Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hangisini seçmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani nasıl bir öneride bulunayım bilemedim.
    Bence listeye R1M'i ekle
    Değmen benim gamlı yaslı gönlüme :D onu ancak tv'den izlerim yamaha modeli görünce çocuklar gibi gülüyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli bahçede motor temizlemekle, parlatmakla ömür geçmez. Hadi 2 hafta sildin, temizledin, parlattın, cillop gibi oldu ee peki 3. hafta ne olacak? İnsan sıkılır.

İmkan varsa AT gibi Tracer 9 Gt ve türevi uzun yolda seni yormayacak kuvvetli bir motorla haftada bir gün sabahın köründen geceye kadar bol bol gezip bir tane de bahçe için hobi amaçlı eski püskü, paslı cg ya da ybr gibi basit birşey alıp onunla da uğraşmak, toparlamak güzel olurdu.
    Valla ben sıkılmıyorum ondan sanırım. Dünya markasıyım o konuda. Garajdan çıkarmadığım r25 için gece'nin 2'sinde "üstü toz olmuş mudur?" diye düşünüp, uyuyamayıp benzinciye gitmiştim. Yıkadım, temizledim, parlattım. Sonra huzurlu uyku.

Tracer +1 kabul ediyorum bu yanıtı. Teşekkürler. Cg yerine de ybr önerisini alıyorum. Yamaha fan'cılığım ağır bastı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

ahah RS'i ilk test edip ki 1 saat falan haldır huldur sürmüştüm, sonra XJ'ya ilk bindiğim anı hatırlıyorum :D

Bu arada AT ile TracerGT arasında da aslında baya bir fark var. Elbette ikisi de bol bol uzun yol yapma motoru, ama uzun yolu "nasıl" yapmak istediğin konusunda fark bir anda ortaya çıkıyor. TracerGT ile yaptığın şeyleri AT ile yaparsan pardon yapmaya kalkarsan kötü sonuçlanacaktır. Ben de yakın zamanda bu konuda kendimi kabullendim ki sana bahsettiğim Pegaso projesi biraz da böyle rafa kalktı.

Tracer GT gerçekten inanılmaz cezbedici ama yani istedikleri para da..
    450k-600k arası ikinci eli. Sonunda şöyle bir yorum daha gördüm. İstedikleri para nedir? Çok aşırı anlamsız geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ama konuyu açan kardeşimiz Ns 200 demiş, İnazuma demiş, Nk 250 demiş. Ben de kendimce "Yapıştır gitsin, sıkıntı olmaz arada kaynar" dedim.
    Kaynamadı :D yıllardır şurada mesaimiz var. Bu arada wolf'u da parça bulunurluğundan ve parça fiyatlarından eledim. Yoksa biliyorum o modeli sevdiğini. Ama caponord diye birşey hiç duymamıştım. Merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir yüksek bütçeli motor alma imkanı varsa, düşük bütçeli f/p motor arayışına girmeyin. Kalite olarak arada inanılmaz fark var. 3 katı para verin, kafanız rahat olsun. Bütçe varsa O listede super tenere’den aşağıda yazanlara bakmayın bile.

İmza: dominar 400 tur aksesuarlı kullanıcısı.
    Çok çok değerli yorum bu yanıtı da +1 kabul ediyorum. Domi 400 ile tr turuna çıktınız mı? Yoruyor mu uzun yolda?

Tabi tabi, senin söylediğine cevaben değil de olur da ikisi de bir potada düşünülürse diye dedim ki pota zaten şampiyonlar ligi :D
    B
    Ee ben de tribün galatasaray'lısım :d şampiyonlar ligi olması normal. :D bugün de galatasaray'lılığımla gurur duydum.

Er6'yı sürdüğün gibi sürersen yakar :D
    ama yakıttan ziyade sürüşteki korku nedeniyle öyle sürmezsin muhtemelen. 21 ön tekerle öyle işler çok hoş olmuyor.
    Acımamış yapıştırmış yanıtı. Başlığı açarken dedim ki tommygun gelir er6 der, listeye kawa yazmayayım. Hayretler, yazmamış :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinden birer tane al, kıyafetine göre binersn.
    Ahaha buna çok güldüm. O garajda tenere ve tracer varsa twin dahil hiçbirinin yüzüne dönüp bakmam. Ötekileri alabilirler o kadar net.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama caponord diye birşey hiç duymamıştım. Merak ettim.
    Aprilia'nın bir modeli, kullanan adam kolay kolay değiştirmiyor. En eski 1000'lik Etv olanı da yahşi, eski ama nispeten daha güncel olan 1200'lüğü de yahşi.Destroyer gibi makine yapmış İtalyanlar.
    espresso bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Tracer 900 ile 250nk yı aynı listede görebileceğimi hiç düşünmezdim
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 ile 250nk yı aynı listede görebileceğimi hiç düşünmezdim
    Pişmanım tabi ama çok pahalı napalım.
    espresso bunu beğendi.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hafta sonu stres atayım, bahçemde dursun parlatayım dediğim bir motosiklet arıyorum. Metro her sorunumu çözüyor.
    Marka, model öneremem ama bana göre kesinlikle sıfır almalısın.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka, model öneremem ama bana göre kesinlikle sıfır almalısın.
    Bak bu yorum birinden gelecek mi diye yazdım o pulsarı, dominar'ı, nk'yı. Tracer'ı da listeye öyle dahil edersem aradaki makas uçurumun ötesinde oluyor. Üstelik sipariş almıyorlar. Yani şampiyonlar ligi'nde bayern destekleme; bayern'i satın al gibi birşey bu. Ama neyi düşündüğünüzü biliyorum, haklısınız da.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Vayy bee. Kawasaki, Yamaha binenler başka motorlara binince kendi motorundan tiksiniyormuş. Unutmayın, altınızdaki motorların hayalini kuran birçok insan var. Biraz kamu spotu gibi yazı oldu ama artık benim mottom "En iyi motor, sahip olduğun motordur"

nicknamer, Bilinmez, Beto87 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Merhaba,

Yamaha Tenere 700
    Yamaha Tracer 900 (GT yada GT Plus alamıyorum)
    Honda Africa Twin
    Yamaha Super Tenere
    Bajaj Domi 400
    Suzuki Inazuma
    Bajaj Domi 250
    CF Nk250
    Bajaj NS200
    Üstat başlığı bugün gördüm ve inan diğer yorumları henüz okumadım
    Listeni görünce aklıma bir esnaf abimiz geldi
    Yıl 1998 herkese Mercedes, BMW yada Volvo markalarından beğendiğim araba alıcam diyordu
    Bir gün bu niyetle açık oto pazarına gitti ve akşam Mazda E 2200 minibüsle geldi.
    Niye böyle oldu diye sorunca en çok bunu beğendim demişti.
    Senin liste biraz böyle gibi
    Allah bütçene göre en güzelini nasip etsin inşallah
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayy bee. Kawasaki, Yamaha binenler başka motorlara binince kendi motorundan tiksiniyormuş. Unutmayın, altınızdaki motorların hayalini kuran birçok insan var.
    Konu başlığındaki tüm mesajları okudum, her üyenin profiline girdim, Kawasaki kullanan tek benim. O nedenle üzerime alınabilirim.

Benim motor eski bir Kawasaki. Kimsenin benim motorumun hayalini kurduğunu düşünmüyorum. Ben de alırken bu motorun hayalini kurmuyordum ve "ohh ille de Er6F olsun" diye almadım bu motoru.

Ben Rks Titanic kullanırken de o motorla Çanakkale, Bursa, Bodrum geziyordum. Sym Wolf aldım, onunla da defalarca kız arkadaşlarımı görmek için Ankara ve İzmir'e gittim. 1,5 senede 49000 km yapmışım Wolf ile. Şu an eski model bir Kawasaki'yi Türkiye'nin en yüksek km.li Er6F'i yapmaktayım, muhtemelen benimki kadar yüksek km.li olup da hala piyasada olan Kawasaki çok azdır. Bunu şunun için anlatıyorum; benim altımdaki motor ne olursa olsun ben geziyorum, çok yol yapıyorum. Bugün sizin kullandığınız F250 sahibi olsam haftasonu yine Aydın'a çöpşiş yemeye geleceğim, Edirne'ye köfte yemeye gideceğim.

Zaten az çok motosiklete aşina birileri benim gudik motorla Tracer 9 Gt'yi, Aprilia Caponord 1200'ü aynı cümle içinde kullanmaz. Tiksinme işi tabi ki işin latifesi, makarası. Siz de eminim ömür boyu Pulsar F250 sürmeyi hedeflemiyorsunuzdur. Lakin aklımızın bir ucunda da olsun 2.elde de güzel motorlar var ve biz sırf uğraşmak istemediğimizden daha pahalıya, daha güçsüz ama sıfır motorlar alıyoruz.

