Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Altai Tank X 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu model hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Honda Trail 125 kopyası gibi duruyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşımda Altai Tank 50 var. Bildiğim kadarıyla temelde ikisi de aynı model. X 125 normal olanın cc büyütülmüş (zaten 50'lik modeller de fabrika çıkışlı 110'luk kitle geliyordu, performans açısından hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum) ve araziye uyumlu olması için daha yumuşak bir süspansiyon sistemiyle modifiye edilmiş hali diye biliyorum. O yüzden düz versiyonu için yapacağım yorumların bunu da çoğunlukla kapsayacağını düşünüyorum.

-Motor bloğu yere paralel konumlandırıldığı için titreşim görece az ancak hissedilebilir seviyede. ( ki bu klasmanda titreşimsiz model yok gibi bişey )
    -Yarı otomatik şanzıman her ne kadar kolaylık sağlıyor gözükse de dikkat istiyor. Kavramayı kendisi yaptığı için devir eşitlemeye manueldekinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Yanlış devirde atılan viteste daha fazla (ve sert) şekilde yığılıyor.
    -Oturuş pozisyonu baya dik. Motorun ufaklığından da kaynaklı uzun arkadaşların artçı koltuğunu da işgal etmeleri gerekebilir.
    -Tuş takımları bana kaliteli geldi. Bendeki Drift e kıyasla gayet iyi.
    -Led farları şehiriçinde gayet yeterli (Drift'in halojeninden sonra insan şükrediyor) Şaşırtıcı şekilde gündüz aydınlatması ve sensörlü uzunlarla geliyor. (Sensörlü uzundan kastım gece olunca otomatik açılmadan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın /öyle bir teknolojiye sahip değil zaten/ gündüz uzunları açtırmıyor.)
    - Bloğu daha torklu olacak şekilde ateşleme haritasıyla falan oynamışlardır büyük ihtimalle, o yüzden normal olanın son hız değerleri geçerli olmayacaktır ama yine de veriyim. Arkadaşım (80 kg) 85 km/h görmüş. Kendim denediğimde (110 kg) 65'i geçemedim doğal olarak.

Genel olarak arkadaşım memnun, 1 yıl / 6000km'dir kullanıyor. Sabahları çalışmama muhabbeti dışında bi sorun yaşamadı ki arkadaşım karbüratörlü eski kasasına sahip. Bunlar enjeksiyonlu yeni kasası olduğundan öyle bir şey yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Alıntı TNtflich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımda Altai Tank 50 var. Bildiğim kadarıyla temelde ikisi de aynı model. X 125 normal olanın cc büyütülmüş (zaten 50'lik modeller de fabrika çıkışlı 110'luk kitle geliyordu, performans açısından hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum) ve araziye uyumlu olması için daha yumuşak bir süspansiyon sistemiyle modifiye edilmiş hali diye biliyorum. O yüzden düz versiyonu için yapacağım yorumların bunu da çoğunlukla kapsayacağını düşünüyorum.

-Motor bloğu yere paralel konumlandırıldığı için titreşim görece az ancak hissedilebilir seviyede. ( ki bu klasmanda titreşimsiz model yok gibi bişey )
    -Yarı otomatik şanzıman her ne kadar kolaylık sağlıyor gözükse de dikkat istiyor. Kavramayı kendisi yaptığı için devir eşitlemeye manueldekinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Yanlış devirde atılan viteste daha fazla (ve sert) şekilde yığılıyor.
    -Oturuş pozisyonu baya dik. Motorun ufaklığından da kaynaklı uzun arkadaşların artçı koltuğunu da işgal etmeleri gerekebilir.
    -Tuş takımları bana kaliteli geldi. Bendeki Drift e kıyasla gayet iyi.
    -Led farları şehiriçinde gayet yeterli (Drift'in halojeninden sonra insan şükrediyor) Şaşırtıcı şekilde gündüz aydınlatması ve sensörlü uzunlarla geliyor. (Sensörlü uzundan kastım gece olunca otomatik açılmadan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın /öyle bir teknolojiye sahip değil zaten/ gündüz uzunları açtırmıyor.)
    - Bloğu daha torklu olacak şekilde ateşleme haritasıyla falan oynamışlardır büyük ihtimalle, o yüzden normal olanın son hız değerleri geçerli olmayacaktır ama yine de veriyim. Arkadaşım (80 kg) 85 km/h görmüş. Kendim denediğimde (110 kg) 65'i geçemedim doğal olarak.

Genel olarak arkadaşım memnun, 1 yıl / 6000km'dir kullanıyor. Sabahları çalışmama muhabbeti dışında bi sorun yaşamadı ki arkadaşım karbüratörlü eski kasasına sahip. Bunlar enjeksiyonlu yeni kasası olduğundan öyle bir şey yaşayacağınızı düşünmüyorum.
    Hocam emin değilim ama çok da alakalı modeller değil sanırım bu ikisi, tank 125 daha yeni satışa sunulmuş bir model galiba.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Altay tanki hikaye oldu diyenlerin gozlerine girsin. Bakin iste yollarda...
    espresso bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altay tanki hikaye oldu diyenlerin gozlerine girsin. Bakin iste yollarda...
    Aynen.
    Altay Tank'ı konusunu Fatih Altaylı'dan başka takip eden ve gündeme getiren yok gibi.
    Biraz önce kendisine mail yolladım ve müjdeyi verdim.
    ALTAY TANK YOLLARDA
    espresso bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam emin değilim ama çok da alakalı modeller değil sanırım bu ikisi, tank 125 daha yeni satışa sunulmuş bir model galiba.
    Birebir aynı motosiklet demiyorum zaten. İkisinin görsellerini, teknik bilgilerini kıyaslarsanız tank x 125'in tank 50'nin yükseltilmiş modeli olduğu çok bariz. Göstergesi değişmiş, kafa tasarımı biraz daha agresifleşmiş, benzin deposu büyütülüp konumu değiştirilmiş, süspansiyon sistemiyle oynanmış. Tabiri caizse makyajlanmış ve araziye uygun hale getirilmiş. Scooter/adv scooter ilişkisi gibi düşünebilirsiniz. Tank 50 baz model. Vitesi, oturuş pozisyonu, şasisi, uzunluk ölçüleri (süspansiyon değişiminden illaki yüksekliği değişmiştir ama diğer özellikleri aynıdır) , frenleri (hala arka fren kampana) vs. aynıdır. Zaten farkettiyseniz yaptığım yorumlar değiştiğini söylediğim süspansiyonları/benzin deposunu kapsamıyor. Ortak olduğunu düşündüğüm diğer özelliklerle ilgili yorum yaptım. Satışını yapan bir bayiye gidin, satış sorumlusuyla sohbet edin, iki modeli de deneyin. Neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen.
    Altay Tank'ı konusunu Fatih Altaylı'dan başka takip eden ve gündeme getiren yok gibi.
    Biraz önce kendisine mail yolladım ve müjdeyi verdim.
    ALTAY TANK YOLLARDA
    Benim de aklıma Altay Tankı geldi bu modeli görünce :D Bir sonraki seçimde gündeme gelir muhtemelen seçim malzemesi olarak.

Motosikleti
    250r

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çakmanın çakması.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından bi tanesi seri üretildi :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Parcasi bolca bulunan normal cub 100-110 motorlardan farkli yapisi var. Mondial agressive 125 ve skyteam t-rex 125 kullanmis biri olarak belirteyim silindir pistonunu bulamazsiniz TR de. Anca aliexpresten falan siparis edersiniz.

Tel jant oldugu icin tubeless lastik kullanamayacaksiniz hem de belli bir sure sonra akord isteyecek.

Normal bir cub 110 motordan cok fazla performans sergilemeyecektir.

Fiyati da 60bin az uz para degil.

Bari getiriyorsun suzuki raider 150 gibi dohc su sogutmali cub motor getir adanali gencler cossun. Elin malezyalisi bile son teknoloji cub motora biniyor.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parcasi bolca bulunan normal cub 100-110 motorlardan farkli yapisi var. Mondial agressive 125 ve skyteam t-rex 125 kullanmis biri olarak belirteyim silindir pistonunu bulamazsiniz TR de. Anca aliexpresten falan siparis edersiniz.

Tel jant oldugu icin tubeless lastik kullanamayacaksiniz hem de belli bir sure sonra akord isteyecek.

Normal bir cub 110 motordan cok fazla performans sergilemeyecektir.

Fiyati da 60bin az uz para degil.

Bari getiriyorsun suzuki raider 150 gibi dohc su sogutmali cub motor getir adanali gencler cossun. Elin malezyalisi bile son teknoloji cub motora biniyor.
    Hocam bu modelde parça bulma sıkıntısı yaşanır mı sence ?

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu modelde parça bulma sıkıntısı yaşanır mı sence ?
    Ben de f1 max pro var istanbulda sadece iki yetkili servisi var sol fren manetim kırıldı facebookta soruyorum kimse cevaplamıyor.
    Parçasını aratıyorsun bulamıyorsun yok doch beyin yok yazılmı ile oynadık ordan 20 cc daha arttırıp 100 cc yaptık hikaye bunlar tavsiye etmem.

Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de f1 max pro var istanbulda sadece iki yetkili servisi var sol fren manetim kırıldı facebookta soruyorum kimse cevaplamıyor.
    Parçasını aratıyorsun bulamıyorsun yok doch beyin yok yazılmı ile oynadık ordan 20 cc daha arttırıp 100 cc yaptık hikaye bunlar tavsiye etmem.
    Bu Altai yeni çıkmış bir marka mı ? Adını ilk kez duydum ben de , Çin menşeeli motorlar satan yerli bir firma sanırım, parça sıkıntısı yaşatacaksa almamak daha iyi gibi

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Benim memlekette kuryelerin yarısında Altai Tank 50 var. Satan bayi tanıdık diye gidip arkadaşa da aldık. 350 KM kadar ben kullandım gayet eğlenceli alet. 125 CC modeli de bence kullanıcısını üzmeyecektir.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim memlekette kuryelerin yarısında Altai Tank 50 var. Satan bayi tanıdık diye gidip arkadaşa da aldık. 350 KM kadar ben kullandım gayet eğlenceli alet. 125 CC modeli de bence kullanıcısını üzmeyecektir.
    Selamiciğim, profiline memleketini de yazsaydın keşke, şimdi (en azından) beni merakta bıraktın.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeler kullanıyorsa iyidir herhalde :D

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamiciğim, profiline memleketini de yazsaydın keşke, şimdi (en azından) beni merakta bıraktın.
    Halbuki daha önce Elazığ - İzmir arası yaptığım yolculuk konusunu okumuştun Orhan ağabeyim, aklında kalmıştır diye düşünmüştüm.

Motosikleti
    Şuan yok
    Hocam selamlar, ben de bu motora feci kafayı takmış durumdayım, o yüzden sabah akşam yerli yabancı kanallarda bulabildiğim tüm bilgileri öğrenmeye araştırmaya çalışıyorum. Genel olarak devam model olarak gözükse de teknik bakımdan detayların farklı olduğu söyleniyor. Yani temel "Tank 50" tipinin ilerletilmiş, biraz daha agresif ve kaslı hali olarak tarz anlamında devamı niteliğinde, lakin motor - şanzıman kısmında tamamen farklı olduğu söyleniyor. Motor bloğu ve şanzımanı Honda dan esinlenilmiş ve büyük oranda aynı gibi duruyor. Amaçsa Tank 50 de duyurdukları " harbi tank, dağa taşa vur bişicik olmaz" söylentisini daha da uzun ömürlü ve dayanıklı bir motorla sürdürüp güçlendirmek olduğu söyleniyor. Açıkcası tr kaynaklarında neredeyse hiçbir bilgi bulamıyoruz bu motorla ilgili ama satışları da şimdilik sorunsuz ilerliyor o da ayrı ilginç. Ben şahsen bu yaşadığımız bilgisizlik problemini aşabilmek için bir konu da açmayı planlıyorum. Şimdilik araştırarak elde ettiğim bilgi ve yorumları kullanacağım, daha sonra motoru aldığımda ilk izlenim ve zaman geçtikçe uzun süreli kullanım yorumumu da eklemeyi ihmal etmeyeceğim. Ayrıca eğer burda mesajımı gören bir "Altai Tank x 125" kullanıcısı olursa lütfen forumda konuyu arasın ve kendi tecrübelerini paylaşsın, eksiklerimi hatalarımı kapatsın. Teşekkürler
    buteo bunu beğendi.

Alıntı saginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar, ben de bu motora feci kafayı takmış durumdayım, o yüzden sabah akşam yerli yabancı kanallarda bulabildiğim tüm bilgileri öğrenmeye araştırmaya çalışıyorum. Genel olarak devam model olarak gözükse de teknik bakımdan detayların farklı olduğu söyleniyor. Yani temel "Tank 50" tipinin ilerletilmiş, biraz daha agresif ve kaslı hali olarak tarz anlamında devamı niteliğinde, lakin motor - şanzıman kısmında tamamen farklı olduğu söyleniyor. Motor bloğu ve şanzımanı Honda dan esinlenilmiş ve büyük oranda aynı gibi duruyor. Amaçsa Tank 50 de duyurdukları " harbi tank, dağa taşa vur bişicik olmaz" söylentisini daha da uzun ömürlü ve dayanıklı bir motorla sürdürüp güçlendirmek olduğu söyleniyor. Açıkcası tr kaynaklarında neredeyse hiçbir bilgi bulamıyoruz bu motorla ilgili ama satışları da şimdilik sorunsuz ilerliyor o da ayrı ilginç. Ben şahsen bu yaşadığımız bilgisizlik problemini aşabilmek için bir konu da açmayı planlıyorum. Şimdilik araştırarak elde ettiğim bilgi ve yorumları kullanacağım, daha sonra motoru aldığımda ilk izlenim ve zaman geçtikçe uzun süreli kullanım yorumumu da eklemeyi ihmal etmeyeceğim. Ayrıca eğer burda mesajımı gören bir "Altai Tank x 125" kullanıcısı olursa lütfen forumda konuyu arasın ve kendi tecrübelerini paylaşsın, eksiklerimi hatalarımı kapatsın. Teşekkürler
    Hocam yorumun için teşekkürler, pek de bilen yok bu marka ve modeli, ama sessiz sessiz de satış yapıp yaygınlaşıyor gibi geliyor bana, bu model tip olarak çok hoşuma gitti zaten Honda CT 125 modelini çok beğeniyorum, ne diye gelmedi bize onu anlamıyorum gerçi gelse de çok pahalı olacak, bu model Çin malı çok bi beklentim yok ama çok kötü değilse alınır binilir gibime geliyor.
    saginar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)