Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Yaptım Acemiyim Hiç Bir Şey Bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aswedc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Merhaba İyi Forumlar;
    Dün gece 1 sularında Şişli Halaskargazi Caddesi üzerinde sehir halindeydim. Şişli Caminin çaprazında bulunan Burger King'in önündeki trafik ışıklarına yaklaşıyordum. Cadde 3 şeritli en sağ şerit aynı zamanda duraklama için kullanılıyor. Kırmızı ışık yanıyordu. 2 ve 3 numaralı şeritler doluydu 1. Şerit yani en sağ şerit boş olduğu için boş olan şeride geçmek istedim. Kesik şerit çizgileri bitmeden kendimi 1. Şeride attım o sırada yeşil yandı 2 numaralı şeritte taksi olduğu için kesin bir saçmalık yapar diye 15 20 km hız ile iki kere kornaya basarak ilerlemeye devam ettim. O sırada ışıklardan bir çift taksiyi çağırdı bu da ne sinyal verdi ne de aynaya baktı aynı zamanda da ışıklarda oldu için düz çizgili şeritteydi sinyal verse bile şerit değiştirmemesi lazımdı. Ama taksici durur mu değiştirdi. Mesafe kısa olduğu için fren yapsam da etkili olmadı odağım da taksiye kayınca kaçış manevrası da yapamadım aynasına çarpıp düştüm. Motorla beraber sola doğru yattım motorun üst kısmında boya kalktı bir de koruma demiri çizildi onun dışında detaylı bakamadım karanlık olduğu için benim de elimde bir kaç çizik oluştu bir de kask yere çarptı vizörü çıktı bu şekilde hafif atlattım.

Taksiyi çağıran çift avukatmış benim haklı olduğumu yaralanmalı trafik kazası olarak ihbarda bulunmamı ve görgü tanığı olacaklarını söylediler. Taksici de benim suçlu olduğumu çünkü sağdan sollama yaptığımı söyledi ama ben kendi şeridimde gidiyordum. Bende bir şey bilmediğimden taksiciye kulak asmadım çiftin dediklerini yaptım. Polis ve ambulans geldi ambulans beni direkt aldı götürdü. Sonrasını polis, sürücü ve o çift halleti. Ne oldu ne bitti bilmiyorum. Motor yediemin otoparkına çekildi bende bu sabah karakola gittim. Oradaki polis memuru dosyaya baktı kusuru karşı tarafa vermişler ama olaya bakan ekip şu an burada değil yarın 18den sonra gel dedi.

Aklımda bir kaç soru var.
    İlk olarak ben haklı mıyım
    İkinci olarak ne yapmam lazım
    Üçüncü olarak da motorun hasarı gidon yamulmadıysa fazla bir şey değildir. 2 3 bine hallolur ama kafamdaki kask shoei gt air 2ydi ve yere çarptı çatlak olup olmadığını bilemem bu yüzden de kullanamam kaskımın ücretini karşı taraftan talep edebilir miyim

Aşağıdaki linke taksinin olay ananında durduğu şekil,olayı anlatan 2 kroki,benim motorumdaki hasar ve olay yerini gündüz gösteren bir fotoğraf koydum.

https://drive.google.com/drive/folde...-OIXkMnWcP4Ay2

Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok geçmiş olsun. Polis raporunu aldığınızda kusur dağılımda kimin yüzde kaç oranda kusurlu olduğunu görebilirsiniz.
    Bildiğim kadarıyla e-devlet üzerinden de kaza raporuna ulaşabiliyorsunuz.
    Karşı araç kusurlu ise kaza raporu, ehliyet ve ruhsat örnekleri ile motorunuzu servise götüreceksiniz.
    Servis karşı aracın trafik sigorta firması üzerinden hasar ihbarı yapacak ve hasar dosyanız açılacak.
    Sigorta eksperi motorunuzu ve evraklarınızı kontrol ederek onarım onayı verecek tamir başlayacak.
    Eğer değişmediyse sigortaların motosikletler için anlaşmalı servisleri yoktu.
    Sigorta ödemeyi size yapar sizde servise ödersiniz.
    Birde kaza sonrası yaralandıysanız yine karşı araç sigortasından tazminat talep edebiliyorsunuz.
    Bu konuda bir avukattan bilgi alabilirsiniz.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Aswedc bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler