Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ABUS 8770 + 12 KS olmuş mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ülkemizde bir çok motor hırsızlığı haberi okudum. Bende bi kaç önlem aldım. Duyduğuma göre piyasadaki en iyi kilitlerdenmiş.ilk önce çok zorlandım gittim disk koruma plastiğini çıkardım öyle takabildim . Sizce nasıl olmuş? Başka hangi önlemler almalıyım? Abus güvenliğine 20 üstünden 18 vermiş. Sizin aklınıza gelen bir şey var mı?

mertowski ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    2. fotoğraftaki bağlama yöntemine bayıldım önde çift tekerin tek güzel yanı olabilir

bu kilit güzel hoşta sen gelde bunu ordan oraya taşı eşek ölüsü valla
    CRF bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilave bir disk kilidi daha tak bence

hocam güzel kilit bende benzerini kullanıyorum ancak gerçek bir durum var ki çalmayı kafasına takmış adamı 10 zincir de durduramaz.
    espresso bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bütçen el veriyorsa Turuncu takip veya tekno takip gibisinden bir gps ve alarm sistemi.
    bütçen el veriyorsa kasko
    espresso bunu beğendi.

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçen el veriyorsa Turuncu takip veya tekno takip gibisinden bir gps ve alarm sistemi.
    bütçen el veriyorsa kasko
    Abi bütçem el veriyor ama. Yorumlarını okudum. Memnun olmayan kişiler var ve kimse uğraşmıyor satış sonrasında diye okudum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilave bir disk kilidi daha tak bence

hocam güzel kilit bende benzerini kullanıyorum ancak gerçek bir durum var ki çalmayı kafasına takmış adamı 10 zincir de durduramaz.
    Abi valla sese uyanırım inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. fotoğraftaki bağlama yöntemine bayıldım önde çift tekerin tek güzel yanı olabilir

bu kilit güzel hoşta sen gelde bunu ordan oraya taşı eşek ölüsü valla
    Abi taşımasında bi sorun yok motorumun altında duruyor eve gerçekten çok ağır ama taşıyacağım maks 5 saniye olacak. Çift tekere aslında bağlamam illaki bi direk bulurum 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

S+ rezerve

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kaskoyu da ihmal etmeyin.
    Benim xmax'da Abus Granit Extreme zincir kilitle arka tekerden (arka tekeri sökmek xmax'da zor iş) demire zinciliyorum, önde alarmlı disk kilidir var, ilave alarm opsiyonlu turuncu takip sistemi de var, motoru dürtünce alarm çalıyor hemen 1-2sn içinde telefonuma da arama geliyor ama bütün bunlara rağmen kafam rahat olsun diye bir de kasko yaptırdım. Yine de kafam rahat değil, arka bahçeye motokabin tarzı bir garaj planım var.
    mertowski bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine de kafam rahat değil, arka bahçeye motokabin tarzı bir garaj planım var.
    Motokabin'in güncel fiyatları hakkında bilgim yok ancak eski fiyatlarını bildiğim kadarıyla pahalı olduğunu düşünüyorum. Sadece motürü, kask ve montu koyabileceğim dar sıkışık bir şeye o kadar para verilir mi bilemedim.

Ev sizin yada kira olsa bile , bahçeye 10'luk ,20'lik ticari ömrünü doldurmuş hurda diye adlandılan yük konteynerlerinden alıp koyulabilir. İçerisi motür harici bir sürü eşya alır kalan alan depo yada atölye olarak kullanılabilir.

20 DC yük konteynerı ilanı

20 DC yük konteynerı ilanı 2

Bu konteynerleri elden geçirerek bahçelerinde Tiny House şeklinde kullananlar bile var. Alırım konteyneri şimdilik garaja mı ihtiyacım var, garaj olarak kullanırım. Sonradan bir bahçem mi oldu çeviririm Tiny House'a. Artık ihtiyacım kalmadı mı evden mi taşınıyorum, çıkartırım satılığa.

Videodaki ev biraz fantazik ancak daha uygun fiyatlı minimal bir tiny house'a dönüştürülebilir konteynerler.

Prefabrik işi yapanlardan küçük m2'li, motür için yetecek bekçi kulübesi tarzı bir şey için fiyat alınabilir.

Bir başka seçenek olarak, profil demiri alınır. OSB, kompozit malzeme yada pimaş malzeme ile kaplanır. Kendi el emeği göz nurumuz ile motürü içerisine koyacak ölçülerde bir klübe inşa edilebilir.

