Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Naked motora hangisi ile başlamalıyım, nk250,duke 250, pulsar ns200, n250, domi 400?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Hero dash 125 ile 1500 km tecrübem var. İki kez uzun yol yaptım, 1'i 6.5 saat sürdü, diğeri git gel 3 saat.

Scooter'dan memnunum ama vitesli daha zevkli olduğunu düşünüyorum

Hangi naked motor önerirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paran neye yetiyor ise onu al. Sonuçta üstüne bindikten sonra hangi motor olursa olsun mutlu oluyorsun. Tek kıstas yedek parça sıkıntısı olmayan bir model seç

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paran neye yetiyor ise onu al. Sonuçta üstüne bindikten sonra hangi motor olursa olsun mutlu oluyorsun. Tek kıstas yedek parça sıkıntısı olmayan bir model seç
    normalde cb250r isterim ama ulaşmak zor. O yüzden acaba nk250 alsam sorun olur mu bilmiyorum, hem naked motora alışırım diyorum, hem de taksitle alınıyor sanırım. Ödeme olarak da rahat olur.

nk250 sorun çıkarır mı

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Parça sorunu yaşamak istemiyorsanız direkt olarak sadece Bajaj'ın modellerine bakın diğer modellerde sorun yaşarsınız.
    Yunus Özbek ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça sorunu yaşamak istemiyorsanız direkt olarak sadece Bajaj'ın modellerine bakın diğer modellerde sorun yaşarsınız.
    bajaj vade farksız taksitle alınıyor mu acaba, bayiler yapıyor mu bilmiyorum ama euroalkan baya kitliyor taksit olunca.

cf motoda bayiler taksit yapıyor o yüzden onu araştırıyım diyorum

Motosikleti
    Dominar D250
    yaş, kilo, boy, bütçe gibi bilgileri verirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz
    BOO_74 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Pulsar NS200 piyasada bol miktarda bulunuyor. Yani yedek parça sorunu olmaz. Öğrencilerimle birlikte turladığım zamanlar oldu. Gidişleri, duruşları fena değildi. Tipi size kalmış artık

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Niyetiniz hayırlı olsun öncelikle. Ne alayım başlığına yazmıştık nisan gibiydi galiba, hatırıma geldi. 1500 olmuş bile, helal olsun. İnşallah güzel tecrübeler edinmişsinizdir.

Ben de 125'likten 250'liğe geçmiştim, güzel bir tecrübeydi.

Bütçe nedir bilmiyorum ancak şu piyasada önerebileceğim motor Dominar 250 olur. Uzun bir müddet götürür. Parça kalitesi fena değildir, yaygın servis ağı var ve parça sıkıntısı çekmezsiniz.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Sizin motorunuz ns200 alın geçin bence. 1500 km dash tecrübesi sonrasında dominar ağırlığından ötürü sıkıntı olabilir. Ns200 hafif güzel motordur. Ondan sonra da duruma göre direkt D400 yapıştırırsınız.
    Rockstar91 bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benim tavsiyem para varsa Duke 250 yoksa pulsar F250 veya N250

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorunuz ns200 alın geçin bence. 1500 km dash tecrübesi sonrasında dominar ağırlığından ötürü sıkıntı olabilir. Ns200 hafif güzel motordur. Ondan sonra da duruma göre direkt D400 yapıştırırsınız.
    1000km 50cc motor tecrübesinden sonra Dominar 400'e geçtim. Ağırlık en son düşünülecek sorun olmalı.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetiniz hayırlı olsun öncelikle. Ne alayım başlığına yazmıştık nisan gibiydi galiba, hatırıma geldi. 1500 olmuş bile, helal olsun. İnşallah güzel tecrübeler edinmişsinizdir.

Ben de 125'likten 250'liğe geçmiştim, güzel bir tecrübeydi.

Bütçe nedir bilmiyorum ancak şu piyasada önerebileceğim motor Dominar 250 olur. Uzun bir müddet götürür. Parça kalitesi fena değildir, yaygın servis ağı var ve parça sıkıntısı çekmezsiniz.
    Teşekkürler hocam evet sorularıma cevap vermiştiniz teşekkürler. 2 kez uzun yol yaptım, 1 i tek yön 350 km civarı, diğer gidiş geliş 240km, diğerleri şehir içi. 2 kez düşüp kalktım vs, iyi tecrübe oldu.

