Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bs Sla - Btz7S Akü iyi midir

Motovento
    REKLAM ALANI

Honda pcx 2021 125 cc için alındı sizce iyi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bs marka akünün kurulumuna ve saklama koşullarına dikkat ederseniz uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz.
    Alican* bunu beğendi.

istanbul şişli civarlarında oturuyorum var mı tanıdığınız biri kurulum için

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Alican* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa’da yaşadığım için maalesef bir bilgim bulunmamakta ama herhangi bir oto elektrikcisinde veya motosiklet tamircisinde akünün kurulumunu yaptırabilirsiniz, tabi kelek, para göz ve hain usta olmadığı sürece bir problem olmayacaktır.
    Alican* bunu beğendi.

teşekkür ederim hocam ek olarak yuasa markasını çok öneriyorlardı sizce bu marka yuasa ile eşit derece de mi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    teşekkür ederim hocam ek olarak yuasa markasını çok öneriyorlardı sizce bu marka yuasa ile eşit derece de mi
    Genel olarak Yuasa marka aküyü Bs markasından 1 gömlek üstün tutarlar ama bana kalırsa aralarında fiyat farkına değecek bir fark yok. 4-5 senedir üstünde takılı olan Bs marka olan motosiklete şahit oldum, değiştirme nedeni ise 4-5 senelik akü olduğu için ne zaman sıkıntı açacağının belli olmamasaydı bundan dolayı değişimi sağladı. Yani gayet uzun ömürlü ve fiyat performans açısından başarılı bir ürün.
    Alican* bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    BS de güzeldir ama Yuasa Yuasa'dır. Aynı fiyata görürsem tercihim Yuasa olur.
    Tekil örnekler olabilir elbette bu hep kullanım tarzına göre de değişir. Ben önceki arabamın aküsünü 11 yaşında değiştirdim, şuanki arabamın aküsü 9 yaşında, eski motorun aküsü 5 yaşındaydı ben sattığımda, bir kere bile "aa dedirtmedi".
    10 yıl ömrü olacak BS lityum aküyü de 2 senede çöpe attık :D Şans faktörü de var tabi, bunu yaşadım diye BS kötü demiyorum BS yine çok iyi akü, ama Yuasa daha iyi.
    Alican* bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Sla akülerin kurulumu fabrika tarafından yapılır.(Sealed Lead Acid) Sen sadece şarj edersin gerekirse. Çevrende akü satan bir yer varsa ver taksınlar şarja. 6 saatte full olur. Gerçi tak kullan tipidir sla'lar ama kullanmaya başlamadan önce uyumlu şarj aleti ile doldurursanız daha uzun ömürlü ve sağlıklı olur.
    Alican* bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ba aküyü getiren ve satışı yapan yer perpada aslında sana çok uzak değil
    Alican* bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

hocam bizim burada ki tanıdık motorcuya taktırdım sarj falan ettirmedi sorun olur mu?

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    hocam bizim burada ki tanıdık motorcuya taktırdım sarj falan ettirmedi sorun olur mu?
    Yok pek bir sorun olmaz ama biraz sür motoru en azından motordayken şarj olsun.
    Alican* bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sorun olmaz ama uzun bir sürüş yap 40 dk ve üstü güzelce sarj etmiş olursun
    Alican* bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim motosiklet 2 haftadır yatıyordu, alarm sistemi var söktüğümde 12,34V gösteriyordu. (Yaklaşık %70 civarı...) Yamaha YEC-9 (CTEK) şarj aletiyle tam dolması 7 saat sürdü. Yani öyle 40dk sürüşle tam şarj olması mümkün değil akülerinizin, benden söylemesi...
    Alican*, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Bs yada Yuasa ikisi de iyi markadır. Açmış olduğun başlığa cevabım budur.

Akü şarjı konusunda benim düşüncelerim şu şekilde;

2 hafta önce hava soğukları hafiften başlayınca benim motosiklet cold start'ta zorlanmaya başladı. Tabi buna etken olarak üzerinde bulunan sis farlarını kontağı açtığımda selamlama yapmasının da büyük etkisi var.

İzmir'de bulunan Akü-Nak firmasından motosikletime uygun Yuasa marka aküyü aldım. Satıcı arkadaşlar dükkan önünde montaj konusunda yardımcı olabileceklerini söylese de evde, kendim aküyü şarj ettikten sonra takmak istediğimi belirttim. Şarja gerek yok, direkt tak gibi şeyler söylediler.

Dediğim dedik çaldığım düdük dedim. Aldım aküyü eve geldim. 2 haftadır aralıklarla devam eden yağmur fırtınadan fırsat bulup bir türlü elim varmadı değiştirmeye. Bugün aküyü şarja bağladım, yarın montajını yaparım. Benim kendi kişisel görüşüm, ilk şarjı yaparak kullanırsam uzun vadede ömrünün daha fazla olacağını düşünüyorum.

Ha derseniz ki, sen bu akünün ömrünün bittiğini görür müsün? 6-7 sene bu motürü kullanır mısın? Hayır kullanmam.

Cyan'ın dediğine katılıyorum, uzun sürüş esnasında şarj etmek yerine bir şarj aleti ile şarj etmek daha sağlıklı olacaktır.

espresso ve Alican* bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şahsi düşüncem akü şarj cihazıyla uğraşmayıp Allah ne verdiyse yaz kış , hakuna matata bol bol gezmenizdir.
    killingroad, Alican*, berk_cglr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi düşüncem akü şarj cihazıyla uğraşmayıp Allah ne verdiyse yaz kış , hakuna matata bol bol gezmenizdir.
    Seninle bir köfte turuna çıkınca zaten hem midelerimiz hem de akülerimiz tepe tepe dolmuş oluyor.
    Alican* ve tommygun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle bir köfte turuna çıkınca zaten hem midelerimiz hem de akülerimiz tepe tepe dolmuş oluyor.
    Gel yarın
    espresso ve Alican* bunu beğendiler.

akü yü taktım fakat motor 5-6 saniye geç marş basıyor acaba sarj mevzusundan dolayı mı ?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bs yada Yuasa ikisi de iyi markadır. Açmış olduğun başlığa cevabım budur.

Akü şarjı konusunda benim düşüncelerim şu şekilde;

2 hafta önce hava soğukları hafiften başlayınca benim motosiklet cold start'ta zorlanmaya başladı. Tabi buna etken olarak üzerinde bulunan sis farlarını kontağı açtığımda selamlama yapmasının da büyük etkisi var.

İzmir'de bulunan Akü-Nak firmasından motosikletime uygun Yuasa marka aküyü aldım. Satıcı arkadaşlar dükkan önünde montaj konusunda yardımcı olabileceklerini söylese de evde, kendim aküyü şarj ettikten sonra takmak istediğimi belirttim. Şarja gerek yok, direkt tak gibi şeyler söylediler.

Dediğim dedik çaldığım düdük dedim. Aldım aküyü eve geldim. 2 haftadır aralıklarla devam eden yağmur fırtınadan fırsat bulup bir türlü elim varmadı değiştirmeye. Bugün aküyü şarja bağladım, yarın montajını yaparım. Benim kendi kişisel görüşüm, ilk şarjı yaparak kullanırsam uzun vadede ömrünün daha fazla olacağını düşünüyorum.

Ha derseniz ki, sen bu akünün ömrünün bittiğini görür müsün? 6-7 sene bu motürü kullanır mısın? Hayır kullanmam.

Cyan'ın dediğine katılıyorum, uzun sürüş esnasında şarj etmek yerine bir şarj aleti ile şarj etmek daha sağlıklı olacaktır.

https://r.resimlink.com/9FdTLlZg08R.jpeg
    https://r.resimlink.com/FhU45Dx.jpeg
    Bende de bu aletten var
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosiklet 2 haftadır yatıyordu, alarm sistemi var söktüğümde 12,34V gösteriyordu. (Yaklaşık %70 civarı...) Yamaha YEC-9 (CTEK) şarj aletiyle tam dolması 7 saat sürdü. Yani öyle 40dk sürüşle tam şarj olması mümkün değil akülerinizin, benden söylemesi...
    Yalnız o şarj aleti kaç amper veriyor? Fotoğrafını yanlış görmediysem 0.8A yazıyor, neredeyse rölanti amperajı gibi bir şey.
    Çok çok hakim olduğum bir konu değil, Bennets şehir içinde kıvrılıp durmanın değil de açık yolda sürmenin 10amper civarında besleyeceğini söylüyor.
    https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/advice/biking-tips/charging-motorcycle-battery

100% tam şarj konusu tabi çok başka bir şey ama biraz araştırdığımda da genelde 1 saatlik sürüşün pilde sorun yoksa genelde oldukça yeterli olacağı söyleniyor. Bir de YEC-9 6 step smart charger diyor, voltajın yeterli seviyede olduğunu görüp iyice hafif şarj etmiş olabilir mi?
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler