Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2024 Honda CB1000 Hornet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı

Bu Honda isi biliyor bence.Bu motor belki super naked veya bazilarin çok sevdigi "egzotik" , "premium" kelimelerini hak etmeyebilir, onlar bir koşede tatmin olmaya devam etsinler.

Ben Honda nin bu yaptigina buyuk saygi duyuyorum.
    Motoru 19.000 22.000 usdlere cikarip tum dunyada çoook daha az satacağina, ulalasilabilir fiyata(tahminler o yönde) boyle bir motor yapmak herkes icin cok daha iyi.

Bmw,ktm,ducati o motorlardan kac tane satiyor,pehhh.gereksiz

Tek elestirim daha tarz bir naked olabilirdi,sankii.

Bakalim fiyati yeni cikan duke 990 dan ne kadar farkli olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Honda halkın motosikleti....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Bu arada diğer başlıkta bekleniyorsun ????

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ucuz olmasının sebebi nedir peki , Honda bunu nasıl başarmış , eksantrikten mi tasarruf etmiş , ucuz süspansiyon mu kullanmış , motoru ucuz ağır materyallerden mi üretmiş ? eğer böyleyse sence bu motosikletten sadece ohh ucuza aldık diye mi keyif alacağız , peki ya sürüş hissiyatı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda halkın motosikleti....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Bu arada diğer başlıkta bekleniyorsun ????
    Hangi baslik abi ? madalyalinin en samimi arkadasinin basligindan soz ediyosan ona da uyuz olduğum icin yazmiyorum.
    Aprilia ovmeye devam etsin.
    Alpbatur bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Egzoz yine olmamış. Bir de su tasarımı bile Hornet yerine CB 1000 R etiketiyle piyasaya surseler daha cok iş yapabilir. Veya benim yanılgım bu.

Tasarım dili , Streetfighter & Z1000 arası birşey gibi göründü gözüme. Eger bahsettikleri gibi 150 HP yerleştireceklerse gayet de Super-Naked olur . Suspansiyon/Donanım xyz ile desteklenecekse.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz olmasının sebebi nedir peki , Honda bunu nasıl başarmış , eksantrikten mi tasarruf etmiş , ucuz süspansiyon mu kullanmış , motoru ucuz ağır materyallerden mi üretmiş ? eğer böyleyse sence bu motosikletten sadece ohh ucuza aldık diye mi keyif alacağız , peki ya sürüş hissiyatı ?
    Bilmem sasi yeni,surus hissiyatini su an kimse bilemez.
    2017 cbr1000r motorundan devsirme.

Ama elestirin dogru degil.
    Mesela 1290 superduke varken neden 990 duke var ?

Bir avuc kisi alacak diye yeni 1000rrr dan devsirme motor alip en pahali kaliperr,suspansiyon koyup 19.5000 usd ye mi satmali motorunu ?

Olay sadece bu mudur ? 175 hp olmayinca,en pahali komponentler kullanmayinca bu motoru kotu mu yapar ?
    Haaa rakibinden 2000 usd az fiyata satmaya calisirsa ok,

Fiyat onemli.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    CB 1000R sonrası, tasarım anlamında geriye düşmek gibi olmuş ancak deposunun genişiliği hoşuma gitti. Bundan güzel Touring/Adventure bir şeyler de çıkar sanki.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi baslik abi ? madalyalinin en samimi arkadasinin basligindan soz ediyosan ona da uyuz olduğum icin yazmiyorum.
    Aprilia ovmeye devam etsin.
    Evet o başlıktan söz ediyorum ama uyuz oluyorsan yazma tabi ki. Ben de Aprilla'nın premium marka olduğunu öğrendim o başlıkta. Birde Amerika da Çim biçme makinalarında Honda premium muş yeni yeni şeyler öğreniyoruz ne güzel....