Buarada yüksek cc, güçlü kuvvetli bir tur motoru almak isteyenler için 2. el Caponord 1200 bence şu an tam f/p ürünü.
    nicknamer, espresso ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ben buna nasıl aşık olmayayım? ❤️*🔥

tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben buna nasıl aşık olmayayım? ❤️*��

https://i.hizliresim.com/s09ts8r.jpg
    Öyle 50 motor test edip karşılaştırma yapabilecek tecrübem yok ama ben bu Tracer 9 Gt'yi çok beğenmiştim. Bir kıl olduğum nokta; vites pedalı bana çok küçük ve alıştığım yerin gerisinde gelmişti. Ayağım pegle vites arasına rahat girmemişti. Gerçi aynı problemi Mt25'te de Mt07'de de Mt09'da da yaşamıştım. Muhtemelen bir iki ayarla düzelir ya da uzun süre o halde sürsem alışırım.
    nicknamer bunu beğendi.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Gönlünüzden geçeni alın. Tabi maddi durum el veriyorsa.

Maddiyat sorunsa ve hedefiniz uzun yolsa Dominar'ı değerlendirmenizi tavsiye ederim.
    Çoğunlukla şehir içi olacaksa hangisinin tipi hoşunuza gidiyorsa onu değerlendirin.

İmkan olursa mutlaka test sürüşü yapın.
    Önemli olan araç ile aranızdaki elektrik.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Selamlar yeniden.

Nk250 2023 modelinde karar kıldım. Aklım Taylor swift ve Tenere/Tracer'dan yana ama malum ekonomik şartlar.

Domi ve nk arasında kalmıştım. Nk bayisi kredi kartına vade farksız teklif sununca aldım. Nardo grisi hoşuma gitmişti. Kredi çekmem gerekse hiç almayabilirdim. İkinci el japonlara da baktım ancak en yakını 5 yaşında. Sırf japonlar diye o parayı vermek istemedim ve dediğim gibi kredi çekmeme olayı iyi bir opsiyon gibi geldi.

Yanıt veren herkese teşekkür ederim.

Caponord'u öğrendim, Tracer ı görünce gözümden kalp çıktı. Güldük eğlendik. Tekerinize taş değmesin.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Yalnız söylemeden edemeyeceğim, şu güzelim listeden NK250'nin seçilmiş olması bayaaa canımı sıktı. Yine de en iyi motosiklet sahip olduğunuzdur diyerek sözümü bitiriyorum
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Yalnız söylemeden edemeyeceğim, şu güzelim listeden NK250'nin seçilmiş olması bayaaa canımı sıktı. Yine de en iyi motosiklet sahip olduğunuzdur diyerek sözümü bitiriyorum
    İnanın aklımda tenere/tracer olup bayilerin liste fiyatına motosiklet satmamasıda benim canımı sıktı. 700k tl fiyat istemek de çok yani.

Normalde de almıyordum bu arada. Nk250 aldığım bayi nakit fiyatı üzerine sadece 5.000 tl vade farkı ekledi ve 6 taksit yapmayı teklif etti. Bende kararımı değiştirmeden çekimi yapın dedim.

Maalesef alım gücü açısından ötekiler zorlayıcıydı.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tecrübe varsa uzun yollar yaparım arada işe gidip gelirim diyorsan büyükten küçüğe doğru sıralama yap
    afraka twin
    tracer
    t7
    gibi eğer kampa falan gitmiyorsan afrika ve t7 yi boşver tracer 900 al derim güç konfor sağlamlık olarak seni mutlu eder
    küçük cc işini hiç sorma bütçe varsa en az 650 cc birşeyler al her yola git
    nicknamer bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, en iyi araç, ruhsatında kendi adın yazılı olandır.
    Yalnız listeyi okuyup ta, tercihini görünce söylemeden edemeyeceğim; kalkan, lüfer, lahoz , levrek vs olan tezgahta sen kefali seçmişsin biraz.
    Tabii bütçe bu konuda en büyük etken belki de, ama şahsen bütçem el veriyorsa, iyi bir kontrolle fiyatı afaki abartılmamış 5 yaşında bir tracer ı, bir AT yi, bir versys i, her türlü sıfır cf,bajaj ve bilimum çin ve hintliye tercih ederim.
    nicknamer ve tommygun bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alın bir R25 , bir de Akrapovic tüp.. Olmadı Versys 1000 de olur, tüpsüz..

Hic mi olmadı.. Alırsınız bir VN800 o biçim..(tüplü de olur tüpsüz de seçim sizin)
    killingroad ve nicknamer bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler