Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trabzonda önereceğiniz motor ustası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, aranıza yeni katılmış daha 3500kmlik bir motor sürücüsüyüm. Bugün seyir halindeyken birden egzoz abartı ses çıkarmaya başlayınca sanayiye ustaya götürdüm, bağlantı yerinden kırıldığını fark ettik. Kaynak işlemi için 200TL ücret talebi oldu kabul edip tamir ettirdim. Ücret hakkında kesinlikle bir şikayetim yok fakat bu konularda yeni olduğum için hangi parça veya hangi işlem ne kadar tutar onu da bilmiyorum, tamamen ustanın inisiyatifine kalıyor.

Motor modeli Kuba Bluebird, trabzonda yaşayanlar bilir Gedikli Motor’un ne kadar ilgi ve alakadan mahrum olduğunu. Ne zaman tamir veya bakım için gitsem sanki neden geldin gibi bir izlenim bırakıyorlar.

Size sorum, Trabzonda sürekli gittiğiniz tavsiye edebileceğiniz ustalar var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düldül(z-one)
    ustalar çin malı motorlara çok hor davranır genellikle. benim motoru her bıraktığımda ya bir parçası kayıp olur ya da sağını solunu sürterler dışarı da bırakırlar üstüne de bir ton işçilik isterler ağzımı bozmak istemiyorum ama ustaları hiç sevmem durum böyle olunca da her şeyi kendim öğrendim bakım tamir konusunda internetten araştıra araştıra her şeyini çözdüm sana da bunu tavsiye ederim oldukca basit motorlar bunlar.
    mertowski bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustalar çin malı motorlara çok hor davranır genellikle. benim motoru her bıraktığımda ya bir parçası kayıp olur ya da sağını solunu sürterler dışarı da bırakırlar üstüne de bir ton işçilik isterler ağzımı bozmak istemiyorum ama ustaları hiç sevmem durum böyle olunca da her şeyi kendim öğrendim bakım tamir konusunda internetten araştıra araştıra her şeyini çözdüm sana da bunu tavsiye ederim oldukca basit motorlar bunlar.
    dostum gittiğiniz çoğu kişi usta değil
    piyasada tamirat tadilat işlerini neredeyse beleşe getirtmeye çalışan çok büyük bir kitle olduğu için ona göre üçkağıtçı bir tamirci tayfası türedi.
    İnsanlar 50 liralık işi 10 liraya yaptırmak istediği sürece bu böyle olacak
    Bakın gerçekten usta olan ve işi bilen herhangi bir esnafa gidip ilk izlenim olarak işi ucuza yaptırmaya kalktığınızı hissettirin o usta size soğu davranır veya size biz o işi yapmıyoruz diye yol verir.
    veya işin ederinden çok fazla fiyat verir ki beleşçi oradan defolsun gitsin
    o yüzden işini iyi yapan kişinin emeğini tam ve peşin verdiğinizde işlerin ne kadar kolay çözüldüğünü farkedersiniz
    kryeck bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum gittiğiniz çoğu kişi usta değil
    piyasada tamirat tadilat işlerini neredeyse beleşe getirtmeye çalışan çok büyük bir kitle olduğu için ona göre üçkağıtçı bir tamirci tayfası türedi.
    İnsanlar 50 liralık işi 10 liraya yaptırmak istediği sürece bu böyle olacak
    Bakın gerçekten usta olan ve işi bilen herhangi bir esnafa gidip ilk izlenim olarak işi ucuza yaptırmaya kalktığınızı hissettirin o usta size soğu davranır veya size biz o işi yapmıyoruz diye yol verir.
    veya işin ederinden çok fazla fiyat verir ki beleşçi oradan defolsun gitsin
    o yüzden işini iyi yapan kişinin emeğini tam ve peşin verdiğinizde işlerin ne kadar kolay çözüldüğünü farkedersiniz
    hocam o ustaları tenzih ederim iyi ki varlar ama 10 ustadan 9'u anlattığım profil de ve bunların arasında servisler de var özellikle çin malı motorların servisleri ki bu servislerin sahipleri genellikle bisikletci falan olup sonradan belgeyle servis oluyorlar. türkiye de düzeltilmeye çalışılan bir çin malı algısı var ama servisleri rezilin de rezili. sadece büyük motorlara bakan ustalarda veya büyük markaların servislerinde bu işler rayına oturmuş olabilir ama dediğim servislerde nasıl olsa anlamıyor geçirelim buna tarzı bir bakış açısı mevcut yapılan işçiliğe hiç girmiyorum. zaten fatura falan da kesmez bunlar.
    kryeck bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Değil Trabzon'da Türkiye'de hiç bir ustayı öneremeyeceğim.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Motogaraj ilhan usta.
    Yaptigim bir Karadeniz yaylalari gezisinde google yorumları üzerine gittim ve memnun kaldım. İlgisi yaptığı işlemleri açıklaması sohbeti dürüst ve işinin ehli bir usta ama bi tık pahalı geldi bana.
    mertowski bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Motogaraj İlhan Usta. Googleda adresi mevcut. Başka usta aramaya gerek yok.
    mertowski bunu beğendi.
    Youtube: YOL AVCISI

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil Trabzon'da Türkiye'de hiç bir ustayı öneremeyeceğim.
    Reyiz duymasın.
    mertowski bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogaraj ilhan usta.
    Yaptigim bir Karadeniz yaylalari gezisinde google yorumları üzerine gittim ve memnun kaldım. İlgisi yaptığı işlemleri açıklaması sohbeti dürüst ve işinin ehli bir usta ama bi tık pahalı geldi bana.
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogaraj İlhan Usta. Googleda adresi mevcut. Başka usta aramaya gerek yok.
    Köfteci Haritası'nın Mekanik Tamir Atölyesi bölümüne eklenmiştir.

Köfteci Haritası v.01

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)