Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda Pcx125 e kaydolmaya karar verdim. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Merhabalar, hero dash 125 kullanıcısıyım, Yaklaşık 2000km dir kullanıyorum.

Bu konu hakkında düşününce, şehir içi kullanabileceğim, canım istediğinde yakın mesafe(100-300km)şehirlere gidebileceğim, 90-100 stabil hızda rahat gidebileceğim, az yakan, jantı büyük, hafif motor(130kg) ve abs li olarak alabileceğim en iyi motor Honda pcx 125 olduğuna karar verdim.

Çok hız yapmaması benim güvenliğim için iyi. En azından daha fazla tecrübe edinene kadar fazla hızlara çıkmamak benim için iyi olabilir.

Hero dash 125 güzel fakat jantı ön 12 arka 10 inç, ayrıca abs olmaması güvenlik sorunu bence.

Honda pcx 125 absli, ön ve arka teker 14 inç.

İlerde nasip olursa başka tarz motorlar da sürebilirim ama pcx 125 i şehir içi ömürlük bir motor olarak kullanabilirim diye düşünüyorum.
    Ranke bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Scooter ın göreceli olarak dezavantajı ; rahata alısınca bir daha vitesli motora yanaşmak istememek oluyor. Misal scooter a her gün biniyorum, diğer motora 15 gunde bir

PCX, evvelinde arka lastikte ABS barındırmıyordu, şimdi durum nedir bilmiyorum ama aynıysa Nmax dusunulebilir.

Düğmeye bastıysanız zaten hayırlı olsun şimdiden.

p.s : Mutlaka topcase li alın.
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX, evvelinde arka lastikte ABS barındırmıyordu, şimdi durum nedir bilmiyorum
    Yine aynı.
    Önde Abs var ama arka hala kampana olduğu için ABS yok.
    xtrafrozen bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Scooter ın göreceli olarak dezavantajı ; rahata alısınca bir daha vitesli motora yanaşmak istememek oluyor. Misal scooter a her gün biniyorum, diğer motora 15 gunde bir

PCX, evvelinde arka lastikte ABS barındırmıyordu, şimdi durum nedir bilmiyorum ama aynıysa Nmax dusunulebilir.

Düğmeye bastıysanız zaten hayırlı olsun şimdiden.

p.s : Mutlaka topcase li alın.
    ön ve arka ikisi de abs li diye biliyorum. Top case de almayı düşünüyorum. Ama hondanın bayisindeki pahalı olabileceğinden belki maxem vs alabilirim. Honda da en çok tutulan motor pcx125 diye biliyorum, en azından alt segment için geçerlidir.

şuanki kullandığım motordan daha iyi ve yukarıda saydığım özelilkleri barındırdığından bunu almayı düşünüyorum. Belki farklı fikirleri, önerileri olan varsa da açık olduğumdan sorayım dedim, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı Guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine aynı.
    Önde Abs var ama arka hala kampana olduğu için ABS yok.
    var sanıyordum, yanılmışım en azından ön absli, arka abs olmaması büyük kayıp mıdır

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım istediğinde yakın mesafe(100-300km)şehirlere gidebileceğim, (BU ZOR İŞ)

pcx 125 i şehir içi ömürlük bir motor olarak kullanabilirim diye düşünüyorum. (BU GAYET GERÇEKÇİ BİR BEKLENTİ)
    PCX125 motosikletim olmuştu, o dönemler sadece şehir içinde; yani kanuni hız limiti 80km/h olan noktalarda kullanıyordum ve çok mutluydum. Bir gün Tem'e çıktım ve resmen motosikletten soğudum.

Bu sebeple canın isteyince şehirler arası yolculuk yaparsın, yaparsın da ... muhtemelen 2. ya da 3. denemeden sonra bir daha canın istemez. İç Anadolu'da seyahat ediyorsundur ve max 70km/h, 90km/h, 110km/h hızla akabilen yasal bir sınır vardır .. e hadi o zaman olabilir ama diğer türlü imkansız. Bence bunu iyi düşün.

Motosikletin 110-115 km/h yapması ayrı, şehirler arası yolculukta "ortalama 100 km/h ile gitmek ayrı". O şehirler arası yol bitmez, benden söylemesi.

Şehir içinde ise çok mutlu olursun ki bu motosikletin amacının tamamen bu olduğunu düşünüyorum. Bir topcase, bir de ön cam alırsın; böylece her işin görülür.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    Pcx şu anki motora göre teknoloji olarak ilerde ve biraz daha konforlu ama 125cc bir motordan beklentiyi çok büyütmeyin, hero dash'e yakın bir performans sergileyecektir, teker çapı da dahil. Hero'yu bir sezon daha kullanıp Forza almanız sehir içi dışı seyahatlerde konforu artıracaktır, seçim size kalmış.

