Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Izmır- Ankara Yolculugu

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Değerli arndiol kardeşim senin olayın aşağıda verdiğim rotadır.

mertowski, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuz sonu? Ağustos sonudur o.
    aynen agustos sonu :D

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arndiol kardeşim senin olayın aşağıda verdiğim rotadır.

https://i.hizliresim.com/bmkn13q.png

bu rota eylüldeki yıllık izin rotama benziyor; su an sıcak asagıdalara inmek istemiyorum. eylülde planım net zaten. izmir - ölüdeniz - kaş - salda - ulubey kanyonu izmir. onu simdiden organize ettim de bu ay sondakini edemedim tam.

otel ayarlamalarını yapmaya başladım; bu ay bu sekilde olacak.

Gidiş: İzmir - Eskişehir - Ankara (bunu ayarladım)
    Dönüş : Ankara - Afyon - İzmir

Sonra

İzmir - Çanakkale
    Çanakkale - İzmir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Şaka gibi, kutahya ya da afyon otelleri eskişehirden pahalı
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen agustos sonu :D

bu rota eylüldeki yıllık izin rotama benziyor; su an sıcak asagıdalara inmek istemiyorum. eylülde planım net zaten. izmir - ölüdeniz - kaş - salda - ulubey kanyonu izmir. onu simdiden organize ettim de bu ay sondakini edemedim tam.

otel ayarlamalarını yapmaya başladım; bu ay bu sekilde olacak.

Gidiş: İzmir - Eskişehir - Ankara (bunu ayarladım)
    Dönüş : Ankara - Afyon - İzmir

Sonra

İzmir - Çanakkale
    Çanakkale - İzmir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Şaka gibi, kutahya ya da afyon otelleri eskişehirden pahalı
    Kütahya da öğretmen evi var uygun .Ben orada kalmıştım.Vasatın bi tık üstü ama ucuzdu Merkezde tabldot yemek vs de var.

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kütahya da öğretmen evi var uygun .Ben orada kalmıştım.Vasatın bi tık üstü ama ucuzdu Merkezde tabldot yemek vs de var.
    airbnb de diyorlar ama güvenemiyorum pek.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Öğretmenevlerinde öğretmenler dışında da kalınabiliyor. Öğretmenlerin ek bir indirimi yok sadece önceliği var diye biliyorum. Ama önceden arayıp rezervasyon yaptırmak teyit etmek lazım, bazıları dolu olabiliyor, ya da bir bakıyorsunuz öğretmenevi var dediğiniz yerde bina tadilata girmiş kapalı.
    Geçen haftasonu Tekirdağ'a gittik düğün için, Hayrabolu öğretmenevinde kaldık, bina eski falandı ama tek gece için sorun etmedik. Bazen makul fiyatları ile tek gece kalmalarda çok uygun oluyorlar, ne de olsa çok lüks beklenmiyor, temiz yatak ve duş olsun yeter diyor insan.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretmenevlerinde öğretmenler dışında da kalınabiliyor. Öğretmenlerin ek bir indirimi yok sadece önceliği var diye biliyorum. Ama önceden arayıp rezervasyon yaptırmak teyit etmek lazım, bazıları dolu olabiliyor, ya da bir bakıyorsunuz öğretmenevi var dediğiniz yerde bina tadilata girmiş kapalı.
    Geçen haftasonu Tekirdağ'a gittik düğün için, Hayrabolu öğretmenevinde kaldık, bina eski falandı ama tek gece için sorun etmedik. Bazen makul fiyatları ile tek gece kalmalarda çok uygun oluyorlar, ne de olsa çok lüks beklenmiyor, temiz yatak ve duş olsun yeter diyor insan.

400-500 aralıgına buldum her şehirde rezervasyon yaptırdım.

3 gece kalacagım için totalde cok kasmadım. 3 faktörüm vardı; gece fuhuş operasyonuna kurban gidecek bir yerde kalmamak, kapalı otopark olması, şehir merkezinde olması
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    400-500 aralıgına buldum her şehirde rezervasyon yaptırdım.

3 gece kalacagım için totalde cok kasmadım. 3 faktörüm vardı; gece fuhuş operasyonuna kurban gidecek bir yerde kalmamak, kapalı otopark olması, şehir merkezinde olması
    Motor NS160 olunca disk kilidini takıp öğretmen evinin önüne bırakmıştım Kütahya'da

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor NS160 olunca disk kilidini takıp öğretmen evinin önüne bırakmıştım Kütahya'da
    valla oraları bılmıyorum ama izmirde artık çin maşı 50cc leri bile calıyorlar. onlar bile 50binden baslıyor.
    espresso bunu beğendi.

Selam Tekrardan.

İzmir - Eskişehir - Ankara - Afyon - İzmir

yolculugunda rotadan cıkmadan yol üstünde, ya da gittiğim yerlerde mutlaka ugra diyeceğiniz noktalar var mıdır?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Selam Tekrardan.

yolculugunda rotadan cıkmadan yol üstünde, ya da gittiğim yerlerde mutlaka ugra diyeceğiniz noktalar var mıdır?
    https://www.motosiklet.net/forum/kon...dinatlari.html

Bu başlıkta Köfteci haritası diye köfteciler dışında da diğer uğranacak yerlerin işaretli olduğu harita listesi yapmştı Mertovski arkadaş. Bir bak istersen.
    arndiol ve mertowski bunu beğendiler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Afyon Gastronomi konağı. Mutlaka uğrayın ve Afyon Kebabı yiyin. Belediyenin yeri fiyatlar uygun (130₺) ve inanılmaz lezzetli. Biraz şehir içinde kalıyor, hem şehri de görmüş olursunuz. Kesinlikle listeye ekleyin derim.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afyon Gastronomi konağı. Mutlaka uğrayın ve Afyon Kebabı yiyin. Belediyenin yeri fiyatlar uygun (130₺) ve inanılmaz lezzetli. Biraz şehir içinde kalıyor, hem şehri de görmüş olursunuz. Kesinlikle listeye ekleyin derim.
    Listeye eklenmiştir.

Köfteci Haritası v.01
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Selam Tekrardan.

Ankara'da yer alan Aspava kültürünü ben çok seviyorum. Benim gittiğim yerlerde inanılmaz güzel ve leziz hizmet aldım. Yenimahalle tarafına gidersen aşağıda yer alan "Dürüm Aspava" adlı yere gitmeni öneririm. Bir tane döner dürüm söylüyorsun diyelim, adamlar masayı donatıyorlar, herşey ikram ve çok leziz. Sırf salça soslu ve kaşar rendeli patates kızartması için bile gidilir.

https://goo.gl/maps/ZPj7PCJ4csa9g2oEA

Afyon'da sucuk döner yiyebilirsin, dünyanın en süper yemeği değil ama yine de lezizdi. Ben "Gözde sucuk döner"de yemiştim.

https://goo.gl/maps/R8g2VVWh9RLWfFS79

Eskişehir hakkında çok bilgim yok ama gitsem Papağan Çiğbörek'e bir uğrardım.

https://goo.gl/maps/jr1CHQoNGXCq3SBb6
    espresso bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listeye eklenmiştir.

Köfteci Haritası v.01
    Haritayı ekledim haritalarıma. Elinize sağlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Eskişehir için bir önerim var. Onu listede sonradan gördüm.

Ağustos başında 2 günlük gittim Eskişehir'e hanımla birlikte. Onunla gittiğimiz her yerden memnun olarak ayrıldık. Gittiğimiz yerlerede yakın dostlarımızın tavsiyesi ile gitmiştik.

Kırım Tatar Kültür Çi Börek Çi Börek ve Mantı yedik. Çi Börek tek kelime ile harikaydı. İnce, yağ çekmemiş, hafif ve iç malzemesi güzeldi. Başka yerlerde de yedik çi böreği ancak en çok burayı beğendik. Mantı da çok güzeldi ancak porsiyonu küçük geldi bize. 5 adet Çi Börek 90₺ Mantı porsiyonu 110₺ idi. Gidin ve yiyin o kadar söylüyorum .

Abdüsselam Balan Köfte İskenderin daha sululu ve köfteli hali. Biz beğendik. Herkes yiyin demişti bizde ondan yedik Beğendik ama 170₺ biraz tuzlu geldi bu yemek için. Eskişehir klasiklerindenmiş. Tavsiye edilir.

Gitmişken Gondol turu yapmayı da ihmal etmeyin. 35₺ kişi başı, yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Keyifli gezmeler.
    tommygun, mertowski, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Ankara'dayim fırsat bulursan görüşebiliriz.

Foruma giriş yapamadım bir süredir; 1600 km civarı bir yol yaptım 3 gün içinde. oldukca eglenceliydi.

ancak bir daha Afyon'a ugramam, aşırı sıkıcı bir şehir
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Foruma giriş yapamadım bir süredir; 1600 km civarı bir yol yaptım 3 gün içinde. oldukca eglenceliydi.

ancak bir daha Afyon'a ugramam, aşırı sıkıcı bir şehir
    Evet gerçekten leziz bir gezi olmuş, biz de o eşsiz anlatımın ve foto paylaşımınla sanki seninle beraber gezmişiz gibi hissettik.

Ne üşengeç adammışsın be mübarek, hangi güzergahtan nereye gittin? ne yedin ne içtin? hele bir anlat.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gerçekten leziz bir gezi olmuş, biz de o eşsiz anlatımın ve foto paylaşımınla sanki seninle beraber gezmişiz gibi hissettik.

Ne üşengeç adammışsın be mübarek, hangi güzergahtan nereye gittin? ne yedin ne içtin? hele bir anlat.

abi hiç fotoğraf gibi huylarım yok; hele ki tarihi yermiş vs. sıkıcı geliyor. doğal güzellikleri vs. severim zaten motoru büyütüp karadeniz turuna cıkmaya karar verdim.

Plana uygun ilk gün Eskişehir yaptım sanırım 450 km civarı idi. o gün motosikleti otoparka koydum; yürüyerek porsuk çayını bol bol turladım. barlar sokagındaki happy hour'larda bol bol içtim. hamburger bira 130 lira şaka gibi, izmirde bira 100 lira.

ikinci gün Ankaraya gittim , amacım zaten Anıtkabir idi. motor ile girilemiyormuş sinirim bozuldu. neyse park ettim kaldırıma öyle cıktım :D Ata'mı selamladım sonra avm park derken herhalde 200 km yapmışımdır Ankara'da. Saray'a baktım itibar göreyim diye, meclis'e gireyim deıdm izin vermediler.

Sonra Afyon'a geçtim. anlatacak birşey yok, bomboş şehir bence. 2 gün sonra gitsem motosporları festivali mi ne varmış. hiçbişi yapmadım, bira içecek mekan bile yok.

Afyondan sonra İzmir, oradan da zevkine bi Cunda yaptım.

Özetlersek anlatmaya dair hiçbişi olmadı seneye karadeniz turunda bol bol foto çekcem ama

tommygun, gurcanozturk, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo hoşgelmişsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)