Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2023 yılında başlangıç için WR 125X alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Merhaba ben yeni motor sürmeye başlayacak olan 23 yaşında bir bireyim. Ama küçük yaşlardan beri motor ve arabalarla teknik olarak ilgi ve kısmen de bilgiliyim. Fakat dünya kadar bilgin de olsa tecrübe olmadan olmuyor. İlk defa motor alacağım ve tarz olarak supermoto seviyorum. Muhtemelen çok küçük yaşlardan beri ATV ile off-road yaptığım içindir.

Şimdi gelelim asıl soruya 2023 yılında ortalama 30.000 kmlerde Yamaha WR125X alınır mı? Grenaj hariç yedek parça durumu çok sıkıntılı mıdır? Grenajını üreten bir tanıdığım var o pek sorun değil. Son olarak ortalama 130-140bin TL civarına kadar önereceğiniz scooter hariç motorlar nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    İlk bütçe üstü öneriyi ben yapayım hemen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...26365581/detay
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Buna zaten bayıldım fakat parça maliyeti ve bulunurluğu nasıldır. Zaten bildiğim kadarıyla yurtdışında uzun zamandır bulunan fakat Türkiye'ye yeni giriş yapan bir model. Eğer tavsiye ederseniz bütçeyi zorlayıp bunu da düşünebilirim.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hero X-Pulse bakabilirsiniz. Bütçeniz dahilinde, hatta ekipman için bile bütçe kalır. Hem de dağa bayıra gidebilirsiniz.
    lehibeny ve espresso bunu beğendiler.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Supermoto demişsiniz ama 4strings gibi Hero Xpulse 200 öneririm. Sıfırı 115k şuan. Kendim de kullanıcısıyım. Hem başlangıç için hem de öğrendikten sonra size yetecektir. İstediğiniz araziye girin çıkın banamısın demez. Bazı arkadaşların yaşadığı bir kaç kronik sorun var. Ama firma garanti kapsamında gideriyor sorunları. Bi bakmanızı öneririm
    4strings ve lehibeny bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    wrx güzeldir 6 vites olması vanataj.daha sonra honda 250 crf gecebilirsin supermoto.bi üstü 450exc var.begendiysen tabiki al.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer
    R versiyonunu kullandım, 125 cc'den bu kadar keyif alacağımı beklemezdim. Sattığıma pişman oldum, yedek parça olarak kuyruk ve plakalık ihtiyacım olmuştu 1 haftada elimdeydi. Vibrasyon yok denecek kadar az. İmkanınız varsa Aprilia içinde zorlamanızı tavsiye ederim.
    lehibeny bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Wr125ler güzel motosikletler.
    Düzgün bakılmış 30 bin kilometredeki bir wr’nin sizi üzeceğini zannetmem.
    R versiyonu oldukça yüksek , X daha alçaktır ama x için net bilgim yok.
    Benim boyum 179, R da iki ayağım birden yere değmiyordu.
    lehibeny bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yaşınız genç, bu tarz bir motor alıp dağ bayır dere tepe atlayıp zıplayarak motora kırbacı vura vura eğlenmeye gücünüz yeter. Ucuz olduğu için hero x pulse ile başlanabilir, hem 1-2 sene tecrübe kazanana kadar orası burası yamuldu kırıldı fazla dert etmemiş olursunuz. Sonrasında daha kaliteli ama daha pahalı markalara geçiş yaparsınız bu tarzı sevmeye devam ederseniz.
    Dxsec, mgokhan57, yaşlıveacemi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Herkese öneriler için teşekkürler. X-pulse'da listemde olan bir motor fakat Yamaha ve Aprilia isim olarak farklı bir güven veriyor. Ne kadar doğru bir düşünce olmasa da benim gibi genç orta halli bir insan için büyük paralar bu yüzden biraz tedirgin ediyor.

Boyum 1.73 olduğu için de çok büyük sıkıntılar çekmem diye düşünüyorum.

Son olarak parayı toparlayıp Aprilia kardeşimizle tecrübe kazandıktan sonra CRF250L daha sonra da biraz şımarmak için 2 zamanlı bir supermoto+naked kombinasyonu düşünüyorum. Allah herkese hayallerine kavuşmayı nasip etsin. Herkese tekrardan çok teşekkürler.
    espresso ve Guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Genç, kanı kaynayan ve kendine hakim olabilenler için enduro bire bir ama tamamen sıfır biri için ne kadar uygun bilemiyorum.

