Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio scooter baştan sona restorasyonu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bmw R27 1957 - Dkw Rt 125 1954 - ijh1960 vs.
    Selamlar motorsiklet aşığı arkadaşlar. Daha önce 1969 Model Fransız Motobecana mopedi restore etmiş ve sizlerle paylaşmıştım. Orada aldığım olumlu yorumlar beni çok mutlu etti. Aslında elimde bir çok eski scooter, Moped ve motorsiklet var onların restore edebilmek için zaman oluşturmaya çalışıyorum. Ancak kendi kullanımım içinde hem fiyat performas odaklı olduğunu düşündüğüm bu scooteri almayı tercih ettim. Aldığımda ne yazık ki çalışmıyordu ve dahası çalıştırmak için uğraşıldığından dolayı olan bazı parçalarında bozulmasına sebep olunmuş. Bu benim profosyonel işim değil haliyle hem zaman hemde bazı teknik eksiklikler olabiliyor. sizlere uzun soluklu restorasyon videomu sunmaktan mutluluk duyuyorum. olumlu olumsuz görüşleriniz benim için değerlidir. Şimdiden iyi seyirler dilerim. Saygılarımla...

https://www.youtube.com/watch?v=PMJukOhYP3I
    maktama, Thracian, maximusti, ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim.
    Gerçekten sevgi, emek, para ve sabır isteyen bir iş
    Restoringo bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim. Bir cümle süreci bu kadar mı kısa ve net bir şekilde ifade eder. Sağolun hocam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizinki gibi restorasyon çalışmalarının forumda artması ve bol bol paylaşılması dileğiyle.
    Restoringo, F54 ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    10 numara olmuş elinize sağlık
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    37 yaşındayım. bugüne kadar bir motorun aküsünü değiştirmek dışında motora hiçbir müdahalem olmadı. bu videoyu izleyince diyorum ki acaba restoringo'ya çıraklık etsem bir gün ben de bunları yapabilir miyim. video o kadar güzel yani.

bu arada o kadar emeğin üstüne bence boyaya biraz daha özen gösterilebilir.
    Green Arrow ve Restoringo bunu beğendiler.

2x hızda sonuna kadar izledim. elinize sağlık. tebrikler
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Emeğinize saglik
    Restoringo bunu beğendi.

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    Tebrikler. bende de birkaç tane sym joyride var. 3 joyride den 2 tane çıkaracağım. 2 tane de hd 200 den 1 tane çıkaracağım. yapmak için sabırsızlanıyorum. ama zamanım yok. kışın yaparım galiba
    Restoringo bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Üşenmedim baştan sona izledim, elinize sağlık, çok iyi işçilik yapmışsınız.

Ne kadar sürdü bunu yapmanız?
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Seviyorum bunları izlemeyi, terapi gibi. Ankara'da iseniz yanınıza gelip yardım edebilirim. O arada da detay bilgiler öğrenirim. Alet edevat ne ararsanız var bende de ama iş yapacak kapalı bir mekan/garaj vs yok işte, ne yaparsınız ...:(
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    Beğenileriniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Merhaba takdiriniz için çok teşekkür ederim. Onur duydum. Yaşıt sayılırız. Aslında hayatım boyunca hiçbir şekilde ne çıraklık nede başka bir şekilde bu tarz işlerin içinde olmadım. Ama bu tarz videoların büyük bir fanatiğiyim. Çok şükür kendimde iyi kötü yapmaya başladım. Bir gün bir hurdalıkta küçük bir moped bulduğumda işler değişti. Bulduğum mopedi restore etmek için 10-12 metre karelik bir depoda işe başladım. küçük bir atölyem olduğunda herşey bir anda gelişti inanıyorum ki sizde de bu şekilde fırsat olsa çok şeyler yapabilirsiniz. Çünkü çoğu arkadaşım hala bu işlerin benim tarafımdan yapıldığına inanamıyor gelip gördükleri halde. Evet belki bazı şeyleri çok iyi yapamıyorum ama bunlar benim ilk tecrübelerim. Ayrıca her işi tek başıma yapmak zorundayım çekim, ışık kurgu bunlar aslında tamirden daha zor olan süreçler. Bazen bir somunu sökerken üç kere kamara ve ışık açısı değiştiriyorum. Bu video400 gb üzerinde veriden alınıp size sunuldu. inşallah ilerde yeni oluşturacağım atölyede bunlar üzerine konuşma şansı yakalarız. saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    37 yaşındayım. bugüne kadar bir motorun aküsünü değiştirmek dışında motora hiçbir müdahalem olmadı. bu videoyu izleyince diyorum ki acaba restoringo'ya çıraklık etsem bir gün ben de bunları yapabilir miyim. video o kadar güzel yani.