Motosikleti
    Unutmadan söyleyeyim, PCX in sele altına kapalı kask ters şekilde koyulunca bile sıgmıyordu. Yeni kasada da değiştigini sanmıyorum. O modeli almamak icin sebep benim adıma, sizin önceliginiz olmayabilir. Arkada ABS olmaması, olan marka varken evet ayıp ve kayıp bence Scooterda el ilk etapta arka frene gidiyor bende.. Başkasını bilemeyiz.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bence bir sezon dah apara biriktirin forza ya da xmax alın, o zamana kadar bayilerdeki motor bulunamama saçmalıkları da biter hem.
    Rockstar91, iptaluyelik03 ve fakebitchess bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX125 motosikletim olmuştu, o dönemler sadece şehir içinde; yani kanuni hız limiti 80km/h olan noktalarda kullanıyordum ve çok mutluydum. Bir gün Tem'e çıktım ve resmen motosikletten soğudum.

Bu sebeple canın isteyince şehirler arası yolculuk yaparsın, yaparsın da ... muhtemelen 2. ya da 3. denemeden sonra bir daha canın istemez. İç Anadolu'da seyahat ediyorsundur ve max 70km/h, 90km/h, 110km/h hızla akabilen yasal bir sınır vardır .. e hadi o zaman olabilir ama diğer türlü imkansız. Bence bunu iyi düşün.

Motosikletin 110-115 km/h yapması ayrı, şehirler arası yolculukta "ortalama 100 km/h ile gitmek ayrı". O şehirler arası yol bitmez, benden söylemesi.

Şehir içinde ise çok mutlu olursun ki bu motosikletin amacının tamamen bu olduğunu düşünüyorum. Bir topcase, bir de ön cam alırsın; böylece her işin görülür.
    hocam aslında amacım riske girecek hız yapmamak, gerçi bu hero dash ta bile 111 km/sa hızı gördüm şehirler arasında. Pcx de 100 110 u görür ve bana yeter bence. Araba sürerken bile 100/110/120 km/sa hızlar bence güvenilir hızlar.
    Dediğiniz gibi forza250 de alabilirim ama genelde şehir içi kullanacağımdam dolayı yok yere çok yakıt yakmak istemiyorum ve riske girecek hızlara da girmeyi istemiyorum.
    Motordan düşme olarak tecrübeliyim o yüzden benim için heyecan vs değil, güvenilir şekilde istediğim yere ulaşmak önemli.

Sanki chopper alsam kaç hız yapıcam ki, 100-120 arası yapacam. Bu hızlar şehirler arası da yeter ki zaten şehirler arası dediğim 200-300mlik yol maksimum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx şu anki motora göre teknoloji olarak ilerde ve biraz daha konforlu ama 125cc bir motordan beklentiyi çok büyütmeyin, hero dash'e yakın bir performans sergileyecektir, teker çapı da dahil. Hero'yu bir sezon daha kullanıp Forza almanız sehir içi dışı seyahatlerde konforu artıracaktır, seçim size kalmış.
    genelde şehir içi süreceğimden yakıt olarak çok iyi olduğundan pcx düşünüyorum. Şehirler arası dediğim yol ise sadece gezme amaçlı 100-250km de gidebileceğim şehir. Teker çapı bence baya olumlu fark yaratır, hero dash ön 12 arka 10 ken, pcx ön ve arka 14, çok fark var

