Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1700 km + ucuz tatil + 17 koy + gece sürüşleri + veee yabani hayvana çarpmam :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam gençler

Bu fotonun hikayesi ve basima gelenleri anlatiyorum simdi, umarim bu durum hiçbirinizin başina gelmez :(

26 Ekim Persembe aksam 21:30 gibi Ayvaliktan yola ciktimm.

Yolun ilk 3 saatinde genelde kuatum dolanikligini ve cift yarik deneyinde gozlemcinin dalga fonksiyonunun çökmesine nasil sebep oluyor bunlara kafa yordum..

Gece 00:30, ilk molami İzmir Torbali civarinda verdim.

Torbali dan sonra bulutlarin tamami yok oldu ve tam dolunay ile cok keyifli bir yolculuğa başladim.tam bir night riderimm diye düşünüyordum bu yolculugun başinda :(

Neyse, moladan sonra yolda kuatum absurdluklerini dusunmeyi birakip maasimi dusunmeye basladim..

yine tuik enflasyon oraninda zam verirlerse yasal haklarimi da isteyerek istifa etmeye kafaya koydum.hayir derlerse "iş cikmaz, siz bilirsiniz" dersem ciddi oldugumu anlayacaklardi elbet.

Kafamda direktorle, ik ile tartismalar yaptim, ağizlarina zictim hepsinin.

ikinci molami sakar virajlari öncesi verdim, saat gece 03:30, at a su verdik, dinleniyor..

Gece dolunay altinda, sakar in hafif sisli ortaminda yaptiğim süruşten cok acayip bir keyif aldim, öyle bir ortamda sürüş yaptim ki anlatilmaz yasanir..

yolda bir allahin kulu yok, kamyoncular bile sağa cekmis uyuyolar, ben ise alemin kraliyla yola devam ediyorum..

Sabah 06:00 Datca Palamutbuku ne vardim.
    İn cin top oynuyor haliyle, uykum cook.

En sevdigim koy olan akvaryuma gittim.yagmurlugu altima serdim cadirsiz olarak ekipmanla plajda uyudum.

Saat 10 gibi kalktim, ama kesintisiz bir uyku olmadi maalesef.

hava iyice isinmis ama bulutlu.bulutlar keyfimi bozamaz diyerek denize girdim hemen. Yarim saat yuzdum.su 23 derece, mukemmel otesi..
    Yemin ediyorum Haziran ortasi Bozcaada 19 dereceydi.

Buradaki suyun 19 derece olmasi icin Kasim sonunu beklemek lazim galiba.

Saat 10:43, akvaryum koyu boyle,biraz bulutlu ve hafif lodos var.

P.buku,ovabuku,hayitbukunde denize girdim, ama favorim yine akvaryum koyu ve kurubük oldu.günes kendini gosterdiii 12 den sonra.

Bu benim dandik kirik kamerali telefondan cektigim,

Gercek hali ise bu

Saat 18 e kadar hayvan gibi yüzdüm.
    Daha sonra Ovabukune gecip muthis pazarlik becerimi kullanarak 750 tl ye gayet hoş bir pansiyon da kaldim.

70 li yaslarda teyze, bahcedeki portallardan istedigin kadar yiyebilirsin dedi, yerlere dokuluyormus zaten.

Bedava ve ekstra bir gida diyerek 7-8 adet portal yedim(sikma portal buyuklugunde)

Midem biraz kaynama yapti, fazla kacirdim portakali..

Ertesi sabah ise Datca nin altini ustune getirdim.
    Karaincir e gidip karsi adaya kadar yuzmek mi dersin, Datcanin kuzeyi gereme koylarini gezmek mi desiniz hepsi yapildi.

Knidos gitmedim, cunku bir kere gitmistim ve denize girmek icin çook daha guzel yerler varken gerek görmedim.

Teyze den aksam 9 da cikmak icin izin aldim.simdi fotolardan bakiyorum, Datca da 125 km yapmisim.daglari inip cikip, o koy senin bu koy benim diyerek gezerken ortalama tuketim 3.5 lt den 3.7 lt cikti..

Saat 21:20 ve ben guzelim Datca yi birakiyorum, buradan daha guzel bir deniz bulamayacağimi bile bile gidiyorum.

Rota simdi, Kaleüçağiz.onumde 350 km gidilecek yol var..ama altımda da alemin krali bir japon var.o yüzden gece yolculuklari beni hic korkutmuyor..avrupa motor olsa riskli bak..

Bu yolculukta fena basim agriyor.Fethiye ye girdim.Nobetci eczaneden bir migren ilaci alip kendime geleyim dedim.