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eleştirim aslında Honda'ya değil sana idi Hırbocuğum Honda ticari anlayışla ucuzda yapabilir farklı kitlelere satmaya çalışabilir , çok kaliteli keyifli motoruda vardır fiyatıda buna göredir , sen ucuz vurgusu yaptığın için eleştirdim , belli bir tecrübesi olan kullanıcılar bazı konularda tatmin olmak isterler , bu konu sadece fiyat olmamalı..örnek vermem gerekirse Sym altyapısına sahip Peugeot sukuterim var fiyatı diğer sukuterim Piaggio dan uygun , aralarında sürerken bariz farklar var hissediyorum , günlük kısa mesafe kullandığım sukuter diye önemsemiyorum ama keyif almak için süreceğim bir motorda ucuz olsun diye bazı şeylerden asla vazgeçmezdim..

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Far tasarımı çok çirkin geldi bana. Model adı Honda Drift 1000L olsa olurmuş. Bence Honda, naked segmentinde yuvarlak farlı, yumuşak hatlı neo-retro tasarım diline devam etmeliydi.
    Devasa ölçekli küresel firma onlarca çalışanına pazar araştırmaları, prototip gösterimleri yaptırıyordur illaki de, tasarım bana hitap etmedi. Örneğin Kawasaki'nin Sugomi'si gibi, Yamaha'nın MT tasarım dili gibi neo-retro olayını agresifçe pazarlamalıydı bence. Günümüzde nasıl ki KTM modellerini bi bakışta tanıyorsak, BMW otomobillerinin ön panjuru bi imza haline geldiyse Honda da yuvarlak farlı, yumuşak hatlı, hiç bi teknolojiden mahrum bırakılmamış fakat daha ağırbaşlı görünen modeller olarak zihnimize kazınabilirdi. Şimdi ise benim zihnimde biribirine benzemeyen alakasız tasarımlar beliriyor Honda diyince.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ucuz yollu 1000lik naked kategorisine girmiş honda suzuki gibi.şu an suzuki açık ara en ucuza satılan en hızlı motosiklet 520 bin liraya 150 beygir satın alıyorsun.hondada aynı reçeteyi yapmış bakalım o ne dicek şu anki duruma göre 550 600k arası derse güzel fiyat verir.neyi ucuz yollu kardeş derseniz frenleri amortisörleri öyle abanmaya yüklenmeye gelmicek şekilde yapmış adamlar.teknolojisi tam ama sürüşte eksiklikleri baya bir var.demekki tuttuğu zaman bununda bir sp versiyonunu kesin çıkartıcaklar.şu haliyle sanırım suzukinin sürüş kalitesi daha iyidir belliki ama onunda kadranı elektroniği eski kaldı.z1000 ile streetfigter çiftleşirse ne olur nasıl olur sorusunun cevabını honda bulmuş.güzelmi güzel ama demode olmuş z1000 öleli 10 sene olacak heralde devamı az biraz mt09 idi kafasından dolayı onunda devamı güncel streetfighter halihazırda var.neyseki honda sonunda 1 motorunu normal klasmana sokmaya cesaret etti çok şükür bu günleride gördük.hep alternatif yaratırdı çoğu motoruna ama bu 2 3 tanesinden biri oldu.600 bin altına satarlarsa bunu ortalığı yakar bence o zamanda harbiden halkın motoru olur.bu seferde suzuki gsx1000s mi cb1000 mi başlığı yükselir.tabi o zamanda z900 mt09 ktm890 vs orta üst segment fiyatlandırmadan dolayı anası ağlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Daha dune kadar sudan ucuza tuono 1100 satiliyodu.
    Daha dogrusu g.antepli bayii elinden cikarmaya calisiyodu.

Keza suzi de dedikleri gibi 150 hp ve guzel makina bence.

Dunyada ne yapar bilmem ama ulkeye gelirse suzi+aprilia nin 2 kati, yani 15 adet falan satar sdsdsd

Gereksiz modeller ya bunlar, ucuzu bile satilmiyor.
    Enduro candir, gerisi sacmadir.evet

4 silindire benzin mi yeter ? Satttmaz

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı HappyPuppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far tasarımı çok çirkin geldi bana. Model adı Honda Drift 1000L olsa olurmuş. Bence Honda, naked segmentinde yuvarlak farlı, yumuşak hatlı neo-retro tasarım diline devam etmeliydi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)