bu arada o kadar emeğin üstüne bence boyaya biraz daha özen gösterilebilir.
    Merhaba takdiriniz için çok teşekkür ederim. Onur duydum. Yaşıt sayılırız. Aslında hayatım boyunca hiçbir şekilde ne çıraklık nede başka bir şekilde bu tarz işlerin içinde olmadım. Ama bu tarz videoların büyük bir fanatiğiyim. Çok şükür kendimde iyi kötü yapmaya başladım. Bir gün bir hurdalıkta küçük bir moped bulduğumda işler değişti. Bulduğum mopedi restore etmek için 10-12 metre karelik bir depoda işe başladım. küçük bir atölyem olduğunda herşey bir anda gelişti inanıyorum ki sizde de bu şekilde fırsat olsa çok şeyler yapabilirsiniz. Çünkü çoğu arkadaşım hala bu işlerin benim tarafımdan yapıldığına inanamıyor gelip gördükleri halde. Evet belki bazı şeyleri çok iyi yapamıyorum ama bunlar benim ilk tecrübelerim. Ayrıca her işi tek başıma yapmak zorundayım çekim, ışık kurgu bunlar aslında tamirden daha zor olan süreçler. Bazen bir somunu sökerken üç kere kamara ve ışık açısı değiştiriyorum. Bu video400 gb üzerinde veriden alınıp size sunuldu. inşallah ilerde yeni oluşturacağım atölyede bunlar üzerine konuşma şansı yakalarız. ,Saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2x hızda sonuna kadar izledim. elinize sağlık. tebrikler
    Çok teşekkür ederim. Zaman ayırıp izlediğiniz için. Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı benhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler. bende de birkaç tane sym joyride var. 3 joyride den 2 tane çıkaracağım. 2 tane de hd 200 den 1 tane çıkaracağım. yapmak için sabırsızlanıyorum. ama zamanım yok. kışın yaparım galiba
    Size şimdiden kolaylıklar diliyorum. Donör motorlarınız olduğunda işler daha kolaylaşır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize saglik
    Teşekkür ederim. Zaman ayırıp değerlendirdiğiniz için mutlu oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üşenmedim baştan sona izledim, elinize sağlık, çok iyi işçilik yapmışsınız.

