Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kurye için 50cc motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks125R
    Herkese selamlar. Daha önce açılan konularda cevap alamadım ve malum günümüz ekonomisi asansör misali olduğu için yeni bir başlık açmaya karar verdim.
    Yemeksepeti expresste esnaf kurye olarak çalışmak istiyorum, hazırda 125cc vitesli motor sahibiyim fakat ehliyetim olmadığı için riske girmek istemiyorum, şuan b ehliyetim ile 50cc yükseltilmiş bir scooter alıp a2 ehliyetimi alana kadar onunla kuryeye çıkmak istiyorum, sonrasında cc yükselteceğim.
    Bana önerebileceğiniz 50cc katrgorisinde kurye için en uygun motosiklet hangisidir ?
    Teşekkürler
    Çalışacağım ve yaşadığım yer Kocaeli/Gebze

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Sigortasız bir motosikletle tüm gün yoğun trafikte olmak daha büyük risk değil mi?
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks125R
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortasız bir motosikletle tüm gün yoğun trafikte olmak daha büyük risk değil mi?
    Trafiğine alışkın olduğum ve aktif bir şekilde motosiklet kullandığımı varsayınca. 2-3 aylığına a2 alana kadar en mantıklı çözüm bu olarak geliyor

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı serhatatas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğine alışkın olduğum ve aktif bir şekilde motosiklet kullandığımı varsayınca. 2-3 aylığına a2 alana kadar en mantıklı çözüm bu olarak geliyor
    Madem bu kadar kafaya koydun al neden teyid istiyorsun insanlardan ?? Olmaz 50cc ile. En basta 50cc kuryelik yapmaz motor kaldirmaz, sigortasi yok, birine zarar versen baban odeyecek.... Daha 5 tane olmayacagina dair madde yazilir buraya.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    50cc'de sigorta zorunluluğu yok ama sigorta yapmak yasak değil arkadaşlar. iki kişi de sigorta olmamasına dikkat çekmiş o yüzden söylüyorum.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc'de sigorta zorunluluğu yok ama sigorta yapmak yasak değil arkadaşlar. iki kişi de sigorta olmamasına dikkat çekmiş o yüzden söylüyorum.
    Merhaba, 500cc sahibi tanıdığınız yada siz 50cc sahibiyseniz sigorta yaptırabildiniz mi? Sigorta şirketleri teklif vermiyor diye biliyorum.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 500cc sahibi tanıdığınız yada siz 50cc sahibiyseniz sigorta yaptırabildiniz mi? Sigorta şirketleri teklif vermiyor diye biliyorum.
    ben yaptırmadım ama 50cc motorumuz var bir tane. müsait olunca bi deneyeyim. neden teklif vermesinler diye düşündüğümde çok mantıklı bir sebep gelmiyor aklıma.
    mertowski bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    trafikte gezen 1 tane bile sigortalı 50 cc motor varmıdır acaba

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    50cc motora sigorta yaptirsaniz bile 125 ccden yaparlar kazada yararlanamazsiniz dikkatli olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    50cc sigorta yaptırsanız bile sadece para vermiş olursunuz 50cc motorlu bisiklet olarak geçer sigorta poliçelerinin arkasında yazar L1 motorlu bisiklet sınıfı trafik sigortası kapsamı dışıdır diye ..
    Varsa elinizde bir poliçe arkasını çevirip okuyun orda yazar bir değişiklik olmadıysa..
    L1 sınıfında olmasından dolayı Motorlu Bisiklet sayılan 50 cc araçlar için 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 103’üncü maddesinde “Motorsuz taşıtlar ile motorlu bisiklet sürücülerinin hukuki sorumluluğu genel hükümlere tabidir” hükmü mevcuttu en son …

Yasa sistem değişmediyse hala aynıdır zaten 125cc ye kadar araba ehliyeti ile motorsiklet sürülebilir yasası çıkarsa kimse 50cc nin yüzüne bakmaz ..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50cc yoğun tempoya gelemiyor çabuk arıza veriyor pakette kullanan tanıdığım hero dash aldılar

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Motolux Afrika king derim

50CC arasında fiyatı uygun seri olsun dersen Kuba Blubird hepsinden daha seri. Fabrika çıkış 80cc rodajda limitörü kaldırdın mı 72-73km kmh hıza çıkıyor. Bunla başlarsan kazandığın parayla ehliyetin yoksa ehliyet alıp 125cc ye geçmen gerekir. Hem daha az yakar hem daha güvenli hem daha az arıza yapar. HERO öneririm. Başka çaren yoksa 50cc blubird ucuz seri al ama ilk fırsatta kurtul 125cc ye geç. Kazancında az olur 50cc'de

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sigortacıyım 50cc motorlara istesenizde sigorta yaptıramıyorsunuz çünkü hiç bir şirket yapmaya yanamışmıyor
    mertowski bunu beğendi.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    50 cc olup 110 a çevrilmiş bir cub alın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler