onun icin Z4 gibi on teker uzerinde gereksiz kalinlik yok, vs. Z4 te kotu degil aslinda ama arka arkaya karsilastirinca fark cok siritiyor.

Ayni yillarda denedigim 3-serisi rakipsizdi mesela. Muadili Mercedes, Audi, Acura, Infiniti, Lexus sedanlarin etrafinda dort donecek bir araba yapmis BMW. Ama roadster olayinda o kadar iyi rekabet edememis. Tahminim cok da kazandiran bir segment degil. Sona dogru S2000'ler 2-3 yil bekledi galerilerde satilmadan. Kimse almadi... Simdi temiz CR versiyonlari $90K'yi geciyor!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)