Ne kadar sürdü bunu yapmanız?
    Videoma zaman ayırıp izlediğiniz için çok teşekkür ederim. Yaklaşık 6-7 ay kadar zamanımı aldı. Usta değilim haliyle arıza tespiti tamiri öğrenme süreci derken bu süreleri buluyor. Yaşadığım şehirde hiçbir teknik destek alamıyorum hepsini tek başına çözmem gerekiyor. ayrıca gelir kaynağımda bu işler değil hobi ve gider kapısı şuan (montla başladım, tişörtle bitirdim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seviyorum bunları izlemeyi, terapi gibi. Ankara'da iseniz yanınıza gelip yardım edebilirim. O arada da detay bilgiler öğrenirim. Alet edevat ne ararsanız var bende de ama iş yapacak kapalı bir mekan/garaj vs yok işte, ne yaparsınız ...:(
    Bende tıpkı sizin gibiydim.Kapalı bir alan olunca ve istek olduğunda herşey hızla form kazanıyor Bu tarz videolar izlemek benim için büyük bir zevk. Umarım sizinde hoş vakit geçirmenizi sağlamışımdır. Ankara^da değilim ama Yeni bir şehirde yeni bir hobi atölye kuracağım o zaman size daha yakın olacağım belki ziyaretime gelirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki gibi restorasyon çalışmalarının forumda artması ve bol bol paylaşılması dileğiyle.
    Bende mutluluk duyarım. Bu bir serüven ve bir birini tektikler diye düşünüyorum. Umarım birilerine ilham olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 numara olmuş elinize sağlık
    Çok sağolun beğenileriniz beni gururlandırdı. Teşekkürler.
    maktama, Metehan48, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki gibi restorasyon çalışmalarının artması ve bol bol paylaşılması dileğiyle.
    Sadece eskiyen motorları değil, eskiyen motorcuları da restore eden birileri olsa ne güzel olurdu. Niyetlenen olursa projede kobay olarak görev alabilirim.
    espresso, Green Arrow ve tommygun bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerinize sağlık.
    Harika bir iş çıkarmışsınız.
    Ne mutlu size...

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Baştan sona keyif ile izledim, elinize emeğinize sağlık,kolay gelsin rast gitsin işiniz gücünüz.

Motosikleti
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona keyif ile izledim, elinize emeğinize sağlık,kolay gelsin rast gitsin işiniz gücünüz.
    Çok teşekkür ederim. Desteğiniz beni mutlu etti. Hepimizin işi gücü rast gitsin inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece eskiyen motorları değil, eskiyen motorcuları da restore eden birileri olsa ne güzel olurdu. Niyetlenen olursa projede kobay olarak görev alabilirim.
    Sağlklı huzur dolu motorlu bir ömür dilerim. Motor zaten bizi restore ediyorr Mutluluk kaynağı
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Restoringo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba takdiriniz için çok teşekkür ederim. Onur duydum. Yaşıt sayılırız. Aslında hayatım boyunca hiçbir şekilde ne çıraklık nede başka bir şekilde bu tarz işlerin içinde olmadım. Ama bu tarz videoların büyük bir fanatiğiyim. Çok şükür kendimde iyi kötü yapmaya başladım. Bir gün bir hurdalıkta küçük bir moped bulduğumda işler değişti. Bulduğum mopedi restore etmek için 10-12 metre karelik bir depoda işe başladım. küçük bir atölyem olduğunda herşey bir anda gelişti inanıyorum ki sizde de bu şekilde fırsat olsa çok şeyler yapabilirsiniz. Çünkü çoğu arkadaşım hala bu işlerin benim tarafımdan yapıldığına inanamıyor gelip gördükleri halde. Evet belki bazı şeyleri çok iyi yapamıyorum ama bunlar benim ilk tecrübelerim. Ayrıca her işi tek başıma yapmak zorundayım çekim, ışık kurgu bunlar aslında tamirden daha zor olan süreçler. Bazen bir somunu sökerken üç kere kamara ve ışık açısı değiştiriyorum. Bu video400 gb üzerinde veriden alınıp size sunuldu. inşallah ilerde yeni oluşturacağım atölyede bunlar üzerine konuşma şansı yakalarız. saygılarımla
    evet işin restorasyon tarafı bir yana sadece video prodüksiyonu bile çok büyük ve zahmetli bir iş. paylaştığınız için tekrardan çok teşekkürler. atölye adresiniz belli olunca kesinlikle ziyaret edip sohbet etmek isterim.
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence bu işi ticarete dönüştürün hobinizi paraya çevirin bu işi Avrupa Amerika da iyi paralara yapıyorlar ..
    Restoringo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu işi ticarete dönüştürün hobinizi paraya çevirin bu işi Avrupa Amerika da iyi paralara yapıyorlar ..
    Keşke öyle olsa insan sevdiği şeyden gelir etmesi kadar mutluluk verici bir şey olmaz. Her şeyi zaman gösterecek umarım iyi olur benim için...
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler