Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 MT 07 Swap Projem

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Öncelikle herkese merhaba. Bayadır yoktum forumda bu yüzden motorla alakalı pek gelişme paylaşamadım. Bu süreçte iş değiştirdim motorla uğraştım vs vs. Motorda bir kaç eksiğim vardı. Ön ve arka süspansiyonum patlaktı , Ön frenimde ufak bir hava problemi vardı , hızı doğru okuyamıyordum eksik gösteriyordu , hava filtresi yoktu , gidon amortisörü yoktu . Bunların eksiklerini zamanla tamamladım. Yeni abs braketleri yapıp hızı mt 07 ile birebir okuyacak hale getirdim şuan sadece abs hortumları çekmek kaldı abs yi aktif etmek için. Onun haricinde süspansiyonlardan dolayı 170 180 gibi hızlarda önde ufak bir salınım vardı bakımlarını yaptıktan sonra düzeldi. Daha da stabil olması için gidon amortisörü ekledim x2 stabil hale geldi. Ön frendeki havayı da hallettim şuan frenlerimin hissiyatı daha iyi. Motor şuan tam istediğim konumda oldu aşırı memnun kaldım. Bu süreçte 110 luk anlas tournee sport lastiğimi de 120 anlas viento sport ile değiştirdim. Açıkcası frende bu kadar fark etmesini beklemiyordum. Motor ön freni sıkınca kazık gibi yapışmaya çalışıyor. Buraya 2 3 gün önce çektiğim Beylikdüzünden floryaya giderken çektiğim videoyu bırakıyorum isteyenler izleyebilir. Kanalımda diğer videoları da mevcut eski haliyle. Aşağıya da daha önce açmış olduğum konunun linklerini bırakıyorum isteyenler inceleyebilir. Tekerinize taş değmesin güvenli sürüşler.
    https://youtu.be/D3qCPQU1ZFQ
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...-xsr-07-a.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...50-projem.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...olculugum.html
    tommygun, shruikan ve Motoseverrr bunu beğendiler.
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Eminim motosiklet teknik anlamda çok iyi olmuştur, lakin videoyu izlerken tüylerim diken diken oldu. Nasıl böyle riskli sürüş yapabildiniz anlayamadım.
    iptaluyelik03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim motosiklet teknik anlamda çok iyi olmuştur, lakin videoyu izlerken tüylerim diken diken oldu. Nasıl böyle riskli sürüş yapabildiniz anlayamadım.
    Biraz acelem vardı yetişmem gerekiyodu biyere. O yüzden biraz hızlı kullandım. E5 trafiğine alışkınım trafiği okuyarak yetişmem gereken yere yetiştim 😅

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çoğu zaman yanlış olduğunu kabul etsek de İstanbul'un kendine özgü bir trafik düzeni ve de bu düzene mükemmel uyum sağlamış motosiklet sürücüleri vardır. Trafik düzeni daha sakin şehirlerde yaşayan arkadaşlarımızın bunu yadırgaması çok normaldir.

Videodaki kardeşimizin bin mislini zaman zaman yapmak durumunda kalıyoruz. Doğru mu? Değil ama yapıyoruz maalesef.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu zaman yanlış olduğunu kabul etsek de İstanbul'un kendine özgü bir trafik düzeni ve de bu düzene mükemmel uyum sağlamış motosiklet sürücüleri vardır. Trafik düzeni daha sakin şehirlerde yaşayan arkadaşlarımızın bunu yadırgaması çok normaldir.

Videodaki kardeşimizin bin mislini zaman zaman yapmak durumunda kalıyoruz. Doğru mu? Değil ama yapıyoruz maalesef.
    Evet, motorun ne kadar güzel gittiğini uzadığını göstermek için olduğunu umduğum yüksek sürat hariç normal bir E5 sürüşü bu. Hız sınırının 80 olduğu bir yerde elbet 140 gitmeyi önermez ve desteklemeyiz. Ben şahsen uygun olan yer ve boşluklarda 110-120'ye kadar çıkabiliyorum E5'te ama 140-150 oldukça fazla kaçmış.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kesinlikle katılıyorum yorumunuza. Normal şartlarda bu kadar agresif bir sürüşüm yok emniyet şeridinde vs. Ama trafiği okuyarak ve yılların verdiği tecrübe ile ayak uydurabiliyorum trafik düzenine. Başka şehirlerden gelenler veya yeni başlamış sürücülere biraz abartı gelebilir ama aslında istanbulda motor kullanıcılarının çoğu bu düzene alışkın ve rahatça kullanabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, motorun ne kadar güzel gittiğini uzadığını göstermek için olduğunu umduğum yüksek sürat hariç normal bir E5 sürüşü bu. Hız sınırının 80 olduğu bir yerde elbet 140 gitmeyi önermez ve desteklemeyiz. Ben şahsen uygun olan yer ve boşluklarda 110-120'ye kadar çıkabiliyorum E5'te ama 140-150 oldukça fazla kaçmış.
    Haklısınız 140 150 çokta gerekli bi sürat değil ama yer oldukça yeri geliyo 170leri de görebiliyorum çünkü büyük ihtimalle o hıza çıkarken önüm boş ve fren yapabilcek mesafem çoktur. Trafiği okuyarak kimin ne yapcağını az çok kestirerek sürüş yapınca kaza riskimiz minimum oluyor
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)