Eczaneye girdim, avmigran bulamazsin dediler,hay aq..bi tansiyonuma bakalim dedim,5 dk dinlendim.ölçuldu.150-110 ohaa..3 defa daha olctum dusmuyor.

Gece 3 te devlet hastanesinde acile gittim,dil alti ve kalcadan novalgin igne oldum.

Beklerken bir sürü suriyeli geldi, yemekten zehirlenmisler galiba.tiplere bak, moralim bozuldu,.."burada da bir suru meksikali var, eeee yani!" , "umarim bu mülteci düşmanliği başımızı belaya sokmaz!!1" diyen fetöcü ve onun en samimi arkadasi aklima geldi.ana avrat duz gittim..

15 dk sonra 126-70 cikti..vay be dil alti mucize ilac.ama bu tansiyon neden cikti ? biraz moralim bozuldu.novalgin ise zaten yuzmekten, motor kullanmaktan ve uykusuzluktan yipranmis olan bana tokat oldu.uyku uzerime coktu resmenn.

Vizor acik olarak kac km yaptim bilmiyorum, Fethiyeden 30 km sonra ise hava 13 derecelere kadar dustu. yol ise bok gibi, yeni yapiliyor.uyku muyku kalmadi bu sartlarda.

330 km yaptim veeee beklenen olay varacagim yer olan Kaleucagiz a 20 km mesafede meydana geliyor.

bilen bilir doğal bir ortam var, ayi haric her turlu hayvan cikabilir bu yolda.

Yolda bir baykus, tam benim cizgimde.
    60 km hizla yaklasiyorum, bekliyorum ki kacacak.baya yaklastim.ulan bu kacmayacak mi yoksa diyip orta cizgiye yaklastimm ve kus son anda bana dogru ucup ayagima sertce carpti :(

Baykuslari cok severim, karga, marti,guvercin falan olsa umrumda olmaz..

İsik hayvanin gözünü aldi, son ana kadar kacmadi.kacarken de isiğa dogru geldi :(

Pek sanmiyorum ama insallah iyisindir baykuss, cok ozur dilerim bir daha asla boyle bir amatorluk yapmam.

Saat sabah 6:30 da Kaleucagiz limanindaydim, saat 8 e kadar banklar da uyukladim. Sonra yine ustun pazarlik guvucumu kullanip 800 tl ye bir pansiyon buldum, oda 11:00 gibi bosalacakmis, bu kotu :/

Saat 10:30 da kalkacak tekneye 9:30 da gectim ve kalkana kadar da teknede uyudum.

Bunlar da kekova turundan iki foto, 6 koydan 4 unde hayvanlar gibi yuzdum ama ikisinde uyudum sgsgsgs

Deniz Datcadan 1-2 derece daha sicak.

Saat 17 gibi limana döndük.pansiyona gectim.o kadar cok yuzmustum ki tatili bir gun erken bitirmeye karar verdim Gelidonya fenerini sonra gezerim artik..

Şimdi, gece saat 23:00 gibi yola ciksam ertesi gun saat 7:30 da is basi yapabilirdim.

Ama yorgunum, zor kararr.zaten pansiyona 800 tl verdik, sabah mi ciksam diye dusundum.

Ama o zaman 1 gun daha izin kullanmam gerecek, bu da maas / 22 gun = xxxx bin tl lik gunluk ucret demek..bu konuyu dinlenirken dusunecektim.

Yutube videosu actim, altin nereye gidecek videosu izlerken uyuya kalmisim..

Saat gece 2 gibi hala video oynatan yutubu kapattim, kotanin icine ettik diye dusundum, belli bir sure sonra otomatik oynatmanin durmasi gerekmiyor muydu ?

Neyse, bir gunluk param gidecekti ama gunduz guzel bir yolculuk yaparim diye dusunup yattim tekrar.

Saat 9, kahvalti bile yapmadan yola cikiyorum.

Sahil seridi degil de bu sefer farkli bir guzergah olsun dedim, elmali - denizli - manisa uzerinden gitmeye karar verdim.super bir karar oldu.

Cok güzel bir yoldu bee,1 gunluk ucretin acisi azicik hafifledi.

1400metrevde bir yayla,ismini unuttum.

Saat 12:20 at a su veriyorum, o esnada 4 harley gaz vere vere benzinlige girdi.

Hehh, geldi gayler dedim,.baktim 4 harley.hepsi deri yelekli ve 3 nun kotlarinda zincirler var...

Ben elit bir motorcu olarak taze cekilmis cekirdekten filtre kahvemi yudumlarken bunlar varoşlar gibi sigaraya yumuldular..

Sigara,zincir,deri yelek,vibrator gibi titreyen motor.. imaj yapacaklar diye dusttukleri şu durum tam bir komedi.benim altimda ise esofman(gerisi full amaaa)
    karizmatik degil belki ama cook rahatim.

Biri, "ohh senin motor rahat tabi" dedi,
    "sizinki oyle degil mi" dedim, kafa salladi.

Eeee serseri takilmanin bazi bedelleri olacak dedim, icimden..

Saat 16, manisa civarlari.1400 kusur km oldu hala 3.6 lt, neden 3.5 lt ye dusmuyor diye dusunuyorum..

Saat 19:15 gibi evdeydim, 1700 km.
    Foto cekmeyi unuttum, ertesi gun cektim bunu.

Yukardaki ilk fotoda mefta domuzcuk ise kozak yolunda çekildi.

Dusmanlarim domuza carptigimi dusunup yaziyi zevkle okusunlar istedigimden ilk fotoda bu domuzcuk var puhaggahha

Toplam masraf:

Yakit: 17 x 3.6 x 37= 2264 tl
    Yeme icme: 550 - 600 tl(tekne turu yemekliydi sgsfs)
    Konaklama : 2 gece 1550 tl
    Tekne turu : 500 tl

Toplam : 4865 tl coook iyi beeee, cuma ,cts ve pazar daha ne olsunn ?

Bizim tommy gunluk git gel ve cöp şişe yaklasik bu paranin 2/3 unu harcadiği oluyor shsgdfd

Bir night rider olarak Kasim son hafta guzel bir haftasonu yakalarsam yine yollarda olacağim..bakalim deniz suyu kac derece olacak.

Eeeeee, darlik çetesi uyeleri gibi darlikta dön babam dön olarak motor kullanmiyoruzzz biz, hakkini veriyoruz hakkiniiiiiiii

Son bir not covid 19 a;

3.5 yildir bu covid ve sağladiği uzaktan calisma sayesinde resmen hayatim degisti. viruse tesekkur edecegim nerdeyse..

Sevgiler,
    fancydriver, okanius, 06Serhat ve 21 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bravo...

Hep imrendiğim ama hayatta yapamayacağım iş...

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Başından sonuna keyifle okudum.özellikle domuzun fake olduğunu öğrenince kahkaha attım...
    Geçen sene 29 ekimde iki motor Kaşa gitmişdik her taraf motor kaynıyordu...Bu akşam sayende karar verdim kesinlikle Datçaya gidicem.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    imrendikkkkk

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Bu keyifli tur kaza ile bitecek diye tedirginlikle okudum. İnsan insana yapmaz böyle, saygılar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne güzel tur olmuş.

Nasıl sürüyon koskoca AT 3.6 yakıyor, ben xmax'a daha çok yaktırıyorum.

Motosikleti
    Kymco AK550
    her şey çok başarılı (gezi, anlatım, deneyim, şakalar vs), tebrikler valla. yalnız fotoğraflar iphone 6 ile mi çekildi?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yaban ellerde yaban domuzlarına bildiğin haşere muamelesi yapıyorlar zaten. M16'yla mı tarayan istersin, minigunla mı, sniperla mı... Seni düşürüp bir de üstüne gebermediği iyi olmuş da, geberse de zaten üzülecek bir şey yok, ondan yazdım.

Bu arada tam bir fiyat performans canavarı kaçamak olmuş. Yalnız kafasını koduğu yerde uyuyamayan hassas gtlüler için imkansız bir kaçamak, o yüzden kıskandım sdfsdfsdfsfd Gece motorla yüzlerce km yol yapma olayına ise hiç girmiyorum. O apayrı bir tşk meselesi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yakit: 17 x 3.6 x 37= 2264 tl
    Yeme icme: 550 - 600 tl(tekne turu yemekliydi sgsfs)
    Konaklama : 2 gece 1550 tl
    Tekne turu : 500 tl

Toplam : 4865 tl coook iyi beeee, cuma ,cts ve pazar daha ne olsunn ?

Bizim tommy gunluk git gel ve cöp şişe yaklasik bu paranin 2/3 unu harcadiği oluyor shsgdfd
    İş amaçlı 3-4 gündür İzmirdeydim konaklamaları düşersek akşamları sadece bar, pub harcamam neredeyse senin seyahat harcamandan fazlaydı Şaka bir yana güzel yolculuk olmuş, sağ salim dönmen güzel.
    Guven ve espresso bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Şahane bir tur, bir o kadar da güzel ve keyifle okunan bir rapor olmuş Hırbonen.

Ellerine sağlık.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş amaçlı 3-4 gündür İzmirdeydim
    Yokluğun hissediliyor Kaan'cım.
    Hoşgeldin.
    tommygun bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Acayip eğlenceli bir yazı olmuş. Zevkle okudum.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Öncelikle geçmiş olsun kazasız belasız bitmiş.Ben yanlız gezemiyorum sevmiyorum (evet hanımım olmadan asla ) CBF1000 ile bu yaz ki turda benim yakıt ortalamam 4,2 idi 3,6-3,7 normal değil mi?
    Çok eğlenceli anlatmissiniz,guzel bir gezi olmus. Dilerim daha guzelleri olur.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Güzel gezi ve yazı olmuş. Bu kadar uzun km ve gece sürüşünü tek başına yapmayı kendimce pek doğru bulmuyorum. Yol hali, insanın başına binbir türlü iş gelebiliyor. Hiç olmazsa arkana bir karşı cins al da yolculuk daha eğlenceli geçsin.

Baykuşdan ne istedin alçak adam!!!
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    On numara 5 yıldız seyahat olmuş keyifle okudum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hırbo tehlikeli işler yapmışsın.

Datça'nın akrebi meşhurdur.
    Açıkta yatmamanı öneririm.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Harika gezi olmuş... Anlatım,fotolar çok güzel keyifle okudum. Son ana kadar heyecanımızı koruyup domuz olayını bekledik...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar hosunuza gittiyse neguzel

Gezi raporu sunmak cook zor ya.fotolari upload edip buraya almak bile 15 dk suruyor.
    Bir daha hayatta yapmam sdsdsdda

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Terlik ile çekilen fotografları saymazsak gayet keyifli bir yazıydı. Domuz detayı tebessüm ettirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo tehlikeli işler yapmışsın.

Datça'nın akrebi meşhurdur.
    Açıkta yatmamanı öneririm.
    Abi sahilde kaldim ya, bademli tarlalarda olabililir ama akrep

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şey çok başarılı (gezi, anlatım, deneyim, şakalar vs), tebrikler valla. yalnız fotoğraflar iphone 6 ile mi çekildi?
    Sayomi red mi 13 aslanlar gibi telefondu da kamerayi kirdik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun kazasız belasız bitmiş.Ben yanlız gezemiyorum sevmiyorum (evet hanımım olmadan asla ) CBF1000 ile bu yaz ki turda benim yakıt ortalamam 4,2 idi 3,6-3,7 normal değil mi?
    Çok eğlenceli anlatmissiniz,guzel bir gezi olmus. Dilerim daha guzelleri olur.
    Tesekkurler yaniii super uber degil tabi.
    Datcaya giderken ruzgar arkamdan hic esmedi, donuste ruzgar benden yanaydi gerci.. datca da yapilan 125 km
    Ortamayi 3.799999999 falan a yuseltmis galiba, ondalik gosterdigi icin 3.7 sandim onu, 3.5 i bir daha goremedik.:/

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaban ellerde yaban domuzlarına bildiğin haşere muamelesi yapıyorlar zaten. M16'yla mı tarayan istersin, minigunla mı, sniperla mı... Seni düşürüp bir de üstüne gebermediği iyi olmuş da, geberse de zaten üzülecek bir şey yok, ondan yazdım.

Bu arada tam bir fiyat performans canavarı kaçamak olmuş. Yalnız kafasını koduğu yerde uyuyamayan hassas gtlüler için imkansız bir kaçamak, o yüzden kıskandım sdfsdfsdfsfd Gece motorla yüzlerce km yol yapma olayına ise hiç girmiyorum. O apayrı bir tşk meselesi.
    Ya bu domuzlar cok zarar veriyor ekinlere.cok da üruyolar.
    Yine de domuza dusman degilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi ve yazı olmuş. Bu kadar uzun km ve gece sürüşünü tek başına yapmayı kendimce pek doğru bulmuyorum. Yol hali, insanın başına binbir türlü iş gelebiliyor. Hiç olmazsa arkana bir karşı cins al da yolculuk daha eğlenceli geçsin.

Baykuşdan ne istedin alçak adam!!!
    Tesekkur mert, tek korkum lastik patlatmak.
    Tubeless olsaydı keske sunlar :/

Gece aşırı dikkatli gidiyorum kadran da 90 kmh yi pek gecmem.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Güzel bir paylaşım olmuş. Eline sağlık ve tekrar hoş geldin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)