Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ABS sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Merhabalar, bazı kişiler benim proje motorumu biliyordur bilmeyenler için (bknz: https://www.motosiklet.net/forum/mot...ap-projem.html)
    Motorumda 2018 model absli tesisat mevcut. Ön tarafa abs bağlantılarını yaptım ama şöyle bir sorunum var ve bazı sıkıntılarımda var hepsini tek tek yazıcam buraya bilgisi olan fikir verebilir kontrol etmem için.

Öncelikle motor canı isteyince abs yi düzgün çalıştırıyor sadece ön için konuşuyorum arkaya hortum bağlantısı yok sadece sensör var.
    Bazen motor hareket edince abs ışığını söndürüyor ve ön abs yi olması gerektiği gibi çalıştırıyor. ama genellikle motoru ilk çalıştırıyorum hareket ediyorum hızı vs düzgün okuyup 10-15 km hızda abs ışığını söndürüp tekrar yakıyor ve abs çalışmıyor. ve çoğunlukla böyle oluyor

Sorunlara gelecek olursam. Ön frende hava bırakmışım ama abs buna rağmen canı isterse çalışıyor canı istemezse çalışmıyor. arka hortum girişlerinde herhangi bi vida mevcut değil yani körlemedim hortum bağlamadığım için ağızları açık duruyor abs beyninde hortum girişlerinin. ince diş olduğu için civata aldım ama daha takamadım. abs buna rağmen yine canı isterse çalışıyor veya çalışmıyor. bir diğer belirtmem gereken şey ise mt07 abs nin aküsü 12v 9A ama benim motorumda BS 12V 7A mevcut. ama buna rağmen abs yine ve yine canı isterse çalışıyor veya çalışmıyor. motoru uzun süre sürüp akü şarjlıykende kontak kapa aç yapıp deniyorum ama etki etmiyor. bazen 2 3 gün motor yatmış oluyor çalıştırıp gidiyorum abs çalışıyor vs. Ve son olarak ön abs sensörü benelli sensörü arka sensör orjinal yamaha sensörü. Ammmaa her zaman dediğim gibi abs çalışmak isterse bu da etki etmiyor ve ön benelli de olsa ön abs düzgün bir şekilde çalışıyor.Başka da belirtebileceğim bir şey yok sanırım . Hızı her zaman doğru okuyor ve eğer abs çalışmazsa ışığı başta söndürüp tekrar yakıyor. Yardımcı olabilecek şunu dene dediğiniz şeyler varsa hepsine açığım şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Şase kablolarına bakıver , benim Piaggio Medley de abs ışığı yakıyordu arada bir baya kurcaladım sonunda şase kablosu oksit yapmış temizledim düzeldi..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Akünüzün amperi düşük olduğu için tesisat yeterli gelmeyip ara durumlar oluştuğunda abs ünitesine güç gitmeyerek arızaya düşüyor olabilir, belkide abs nin okuyucusunda bir problem olmuş olabilir, mesela nem veya ıslaklık aldığı zaman abs gidiyorsa yine okuyucudan olabilir.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    elimizden 2 tane tnt249s geçti ikisindede absyi açıp kapatma tuşu bazen çalışıyo bazen çalışmıyodu mesela absyi kapatınca birdaha açamıyoduk bi süre yada kapatamıyoduk bence benellinin abs sisteminde bir sıkıntı olabilir sistemi hazır yamahaya geçirmişken ön arka olarak upgrade edemezmisiniz hem daha sağlıklı olur sizin açınızdanda

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünüzün amperi düşük olduğu için tesisat yeterli gelmeyip ara durumlar oluştuğunda abs ünitesine güç gitmeyerek arızaya düşüyor olabilir, belkide abs nin okuyucusunda bir problem olmuş olabilir, mesela nem veya ıslaklık aldığı zaman abs gidiyorsa yine okuyucudan olabilir.
    Şuana kadar hiç yağmurda kullanmadım kuruyken de çalışmıyor genelde canı isterse çalışıyo. Okuyucular her zaman okuyo çünkü ışığı başta söndürüp tekrar yakıyor. Akü amperinden şüpheleniyorum bende ama arada çalışması saçma geliyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şase kablolarına bakıver , benim Piaggio Medley de abs ışığı yakıyordu arada bir baya kurcaladım sonunda şase kablosu oksit yapmış temizledim düzeldi..
    Şase kablolarımda herhangi bi sorun mevcut değil kontrol ettim onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimizden 2 tane tnt249s geçti ikisindede absyi açıp kapatma tuşu bazen çalışıyo bazen çalışmıyodu mesela absyi kapatınca birdaha açamıyoduk bi süre yada kapatamıyoduk bence benellinin abs sisteminde bir sıkıntı olabilir sistemi hazır yamahaya geçirmişken ön arka olarak upgrade edemezmisiniz hem daha sağlıklı olur sizin açınızdanda
    Motorda sadece ön tarafta benelli sensörü var kalan her şey yamahanın. ABS Açma kapama tuşu da yok zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)