Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Minimum ses alan hafif Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil. Arai pro shade'in kendisi bir vizör. Alıp takınca herhangi normal Arai kaskınız güneş vizörlü hâle geliyor. Optimum çözüm aslında. Keşke diğer üreticiler de çıkarsa benzer ürünler...
    Bütün fullface'ler ile uyumluymuş, birkaç sene önce baktığımda öyle değildi sanki. Güzel ürün, aşırı da pahalı değil, ama çok karmaşık ve hassas geliyor bana. Yolda giderken kapandığını yazan vardı yukarıda. 95-100$'lık çıkıntı yapan ve kolay kırılabilecek bir parça... Sorry, I'm not sold
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün fullface'ler ile uyumluymuş, birkaç sene önce baktığımda öyle değildi sanki. Güzel ürün, aşırı da pahalı değil, ama çok karmaşık ve hassas geliyor bana. Yolda giderken kapandığını yazan vardı yukarıda. 95-100$'lık çıkıntı yapan ve kolay kırılabilecek bir parça... Sorry, I'm not sold
    8 yılı geçti kullanıyorum. Benimki istem dışı hiç kapanmadı. Ama naked motosiklet üzerinde 160 km üzerinde uzun süre de kullanmadım açıkçası. Ancak "performanslı" sürüşlerde çok kullandım.

Mantıken çalışmaması gereken bir aksam gibi geliyor insana ama garip bir şekilde hiç öyle değil. Sağlam, rüzgardan etkilenmiyor, kullanımı uzun eldivenle bile gayet kolay, pinlock uyumlu, Arai'nin tipik kaş hizasındaki havalandırmalarına da sahip. Bütçe dahilindeyse dene bence. Seni de şaşırtabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    8 yılı geçti kullanıyorum. Benimki istem dışı hiç kapanmadı. Ama naked motosiklet üzerinde 160 km üzerinde uzun süre de kullanmadım açıkçası. Ancak "performanslı" sürüşlerde çok kullandım.

Mantıken çalışmaması gereken bir aksam gibi geliyor insana ama garip bir şekilde hiç öyle değil. Sağlam, rüzgardan etkilenmiyor, kullanımı uzun eldivenle bile gayet kolay, pinlock uyumlu, Arai'nin tipik kaş hizasındaki havalandırmalarına da sahip. Bütçe dahilindeyse dene bence. Seni de şaşırtabilir.
    Arai kask alırsam %100 kullanırım bunu ama Arai'lerin fiyatları gerçekten irrite edici. Yurt dışında olsam o kadar sorun etmezdim de burada fiyat farkları çok uçuk. O farka alınabilecek benzin miktarı veya yaptırılabilecek bakım sayısını düşününce insanın eli gitmiyor. (Bir nevi cimrilik benimki...)
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu nerelere geldi

rüzgar geçirmez balaklava aldım bakalım tıkaç ile birlikte ne kadar işe yarayacak.

en olmadı önerilere göre alacagım bir kask. daha pantolon almam lazım.

herşey cok pahalı

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yukarıyı okumadım. Ama internette kaskın altına takılan hava perdesi gibi birşey vardı. Alanlar sesi önemli ölçüde azalttığını söylüyordu. Birde kaska interkom takılıysa acayip ses yapıyor.

https://www.ebay.com/p/4028496137?iid=293742740202

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu nerelere geldi

rüzgar geçirmez balaklava aldım bakalım tıkaç ile birlikte ne kadar işe yarayacak.

en olmadı önerilere göre alacagım bir kask. daha pantolon almam lazım.

herşey cok pahalı
    Şeklini sevdiğiniz bi kask alın, intercomu kulağınıza silme oturacak şekilde takın. Birde kulak tıkacı kullanın. Ben agv K6yı bu şekilde kullanıyorum. Muazzam oldu. Kaskı alalı 2 sene geçmesine rağmen sanki yeni kask almış gibi hissettim.

Kaskın intercom yuvaları tam kulağıma gelmiyordu ve çok dışta kalıyordu. Bende direk kaskın içinde kulağım nere geliyorsa oraya yapıştırdım. İnterkomu aldığımda memnun değildim yuvasında kullanırken, şimdi ise iyiki almışım diyorum.

Bu arada K6 özelinde, buffla kullanırken 120 ye kadar rüzgar almaz, hafif ve kaliteli bir kask.

HJC C70 aldım bakalım nasıl cıkacak

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Denemeden mi aldın?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nerden aldın ? Fiyat sorsak abes mi kaçar ?
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Denemeden mi aldın?
    çok mühim değil, ücretsiz iade süreci var. ölçülere bakarak aldım.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

trendyoldan aldım indirim vardı, 4100 tl'ye. 2022 sonu üretim 1 yıllık kask. firma yorumları güzel, sahte değildir diye umuyorum :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drd motobikes bakabilirsiniz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ölçü çok bişey ifade etmiyor. Kafa şekliniz daha önemli. Yuvarlak mı oval mi? Ben caberg 4 xl ye sığamıyorum. Ls2 2xl kullanıyorum.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçü çok bişey ifade etmiyor. Kafa şekliniz daha önemli. Yuvarlak mı oval mi? Ben caberg 4 xl ye sığamıyorum. Ls2 2xl kullanıyorum.
    evet ne yazık ki öyle bir problem var. mt blade kaskta 2xl'e sığarsan ls2'nin hatırlamadıgım bir modelinde xl'a sığmıştım. arkadaşın smk kaskı 3xl idi sanırım o sıkmıştı mesela.

izmir'de bayilere gidip deneme olayını sevmiyorum; bayiler deneme yaptıgında direk "burada deneyip internetten alacak" mantıgı kuruyor sanırım, hem çok pahalıya satıyorlar hem de deneme yaptırmamak için "tamam tamam oldu bu bu iyi bak saglam" diye peşinde dolanıp içini sıkıyorlar.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tura çıktığımdan beri geçmeyen bir çınlama var kulağımda. Bu hafta doktora gideceğim.
    Alpinestars kulaklık hicbir ise yaramadı 3m kulaklık ile gezdim neredeyse hiç rüzgar almadım ama 130 km hızlarda ya da yükseklerde o da rahatsız etti.

Sonra boynumda ileri düzey düzleşme çıktı.

Max 5k limit ile rüzgar sesini en iyi kesebilecek mümkünse hafif bir kask arıyorum.
    Çene açılır kask ya da full face olabilir.
    Güneş vizörü mutlaka olmalı.

Fikirlerinizi bekliyorum.
    gözden kaçan asıl sorun bence boyun düzleşmesi ve gerilim bence.
    uzun saatler boyunca masabaşı çalışması mı yapıyorsunuz ?

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözden kaçan asıl sorun bence boyun düzleşmesi ve gerilim bence.
    uzun saatler boyunca masabaşı çalışması mı yapıyorsunuz ?

Motosikletten oldugunu sanmıyorum cünkü yazın yaptıgım 3-4 uzun tur hariç öyle cok aktif motor sürmüyorum, sadece 4 mevsim ulaşım amaclı bir sürüşüm var.

%80 masabaşı bir işim var, bir de kücüklükten beri boynum eğik yürüme alışkanlıgım var, sanırım bu 2si birleşince böyle bir problem oldu.

tüm bunlarn sonucu kesintisiz kulak cınlaması tabi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok mühim değil, ücretsiz iade süreci var. ölçülere bakarak aldım.

trendyoldan aldım indirim vardı, 4100 tl'ye. 2022 sonu üretim 1 yıllık kask. firma yorumları güzel, sahte değildir diye umuyorum :D
    Merhaba bende almak istiyorum ama çok kararsız kaldım,nasıl buldunuz?
    Uzun süredir scorpion exo500 kullanıyorum çok memnundum,hjc nasıl acaba yalıtım ve iç kalite açısından
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Korna sesi vs duymak önemli motorun sesinden bıktıysan elektrikli al

Alıntı motolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korna sesi vs duymak önemli motorun sesinden bıktıysan elektrikli al
    korna sesi ya da motorun sesnden bıktım diyen arkadaş varsa ona yazabilirsin bunu.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende almak istiyorum ama çok kararsız kaldım,nasıl buldunuz?
    Uzun süredir scorpion exo500 kullanıyorum çok memnundum,hjc nasıl acaba yalıtım ve iç kalite açısından

daha elime ulasmadı hocam, geldiğinde buradan yorumunu yaparım.
    incelemeleri izledim test değerleri fiyatına göre gayet iyi, havalandırmasından falan da memnunlar. kendinden pinlocklu olması ayrı güzel.
    beni esas ikna eden ön cam kilit mekanizması; camı sıkıca kilitleyip hava girişi olmaması için vakum gibi birşey olusturuyor diye yorumlar okudum. rüzgar az gelecektir diye tahmin ediyorum.
    blueway2 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korna sesi ya da motorun sesnden bıktım diyen arkadaş varsa ona yazabilirsin bunu.

daha elime ulasmadı hocam, geldiğinde buradan yorumunu yaparım.
    incelemeleri izledim test değerleri fiyatına göre gayet iyi, havalandırmasından falan da memnunlar. kendinden pinlocklu olması ayrı güzel.
    beni esas ikna eden ön cam kilit mekanizması; camı sıkıca kilitleyip hava girişi olmaması için vakum gibi birşey olusturuyor diye yorumlar okudum. rüzgar az gelecektir diye tahmin ediyorum.
    İnterkom yuvaları yokmuş ama,bu sıkıntı olmazmı?
    arndiol bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnterkom yuvaları yokmuş ama,bu sıkıntı olmazmı?
    valla hocam allah razı olsun ben 2023 yılında böyle bir salaklık yapılacagını hiç düşünmemiştim. kargoya cıkmadan iptal ettim ürünü direk yazdıgınızı görünce.

interkom benim için çok önemli bir konu; yazları uzun yol yapıyorum kafayı yerim.

yuvasız olan kaskta imkanı yok rahat edilmez.
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)