Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YOLDA MAGANDA VAR. NE YAPMALI / NE YAPMAMALI?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    “Maganda kim?” diye sorarsanız, hemen aklıma gelen birkaç örnek vereyim:

Aracın egzozunu değiştirip, aşırı ses çıkartan egzoz taktıran ve sürekli yüksek gaz vererek, egzoz sesi ile çevreyi rahatsız eden kişidir.

4 tekerli aracına standart dışı geniş tabanlı lastik taktıran; hem müziğin sesini sonuna kadar açıp, hem de camları açarak gürültü kirliliği yapan kişidir.

Kalkış anında ayağını debriyajdan aniden çekerken, gaza fazla basarak, tekerlekleri öttürerek kalkış yapan, yani halk tabiri ile “pavyon kalkışı” yapan kişidir.

“Padişaha kelle götürür” gibi, trafikte, makas atarak, araçların arasından tehlikeli şekilde gidenler, kafataslarında beyin yerine saman taşıyan, canına susamış sürücüdür.

Seyir halinde iken, camı açıp, kolunu dışarı çıkarıp, üstelik yere doğru sarkıtarak giden kişidir. Cama kolunu dayamak kabul edilebilir. Camdan kolunu çıkartarak, yere doğru sarkıtmak neyin nesi, anlamıyorum?

Hele bazı sürücüler ayağını torpidonun üstüne koymazlar mı? Bunu neyle izah edebiliriz?

Yukarıda saydığım hareketleri yapan sürücülerin ortak özelliği genç, hayatta itilmiş, kakılmış, bir baltaya sap olamamış, ezik tiplerdir.

Hasbelkader ellerine bir araç geçmiştir, bu araç ile yaşadıkları eziklikleri ve aşağılık duygularını bastırmaya çalışmaktadırlar.

Son olarak maganda motosiklet sürücülerine değinmek istiyorum.

Bir motosiklet sürücüsü, birkaç kişi ile beraberdir. Sonra motoruna binip, gitmek ister.

Kalkış yaparken, tam gaz ile ve tekeri bağırtarak kalkış yapan kişi, aslında geride kalan kişilere küfür etmiş gibidir. Normal bir gaz ile efendice çekip gitmesi gerekir.

Geridekileri egzoz dumanına boğduğu gibi, motorun sesi ile de geride kalanların kulaklarına rahmet okutmuştur.

Motosikletini tek teker üstünde kullananlar, motorun üstüne dümdüz yatarak kullananlar hep magandadır.

Yukarıda bahsettiklerimin çoğu genellikle eğitimsiz, kültürsüz, aşağılık kompleksli, ezilmiş ve adrenalin tutkunu tiplerdir.

Yazımı bir iyi niyet temennisi ile bitireyim.

Allah hepimizi adaplı, edepli sürücüler ile karşılaştırsın.

https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-sadece-yavas-git-dedi-maganda-teroru-one-cikan-haberler-3481160

NE YAPMALI / NE YAPMAMALI?

Söz sizin...
    espresso bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bazen belgesel izliyorum, 2. resimdeki pozisyonun adı misyoner, öyle yazınca çıkıyor ilgili belgeseller. 4. resimdeki pozisyonu da görüyorum belgesellerde ama onun adı ney bilmiyorum.

tartıştığım bazı kişiler göz göre göre yanlışı savunduğunu biliyorlar ve verecek cevapları kalmayınca munzurluktan dolayı bunu yaptıklarını bana söylüyorlar, bende üstüne basa basa soruyorum ve en son nefret kusuyorlar.

şöyle bir öneride bulunayım, insanları düzeltmeye çalışmayın; onlar zaten yanlış yaptıklarının farkındalar ve bunu bilerek yapıyorlar, gücünüz olduğunda ve zarar görmeyecek iseniz maksat tatmin olma amacıyla cezalandırın geçin, bunun dışında takılmayın derim.
    zileliorhan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Türkiye'den gitmek gerekir. Bunlardan başka kurtuluş yok çünkü. Sayılanlar sadece trafiğe özgü değil, hayatın her alanında ve sosyal seviyesinde.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'den gitmek gerekir. Bunlardan başka kurtuluş yok çünkü. Sayılanlar sadece trafiğe özgü değil, hayatın her alanında ve sosyal seviyesinde.
    Ben şahsen bu tip arıza insanlar yüzünden ASLA Türkiye'den gitmeyi düşünmem.
    Ama aklıma şu geliyor:
    Bir köyde, köyün de dışında bir arazi al. Oraya basit bir ev yap. İnsan yüzünü görmeden, sadece zorunlu alış-veriş, hastalık gibi durumlar için şehire in. Diğer zamanlar doğada kedilerle, köpeklerle yaşa.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)