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Unutmadan söyleyeyim, PCX in sele altına kapalı kask ters şekilde koyulunca bile sıgmıyordu. Yeni kasada da değiştigini sanmıyorum. O modeli almamak icin sebep benim adıma, sizin önceliginiz olmayabilir. Arkada ABS olmaması, olan marka varken evet ayıp ve kayıp bence Scooterda el ilk etapta arka frene gidiyor bende.. Başkasını bilemeyiz.
    kask sığmasını isterdim ama top case alırız en kötü. Arkada da abs olsa iyi ama honda sonuçta, istediğim al elden çıkarabileceğim bi motor olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir sezon dah apara biriktirin forza ya da xmax alın, o zamana kadar bayilerdeki motor bulunamama saçmalıkları da biter hem.
    pcx düşünmemin sebebi genel itibariyle şehir içi sürecek olmam ve yakıtı az olması. Forza aldığımda şehir içi yok yere fazladan yakıt harcayacak, şhir içi zaten ulaşabileceğim hızlar yeterli, şehir dışı dediğim de 100 200 250kmlik yol, ve 100 ile güvenli şekilde gidilir,
    arabada bile 100-120 gidiyorum genelde, 130 140 a çıktığımız oluyor ama bu motor.
    Düşme tecrübesi yaşayınca benim için hayatta kalmanın daha önemli olduğuna karar verdim, gereksiz heyecan ve riske gerek yok
    fakebitchess bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence hiç düşünme hocam... Hero dash dan bi farkı olacağını sanmıyorum. Şehir içinde kullanacaksan hero da işini çok rahat görüyordur zaten. Bence pcx e vereceğin parayı biraz daha biriktir, zaten ilerde kaşıntı tutup, 250-350 cc bi motor alacağın için nakit para derdine derman olacaktır.
    Ben 1,90 boyunda, 90-95 kg arası biri olarak, yılbaşında pcx aldım. Şehir içi için on numara bi motor. Ama bi kaç defa Bucak-Antalya karayoluna çıkıp 10 km ilerdeki köyüme gidip gelince motordan soğudum.
    Şuan 350 cc bir scooter kullanıyorum. Ez cümle, eğer şehir içinde kullanacaksan hero yeter artar. Pcx de uzun yolda zevk vermez. Karar senin
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı RamazanBural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç düşünme hocam... Hero dash dan bi farkı olacağını sanmıyorum. Şehir içinde kullanacaksan hero da işini çok rahat görüyordur zaten. Bence pcx e vereceğin parayı biraz daha biriktir, zaten ilerde kaşıntı tutup, 250-350 cc bi motor alacağın için nakit para derdine derman olacaktır.
    Ben 1,90 boyunda, 90-95 kg arası biri olarak, yılbaşında pcx aldım. Şehir içi için on numara bi motor. Ama bi kaç defa Bucak-Antalya karayoluna çıkıp 10 km ilerdeki köyüme gidip gelince motordan soğudum.
    Şuan 350 cc bir scooter kullanıyorum. Ez cümle, eğer şehir içinde kullanacaksan hero yeter artar. Pcx de uzun yolda zevk vermez. Karar senin
    hocam sadece şehir içi de olsa pcx in 14 inç jantları var ve abs li. Fakat hero 12inç ön 10inç arka teker ve abs yok.
    O yüzden bana pcx güvenilir geliyor ve şehir içi pcxten iyisi olmaz diye düşünüyorum. Genelde şehir içi süreceğim için forza250 vs alıp yakıt masrafı yapmak istemiyorum
    Ayrıca forza250 de daha yüksek hızlara ulaşılabileceğinden kendimi riske atmak istemiyorum, daha fazla tecrübe edinmeliyim , 15 20 km/sa hızla düşünce bile baya zorladı.

Fazla hıza gerek yok diye düşünüyorum, 90-110 arası hızlar da gayet yeterli olur benim için, gideceğim yer maksimum samsun, o da 150 km civarı aslında

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Hayırlı olsun, umarım en kısa zamanda alabilir ve memnuniyetle kullanırsınız. Dövizin siz alana dek ciddi yükselme ihtimali var, o arada paranızı kısmen döviz cinsi yatırımlarda tutmak riskinizi azaltabilir.

Ben de genelde tek, arada artçı ile kullanmak için bu sınıfta bir scooter bakıyordum. Benim kararım depolama alanı, E5 ve yokuş için daha iyi performansı, karta taksit imkanı ve arkada da ABS nedeniyle Piaggio Medley oldu. Lastik ölçüsünden bahsetmişsiniz: Medley önde 16,arkada 14 inç iken PCX ön 14,arka 13 inç olarak geliyor. İmkanınız varsa Medley'i öneririm, fakat özellikle çabuk satabilmeyi de istiyorsanız PCX de üzmez. Bakım vesaire derken Medley'den ucuza gelir.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, umarım en kısa zamanda alabilir ve memnuniyetle kullanırsınız. Dövizin siz alana dek ciddi yükselme ihtimali var, o arada paranızı kısmen döviz cinsi yatırımlarda tutmak riskinizi azaltabilir.

Ben de genelde tek, arada artçı ile kullanmak için bu sınıfta bir scooter bakıyordum. Benim kararım depolama alanı, E5 ve yokuş için daha iyi performansı, karta taksit imkanı ve arkada da ABS nedeniyle Piaggio Medley oldu. Lastik ölçüsünden bahsetmişsiniz: Medley önde 16,arkada 14 inç iken PCX ön 14,arka 13 inç olarak geliyor. İmkanınız varsa Medley'i öneririm, fakat özellikle çabuk satabilmeyi de istiyorsanız PCX de üzmez. Bakım vesaire derken Medley'den ucuza gelir.
    size de şimdiden hayırlı olsun hocam, medley biraz daha pahalı ve servis yönünden olsun, satma anlamında olsun honda pcx bence daha avantajlı
    o yüzden şimdilik kararım pcx 125, kimisi forza250 al diyor ama hızın sınırlı olması bana güvenli geliyor ve genelde şehir içi kullanacağımdan dolayı yakıtın daha az olması da iyi
    Ranke bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    hero dash ön 12 arka 10 ken, pcx ön ve arka 14, çok fark var
    Pcx'te ön jant 14, arka jant 13
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    size de şimdiden hayırlı olsun hocam, medley biraz daha pahalı ve servis yönünden olsun, satma anlamında olsun honda pcx bence daha avantajlı
    o yüzden şimdilik kararım pcx 125, kimisi forza250 al diyor ama hızın sınırlı olması bana güvenli geliyor ve genelde şehir içi kullanacağımdan dolayı yakıtın daha az olması da iyi
    Teşekkürler. Pahalılık ve satış açısından haklısınız, ben uzun süre kullanırım, olabileceğin en kalitelisi olsun diye düşündüm.

