Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki forum üyesi - Dominar D250

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    @zileliorhan hocamla çok keyifli, güzel bir sohbet yaptık.
    Konu; yakın zamanda memleketine gidip geldiği Dominar D250 ile ilgili deneyimleri tabii.
    İyi seyirler.

Guven, mertowski, ilker a. ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Zevkle sonuna kadar izledim. eğlenceli bir sohbetti. İnşallah yüz yüze de sohbet etmek isterim.

Şunu da belirteyim, 1.000 cc motora iki gün sürmez alışmanız. Ağırlığı da çok kafanıza takmayın. 230-245 Kg motorlara rahatlıkla alışırsınız en fazla 2 gün sürer acemilik. Durur halde iken de motorun ağırlığını hissetmeniz denge ve tecrübe ile alakalı. Kapalı alanda, kukalarla dar geçit manevraları çalışmanız ve yavaş sürüş konusunda antrenman yapmanız çok faydalı olacağına eminim. Yoksa 192 Kg lar gerçekten çok yüksek ağırlıklar değil. 8 yıllık tecrübe ile istediğiniz motoru rahatlıkla kullanırsınız hocam.

Tekeriniz düz bassın.
    -Black- bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    zileliorhan Abi foruma epey arama vermişti. Yıllar sonra güzel bir dönüş yaptı, hepimiz de onun yaşına hürmet gösterdik. Ancak Orhan Abi'nin forumda aynı anda farklı kullanıcı üyelikleri oluşturup kendi açtığı konulara bile farklı üyelikleriyle cevaplar vermesi hoş olmadı, yaşına ve konumuna yakışmadı. Güven zedeledi ve bu konuda da hatırladığım kadarıyla bir açıklaması olmadı.

https://www.motosiklet.net/forum/cok...k-uyarisi.html

haluk23, espresso, Guven ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    ben fake kullanıcı zannediyordum kendisini. gerçekmiş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tommy abi forumun sherlock u gibi oldu he
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Tommy'nin göndermiş olduğu konu hakkında bilgi sahibi değilim.
    Sadece bir ara fazla başlık açtığı için eleştirildiğini görmüştüm. "Niye lüzumsuz başlık açıyorsun? Çok açıyorsun" vs.
    "Trol müsün?" benzeri sataşmalara da maruz kalmıştı.
    Çok göreceli bir konu olduğu için tartışmaya dahil olmamıştım. Sonrasında tanıştığımızda, motosiklet konusunda hevesli biri olduğunu ve trol suçlamalarından kısmen alındığını da gördüm. Kaldı ki kendisi de mesajlarında bunu belirtmişti.

Çoklu hesap konusunda açıklamaları ne doğrultuda olur bilmiyorum ama profilinde iletişim bilgilerine kadar detaylar mevcut.
    Kendisi gerekli açıklamayı yapar sanıyorum, avukatlık yapacak değilim. Ama bildiğim kadarını paylaşırsam konuyu değerlendirmenize katkı sağlayacağını düşündüm.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aktif bir üyenin farklı bir profil oluşturup foruma girip aynı anda diğer profili üzerinden yazması bence çok hoş bir şey değil. Kendi açtığı konuya farklı bir profilinden cevap yazması bence daha da kötü.

Henüz gerçekleşmemiş bir örnek vereyim daha iyi anlaşılsın. Misal ben Cyan ile uzun süredir iyi arkadaşım diyelim. Forumda onunla herhangi bir konuda anlaşamadığımızı ve benim hırs yaptığımı düşünün. İkimiz de aktif üyeyiz. Hem kendi profilimden saldırıp Cyan ile dostluğumdan olmak istemiyorum hem de hırsım nedeniyle laf sokmak, kavga etmek istiyorum. Hemen farklı bir hesap oluşturup "hede hodo" diye bir nick alıyorum ve o nick üzerinden Cyan'a küfür ediyorum ve moderatörler "hede hodo" nick.li yazarı hemen banlıyorlar. Burada hem ben hırsımı almış oluyorum hem de Cyan, "hede hodo"nun yüz yüze görüştüğü arkadaşı "tommygun" olduğunu anlamıyor ve yediği küfürle kalıyor. Düpedüz sahtekarlık ve suistimal edilebilecek kadar önemli bir şey.

Allah'tan forumda "çoklu üyelik uyarıları" diye bir bölüm var. Benim numaram da Orhan Abi'de var, hatta telefonda konuştuk bir keresinde. Çok da iyi bir abi ama neden böyle antin kuntin işlere girme gereği duydu bilemiyorum, ben çok şaşırdım.

@Black ben olsam videoda Orhan Abi'ye neden aynı anda bir çok farklı profil oluşturduğunu sorardım.
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Neresinden bakarsak bakalım : "Ağır işsizlik"
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aktif bir üyenin farklı bir profil oluşturup foruma girip aynı anda diğer profili üzerinden yazması bence çok hoş bir şey değil. Kendi açtığı konuya farklı bir profilinden cevap yazması bence daha da kötü.

Henüz gerçekleşmemiş bir örnek vereyim daha iyi anlaşılsın. Misal ben Cyan ile uzun süredir iyi arkadaşım diyelim. Forumda onunla herhangi bir konuda anlaşamadığımızı ve benim hırs yaptığımı düşünün. İkimiz de aktif üyeyiz. Hem kendi profilimden saldırıp Cyan ile dostluğumdan olmak istemiyorum hem de hırsım nedeniyle laf sokmak, kavga etmek istiyorum. Hemen farklı bir hesap oluşturup "hede hodo" diye bir nick alıyorum ve o nick üzerinden Cyan'a küfür ediyorum ve moderatörler "hede hodo" nick.li yazarı hemen banlıyorlar. Burada hem ben hırsımı almış oluyorum hem de Cyan, "hede hodo"nun yüz yüze görüştüğü arkadaşı "tommygun" olduğunu anlamıyor ve yediği küfürle kalıyor. Düpedüz sahtekarlık ve suistimal edilebilecek kadar önemli bir şey.

Allah'tan forumda "çoklu üyelik uyarıları" diye bir bölüm var. Benim numaram da Orhan Abi'de var, hatta telefonda konuştuk bir keresinde. Çok da iyi bir abi ama neden böyle antin kuntin işlere girme gereği duydu bilemiyorum, ben çok şaşırdım.

@Black ben olsam videoda Orhan Abi'ye neden aynı anda bir çok farklı profil oluşturduğunu sorardım.
    Dediğim gibi, bu konu hakkında bilgi sahibi değildim. Şimdi sen yazdığında böyle bir şey olduğunu gördüm.

Kendi adıma; birisinin böyle bir şey yapmış olduğu hakkında bilgi sahibi olsam, en fazla başlığı yukarı taşımaya çalıştığını veya tartışma çıkararak başlığı güncel tutmaya çalıştığını düşünürüm. Ki bunu yapanlar da oldu zaten çeşitli zamanlarda. Ama o kadar takılmıyorum.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma; birisinin böyle bir şey yapmış olduğu hakkında bilgi sahibi olsam, en fazla başlığı yukarı taşımaya çalıştığını veya tartışma çıkararak başlığı güncel tutmaya çalıştığını düşünürüm.
    Ben de onu diyorum, ne gerek var ki bu işlere? Hiçbirimize bu platformda açtığı başlık için, söylediği cümleler için para ödemiyorlar. Buradan maddi bir çıkarımız yok. Açtığımız başlık üstte kalsa ne olur silinse ne olur? Üyeler cevap yazsa ne olur yazmasa ne olur?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    konu ile biraz uzaktan baglantili birseyler yazayim. Zileli Orhanin tarzi, bana ulkedeki 50 yas ustunun genel tarzini cok animsatiyor.

isleri geregi her yastan bir cok insan ile muhatap olan her tanidigima, calistiklari insan profillerini soruyorum. Ortaya cikan sonuc soyle oluyor genelde. Genclerin buyuk cogunlugu saygili davraniyor, sonuc odakli dusunuyor ve daha durust.

50 yas ustu ile ilgili cok ilginc bir ortak gorus var. Daha saygisiz, kurnaz ve yalanci. Bu calisma sosyolog bir arkadasimjn doktora tezi idi bu arada.

Velhasil zileli orhan bana kizacak ama, ben yaslilarin oy hakkinin dahi olmamasi gerektigini dusunuyorum. Hatta belli bir yasin uzuerindeki insanlar (50-55 neyse artik) yasama ve yurutme organlarinda gorev dahi almamalari lazim.

18 yasinda taze yetiskinin nasil bir ulkede yasayacagina 60 yaslarindaki politikacilar burokratlar karar veriyor.

Zileli Orhan tekrar kusura bakma ama bana ulkedeki 50 yas ustu kanser hucrelerimizi animsatiyorsun.

Vallahi yazmasam olmazdi. Amacim gucendirmek degil sadece fikrim boyle.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de onu diyorum, ne gerek var ki bu işlere? Hiçbirimize bu platformda açtığı başlık için, söylediği cümleler için para ödemiyorlar. Buradan maddi bir çıkarımız yok. Açtığımız başlık üstte kalsa ne olur silinse ne olur? Üyeler cevap yazsa ne olur yazmasa ne olur?
    Ego açısından bakarsan, elbette gerek yok. Diğer yandan yapan kişileri de anlayabiliyorum. Şöyle ki; o anda kişi muhtemelen bir konuya odaklanmış durumda. Atıyorum viraj konusu. O anda ona odaklandığı için muhtemelen bildiklerini paylaşmak istiyor veya bilmiyorsa öğrenmek istiyor.

Bir şekilde mümkün olduğu kadar çok kişinin o konuya odaklanmasını istiyor. Bununla ilgili sadece mesaj değil konu başlıklarını da örnek göstermek mümkün.

Eldiven alacaksa mesela, özellikle x modeli merak ediyor, cevap yazılmazsa ilave mesaj atıyor bir şekilde bilgisi olan birilerine ulaşabilir miyim düşüncesiyle. Yani büyük çoğunluğunun kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Okumazsın, dönüp cevap yazmazsın olur biter.
    Yapmasa daha iyi değil mi? dersen. Evet, belki yapmasa daha iyi ama çeşit çeşit insan var işte. Forum dediğin de böyle bir şey.
    Çeşitli görüşler bir arada, katıldıklarımız var, katılmadıklarımız var. Günün sonunda iyisiyle, kötüsüyle hobimiz üzerine sohbet ortamı.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Sevgili -Black- : Roportaj yapmıs olmanız sizi zan altında bırakmaz, Almanlar yenilince siz de yenilmediniz.

Konuyu "up" (yukarıda tutmak) lamak icin baska bir user kullanmak komedi evet. Ama kendi actıgı konuya, 1 dk sonra baska userdan cevap vermek kesinlikle uber komedi

Ha herkesin popisine kimse de karışmamalı o da ayrı mevzu tabii.. Magazinsel degeri oldugu da apaçık ama

p/s : Sadece yaşı büyük diye birine pozitif ayrımcılık yapmayı uzun yıllar önce bırakmış bir T.C vatandaşı
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Amaç ne olursa olsun kendi açtığı başlığa hit almak için dümenden "ehe ehe ehe hakkınızı helal edin" diye farklı bir profilden mesaj yazmanının hiç bir mantıklı açıklaması yok. Kaldı ki açılan konular hayati önemi olmayan çok fik fik konular.
    espresso ve jonvolkan bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 yas ustu ile ilgili cok ilginc bir ortak gorus var. Daha saygisiz, kurnaz ve yalanci.
    Bizim köyde "Pısır" lakaplı bir Ahmet Emmi vardı ergenliğimizde/gençliğimizde.
    Yaşlılar hakkında olumsuz söz ettiğimizde "evladım, siz de görürsünüz kocayaraktan" derdi.
    Kaçış yok. Biz gördük, siz de göreceksiniz. Ayrıca suç yaşta değil, "bıyık büküle büküle" kaytan oluyor.
    Arkadaşın SosyoLok'a gelecek olursak, tez danışmanı ona demiş ki;
    "Sıçtı Cafer bez getir, cıvık sıçtı tez getir, sen de bunu yaz getir."
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili -Black- : Roportaj yapmıs olmanız sizi zan altında bırakmaz, Almanlar yenilince siz de yenilmediniz.
    Bu şekilde düşünmüyorum zaten. Sizden bir önceki mesajım genel bir duruma dair kişisel düşüncelerim.

@zileliorhan konusnda da yine net olarak görüşümü ortaya koyduğumu sanıyorum.
    "Kendisi gerekli açıklamayı yapar sanıyorum, avukatlık yapacak değilim. Ama bildiğim kadarını paylaşırsam konuyu değerlendirmenize katkı sağlayacağını düşündüm."

Tommy farklı bir konuyu gündeme getirince, bildiğim kadarını aktarmak istedim sadece. Ki o konuda benim de hatam var. Dominar kullanıcı yorumları olsa başlık belki konu açılmayacaktı.
    Yakın zamanda tanıştığım tek forum üyesi olduğu için başlıkta bu konuya vurgu yapınca böyle oldu. Oldu artık ne yapalım?
    xtrafrozen bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim köyde "Pısır" lakaplı bir Ahmet Emmi vardı ergenliğimizde/gençliğimizde.
    Yaşlılar hakkında olumsuz söz ettiğimizde "evladım, siz de görürsünüz kocayaraktan" derdi.
    Kaçış yok. Biz gördük, siz de göreceksiniz. Ayrıca suç yaşta değil, "bıyık büküle büküle" kaytan oluyor.
    Arkadaşın SosyoLok'a gelecek olursak, tez danışmanı ona demiş ki;
    "Sıçtı Cafer bez getir, cıvık sıçtı tez getir, sen de bunu yaz getir."
    @Dickname reis siz uzerinize almayin yazdiklarimi Yasli ve duzgun insanlara saygimiz da sevgimiz de sonsuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)