Bütçe aslında, taksitle alabileceğim motor olsun istiyorum hero yu öyle almıştım. O yüzden nk250 alsam mı diyorum ama çin motoru ve bazıları sorunlu vs diyor sanırım.

Ayrıca 250 sizce yeter mi yoksa direkt 400lük alabilir miyim eğer bütçe yeterse. İlk başta 125lik aldım iyi yaptım bence, tecrübe oldu.

Ama bundan sonrasını 1-2 yıl sürüp değiştirmek yerine biraz daha uzun sürsem daha iyi olur diyorum.

Bazen hero dash ı da satmıyım diyorum tam bi şehir içi motoru, az yakıyor ve 80 85km hıza çok kolay ulaşıyor.. Tek sorunu sele altına kask sığmaması. Değiştirmek istememin ana sebeplerinden birisi bu, diğeri motoru büyütmek istemem,

D 250 gereksiz ağır diyorlar, D 400 ile aynıymış gövdesi, ağırlığı aynı , 250lik için çok ağır diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ağır olmasından çekiniyorum ama youtube da video izliyorum, zapzayıf yabancı kızlar ağır motoru kullanıyorlar, biz ağır olmasını mı abartıyoruz yoksa bu kızlar çok mu yetenekli , anlayamadım. Bana da motor ağırlığı çok önemliymiş gibi geldi aslında, ilk tecrübeme göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem para varsa Duke 250 yoksa pulsar F250 veya N250
    duke 250 güzel evet. Cf moto önerir misiniz, onların bayileri taksitle vade farksız satıyordu diye biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km 50cc motor tecrübesinden sonra Dominar 400'e geçtim. Ağırlık en son düşünülecek sorun olmalı.
    Ciddi mi hocam? Zor olmadı mı, beni bu ağırlık düşüncesi bazen korkutuyor, ben mi abartıyorum. Çoğu motorcu da ağırlığa vurgu yapıyor ama anlayamadım.
    50ccden 400cc ye geçince zorlanma olmadı mı ağırlığa alışma vs durumundan dolayı?

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Mt25 olmaz mı?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Yazdıklarına bakacak olursak daha başlangıç seviyesi bir motor lazım sana, nk250 çok yakışıklı ama parça sıkıntısı var diye biliyorum ve motorun resmi satıcıları dahi motoru fahiş fiyatlara satıyor. Dominar desen gerek 250 liği gerek 400lüğü kullanmış biri olarak diyorum az tecrübeye gelmez. Benim önerim ns200 den yana hem fiyat garantisi ile sipariş veriyorsun hem parçası çok hemde illa ki düşüp kalkacaksın ve o zamanlar bu parça bolluğu ile iyi ki almışım diyeceksin bence benim sana tavsiyem ns200 den yana tabi buna alternatif olarak n250 gibi bir modelde var onun çift abs olduğunu söylemeden geçemem ama gerek yağ soğutma olması gerekte yeni ve çok bilinmeyen bir motor olması ns200'ü benim gözümde daha üste taşıyor duke serisine gelecek olursak bir aynasının 1000tl olması ve kendi fiyatının çok olması beni biraz uzaklaştırdı o motordan ama para senin seçim senin. benim önerim ns200 den yana

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

duke 250 güzel evet. Cf moto önerir misiniz, onların bayileri taksitle vade farksız satıyordu diye biliyorum

ben cf ye sıcak bakmıyorum. maddiyat yetiyorsa capon, yetmiyorsa ktm, yetmiyorsa bajaj, yetmiyorsa diğer hint veya tayvan,
    sadece cf ye yetiyorsa heroya devam derim.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    @Rockstar91 incecik zayıf kızlarda kullanır tabi. Asıl mesele motora hakimiyet. 1500km tecrübe ile olacak iş değil bence. Debriyaj gaz ayarını çok iyi yapabilmek lazım. Mesela düşük hızlarda dönüş yaparken döndüğünüz tarafa doğru motor devrilme eğilimi gösterdiğinde bunu doğru debriyaj ve gaz kombinasyonu ile toparlamanız lazım. Yapamazsanız ağır motor devrilecektir. Ama motor hafif olursa stop bile ettirseniz sağlam basarsınız yere tutarsınız motoru.
    tommygun bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam evet sorularıma cevap vermiştiniz teşekkürler. 2 kez uzun yol yaptım, 1 i tek yön 350 km civarı, diğer gidiş geliş 240km, diğerleri şehir içi. 2 kez düşüp kalktım vs, iyi tecrübe oldu.

