Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu'ndan sonra motosiklet testi ve yorumu yapan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motopixel'e nasıl katlanıyorsunuz samimi şekilde merak ediyorum..

Motosiklet İstasyonu diye bir kanal açılmış sanırım, ben Mandello'yu teslim alırken denk geldim sanırım benden hemen önce onlar denemiş, yine dayanamadım sonuna kadar. Geçen gün de Tuono V4 denemişler sanırım, 10 saniyelik story'de bile yanlış bilgi var.

Adventure İstnbul'a biraz bakayım dediydim zamanında, aynı tas aynı hamam yani... yani ne diyim şimdi
    Boğazda kenara çekmiş motoru of ne güzel duruyor falan. bu mu yanş

Valla hıyarlık etmek istemem ama.. Neyse
    Alişan ve bazen Derhan'ı izliyorum. Derhan da elbette sponsorluk/marka elçiliği yapabilir ama bu kadar hani kabaca underground bir tarzı varken MV Agusta biraz garibime gitmiyor değil hala ama güzel adam güzel motorlar, izlenir.

Şimdi böyle okudukça burada eksik var girilir diyorum. Akşama yine vazgeçerim.
    oialdemir, iskampavya ve tecrube0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaşın şekli şemaili, kılıf kıyafeti bir yana dursun, ben söylediklerinin bir kısmını anlamadım.
    Siz söylediklerinin hepsini anladınız mı?
    Elektrikli motosikletin deposunu doldurmuş. Ne var ki anlaşılamayan?
    espresso bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikli motosikletin deposunu doldurmuş. Ne var ki anlaşılamayan?

O arkadaş şu ilaçlardan lazım bence

A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Hiç kimse Nekipedia dan bahsetmemiş. Ben çok beğeniyorum kendisini. Belgesel tadın çekimleri ve anlatımları var. İzlemesi çok keyifli. Hatta motosikletleri çok sevmeyen eşim bile onun gezi anlatımlarını beğenerek izliyor.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse Nekipedia dan bahsetmemiş. Ben çok beğeniyorum kendisini. Belgesel tadın çekimleri ve anlatımları var. İzlemesi çok keyifli. Hatta motosikletleri çok sevmeyen eşim bile onun gezi anlatımlarını beğenerek izliyor.
    Hakikaten aklımıza gelmemiş olması bizim ayıbımız. Güzel içerik üreten birisi, ben de takip ediyorum. Doğu Anadolu ve Karadeniz gezileri çok keyifliydi.
    mgokhan57 ve espresso bunu beğendiler.

Herkese selamlar, vakit buldukça forumu takip etsemde yazmaya pek fırsat bulamıyorum. Ama bir kaç yorum ilgimi çekince Kolaçan olarak bir şeyler yazmak istedim.
    Öncelikle seven, takip eden samimiyetime inanan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tabi ki takip etmeyen arkadaşlara da saygım var ama @tommygun isimli arkadaşın şivem hakkında yorumuna üzülmedim desem yalan olur. Daha önce hakkımda bir kaç yorumuna daha denk gelmiştim sanırım ve yine videolarımı eleştirmek yerine şivemi yada memleketimi eleştiriyordu

Ben 39 yaşındayıım ve yaklaşık 25 Ankara da yaşıyorum. Sırf video çekeceğim diye kameranın karşısında huyumu suyumu değiştirmek, rol yapmak yerine neysem öyle davranıyorum. Belki sizler gibi diksiyonu düzgün, kadar kibar konuşamıyor olabilirim. Ancak keşke insanların konuşması, yada fiziki görünümü yerine yaptığı işler eleştirilse.
    Nasıl ünlü olduğumu merak etmişsiniz. Ben ünlü olduğumu düşünmüyorum ama sağolsunlar sevenimiz çok. Bunun sebebi de videolarımda olduğum gibi görünmemden kaynaklanıyor sanırım

Diğer taraftan Şuan Honda kullansam da hala ybr'ciyim çok şükür şimdiye kadar da sırf sponsorlu diye hiç ürünü gereksiz övmedim

Yaklaşık 8 senedir video içeriği üretiyorum ama arka planda motosiklet kullanıcıları için verdiğim mücadeleyi, aşındırdığım meclis kapılarını, hazırladığımız dosya vediğimiz dilekçe sayılarını bilmek için yakinen takip etmek gerek. Belki de insanların nereli olduğuna değil neler yaptığına bakmak lazım

Tüm bunların dışında sormak istedikleriniz varsa memnuniyetle cevaplarım. Herkese iyi sürüşler dilerim.
    mertsezer, mertowski, symm ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    düldül(z-one)
    kolaçan mevlüt abi fena değildir tur yaparken kendisiyle benzinlikte karşılaşmıştım ayak üstü sohbet ettik videolarda nasılsa gerçek hayatta da aynı bir abi kendisi ama şivesi vs izlerken kulak tırmalıyor gerçekten ve izleyiciyi eğlendirmek, güldürmek gibi bir gayesi yok.

Alıntı Mevluts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, vakit buldukça forumu takip etsemde yazmaya pek fırsat bulamıyorum. Ama bir kaç yorum ilgimi çekince Kolaçan olarak bir şeyler yazmak istedim.
    Öncelikle seven, takip eden samimiyetime inanan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tabi ki takip etmeyen arkadaşlara da saygım var ama @tommygun isimli arkadaşın şivem hakkında yorumuna üzülmedim desem yalan olur. Daha önce hakkımda bir kaç yorumuna daha denk gelmiştim sanırım ve yine videolarımı eleştirmek yerine şivemi yada memleketimi eleştiriyordu

Ben 39 yaşındayıım ve yaklaşık 25 Ankara da yaşıyorum. Sırf video çekeceğim diye kameranın karşısında huyumu suyumu değiştirmek, rol yapmak yerine neysem öyle davranıyorum. Belki sizler gibi diksiyonu düzgün, kadar kibar konuşamıyor olabilirim. Ancak keşke insanların konuşması, yada fiziki görünümü yerine yaptığı işler eleştirilse.
    Nasıl ünlü olduğumu merak etmişsiniz. Ben ünlü olduğumu düşünmüyorum ama sağolsunlar sevenimiz çok. Bunun sebebi de videolarımda olduğum gibi görünmemden kaynaklanıyor sanırım

Diğer taraftan Şuan Honda kullansam da hala ybr'ciyim çok şükür şimdiye kadar da sırf sponsorlu diye hiç ürünü gereksiz övmedim

Yaklaşık 8 senedir video içeriği üretiyorum ama arka planda motosiklet kullanıcıları için verdiğim mücadeleyi, aşındırdığım meclis kapılarını, hazırladığımız dosya vediğimiz dilekçe sayılarını bilmek için yakinen takip etmek gerek. Belki de insanların nereli olduğuna değil neler yaptığına bakmak lazım

Tüm bunların dışında sormak istedikleriniz varsa memnuniyetle cevaplarım. Herkese iyi sürüşler dilerim.
    Mevlüt Bey Kardeşim,
    tommygun arkadaşımızın konusunu ettiği şive durumu, bende de var. Sizin gibi Orta Anadolu şivesi ile konuşurum.
    Tokat Zileliyim. Annem ve babam Zile'nin köylerindendir.
    Annem babam evlenmiş ve Ankara Etimesgut'a taşınmışlar.
    Babam, Etimesgut Şeker Fabrikası'nının makine kısmını inşa eden ekibin içindedir. Ben 1962'de orada doğdum.
    1963'de Çubuk İlçesine taşınmışız. 1967'de tekrar Zile merkezine taşındık.
    Annemin okumuşluğu yoktur, köylü kızı. Bu nedenle hep bir şehirli gibi olmaya özenmiş, gayret göstermiştir.
    1979'da Ankara Ziraat Fak.ni kazanana kadar, benim 5 yaşımdan itibaren çocukluğum ve delikanlılık yıllarım Zile'de geçti.
    Telefonda İstanbul şivesi ile konuşurum. Ancak nedense, yüz yüze konuşmalarda ben de hep Orta Anadolu Şivesi kullanırım. İçgüdüsel olarak doğallığımı, Zileliliğimi korumak isterim.
    Benimle yüz yüze ilk tanışanlar, bir müddet sonra "Konyalı mısınız?" diye sorar.
    Genelde "Angara, Gonya, geçi, goyun" vs. şeklinde konuşurum. Özellikle "K" harfini söylemek ile ilgili sıkıntım var.
    Zile'ye her gittiğimde, annem beni azarlar. "Okudun, mühendis oldun, sonra da profesör oldun. Hala köylü gibi konuşuyorsun. İstanbullular gibi kibar konuşmayı bir türlü öğrenemedin" diye beni fırçalar.
    Benim Orta Anadolu Şivesi ile konuşmak konusunda bir sıkıntım yok. Ancak akademik mesleğim gereği katıldığım sempozyum ve kongrelerde, kalabalığa bildiri sunarken, genellikle şöyle bir açıklama yaparım:

"Saygıdeğer hazirun, ben Tokat Zileliyim. Zile'de konuşulan Orta Anadolu Şivesi'ni bir türlü bırakamadım. Size İstanbul Şivesi ile konuşurken, arada Zile Şivesi'ne kayarak, bir kıro durumuna düşmektense, ben direkt size Zile Şivesi ile bildirimi sunayım. Sakıp Sabancı, Kayseri Şivesi ile konuşurken, Türkiye'nin en zengini olduğu için, kimse onu eleştirmiyordu, çünkü zenginliği vardı. Benim öyle bir zenginliğim yok. Konuşacağım Zile Şivesi'ni hoş göreceğinizi umuyorum" derim.

Böyle bir açıklama her zaman salondaki hazirunun hoşuna gitmiştir.
    Lafı uzatmayım. tommygun arkadaşımız, burada herkese yardımcı olmaya çalışan, motosikletler konusunda kendini yetiştirmiş bir arkadaşımız. Size çok ağır bir eleştiride bulunmamış.
    Ben tommygun ile 1 kez telefonda konuştum, elbette İstanbul Şivesi ile konuştum.
    Şu anda bulunduğum Tokat'tan, Çanakkale'ye dönerken, İstanbul'a da uğrayacağım. İkimizin programı da uygun olursa, tommygun ile yüzyüze görüşmek niyetindeyim.
    tommygun ile yüzyüze görüşürken, elbette Zile Şivesi ile konuşacağım. İnşallah bu duruma tommygun da tepki gösterip, benimle ilgi alakayı kesmez.
    Sevgili Mevlüt Kardeşim, biz doğallığımızı koruyalım. Bizi isteyen dinler, irtibatı devam ettirir. Bizi istemeyenin ise, ancak 'canı sağolsun' deriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolaçan mevlüt abi fena değildir tur yaparken kendisiyle benzinlikte karşılaşmıştım ayak üstü sohbet ettik videolarda nasılsa gerçek hayatta da aynı bir abi kendisi ama şivesi vs izlerken kulak tırmalıyor gerçekten ve izleyiciyi eğlendirmek, güldürmek gibi bir gayesi yok.
    Mevlüt'ün konuşmasını izlerken sizin kulağınızı tırmalıyormuş. Benim de hoşuma gidiyor.
    Bizim Zile'de söylendiği gibi;
    "Zevk meselesi, ayakkabı köselesi değil"
    mertowski, tommygun, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    hıc bırını ızlemıyorum onu da ızlemuyordum zaten genelde hep yanlış bılgı verıyorlar bı tanesı gecen vırajda anı fren yapılır sorun olmaz dıye ıdda edıyordu dusunsene motora yenı baslamıssın bunu ızlayıp ılk vırajda sakat kalıyorsun vıdeyu ceken kafadan sakat ya senı de sakat etmek ıstıyor bellı kı

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    Mevlüt abi gerçekten samimi ve içten geliyor yaklaşık 7 yıl önce tanıdığımdaki samimiyeti nasılsa 2 hafta önce gördüğüm mevlüt abi aynı içtenlikte. İlave olarak kendini sürekli geliştirmesi insanları trafik, motosiklet, kurye sektörü, yeni motorlar hakkında deneyim sahibi olup bilgilendirmesi beni çok mutlu ediyor. Yolu açık olsun. Sponsor olayı günümüzün olmazsa olmazı fakat bunu artniyetli kullandığını hiç görmedim. Tüm markaların yeni modellerinde
    2-3 hafta kullanıp öyle çekiyor videolarını yada kullanıcı deneyimlerin aktarıyor ben beğeniyorum.
    Mevluts ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    tam nekipedia yazacaktim yazan oldugunu gorunce bende en azindan sunu yazayim.

gorduklerim icinde aea ya en yakini bence bu kanal.ses rengi cok iyi olmasina ramen tonlamalari bazen rahatsizlik veriyor bence bir diksiyon ogretmeninden tonlama dersi almasi gerekiyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mevluts adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizi biraz üzmüş, kırmışım ama yine de bu vesileyle de olsa ne zamandır girmediğiniz forumumuza girip yazı yazmışsınız. Yazılarınızla sizi daha sık aramızda görmek dileğiyle.
    zileliorhan, espresso ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Nekipedia bir popcorn içerik. Bunu nasıl AEA içerikleri ile bir tutabiliyorsunuz anlamıyorum.
    Beğeniye bir şey diyemem, isteyen istediğini beğenir beğenmez ama içeriğin en olduğu konusunda yani, dağlar dağlar, yerinden oynar oynar.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sosyal medya'da herkese açık paylaşım yapmak,hatta bu sayede para kazanmak beraberinde yüzlerce hatta binlerce eleştiriyi kabullenmeyi gerektirir. Ben de içanadolul kökenliyim, akrabalarla konuşurken frankofon salon beyefendisinden banker bilo'ya dönüşüyorum. Şiveniz Türkiye için olağan bir durum ancak kiminin özünü hatırlatır kiminin kulağını tırmalar. Şiven eleştilmese sürüşün, sürüşün eleştirilmese kaşın bile eleştirilebilir yapacak birşey yok

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şiven eleştilmese sürüşün, sürüşün eleştirilmese kaşın bile eleştirilebilir yapacak birşey yok
    "Sorum var nereden sorayım" diyene "Youtube'dan sor ki diğer insanlar da görsün başka merak eden de vardır belki" dedim diye "instagramını vermiyor götü kalkmış" diyen oldu. Video izlenmesi 1000, ne hafif götüm varmış dedim :D
    symm, Beto87, -Black- ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizin kanal hangisi,girip hunharca eleştreyim

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sorum var nereden sorayım" diyene "Youtube'dan sor ki diğer insanlar da görsün başka merak eden de vardır belki" dedim diye "instagramını vermiyor götü kalkmış" diyen oldu. Video izlenmesi 1000, ne hafif götüm varmış dedim :D
    Selamlar
    Youtube kanalının adını alabilirmiyim ?
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tüm Türkiye'ye hitap ederken şiveli konuşan insanlar bana da itici geliyor Karadeniz'liyim ama Karadeniz şivesiyle motosiklet anlatan birini izlemekten gerçekten keyif almam ha aynı kişiyle bir kafede vs çay içerken şivesi hoşuma gider , sadece Karadeniz'li lerin değil tüm coğrafyadaki yerel şiveleri canlı duymak keyif verir , mesela bir Rus İngilizce konuşurken duyunca hoşuma gider ama bir şarkı söylerken falan kulağımı tırmalar..
    tommygun, ERROR88 ve espresso bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yapıyorsan para ıcın yapıyorsun kolçak hayrına yapmıyorsun sonucta elestırye acık olmak zorundasın mıllet senı ızlıyor para kazandıyorsa laf da soyler bunları yutmaya alıs yada kulaklarını kapat hepsıne bence dırek kapat soylenenlerı duymak ıstemezsın duyma bosver

ben ızlemıyorum senı bı ıkı defa denk geldım ortamda sana saygısızlık yapmam asla ama hıc sevmem seni mesela laf da soylemem ama
    tommygun, Beto87 ve espresso bunu beğendiler.

Youtube'da Zileli Orhan kanalım var.
    Zileli Orhan kanalını ben ticari amaçla açmadım.
    Bu kanaldan para kazanmayı da hedeflemiyorum.
    Motosiklet ile ilgili en son 2016'da sadece birkaç video paylaşmıştım.
    Tokat'tan Çanakkale'ye Dominar 250 ile döndükten sonra, makine rodajını tamamlamış şekilde yaklaşık 3.000 km.de olacak.
    O zaman bir video yapıp, kanalımda paylaşmayı düşünüyorum.
    Gelin ayağını eşikten dışarı atmış "Yaa nasip" demiş.
    Biz de öyle diyelim.
    Ya nasip...
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)