Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arızalı motosiklet alıyorum fiyat danışmam gerek. Önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Komple Krank arızası olan, motor yağ pompası ve yağ dişlisi arıza sebepli bi motor var Pulsar Enes 150 16 model 31 binde fiyat 38 istiyor biz kaça düşürebiliriz size kaç teklif etmeliyim Bu motora masrafı yakın 8.000 parça masrafı var. İşçilik tanıdık Usta'dan uyguna yapacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dost acı söyler. Bu motor bloğunda krank kırma veya ona benzer arıza kronik. Git mobilet al daha iyi.

Arızasının farkındayım ustaya gösterdik krank komple motor yağ pompası yağ dişlisi belki de rulmanlar hepsi değişecek. Parça masrafını hesapladım hesapladık kötü ihtimal 8 Bin TL masrafı var. Sizce ne fiyat vereyim motora

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkerkovan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce ne fiyat vereyim motora
    otopsici bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çalışır durumda aynı model yakın kilometrede ilandaki NS 150 fiyatlarına bak , yapacağın masrafları düş ayrıca arızalı alıp riske girdiğin için 10.000 tl daha düş , yukarıda arkadaş kronik sorunlu demiş yani ortada bir risk var , kroniği geçtim yeni parçalarla toplansa bile eski randımanını veremeyebilir , blok , silindir , piston gibi pahalı parçaları da değiştirmen gerekebilir , bu şekilde hesap edip seni mutlu edecek rakkamı teklif et , kolay gelsin..
    otopsici bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Böyle bir işlem yapılırken köklü bir revizeye girilmesi çok daha sağlıklı olacaktır. İşin içinde piston, silindir ve subaplar dahilse 8.000 TL uygun ama dahil olacağını hiç zannetmiyorum.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Şuan Hero Hunk 150 kullanıyorum
    Gayet sorunsuz bir motor
    Arızalı motor almak yerine
    45 - 50 bandında bu modelden bulabileceğinizi düşünüyorum.

Silindir piston sekman üst kapak bunlar hepsi tescil ediyor ama alacağım eleman motoru açtırmış. Silindir piston set değişmez demiş onlarda bir şey yok denildi. Bu durumda masraf haliyle düşüyor gibi görünüyor umarım anlattıkları doğrudur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Subaplar falan dahil değil üst kapak silindir piston set dahil diğer parçalarla birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Subaplar falan dahil değil üst kapak silindir piston set dahil diğer parçalarla birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Evet mantıklı aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Yağ ponpası krank yağ filtresi ve conta takımı değişmesi lazım demiş ustası

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sevgili ilker amerikayı yeniden keşfetmenin manası yok
    benim çöpe atacak param çok diyorsan bundan sonrasını okumana gerek yok
    bana o motoru "abi al sana hediye ediyorum yaptır bin" diye verseler
    Veren arkadaşa al o motoru .... sok benden uzak dur der arkamı döner giderim

Doğru söylüyorsun, bende yeni vazgeçtim zaten teşekkürler bilgi yanıt için. ��

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Benim asıl merak ettiğim elinizde krank var mı? Yetkili servislerin veya fabrikanın elinde krank yok, ne pulsar ne dominar için.

Bunun haricinde arızalı motor tavsiye etmiyorum. Başka yerden her türlü süpriz çıkabilir. Benim sorunsuz diye aldığım Dominar bile 3000 km içinde hem silindir dağıttı hem krank kırdı, zaten kırık olan bir motordan daha ne çıkar bilemedim..

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    8bin malzeme,2binde işçilik desen 10bin.ama arkadaşlar yazmış krank nasıl kırlyorsakronik deniyor.modelin temizini alsan gene kırılabilir krank.belki çalısma prensibi,belki baska bişe uzman değiliz sonucta.
    başka modele yönelsen daha iyi

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim asıl merak ettiğim elinizde krank var mı? Yetkili servislerin veya fabrikanın elinde krank yok, ne pulsar ne dominar için.

Bunun haricinde arızalı motor tavsiye etmiyorum. Başka yerden her türlü süpriz çıkabilir. Benim sorunsuz diye aldığım Dominar bile 3000 km içinde hem silindir dağıttı hem krank kırdı, zaten kırık olan bir motordan daha ne çıkar bilemedim..
    Ns150'nin krank mili Ekuralkan'da mevcut fiyatıda 4.422,60TL.

Evet servis de yok parça dışarıdan temin ediliyor. Yani ille de ellerinde bulunmaz o parça kolay kolay çünkü küçük bir parça değil öyle sinyal fren balatası gibi küçük ucuz parçalar değil sonuçta. Ben de almaktan vazgeçtim zaten arızalı motoru bilginiz için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Ben kolayları eski motorlarda çok kilometre yapmış motorlarda olan bir şey kullanıma da bağlı kullanıcı ıcı motoruna iyi bakmıyorsa bizzat motor içi bakımlarını da yaptırmıyorsa haliyle bazı parçalar zamanla �lk arızasını göstermeye başlıyor ve bunu da önceden fark etmek gerekiyor. Bakımını da iyi yapsa motora İyi de baksa bazen motorun kendi bizzat sorunu olduğu için bu parçalar sıkıntı çıkarabiliyor çok da zorlamamak lazım bunları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler