Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj V15 nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bajaj V15 nasıl bir motordur? Alınır mı? Parçası falan bulunur mu? Özellikle kullanan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ABS yok sanırım. ABS siz motor alınmamalı bence

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bajaj V15 fiyatında tek abs sistemine sahip motosiklet diyebilirim, fotoğraftaki modelde mevcut değil ama ülkemizdekilerde genelinde mevcut diye biliyorum. Yedek parça durumunu E-Kuralkan'ın web sitesinden bakabilirsiniz, genellikle Bajaj grubunda kolay kolay parça sorunu yaşamazsınız.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Babaj v15 i 10.000 km kadar kullandım. Genel olarak izlenimlerim şöyle:

Sınıfına göre motoru tork olarak çok iyidir. Hava soğutmalı 12 hp 12 NM (5500 devirdi yanlış hatırlamıyorsam) 5 vitesli basit bir motoru vardır ve Boxer modelinden devşirilmiş enjeksiyonlu tipidir. Viteste topuk pedalı da vardır ve şanzımanı çok güzel çalışır. Motorda rölanti sensörü olmadığı için özellikle uzun sürüşlerden sonra rolanti kafasına göre takılır ama sonrasında normal devrine iner. Motor alt devirlerde torku bol veren ancak devri sevmeyen ve üst devirlerde titreyen bir yapıya sahiptir. 90 km/s hızda fazla titreşim olmadan çok uzun kilometreler (bu hızla günde 1000 km den fazla gittim) konforlu seyahat edilebilir.

Motorun sele ve süspansiyon konforu çok iyidir. Öndeki 18 inç tekerin konfora çok katkısı olur. Ön tekerde ABS vardır. Arka teker kampana olup sadece ABS okuyucusu vardır. Gösterge panelinde hız ve 6 kademe yakıt dışında bir veri yoktur. Hız göstergesi analogtur. Depo 13 lt demesine rağmen 16 litreden fazla alır. Ben 700 km den fazla tek depoyla gitmiştim, muhtemelen daha da fazla giderdi. Motorda orta sehpa ve koruma demirleri üstünde geliyordu (sıfır km almıştım). Zincirin muhafazası olması zincir temizlik ve yağlama ihtiyacını büyük ölçüde azaltır. Fara parlak bir h4 takılırsa (osram nightbreaker gibi) aydınlatması çok iyi olur.

Sesini ve depo tasarımını çok seviyordum, far tasarımı bana hiç hitap etmiyordu.

Bajaj v15 genel olarak kullanımı çok keyifli torklu bir motor. Ancak şöyle bir sorun var. Bu motorların sanırım kalite kontrolü çok iyi yapılmıyor. Aynı modelin bazısı hiç sorun çıkarmazken bazısı da çok daha sorunlu oluyor. Genelde elektrik sorunları oluyor. Biz iki arkadaş 0 km aldık. Benimki 2017, arkadaşımınki 2018 modeldi. Ben 10000 km boyunca tek bir sorunla karşılaştım, yaklaşık 8000 km sonra statör arıza verdi, garantiden değişti. Onun dışında hiç sorunum olmadı. Ne var ki arkadaşım elektrik arızalarından ve yolda kalmadan bıktı, çok sevdiği motorunu 2000 km lerde sattı. İlginç bir şekilde bazı motorlarda çözülemeyen bir marş sorunu var, arada marş almıyor ( benimkinde yoktu). Yurt dışı forumlara sorduğumuzda "its normal" dediler Ben çok sorun yaşamadım ama yaşayan da çok. Biraz da almayı düşündüğünüz motorun geçmişi ile ilgili olabilir. Daha başka sorularınız varsa yanıtlamaya çalışayım.

Bu arada Bajaj v15 ile Bursa çıkışlı Kastamonu, Samsun, Erzincan, Kemaliye, Tunceli, Karaman, Ermenek, Beyşehir rotasında toplamda 3600 km süren bir gezi yapmıştım. Bağlantısı şurada; motor hakkında da fikir edinebilinecek detaylar mevcut.

http://www.semihserbest.com/samsun-k...eysehir-vee15/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı Battuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yok sanırım. ABS siz motor alınmamalı bence
    ABS ön tekerde mevcut, arka tekerde de okuyucu var.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Artilari:

+az yakar
    +buyuk deposu var
    +sele rahat
    +on fren iyidir, abs zamaninda devreye girer.
    +parcasi bulunur nispeten ucuzdur
    +torkludur

eksileri:
    -hayvan gibi titrer
    -stator yakar(aku saglam ve iyi olmali)
    -mars motoru dandiktir bazen kafasina gore basmaz.

Genel olarak fiyat performans motorudur alinir tepe tepe binilir tavsiye ederim.
    4strings bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    kim söylüyor parçasının ucuz olduğunu?

elime 2023 yılı ocak aylarında kazalı alt motor kitli bir bajaj v15 geçti beyaz renk. aldığım fiyat 7500tl

normal sağlam sorunsuz çalışır vaziyette olanların ikinci el fiyatı 30-35bin tl arasıydı o zamanlar.

bajaj bana öyle bir fiyat çıkarttı ki o paraya 2 tane sorunsuz bajaj v15 alınır.

söylediğiniz motorun sadece silindir piston sekman seti + işçilik 12bin tl tutuyor.

neresi ucuz bu motorun?

piyasada bolca yaptıramayıp arızalı şekilde ucuza satana rastlayabilirsiniz.

Bulaşmayın.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim söylüyor parçasının ucuz olduğunu?

elime 2023 yılı ocak aylarında kazalı alt motor kitli bir bajaj v15 geçti beyaz renk. aldığım fiyat 7500tl

normal sağlam sorunsuz çalışır vaziyette olanların ikinci el fiyatı 30-35bin tl arasıydı o zamanlar.

bajaj bana öyle bir fiyat çıkarttı ki o paraya 2 tane sorunsuz bajaj v15 alınır.

söylediğiniz motorun sadece silindir piston sekman seti + işçilik 12bin tl tutuyor.

neresi ucuz bu motorun?

piyasada bolca yaptıramayıp arızalı şekilde ucuza satana rastlayabilirsiniz.

Bulaşmayın.
    Ben 2 3 sene once almis 1 sene kadar kullanmistim.

Almadan once parca fiyatlarina bakmistim. Fiyatlar ns200 ile asagi yukari ayniydi.

O zaman yanlis yonlendirmeyelim, almayi dusunenler guncel parca bulunurlugunu ve fiyatlarini arastirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)