Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yatan 0 motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar geçen ay 0 motor aldım ancak işim gereği şehir dışına çıktım yaza kadar olmicam bu süre içinde motor garajda yatıcak, rodaj için km yapamadım malum, otomatikman garantiden çıkacak galiba, sorum şu rodaj bakımını yazın yaptırırım anca geri döndüğümde motorun yağı felan değişmeden o şekilde 5 6 ay yatması bir sorun yaratır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2017 senesinde 2015 model Sym Wolf aldım. Her ne kadar 300 km'de almış olsam da bayide 2 sene beklemiş motorun rodajını ben tamamladım. Aynı motoru hiçbir sıkıntı yaşamadan 49.000 km kullandım. Sorunuzun cevabına gelirsek; şahsi görüşüm dert etmemeniz ve bir şey olmayacağı yönünde.
    mgokhan57 bunu beğendi.

Ben 2021 ekimde de aldığım mt07 yi 300km kullandım yurtdışına çıktım bayi bişe olmaz dedi ama yatmadan kaynaklı akü bitmesi falan olursa garantiye girmez dediler 2022 temmuzda 9 ay sonra geldim bişe yoktu ilk marşta çalıştı biraz kullanıp gittim rodaj bakım yapıldı 2023 ocak ayına kadar 6 bin km kullandım ocakta çıktım gene yurtdışına 9 aydır yatıyor garantisi de bu ay sonu bitecek abim geçen ay çalıştırdı ilk marşta aldı
    Bayiyle konuşun bazı istisnalar olur bakımı erkene de çekebilirsiniz haşırt diye hadi Yallah garanti dışı baybay demezler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    15-20 senelik olup da sıfır ya da sıfıra yakın bir motor alsanız belki daha riskli. Çünkü içindeki sıvıların mutlaka miyadı dolmuştur, bazı plastik hortum gibi parçaların eski esnekliği kalmamıştır vs

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    6 ayda hiçbir sıkıntı olmaz , akü kaliteli bir marka değilse zayıflayabilir kutup başlarını sökün , gelince bir gün şarja bağlarsınız normale döner , lastiklerede normalden 10 psi fazla hava basıp bırakın..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Garantiden çıkacağını düşünmüyorum. Normal garanti için 2 yıl veriyorlar. Distribütör tarafından kilometre belirtilmemişse eğer, garanti dışı kalmamak için yılda bir kez bakıma girmek gerekiyor. Rodaj bakımı için motosikleti alınca şu kadar sürede gelmek gibi bir süre kısıtlaması yok. Alış tarihinden itibaren 1 yıl dolmadan rodajı tamamlar bakımına sokarsanız garanti otomatik olarak devam eder zaten. Ayrıca motosiklet için 7-8 ay gibi bir süre yağ açısından, diğer sıvılar açısından bir problem oluşturmaz. diğer arkadaşların belirttiği gibi akü açısından problem olur. Aküyü söküp evde bekletirseniz geri takıldığında akünün sağlam kalmış olması büyük ihtimal. Yani muhtemelen akü sökük muhafaza edilirse yeniden takıldığında zaten motosikleti çalıştıracaktır. Olmadı en fazla bir şarj yapılır.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    bişe olmaz.akü zayıflayabilir.şarj edince eger kaliteliyse akü düzelir.nemden uzak kalsın.üstünü örtün pas tutmasın su değip.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden çıkacağını düşünmüyorum. Normal garanti için 2 yıl veriyorlar. Distribütör tarafından kilometre belirtilmemişse eğer, garanti dışı kalmamak için yılda bir kez bakıma girmek gerekiyor. Rodaj bakımı için motosikleti alınca şu kadar sürede gelmek gibi bir süre kısıtlaması yok. Alış tarihinden itibaren 1 yıl dolmadan rodajı tamamlar bakımına sokarsanız garanti otomatik olarak devam eder zaten. Ayrıca motosiklet için 7-8 ay gibi bir süre yağ açısından, diğer sıvılar açısından bir problem oluşturmaz. diğer arkadaşların belirttiği gibi akü açısından problem olur. Aküyü söküp evde bekletirseniz geri takıldığında akünün sağlam kalmış olması büyük ihtimal. Yani muhtemelen akü sökük muhafaza edilirse yeniden takıldığında zaten motosikleti çalıştıracaktır. Olmadı en fazla bir şarj yapılır.
    Bu durum markalardan markalara değişir, mesela Vespa'larda ilk rodaj bakım süresi 6 aydır ve 6 ayı geçerse motosiklet garanti dışı edilir. Bunun için motosikletin kılavuzundakine bakmak gerekmektedir.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    0 km olduğu için hiç bir şey olmaz.içindeki yağda kullanılmamış olucak çünkü 5 6 ay önemli değil.akü şüpheli hava sıcaksa bence çalışabilir.al koy direk sorun olmaz ama kullanmaya başlayınca en kısa sürede rodajı tamamlamak gerekir.garanti dışı kalıcağını sanmıyorum model model değişiyor bu durum ama yinede sorun danışın teknik olarak 0km ha bayide yatmış ha evde.ama servis işte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)