Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk vitesli motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Fury 110i
    Dostlar merhaba. Ben 5 aydır kuryelikle uğraşan ve motor tecrübesi de bu kadardan ibaret olan bir kardeşinizim. İşler iyi hafif bir birikim ve borç ile altımdaki scooter dışında ilk vitesli motorumu almayı planlıyorum yıl sonuna kadar. Sebebi ise daha fazla zamma mazur kalmamak ve elimdeki parayı çarçur etmeyip elle tutulur bir şeye sahip olmak içindir. Tabi asıl ehliyet alıp kuryelik işine girme sebebim aslında güzel bir motor almaktı ve hâlâ da öyle ama artık tek sebep bu değil. Uzunca bir süredir piyasayı araştırıyorum ve hem başlangıç için iyi olduğunu düşündüğümden, hem boy-kilo konusunda sorun yaşamayacağımı düşündüğümden, hem de ayırdığım bütçe için en fiyat/performans motoru olduğunu düşündüğümden dolayı Bajaj Dominar 250 D almayı kafama koydum. ASIL SORUm ise şu; aranızda bu motoru kullanıp da tecrübelerini aktarabilecek ve mümkünse beni telkin edebilecek bir arkadaş var mı? Çünkü piyasayı araştırdım ve bana en uygunu bu motormuş gibi geliyor. Şimdiden tüm yorumlarınız için teşekkürler. 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bütçe iletsen daha net bir bilgi verirdik

su an bajaj piyasanın f/p sürecini karşılıyor. hem yedek parça hem servis olarak yeterli. d250 'nin piyasası ns200 e göre biraz daha az olsa da al-sat kısmı da zor değil. güzel motor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+

Motosikleti
    Mondial Fury 110i
    Bütçe şuan max 150k o yüzden Dominar 250 örnek verdim. Daha üstüne çıkamayacağım.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Dominar 250 ne kadar f/p olsa da Bajaj’da satış sonrası hizmet sıfır. Hero XPulse 200 tavsiye ederim.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    150 bin bütçeyle 2. elde temiz 3-5 bin kmde dominar 400 alınır. Sezon bitti, piyasa motora doydu, 2. el fiyatları düşüşte.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bajajın en kötü yanı servis kalitesi. Hiçbir standardı yok. Bir şehirdeki servis iyi ve ilgiliyken başka şehirdeki adamı motordan soğutur. Yaşadığın yerdeki servislerini önden bi araştır derim. Yoksa Bajaj dominar 250 f/p fena değil, iş görür. Daha hesaplı olsun, cebimde nakitte kalsın dersen Ns200 de olur.

İleride acemiliğini atınca mt-25 veya daha üst segment güzel bir motora geçersin.

Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Mondial Fury 110i
    Maalesef racing motorlar pek ilgimi çekmiyor ama önerilerinizi dikkate alacağım, teşekkürler.

Motosikleti
    Hero Xpulse
    Hero Xpulse tercih ettim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Fury 110i
    Peki soruyu şöyle daha kapsamlı hale getirsek; maksimum 150k₺'ye önerebileceğiniz vitesli motor önerisi alabilir miyim? Gören oldukça yorum yaparsa sevinirim, XPulse ve Dominar kenarda duruyor şuan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)