En kötüsü tuğladan kömürlük tarzı bir yer ördürülür, her türlü iş görür.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motokabin'in güncel fiyatları hakkında bilgim yok ancak eski fiyatlarını bildiğim kadarıyla pahalı olduğunu düşünüyorum. Sadece motürü, kask ve montu koyabileceğim dar sıkışık bir şeye o kadar para verilir mi bilemedim.

Ev sizin yada kira olsa bile , bahçeye 10'luk ,20'lik ticari ömrünü doldurmuş hurda diye adlandılan yük konteynerlerinden alıp koyulabilir. İçerisi motür harici bir sürü eşya alır kalan alan depo yada atölye olarak kullanılabilir.

20 DC yük konteynerı ilanı

20 DC yük konteynerı ilanı 2

Bu konteynerleri elden geçirerek bahçelerinde Tiny House şeklinde kullananlar bile var. Alırım konteyneri şimdilik garaja mı ihtiyacım var, garaj olarak kullanırım. Sonradan bir bahçem mi oldu çeviririm Tiny House'a. Artık ihtiyacım kalmadı mı evden mi taşınıyorum, çıkartırım satılığa.

Videodaki ev biraz fantazik ancak daha uygun fiyatlı minimal bir tiny house'a dönüştürülebilir konteynerler.

https://r.resimlink.com/yijdMVmPDL.png
    https://r.resimlink.com/mKtFuzYAVr.png

Prefabrik işi yapanlardan küçük m2'li, motür için yetecek bekçi kulübesi tarzı bir şey için fiyat alınabilir.

Bir başka seçenek olarak, profil demiri alınır. OSB, kompozit malzeme yada pimaş malzeme ile kaplanır. Kendi el emeği göz nurumuz ile motürü içerisine koyacak ölçülerde bir klübe inşa edilebilir.

Hazır motokabinler bana da pahalı gelmişti. motokabin derken bu tarz konterner gibi şeyler düşünerek demiştim.
    Öncesinde bahçenin o köşesini sahiplenmek için akordiyon çadır tarzı şeylerden alma niyetim var, önce o köşeyi sahipleneyim, komşuların gözü alışsın baksınlar kimseye zararı yok, sonrasında kabin tarzı bir şey yapmaya başlamadan önce apartmandaki daire sahiplerinden izin almam kolay olsun. Yeni taşındım, artık kiracı değilim, bu tür projelere girebileceğim gibi. Ama arka bahçeye konteyner kadar büyük bir şey sığar mı emin değilim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış olanı söyleyeyim; zincir yere temas etmesin.
    Bir ek önlem olarak branda tavsiye ederim. Çünkü hırsızlar için zaman da önemlidir. Örtünün altında ne ile karşılaşacağını bilmemesi de küçük te olsa bir caydırıcılıktır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış olanı söyleyeyim; zincir yere temas etmesin.
    Bir ek önlem olarak branda tavsiye ederim. Çünkü hırsızlar için zaman da önemlidir. Örtünün altında ne ile karşılaşacağını bilmemesi de küçük te olsa bir caydırıcılıktır.
    Örtünün altında uyuyan bir pitbul köpek olsa hart diye ısırsa.
    Dxsec, tommygun, maximusti, ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı ersevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bütçem el veriyor ama. Yorumlarını okudum. Memnun olmayan kişiler var ve kimse uğraşmıyor satış sonrasında diye okudum.[COLOR="Silver"]
    o kadarını bilmiyorum açıkcası, çevremde bir kaç kişi var, onlar bir problem yaşamadı, ama klasik Türk usulü, satış sonrası pek birşey bekleme.
    ilave olarak yukarda arkadaşların birisi söylemiş, zincir yere temas etmesin, demir makasının bir ucunu yere dayayıp kesmeye çalışıyorlar, zincir havada olursa eğer hiç uğraşmaya çalışmadan direkt yeni av arayışına geçecekler.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alınabilecek her önlemi alın. Benim önem verdiğim 1-2 husus var, onları paylaşayım.

1) Motorunuza sanal pazar yerlerinden malzeme, ürün sipariş edecekseniz kargo adresi olarak evinizi vermeyin. Firmalara laf etmeyeyim ama kötü niyetli çalışanlar her zaman olacaktır. Böylelikle o veritabanında adınızın, adresinizin ve araç bilginizin tutulduğu excel dosyasının kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engellersiniz.

2) Doğal engeller iyidir. Motorunuzu akşam park ettiğiniz yer yaya, araç trafiğinin olduğu yoldan bakıldığında gözükemeyecek bir yerse harika. Böyle bir yer varsa ve camınızdan, pencerenizden orayı gözleyebiliyorsanız aliyülala.
    espresso, mertowski ve Guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1) Motorunuza sanal pazar yerlerinden malzeme, ürün sipariş edecekseniz kargo adresi olarak evinizi vermeyin. Firmalara laf etmeyeyim ama kötü niyetli çalışanlar her zaman olacaktır. Böylelikle o veritabanında adınızın, adresinizin ve araç bilginizin tutulduğu excel dosyasının kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engellersiniz.
    bu bir çoğumuzun dikkat etmediği bir husus, internet alışverişinde veya sahibindenden vs. alıp kargo ile istenecekse ev ve iş yeri adresi verilmemeli.
    mümkünse teslimat noktaları seçilmeli. geçenlerde bir disk kilidi buldum, sıfır fiyatı 2800 tl, sahibindende 2000 tl ye vardı ama farklı şehirde.
    şimdi kargo ile istesem ya eve ya işyerine isteyeceğim, adam kötü niyetliyse ve burada irtibatta bir eleman varsa adresi verip direkt operasyona gönderebilir.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster

konteyner tarzı yapılar belediyelerin gözüne batar ve kaldırmanızı isterler,kaldırmazsanız imar kirliliğine neden olduğunuz icin hem para cezası keserler,hem de suç duyurusunda bulunurlar.

motoru 2 abus kilitle bağlarken zincirin yerde serili olmamasına dikkat edin,keski ve çekiç kullanmak icin altta sert bir zemin olmamalı,bir ucunu yüksekçe bir yere sabitleyin.
    kilitlerin ikisini de ön tarafa takmak yerine birini arkaya takabilirsiniz ya da birini öne takıp zincirli olana şaseden bağlayabilirsiniz.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Abusu kimse kesmeye çalışmaz.İşi bilen adam o kilidi max 1 dakikada açar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abusu kimse kesmeye çalışmaz.İşi bilen adam o kilidi max 1 dakikada açar.
    2 kilidi 1 dakika da açabilecek adam varsa motosiklet hırsızı olmak yerine çilingir olsun daha çok para kazanır.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kilidi 1 dakika da açabilecek adam varsa motosiklet hırsızı olmak yerine çilingir olsun daha çok para kazanır.
    Ek iş olarak motosiklet hırsızlığı yapsa zarar mı eder?
    zileliorhan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek iş olarak motosiklet hırsızlığı yapsa zarar mı eder?
    etmez hocam nasıl olsa yakalanınca geri salınıyorlar şakkadanak.
    espresso bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ersevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ülkemizde bir çok motor hırsızlığı haberi okudum. Bende bi kaç önlem aldım. Duyduğuma göre piyasadaki en iyi kilitlerdenmiş.ilk önce çok zorlandım gittim disk koruma plastiğini çıkardım öyle takabildim . Sizce nasıl olmuş? Başka hangi önlemler almalıyım? Abus güvenliğine 20 üstünden 18 vermiş. Sizin aklınıza gelen bir şey var mı?

https://i.hizliresim.com/ec4trz3.jpeg

https://i.hizliresim.com/nc8ok1p.jpeg
    Sevgili Ersevin Kardeşim,
    Herhangi bir malın reklamını yapmak niyetinde değilim. 6-7 yıl önce bu zincir kilidi almıştım.

Bu kilit kesilemiyor. Birçokları gibi, nur içinde yatsın AEA da denemiş ve kesememişti. 20 dakika uğraştıktan sonra zincir üzerinde ancak bir diş açabilmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=kqKfWa52ABQ

Geçen gün bir anahtarcıya, anahtarları çoğaltmak maksadı ile gittim. Anahtarcının bana söylediği şu oldu:
    "Abi, bu anahtarın kalıbını hiçbir yerde bulamazsın ve yedeğini yaptıramazsın. Çünkü firma, anahtarın çoğaltılmaması için böyle bir ana kalıp üretmiş. 2 anahtarına iyi sahip çık" dedi.

Ben motorumu önce bir motosiklet brandası ile örtüyorum, ki motosikletin modelinin görülmemesi, oldukça caydırıcı bir etki.
    Sonra bu zincir kilit ile motorumun şasesinden geçirip, boru/beton direk gibi bir yere bağlıyorum.
    Ön tekere de bir disk kilidi takıyorum. Böylece kafam rahat ediyor.
    Arka tekerden bağlamıyorum çünkü çalan adam arka tekeri söker, motorun zincirini demir keski ile keser ve motoru arka tekersiz halde çalabilir.
    Eğer bir çilingir çalmaya uğraşır da, kilidinden açarsa, bir şey diyemem.
    2017 yılında, yeni satın aldığım ve sadece ve sadece 50-55 km bindiğim Pulsar NS 200 motorum, Gebze'de çalınmıştı. Bu olaydan ağzım yandı, yoğurdu üfleyerek yiyorum.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)