Bütçe aslında, taksitle alabileceğim motor olsun istiyorum hero yu öyle almıştım. O yüzden nk250 alsam mı diyorum ama çin motoru ve bazıları sorunlu vs diyor sanırım.

Ayrıca 250 sizce yeter mi yoksa direkt 400lük alabilir miyim eğer bütçe yeterse. İlk başta 125lik aldım iyi yaptım bence, tecrübe oldu.

Ama bundan sonrasını 1-2 yıl sürüp değiştirmek yerine biraz daha uzun sürsem daha iyi olur diyorum.

Bazen hero dash ı da satmıyım diyorum tam bi şehir içi motoru, az yakıyor ve 80 85km hıza çok kolay ulaşıyor.. Tek sorunu sele altına kask sığmaması. Değiştirmek istememin ana sebeplerinden birisi bu, diğeri motoru büyütmek istemem,

D 250 gereksiz ağır diyorlar, D 400 ile aynıymış gövdesi, ağırlığı aynı , 250lik için çok ağır diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Ben de ağır olmasından çekiniyorum ama youtube da video izliyorum, zapzayıf yabancı kızlar ağır motoru kullanıyorlar, biz ağır olmasını mı abartıyoruz yoksa bu kızlar çok mu yetenekli , anlayamadım. Bana da motor ağırlığı çok önemliymiş gibi geldi aslında, ilk tecrübeme göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Ciddi mi hocam? Zor olmadı mı, beni bu ağırlık düşüncesi bazen korkutuyor, ben mi abartıyorum. Çoğu motorcu da ağırlığa vurgu yapıyor ama anlayamadım.
    50ccden 400cc ye geçince zorlanma olmadı mı ağırlığa alışma vs durumundan dolayı?
    Benim bu konuda fikirlerim biraz değişik gelebilir diğer motorculara.

600cc çift silindir makineler ile 400cc tek silindir makineler arasında dağlar kadar fark var, çoğu model tork olarak, beygir gücü olarak neredeyse 2x yapıyorlar. Son sürat 2xx'lere çıkıyor. Dominar 400, motosiklet temelini aldıktan sonra geçilecek en güzel motorlardan bence. Evet epey güçlü, accık ağır ama zaptedilmeyecek motor değil.

Kişiden kişiye göre değişiyor yani, kendisine mukayet olabilecek, motora saygı duyan bir insan geçebilir ama apaçi tipli birisi geçse duvara sümük gibi de yapıştırabilecek bir motor.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    CF 250NK ben öneririm ama nasıl öneririm, duruşu, gidişi, şekli, şehir içi trafiğinde yormaması oldukça iyi, fan açsa bile alev alev sıcak atmıyor üzerinize (yada büyük motorumun attığı sıcaktan sonra bana öyle geliyor da olabilir). Bizim burası gibi şehir içi trafiğiniz 20-40km arası ise zırt pırt fan açıyor arkadaş. Araya dereye girmesi kolay.

Henüz 430km yol yaptım, rödajı bile bitmedi, şuanlık iyi gidiyor ama. Yedek parça işine gelecek olursak, absürt fiyatları var. Bir ekranı 20bin TL civarlarında gördüm. Buradaki servis parça konusunda sıkıntı yaşamazsın diyor ama bence yedek parça sıkıntısı var gibi algılıyorum. Henüz o raddede bir deneyimim olmadı. Kuzenimin 250SR'ında rölanti dalgalanması yaşadık, parçası 2 hafta içinde geldi yanlış hatırlamıyor isem. Oda 1 yılı geçti alalı başka bir sorun yaşamadı.

Bu topa girmek istiyorsanız bunları bir düşünün.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Herhangi bir bildirim gelmediği için sorunu geç gördüm. Motor dengeli bir motor. O yüzden ağırlık sadece motor durduğunda hissediliyor. Park ederken, ileri geri çekerken zorluyor ama trafikte bazen ayağımı yere koymadan durup kalkabiliyorum. Motorla ilgili asıl sorun malzeme kalitesi. Bunun yanında motor fazlaca titreşimli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)