Biraz kendinize hakim olup, sakin kullandıktan sonra çok kısa zamanda alışacağınızı düşünüyorum.

Şimdiden hayırlı olsun tekerinize taş değmesin.
    lehibeny bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Motora yeni başlayan adama Hero daha fazla güven vermeli bir kaç sebepten ötürü.

-Parçası, bulunabilirliği bol, sıkıntısız bir motor genel itibariyle.

-Servis ve garanti olayı çok güzel, 2. el motor almaktan daha iyi.

-İlk defa motor alıyorsunuz, illahaki düşecek o motor, hırpaladığınızda daha az üzülmeniz daha iyi.

-genel olarak işletme maliyetleri.

Buradaki ağabeyleriniz heybeye öneri yapmıyor, dediklerini dikkate almanızı öneririm. Hero iyi bir öğretmen olur motorda bence de. İllaha Japon olsun, İtalyan olsun demenin lüzumu yok bence, Hintliler(epey kullanmış birisi olarak konuşuyorum) kalite olarak gayet iyi yerdeler f/p açısından.
    espresso ve lehibeny bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kaç model bir Wr 125 Sx düşünüyorsunuz? 30.000 km'deyse model yılı biraz eski olmalı.
    lehibeny bunu beğendi.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    wr muhteşem motor sakın herro merro hint çin markalar alma motordan soğursun
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    2018'den sonra üretilmedi ya da Türkiye'ye gelmedi o kısmı tam bilmiyorum ama en günceli 2018 model gördüm. Sarı sitede ağırlıklı olarak 2013 modeller geziyor muhtemelen 2013 model olacaktır alacağım motor. Japon olsun bizim olsun kafasındayım biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wr muhteşem motor sakın herro merro hint çin markalar alma motordan soğursun
    Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında ama fiyatlar almış başını gitmiş. Zaten kim ne tutturursa modunda takılıyo herkes.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-wr-125-r-1103217812/detay

Peki bu ilan sizce iyi midir. Sanki arka maşada bi yamukluk var gibi gördüm ama emin olamadım.

Motosikleti
    Fazer
    Motosikleti alırken mutlaka yamaha bayisinde ekspertiz yaptırın. Gönlünüz rahat olsun ,eğer çıkma parça kullanılmamışsa alınan parçalar şase numarasından çıkacaktır. Hafızam beni yanıltmıyorsa yzf-r 125 ile aynı blok var üzerinde. Temiz kullanıldıktan sonra kronik sıkıntılar olan bir blok değil.

Aklınızda bulusun Wr250 supermotoda ilanlara düşebiliyor nadiren, crf250 kullanmış biri olarak wr250 çok daha üstün.
    lehibeny bunu beğendi.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    bu fena sayılmaz bence..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-2006-model-faturali-125sx-1130859826/detay

fazla durmaz sanırım.
    lehibeny bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar da kesin konuşmamak lazım bence. Japon, avrupalı, Tayvan, Çin ve Hint motosikletler kullanmış biri olarak Hero bence fiyatına göre çok fazla motor. Tercih edilir, edilmez o ayrı ancak;

Bu ülkede hangi marka 5 yıl garanti veriyor? Hangi marka gezici servisi ile geziyor, yolda kalanın yardımına koşuyor, ücretsiz bakım kampanyaları yapıyor?

Elbette bir japon - avrupa kalitesi yok ama ortalama bir İtalyandan kesinlikle daha dayanıklı ve sorunsuz diyebilirim.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Tekrardan merhaba. An itibariyle 2023 250 Duke almış bulunmaktayım. Tanıdık vs. derken böyle bir karar aldım. Aslında motoru da yakından takip ediyordum ve beğeniyordum da. Yakın zamanda fiyatların artması korkusuyla da hemen motoru satın aldım. Ama içimdeki endurocu hala hayatta. İleride daha fazla tecrübeye ve paraya sahip olduğum zaman şöyle güzel 2 zamanlı keyif makinesi almayı düşünüyorum.

Motor perşembe günü tarafıma ulaşacak kullandıkça tecrübelerimi ve öğrendiklerimi yazacağım. İnşallah herkes istediği motora en kısa zamanda sahip olur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayırlı olsun güle güle hopla zıpla =)
    lehibeny bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler