Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

KNMASTER MI, CROWN MICRO MU?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhaba arkadaşlar.

Başlıkta da sorduğum gibi, iki intercom arasında kaldım.

İkisini de araştırdım, Crown Micro da pek şikayet göremedim, Knmaster da ise çok fazla sesin az geldiği yönünde şikayet gördüm.

Tabi alıp sorun yaşamayanlarda var.

Bu arada 4 adet satın alacağımız için, 4 kişilik olan modellere baktık.

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Ve halihazırda kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Farklı tavsiyelere de açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam teknik detayları bilmiyorum ancak aldıgınız interkomda mutlaka otomatik acmayı kapatma özelliği olsun.

Prozone aldım; 5. saniyede otomatik acıyor telefonu. her motora bindiğimde cagrı otomatik reddetme programı kurdum onu aktifleştirmekten sıkıldım.
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam teknik detayları bilmiyorum ancak aldıgınız interkomda mutlaka otomatik acmayı kapatma özelliği olsun.

Prozone aldım; 5. saniyede otomatik acıyor telefonu. her motora bindiğimde cagrı otomatik reddetme programı kurdum onu aktifleştirmekten sıkıldım.
    Öyle bişiy olduğunu bilmiyordum, Cardo Spirit kullanıyorum normalde, kendim açmadığım sürece açmıyor. Ona da dikkat edeyim, teşekkürler.
    arndiol bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    knmasterda crownda çin malı ürünler aliexpreste aynı ürünü markasız bir şekilde bulabiliyorsunuz ama etrafımda knmaster kullanıcıları bi yoğunlukta
    kendim lexin gtx kullanıyorum
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Lexin B4FM ilk versiyon var yıllar oldu, Lexin çinliler arasında en iyisi denebilir.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    knmasterda crownda çin malı ürünler aliexpreste aynı ürünü markasız bir şekilde bulabiliyorsunuz ama etrafımda knmaster kullanıcıları bi yoğunlukta
    kendim lexin gtx kullanıyorum
    Kullanıcı yorumları nasıl, etrafınızda kullananlar memnun mu yoksa sürekli bir sorun mu yaşıyorlar?

Lexin GTX fiyatına baktımda, 2. intercom olacağı için o kadar para vermek istemiyorum, çözebilirsem 2000-2500TL arasında bir şey almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lexin B4FM ilk versiyon var yıllar oldu, Lexin çinliler arasında en iyisi denebilir.
    Fiyatları yüksekmiş hocam, daha çok 2000-2500 arasında bakıyorum.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    knmasterın birkaç farklı modelini denedim, sürekli kablolarda hasar arıza zor eşleşme ya da eşleşmeme vs elli tane sorunla karşılaştım ki çok da hassas davranırım kablolara özellikle kat payı vs bırakırım. crown cmmk06 aldım geçenlerde. 4-5 ay olucak galiba. şifa gibi geldi. kulak tıkacı kullanmadan son ses müzik dinleyemezsin kafan patlar o derece
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    knmasterın birkaç farklı modelini denedim, sürekli kablolarda hasar arıza zor eşleşme ya da eşleşmeme vs elli tane sorunla karşılaştım ki çok da hassas davranırım kablolara özellikle kat payı vs bırakırım. crown cmmk06 aldım geçenlerde. 4-5 ay olucak galiba. şifa gibi geldi. kulak tıkacı kullanmadan son ses müzik dinleyemezsin kafan patlar o derece
    Bu kablo sorunlarını bende çok okudum şikayetlerde. Üstünede Crown Micro almışsınız, aradığım yorum tam olarak buydu. Bende oyumu Crown Micro'dan yana kullanacağım. Teşekkür ederim.

Hatta verdim bile siparişi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Knmaster kn2200 aldım. İnterkom ve telefonla konuşma berbat duyulmuyor resmen. Müzik ise 140kmh civarına kadar dinleniyor. Kask agv k6 motor cfmoto 450sr.

Alpin motosafe race kulak tıkacı ile yine duyuluyor ama kulak tıkacı alacaksanız tour modelini alın bence.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Knmaster kn2200 aldım. İnterkom ve telefonla konuşma berbat duyulmuyor resmen. Müzik ise 140kmh civarına kadar dinleniyor. Kask agv k6 motor cfmoto 450sr.

Alpin motosafe race kulak tıkacı ile yine duyuluyor ama kulak tıkacı alacaksanız tour modelini alın bence.
    Teşekkür ederim bilgi için, Crown Micro aldım hocam. KNMaster'a gönlüm çok gitmiyordu zaten, burda da kullananların yorumunu alayım, ona göre yol izlerim diye düşündüm.

Kulak tıkacı kullanmadım hiç, kullanacağımı da sanmıyorum, kasklarımın ses alma seviyesi kullandığım hız limitlerinde beni rahatsız etmiyor şükür.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Hayırlı olsun crown micro ama nacizane tavsiye olarak kulak tıkacı işini bir daha düşün derim, sürüş zevkini, odağını, kaliteni çok artırıyor:D
    espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgi için, Crown Micro aldım hocam. KNMaster'a gönlüm çok gitmiyordu zaten, burda da kullananların yorumunu alayım, ona göre yol izlerim diye düşündüm.

Kulak tıkacı kullanmadım hiç, kullanacağımı da sanmıyorum, kasklarımın ses alma seviyesi kullandığım hız limitlerinde beni rahatsız etmiyor şükür.
    Ben de kulak tıkacına ihtiyacım yok diyordum. Sonra ikna olup alıp kullanmaya başlayınca bunca zaman gözlerim ışığa hassasken güneş gözlüğü niye kullanmamışım der gibi oldu. Kaskın rüzgar sesi rahatsız etmiyor gibi gelirken bile aslında rahatsız ediyormuş onu anladım, konforum arttı. xmax ile köy yollarında 70-80'le giderken bile kulak tıkacı işe yarıyor. O farketmedğimiz seviyede ses bile yoruyormuş.
    Cyan ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun crown micro ama nacizane tavsiye olarak kulak tıkacı işini bir daha düşün derim, sürüş zevkini, odağını, kaliteni çok artırıyor:D
    Allah Allah bu kadar ne konfor veriyor acaba merak ettim şimdi, 1 ay önce kadar İstanbul'a git gel 2300km civarında yol yaptım, kulak tıkaçsız, ortalama 140-180km arası, çok rahat gittim geldim. Sesten şikayetim olmadı, müzik açıktı sürekli.

Teşekkür ederim hocam, geldi kurdum, ev ortamında şuanlık gayet istediğim seviyelerde fiyatına göre performansı, kısmetse yarın kısa bir sürüşte gider halde deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kulak tıkacına ihtiyacım yok diyordum. Sonra ikna olup alıp kullanmaya başlayınca bunca zaman gözlerim ışığa hassasken güneş gözlüğü niye kullanmamışım der gibi oldu. Kaskın rüzgar sesi rahatsız etmiyor gibi gelirken bile aslında rahatsız ediyormuş onu anladım, konforum arttı. xmax ile köy yollarında 70-80'le giderken bile kulak tıkacı işe yarıyor. O farketmedğimiz seviyede ses bile yoruyormuş.
    Sizden önceki arkadaşta baya metetmiş. Sırf merakımdan alıp deneyeceğim, önereceğiniz bir kulak tıkacı var mıdır? İyisi kötüsü vardır illa, şimdi gider kötüsünü seçerim ben.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizden önceki arkadaşta baya metetmiş. Sırf merakımdan alıp deneyeceğim, önereceğiniz bir kulak tıkacı var mıdır? İyisi kötüsü vardır illa, şimdi gider kötüsünü seçerim ben.
    Alpine Motosafe Race
    Metehan48, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpine Motosafe Race
    Teşekkür ederim, bi alıp deneyelim bakalım ne kadar farkedecek merak içerisindeyim.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Allah Allah bu kadar ne konfor veriyor acaba merak ettim şimdi, 1 ay önce kadar İstanbul'a git gel 2300km civarında yol yaptım, kulak tıkaçsız, ortalama 140-180km arası, çok rahat gittim geldim. Sesten şikayetim olmadı, müzik açıktı sürekli.

Teşekkür ederim hocam, geldi kurdum, ev ortamında şuanlık gayet istediğim seviyelerde fiyatına göre performansı, kısmetse yarın kısa bir sürüşte gider halde deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Ben motomax mağazasından internetten sipariş edip alpine motosafe race modeli tkacı almıştım. Rüzgar sesini kesiyor ama etraftaki diğer araçların korna seslerini falan kesmiyor yani takınca sağır gibi hissettirmiyor bu açıdan çok konforlu gelmişti bana. Muzik de dinlenir motorun sesi de duyulur ama rüzgar sesini kesmesi çok şaşırtmıştı.
    tommygun, Cyan ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben motomax mağazasından internetten sipariş edip alpine motosafe race modeli tkacı almıştım. Rüzgar sesini kesiyor ama etraftaki diğer araçların korna seslerini falan kesmiyor yani takınca sağır gibi hissettirmiyor bu açıdan çok konforlu gelmişti bana. Muzik de dinlenir motorun sesi de duyulur ama rüzgar sesini kesmesi çok şaşırtmıştı.
    Tıkaç varken saatte 150 ile giderken interkomla çok rahat telefon konuşması da yapabiliyorsunuz. Tıkaçsız saatte 80-90 km ile giderkeninden daha iyi ve rahat. (150 ile tıkaçsız mümkün değil...)
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aynısından sipariş ettim, deneyeceğim. Dendiği kadar farklılık yaşarsam, bende tıkaçla devam ederim bundan sonra.

Sadece rüzgarı önleyip diğer sesleri alması da ayrı bir güzel teknoloji.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıkaç varken saatte 150 ile giderken interkomla çok rahat telefon konuşması da yapabiliyorsunuz. Tıkaçsız saatte 80-90 km ile giderkeninden daha iyi ve rahat. (150 ile tıkaçsız mümkün değil...)
    Shoei GT Air II kask, Cardo Spirit intercom ile 140km'ye kadar rahat bir şekilde telefon görüşmesi yapabiliyorum kulak tıkaçsız, imkansız değil. Daha üst hızlarda da konuşma yapılıyor ama konforlu konuşma bozuluyor haliyle.

Rahatlık bakımından bir şey diyemeyeceğim tabi tıkaçlı nasıl olur bilemiyorum. Denicez görcez.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    KNmaster2000 den bende aldım.Daha önce KN1000 modeli vardı tekerlekli versiyon.Onu hanımın kaskına takıp KN2000 i kendi kaskıma taktım.Tuşlarını kullanmak eldivenle imkansız gibi bir şey. Ne biçim bi dizayn yapmışlar anlamadım.Yuvarlak tekerlekli modeller kullanım açısından daha kolay ve rahat bence.
    Metehan48 bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R

reis herkesin konfor anlayışı farklı ben benzin almak dışında motordan inmeyi sevmiyorum arkadaşım her yerde durup dinlenek diyo ben motor sürmeyince yoruluyom

birde adamın kaskı kötüyse fazla rüzgar sesi gelen müzik sesini poh edebilir kaskta baya fark ettiriyo
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)