Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Moto Guzzi - Aprilia Kredi kartı kampanyası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale
    Merhaba;

Aprilia Tuareg 660 ve Moto Guzzi V85 TT' den birini kredi kartı kampanyası ile almak sizce güzel seçim olur mu?

%95 asfaltta süreceğimi düşünüyorum. Şehiriçinde ulaşım aracı olarak ise motor kulanmıyorum.İkisinin de hoşuma giden yanları veya eksikleri var.

Boyum 175 cm. Tuareg selesi çok yüksek diye düşünüyorum. Toprağa, araziye de ne kadar çıkarım bilmiyorum. Belki de daha çok sever oralarda gezerim.

V85 ise V motor ve titreşim uzun yolda yorar mı? Hava soğutma sorun çıkarıyor mu?

Japonlara göre her ikisinin de 2. elinde biraz düşüş olur gibi geliyor. 2-3 yıl kullanmayı düşünüyorum.

Bu kadar nakit bütçem yok ve kredi kartı fikri çok sıcak geldi.

Her türlü fikrinizi yazarsanız sevinirim...

Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    motoguzzide hava soğutmadan çok problem çekmesen de subap ayarlarının daha sık geldiğinden bahsetmişti servisi. araziye girmeyeceksen hiç tuareg'e bulaşma o koca ön lastiği asfaltta yormaya çalışma bence.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Yaşadığın şehir Antep görünüyor. Moto Guzzi şekil şemal güzel görünse de ben olsam Tuareg tercih ederdim. Ne kadar uzun süre bineceğim desen de bir gün satacaksın o nedenle ikinci el de Tuareg seni daha az üzer gibi geliyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    V85 i test sürüş günlerinde kullandım rahatsız edecek bir titreşim hissetmedim , alt devirlerde torklu oturuşu konforlu binlerce km uzun yol yapılacak bir motor , malzeme kalitesi Bmw veya Harley'in bazı modellerinden üst seviyede diyebilirim , evet ikinci eli pek de parlak değil ama bunun nedeni kötü bir üretim olduğu için değil de çok az sayıda olması yada markanın çok bilinir olmamasından kaynaklanıyordur..
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    V85'in sübap ayarı 1000km'de de yapılıyor rodaj bakımında, ama onların sübap ayarı bizim motorlar gibi her yeri sökülerek yapılmıyor.
    2-3 sene kullanıp değiştirmeyi düşünüyorsan V85 çok iyi bir hamle olmayabilir zira gerçekten Türkiye'de Guzzi'lerin piyasası oldukça yavaş. Alanlar pek ilana da koymuyor baya ömürlük alan falan var. V100 ile bu biraz değişebilir gibi dursa da yine de çok hızlı olmayacaktır.

V85 şu an artık olmayabilir ama Tuareg için test motoru bulabilirsin diyecektim ki Antep'te olduğunu farkettim sonra.
    Tuareg enduro motor olsa da asfalt kabiliyeti oldukça güzel, Tenere'den falan çok daha iyi o konularda. Elektronik oyuncakları da V85'in yanında oldukça gelişmiş. Yine senin kullanım senaryona geliyor, ben her türlü Tuareg tercih ederim ama sen asfalt da olsa ne yapacağın konusunda biraz daha detaylı kafa yorarsan biraz daha net bir karar verebilirsin. Tuareg ciddi manada daha sportif sürüş yapabilecek bir motor mesela.

Evet selesi yüksek ama seleyi traşlatarak da hatırı sayılır şekilde alçaltabilirsin. Ben de 173'üm bu arada, ben alsam seleye de kıymam muhtemelen, biraz dikkat ederek sorun yaşamadan sürmüştüm.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V85'in sübap ayarı 1000km'de de yapılıyor rodaj bakımında, ama onların sübap ayarı bizim motorlar gibi her yeri sökülerek yapılmıyor.
    2-3 sene kullanıp değiştirmeyi düşünüyorsan V85 çok iyi bir hamle olmayabilir zira gerçekten Türkiye'de Guzzi'lerin piyasası oldukça yavaş. Alanlar pek ilana da koymuyor baya ömürlük alan falan var. V100 ile bu biraz değişebilir gibi dursa da yine de çok hızlı olmayacaktır.

V85 şu an artık olmayabilir ama Tuareg için test motoru bulabilirsin diyecektim ki Antep'te olduğunu farkettim sonra.
    Tuareg enduro motor olsa da asfalt kabiliyeti oldukça güzel, Tenere'den falan çok daha iyi o konularda. Elektronik oyuncakları da V85'in yanında oldukça gelişmiş. Yine senin kullanım senaryona geliyor, ben her türlü Tuareg tercih ederim ama sen asfalt da olsa ne yapacağın konusunda biraz daha detaylı kafa yorarsan biraz daha net bir karar verebilirsin. Tuareg ciddi manada daha sportif sürüş yapabilecek bir motor mesela.

Evet selesi yüksek ama seleyi traşlatarak da hatırı sayılır şekilde alçaltabilirsin. Ben de 173'üm bu arada, ben alsam seleye de kıymam muhtemelen, biraz dikkat ederek sorun yaşamadan sürmüştüm.
    1000 km.de bir subap ayarı mı istiyor? Rakam konusunda emin misin? Çünkü bu berbat bir şey.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km.de bir subap ayarı mı istiyor? Rakam konusunda emin misin? Çünkü bu berbat bir şey.
    1000km'de bir değil yahu :D
    1000km rodaj bakımında "da" kontrol edin diyor. Ben buna da ohaa demiştim de, inanılmaz kolay sübap ayarı, servise götürmez evde kendin yaparsın.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eskiden rodaj bakımında subap ayarları mutlaka kontrol edilirdi hatta silindir kapağı bile torklanırdı..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba, V85TT ile aynı bloğa sahip V7 Special modelini kullanıyorum. V85TT yapısı gereği daha da kuvvetli. Motor karakteri inanılmaz keyifli, bekler konumdaki titreşim dışında sürüşte rahatsız eden bir durum yok, her viteste muazzam bir tork var ve en önemlisi gerçekten sanki bir transformers gibi bir yol arkadaşı ediniyorsun müthiş bir karakteri var Guzzilerin.

Guzzilerde servis anlamında korkulacak birşey yok, 2 saatte blok dağıtıp toplanıyor eski bloklara göre daha da kolaylaştırdılar, dolayısıyla sübap ayarı bir sorun değil. 1000 kmde kontrol her 10 binde bir ayar yapılıyor ihtiyaç halinde. Ben aldığımda böyle bir kampanya yok idi olsa idi V100 Mandello alırdım...
    potasyum ve F54 bunu beğendiler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Tuareg çok net.

Motosikleti
    Olay şöyle gelişiyor tabi. Burda kredi kartı avantajı var.

Aynı şartlarda Japon mu alırdınız yoksa bu makinalar çok güzel İtalyan al mı derdiniz?

Motosikleti
    Alıntı Fure61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı şartlarda Japon mu alırdınız yoksa bu makinalar çok güzel İtalyan al mı derdiniz?
    Tabiki aynı şartlar da Japon al deriz.... ( Söz konusu bu iki markaysa)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Ne istediğine bağlı. Tuareg’in tam karşılığı bir Japon’da yok. Arazi merakım var dersen Tenere bak derdim ama asfaltta ve sürüş güvenliğinde Tuareg daha iyi.

V85 almak isteyen birine başka herhangi bir önerilebilecek motor yok gibi. Aklını çelen başka şeyler varsa zaten V85 almazsın.

Motosikleti
    Mandello deyince baktım. Çok güzelmiş. Safkan İtalyan.

V85TT alma diyen de yok galiba.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tartışmasız V85TT. (Öznel fikrim tabi )
    espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Green Arrow Mandello deyince baktım. Çok güzelmiş. Safkan İtalyan.

Motosikleti
    Green Arrow Mandello deyince baktım. Çok güzelmiş. Safkan İtalyan.

Yazdığım mesajlar görünmüyor mu ?
    Fure61 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu V100 Mandello'nun kullanılıp yorumlarının yapılmasını çok istiyorum. killingroad sağolsun bizlere biraz anlattı ama keşke şu motor yaygınlaşsa, uzun dönem kullanıcı yorumlarını okusak, izlesek.

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığım mesajlar görünmüyor mu ?
    Görünüyor da iş zamanı sık bakamıyorum.

Japonlar burnundan kıl aldırmıyor. Birinin bindiği motora da güvenemiyorum.

Herşeyden önemlisi finansal olarak aklıma yatıyor. Zaten konu da aslında kredi kartı kampanyası.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    https://youtu.be/W2r7Q-_W3FQ?feature=shared

Bu sayfadaki arkdaşları instagramdan da takip ediyorum. darlikchronicles ve sacnchoandfriends instagram hesapları olarak iki arkadaş Moto Guzzi'nin fabrikasını gittiler. Marka destekli bir seyahatti ancak yine de fikir verebilir.

https://youtu.be/G1MlK1zvg_k?feature=shared

https://youtube.com/shorts/3m3_QAx28EA?feature=shared

https://youtube.com/shorts/bQoz0HFwQvY?feature=shared

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)