Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dominar 400 ile 4000 KM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Öncelikle herkese merhabalar, malumunuz üzere bir süre önce Dominar'ım ile Elazığ-İzmir arası bir yolculuk yapmayı planlamaktaydım. Nihayetinde bu yolculuğumu kazasız, belasız tamamlamış bulunmaktayım. Buradan bana destek olup, fikir veren herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Öncelikle motosikletim ile 24 Temmuz günü 04.00 saat itibari ile yola çıktım. İlk uzun yol tecrübem olacağı için bir gün mola vererek yola devam etmemi önerdi herkes. Ben de tam olarak nerede yorulacağımı kestiremediğim için hem Aksaray Sultanhanı hem de Konya Beyşehir'de birer oda rezerve ettim. Elazığ-Malatya arası sürekli gidip, bildiğim yol olduğu için sabah erken saat olmasına rağmen 110-120 civarı rahat gittim. Sonrasında Darende'ye geldikten sonra yollar yabancılaşmaya, asfalt bozulmaya, eriyen asfalt dedikleri asfaltlar karşıma çıkmaya başladı. Kayseri Pınarbaşı'na kadar daha temkinli bir sürüş gerçekleştirdim. Pınarbaşı'ndan sonra asfalt daha düzgün ve yollar dümdüz olmaya başladığı için yine hızlanmaya başladım. Sanırım ilk yolculuğun verdiği heyecandan ötürü herhangi bir yorgunluk ve halsizlik ve açlık hissetmedim. Konyaya geldiğimde kendimi oldukça dinç hissediyorum ve bu sebepten ötürü direkt İzmir'e varmak üzere yola devam ettim. Yolculuğum boyunca bir adet nescafe, bir adet redbull ve iki adet yulaf bar yedim. 16 saat 47 dakika sonunda nihayetinde İzmir'e varmıştım. Yorgunluğumu evin önüne gelip saate baktıktan sonra hissetmeye başladım Yolda da herhangi bir canlı ya da araç yüzünden tehlikeli bir durumla karşılaşmadım. Oldukça keyifli bir yolculuk oldu benim açımdan.

İzmir içerisinde ise motosiklet ile Foça, Bergama ve Torbalıya gittim. Ancak Torbalı benim için biraz üzücü oldu çünkü key museum P.tesi ve Salı günleri kapalıymış. Navigasyon müzenin kapalı olduğu uyarısını rotayı başlamadan önce değil de rotaya kavuştuktan sonra söyledi bu da enteresan ve komik oldu benim için Diğer ilçeleri ise iki gün havalimanından araç kiralayıp öyle gezdim.

Dönüş yolunda ise önce Adana'ya gidip iki gece Adana'da kaldım ve sonrasında bugün memleketime dönüş yaptım. Adana'da sadece Karataş'ta takıldığım için motosiklet ile bir yerlere gidip gelmek nasip olmadı.

Dominar uzun yolda hiçbir şekilde güvensiz hissettirmedi, acaba arıza verir mi diye hiç düşünmedim. Ancak yüksek süratlerde titreşim bir süre sonra konforsuzluk yarattı. Benim önde hem 59 cm tur camı hem de deflektör olduğu için karşı rüzgarları hiç almadım ama istediğim hızlarda da gitmemi nispeten engelledi. Motosikletin ideal seyir hızı bu cam ve çanta kombinasyonu ile 110-115 gibi hissettim. Bu hızlar birçok yol için ideal olsa da bazı yollar için gerçekten çok yetersizdi. Ben şehir içlerini saymazsak elimden geldiğince 120'den aşağı düşmemeye çalıştım. Her benzin aldığımda da zincirimi yağladım. Bu süreçte toplamda 3500 KM yol yapmışım ve 5250 TL yakıt yakmışım.

İlk fotoğraf Sivas'ın Gürün ilçesinden. Kendim için bir milat oldu adeta.

İkinci fotoğraf Kayseri Kadın Hanı

Üçüncü fotoğraf herkesin malumu

İzmir'den birkaç fotoğraf..

Bu fotoğraf evin önünde yorulduğumu hissettiğim an çekilmiştir

Son fotoğraf ise bu sabah eve sağ salim gelmiş olmanın verdiği mutluluk.
    espresso, tommygun, mertowski ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ne güzel gezmişsiniz.
    Daha nice uzun turlara diyeyim.
    Jeansque bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Gezi güzel olmuş tebrikler ama teos nerede , bergaman nerede , efes nerede

Bergamadaki en fotojenenik yer

https://www.instagram.com/p/BYS96FUHW8D/
    Jeansque bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Emeğinize sağlık güzel bir gezi olmuş, nice uzun turlara.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi güzel olmuş tebrikler ama teos nerede , bergaman nerede , efes nerede

Bergamadaki en fotojenenik yer

https://www.instagram.com/p/BYS96FUHW8D/
    Aslında 5. ve 6. fotoğraflar bergamadan. Teos antik kendine araç kiraladığımda gittim de Bergama kadar ilgi çekici gelmedi bana. Zeytin ağaçları güzeldi sadece

İlk iki fotoğraf Teos Antik Kenti

Son üç fotoğraf ise bergamadan

Bergama'ya dair en büyük hayal kırıklığım ise ballandıra ballandıra anlattıkları Bergama çığırtması. Patlıcan kızartmasına bu kadar anlam yüklenmesi bana biraz enteresan geldi açıkçası
    mertowski, espresso ve Bilinmez bunu beğendiler.

Bende 2021 mt07 var bende istiyorum turlamak böyle şehir şehir ama üşeniyorum 😁 bu gezi postları beni teşvik ediyor
    Tsk nın tüm sosyal tesislerinde orduevi kamp alanı vs komik rakamlara konaklama hakkım var birde
    espresso ve Jeansque bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Key Museum'a denk gelemediğiniz için çok üzgünüm. Gerçekten süper bir mekandı.

Yolculuğunuzu da sağ salim tamamlamanıza sevindim. Tebrikler.
    Jeansque bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel gezi olmuş tekerine sağlık
    17 saat motosiklet kullanmak bu havada sıkıntılı olabilir öğlen sıcağında gerçekten 40 derecelerde beyin kanaması tansiyon yükselmesi baygınlık uyku gibi durumları meydana getirebilir sağlıklı insanın bile dayanamayacağı bir hava var
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Hasan8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2021 mt07 var bende istiyorum turlamak böyle şehir şehir ama üşeniyorum �� bu gezi postları beni teşvik ediyor
    Tsk nın tüm sosyal tesislerinde orduevi kamp alanı vs komik rakamlara konaklama hakkım var birde
    Bende üşengeçlik değil de daha önce yapmamış olmanın verdiği bir çekince vardı. Bence kısa bir tur ile başlarsanız devamında çok keyif alabilirsiniz. Hele sizinki gibi kaliteli bir motosiklet ile titreşimsiz ve konforlu bir yolculuk yapılır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Key Museum'a denk gelemediğiniz için çok üzgünüm. Gerçekten süper bir mekandı.

Yolculuğunuzu da sağ salim tamamlamanıza sevindim. Tebrikler.
    Çok teşekkür ederim abi. Orayı da sırf sen söyledin diye gidip göreyim dedim ama nasipte yokmuş. Başka zamana inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş tekerine sağlık
    17 saat motosiklet kullanmak bu havada sıkıntılı olabilir öğlen sıcağında gerçekten 40 derecelerde beyin kanaması tansiyon yükselmesi baygınlık uyku gibi durumları meydana getirebilir sağlıklı insanın bile dayanamayacağı bir hava var
    Yolculuk boyunca sıcaktan yana bir şikayetim olmadı açıkçası, her benzin aldığımda da mutlaka su takviyesi yapmaya çalıştım. Tabi bu benim kendi hissiyatım, bilimsel olarak bir karşılığı yok. Belki de ansızın beyin kanaması geçirebilirdim ancak aklıma da gelmedi açıkçası bu öğlen sıcağında sürmeyeyim demedim. Kendimce akşam geç saate kalmayayım karanlıkta tehlikeli olur düşüncesiyle sürdüm.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)