Yalnız hız konusunda sadece maksimum hız değil, hızlanmayı da düşünün. Bazen E5'te vesaire tehlikeden kaçmak için de güç gerekebilir. Bence PCX de ona yeter ama daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir bunu.

Tekrardan hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    madem forza yada xmax düşünmüyorsun, nmax 155 de çok iyi bir alternatif, hemde ön arka abs var.
    espresso, xtrafrozen ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Pahalılık ve satış açısından haklısınız, ben uzun süre kullanırım, olabileceğin en kalitelisi olsun diye düşündüm.

Yalnız hız konusunda sadece maksimum hız değil, hızlanmayı da düşünün. Bazen E5'te vesaire tehlikeden kaçmak için de güç gerekebilir. Bence PCX de ona yeter ama daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir bunu.

Tekrardan hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın.
    aynen kalite olarak piaggio çok iyi diyorlar. Benim hero bile hızlanmada çok iyi, pcx daha iyidir
    direkt 80 85 e çıkabiliyorum ki bu hızlar bence fena değil. Bakalım düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem forza yada xmax düşünmüyorsun, nmax 155 de çok iyi bir alternatif, hemde ön arka abs var.
    nmax 155 hiç düşünmemiştim, arada 16k fark var, değer mi acaba? yakıt olarak pcx çok daha iyidir, sele altı ikisinde de kask sığmayacak
    nmax arka teker abs ve daha güçlü motor.
    değer mi değmez mi ve gerek var mı yok mu, bunu düşünmeliyim

Motosikleti
    aynen kalite olarak piaggio çok iyi diyorlar. Benim hero bile hızlanmada çok iyi, pcx daha iyidir
    direkt 80 85 e çıkabiliyorum ki bu hızlar bence fena değil. Bakalım düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

nmax 155 hiç düşünmemiştim, arada 16k fark var, değer mi acaba? yakıt olarak pcx çok daha iyidir, sele altı ikisinde de kask sığmayacak
    nmax arka teker abs ve daha güçlü motor.
    değer mi değmez mi ve gerek var mı yok mu, bunu düşünmeliyim
    Sele altına kask sıgmayacagını dusundugunuz motosiklet nmax mi? Evetse neye göre ?

Yakıt aman aman farketmez. Pcx 2.0 yakar; Nmax 2.2 yakar.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Sele altına kask sıgmayacagını dusundugunuz motosiklet nmax mi? Evetse neye göre ?

Yakıt aman aman farketmez. Pcx 2.0 yakar; Nmax 2.2 yakar.
    ikisine de sığmaz diyorlar, nmax sele altı zaten çok küçükmüş videoda baktım
    ikisi arasından pcx i seçerim, al sat konusunda honda yamahadan daha iyi bence. 250cc olsa o zaman techmax vs bakılırdı ama bu segmentte motor alacaksam nmax155 e benim için gerek yok

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Geçmiste işe gidip gelmek amaçlı Nmax 155 almıştım sifir km 2020 model. 1 yil dolmadan sattim, aldigim gun lastikleri degistirdigim halde. Konfor yok. Hadi konforu gectim dengesiz bir scooterdı. Ön tarafta ciddi denge problemi vardı. Bir gün bir hata yaptim bir an motosiklet gibi davrandim bosluguma gelip, önden kaydı nasil toparladigimi bende bilmiyorum. Ertesi gün sattim.

Yaklasik ayni zamanlarda arkadasim aldigi pcx i hala ise gelip gitmek icin kullaniyor. Kim ne derse desin bakmayin, Pcx, Nmaxtan bariz daha dengeli bir scooter. Bunu yillarin verdigi motosiklet tecrubeme dayanarak soyluyorum.

Pcx candir, konforludur, dengelidir, daha az yakar, sesi Nmax gibi rahatsiz etmiyor, Nmax egzozu igrenc bir sekilde bagariyor. Pcx sehir icinde butun isinizi gorur. Arkadasim hala biniyor. Sakın arka kampana falan bakmayin Pcx alın, rahat edin, guvenli gidin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)