Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprilia Shiver 750 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar değerli forum üyeleri. Sizlere yine bir sorum ile geldim. Bilenler olacaktır bir adet Dominar 400 UG motosikletim var. Şu an 14600 KM’de ancak perşembe günü bir kez daha tura çıkıyorum dönüşte 17.000 KM olması muhtemel.

Motorla gezdikçe bana inceden bir kaşıntı düştü. Motoru değişip biraz daha seri, titreşimi bu kadar olmayan bir motosiklet almak hevesindeyim. Malumunuz üzere motosiklet fiyatları da almış başını gidiyor.

Bugün sarı sitede gezerken bir Aprilia motosiklete denk geldim. Kilometresi ve yaşı sanki kabul edilebilir düzeyde. Sarı site ilan numarası 1120509316
    Sizden ricam motosiklet hakkında düşüncelerinizi belirtmeniz. İnternette bu motosiklet ile alakalı çok bilgi bulamadım. Alırsam bir sorun çıkarsa parçasını vs.. bulmak kolay olur mu? Her motosiklet ustasının anlayacağı tipte bir motor mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hiç Shiver kullanmadım ama ilanı veren adam motoruyla ilgili hiç bir bilgi vermemiş. Anca Demet Akalın gibi fiyatlarla ilgili atar gider yapmış. Diğer ilandaki motor bence daha alınır. Yedimoto İstanbul'da İtalyan motorlara bakım konusunda ünlenmiş, kaliteli bir servis. Muhtemelen Malatya'da yer alan ilana göre daha sorunsuzdur.
    Hırbonen, mertowski, Jeansque ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Titreşim konusunda bariz bir fark olmaz bir de shiver ısınmasıyla ünlü bir motordur. Onun haricinde güç, denge ve parça kalitesi olarak domiden bir kaç gömlek üstün. Parça beklersin ama gelir zaten şu an çoğu marka sipariş ile getiriyor parçaları.
    Son olarak tommy'nin dediği gibi atarlı giderli ilan veren birisinden hiç bir şey alınmaz. Servisten al karşında muhattap bulursun en azından.
    Jeansque bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Aslında ısı ile ilgili sorun şu. Egzozlar sele altında olduğu için koltukta ısı ki bir süre sonra hissedilir oluyormuş.
    Kışın avantaja dönüşebilir Zaten egzoz tasarımı bu tarz motorlarda böyle olur genelde. Güzel bir bloktur.
    Bakımlara dikkat etmek gerekir. Yeni 900 ler tasarım olarak 2008-2009 benim sevdiğim kasaya daha çok benziyor.
    Bütçe varsa 900 e yürü derim. Ömürlük olur.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    alınır çok güzel bir motosiklet.95 beygir 80 tork 190kg.istanbuldaki diger motoru almak daha mnantıklı.orda ekspere sokarsaınız

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Sırf satıcının yaptığı atar gideri merak ettiğim için ilana girdim. Açıklamada "fiyatının çok üstünde bir motor 125 cc motorlar bile 150 bin tl artık bunu göz önünde bulundurup pazarlık yapın lütfen". Bana bu yazdığı çok makul geldi. Muhtemelen gün içinde arayıp fiyat öldürmeye çalışanlar oluyordur. Pek atar gider yapmamış sanki

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    7 moto hüseyinde her zaman istediğin parçayı bulursun. eğer istanbulda yaşıyorsan servis sıkıntın olmaz.
    motora gelince, şase motor bloğu frenler herşey mükemmel diyebilirim. biraz titreşimli çalışır, ayrıca çalışma karakteri biraz sıcaktır. 46.000 km kullandım ve bakım dışında hiç arıza vermedi üzmedi. hızlanması çok iyi frenlemesi daha da iyi. ama türkiyede değeri bilinmeyen bir markanın motoru olduğu için kenarda köşede kaldı.

Sonuç olarak kesinlikle al.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 moto hüseyinde her zaman istediğin parçayı bulursun. eğer istanbulda yaşıyorsan servis sıkıntın olmaz.
    motora gelince, şase motor bloğu frenler herşey mükemmel diyebilirim. biraz titreşimli çalışır, ayrıca çalışma karakteri biraz sıcaktır. 46.000 km kullandım ve bakım dışında hiç arıza vermedi üzmedi. hızlanması çok iyi frenlemesi daha da iyi. ama türkiyede değeri bilinmeyen bir markanın motoru olduğu için kenarda köşede kaldı.

Sonuç olarak kesinlikle al.
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Açıkçası makineyi merak ettim. Adam videolarını gönderdi diri görünüyor ama whatsapp kalitesinde ne kadar belli olursa o kadar. Nevşehir dönüşü gidip bi görmek istiyorum aleti. Adam aldıktan sonra deprem oldu kullanamadım pek dedi o yüzden bakım yaptırmamış. Bu adamdan önceki geçmişini iyi bir şekilde öğrenmeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç Shiver kullanmadım ama ilanı veren adam motoruyla ilgili hiç bir bilgi vermemiş. Anca Demet Akalın gibi fiyatlarla ilgili atar gider yapmış. Diğer ilandaki motor bence daha alınır. Yedimoto İstanbul'da İtalyan motorlara bakım konusunda ünlenmiş, kaliteli bir servis. Muhtemelen Malatya'da yer alan ilana göre daha sorunsuzdur.
    Abi kendi motorumu satıp üstünü tamamen kredi olarak kullanacağım bu sebeple 250 lere çıkmak daha da yoracak beni. Bir de 250 bandına çıkınca sıfır cf moto mt 650, clx 750 falan kafa karıştırıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

https://youtu.be/K9sJhoktWXg?si=wXrc4Ol-UzysJLRF
    Videoda alet böyle

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses gürül gürül. Lakin bütçe konusunu iyi hesapla, krediyle alım yapacaksın, tüm para motora giderse yarın öbür gün hafiften masraflı bir sıkıntı yaşarsan moralin çok bozulur.
    oialdemir ve Jeansque bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bütçe ile ilgili bir şey diyemem elbette ama;

7moto'dan bakımlı ise bunun karşısında Malatya'dan alınacak bir Shiver ile arasındaki 30bin tl bir şey değil (maalesef)

Bir de yine tommy'nin dediği nokta önemli.
    Son paranla 10 yaşında bir İtalyan motoru almak biraz riskli bir hareket olur.
    Geçmişini belki öğrenebilirsin Ape kullanıcısı az olduğu için, ama öğrendiklerin gerçekler olacak mı?
    Benim eski bir motorum ilanda şu an, kazasız diyor satan kişi ama ben kaza yaptım bir kere Tramer'e de kayıtlı işin garibi :D

Ama bunun yanında CF650 ile falan kafan karışmasın, o kadar da değil
    Çok keyifli çok tatlı motordur ama yaşı itibariyle bazı elektriksel işler çıkarma ihtimali de her zaman kapıda olacak. Seviyorum uğraşıyorum kafasında değilsen, şansın da yaver gitmezse tadın kaçabilir, hoş bu tüm eski motorlar için geçerli.
    tommygun ve Jeansque bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ile ilgili bir şey diyemem elbette ama;

7moto'dan bakımlı ise bunun karşısında Malatya'dan alınacak bir Shiver ile arasındaki 30bin tl bir şey değil (maalesef)

Bir de yine tommy'nin dediği nokta önemli.
    Son paranla 10 yaşında bir İtalyan motoru almak biraz riskli bir hareket olur.
    Geçmişini belki öğrenebilirsin Ape kullanıcısı az olduğu için, ama öğrendiklerin gerçekler olacak mı?
    Benim eski bir motorum ilanda şu an, kazasız diyor satan kişi ama ben kaza yaptım bir kere Tramer'e de kayıtlı işin garibi :D

Ama bunun yanında CF650 ile falan kafan karışmasın, o kadar da değil
    Çok keyifli çok tatlı motordur ama yaşı itibariyle bazı elektriksel işler çıkarma ihtimali de her zaman kapıda olacak. Seviyorum uğraşıyorum kafasında değilsen, şansın da yaver gitmezse tadın kaçabilir, hoş bu tüm eski motorlar için geçerli.
    Yaş ve km konusuna çok takılmam ben. bende ki capo 10 yaşında 87.000 km oldu. maşşallah diyelim bir amortisör keçesi patladı o kadar. ama bakımlar için falan yolumu istanbula düşürür hüseyine uğrarım muhakkak.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş ve km konusuna çok takılmam ben. bende ki capo 10 yaşında 87.000 km oldu. maşşallah diyelim bir amortisör keçesi patladı o kadar. ama bakımlar için falan yolumu istanbula düşürür hüseyine uğrarım muhakkak.
    Ya elbette bir şekilde yürüyor ama, Capo ile Shiver tam olarak benzer mentalitede motorlar da değiller. İtalyanlar için dayanıklılık "gerek varsa" düşünülen bir şey, Capo'da gerek var, o yüzden de dayanıklı :D

Ama devam edilmemesine en üzüldüğüm motorlardan heralde. O kiloyla o şekilde sürülebilmesi gerçekten muazzam bir şey.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bir zamanlar benimde hedef-hayal döngümün içinde olan motosikletti kendisi, sonrasında 900lüğüne de yeşillenmiştim. Aprilia Shiverı çıkardığı dönemlerde Mana gibi bir motorda çıkarmıştı. İlk elektronik sürüş modları vs gibi özelliklerin ilk sunulduğu motordur Shiver. Aprilia zamanın ilerisinde ancak yanlış zamanda teknolojileri kullanmış bir marka. Shiver 750 tam olmamış bir motordu, güncel koşullarda maalesef fiyatı çok cazip olmadığı sürece tercih edilmemesi gereken bir motordur.

900'lük versiyonu için aynı şeyi söylemem çünkü bütün negatif yönleri hemen hemen revize edildi. Alacaksanız 2020 modelini alın zira 2018 ile 2020 arasında beyin değişikliği ve buna bağlı bir dizi değişiklikler oldu. Aşağıdaki linkten 50.000 km dayanıklılık testine erişebilirsiniz bence muazzam ötesi bir bloğa sahip, ne agresif ne ölü torklu her şartta kullanılacak bir blok. Ölmesinin sebebi kendine benzeyen bir rakibinin olmamasıydı, Japon rakiplerinden de ağır,güçsüz olması onu geride bıraktı. Komponent kalitesi muazzam düzeyde bu arada, her şeyi maximum seviye de kullanmışlar.

https://topgear-autoguide.com/catego...test1618335581
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)