Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

20 Bin TL Sağlam Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX 125
    Bu foruma yeni katıldım eğer yanlış yazarsam affola ben 17 yaşındayım yeni başladım motor sevdasına şuan güzel bir kask almak için bir bütçe ayırdım ama hangi model alayim yada hangi markaya bakayim bilmiyorum shoei ve arai shark ls2 ayrıca agv bunların hangisi iç kabuğu daha sağlamdır sizden bilgi almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HarbiyeliTRe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu foruma yeni katıldım eğer yanlış yazarsam affola ben 17 yaşındayım yeni başladım motor sevdasına şuan güzel bir kask almak için bir bütçe ayırdım ama hangi model alayim yada hangi markaya bakayim bilmiyorum shoei ve arai shark ls2 ayrıca agv bunların hangisi iç kabuğu daha sağlamdır sizden bilgi almak istiyorum.
    Bu işlerin kralı arai shoei ve shubert dir. Ama Alacağın diğer kasklar arasında dünyalar kadar bir koruma farkı yoktur daha çok konfor farkı olur. Yani kıssadan hisse en pahalı kaskı aldın diye en ölümsüz ben olacağım düşüncesi aklında belirmesin. En basitinde sharpa bakıyorsun 4 yıldızdan aşşağı olmamak kaidesi ile her kaskı gönül rahatlığı ile canını teslim edebilirsin
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerin kralı arai shoei ve shubert dir. Ama Alacağın diğer kasklar arasında dünyalar kadar bir koruma farkı yoktur daha çok konfor farkı olur. Yani kıssadan hisse en pahalı kaskı aldın diye en ölümsüz ben olacağım düşüncesi aklında belirmesin. En basitinde sharpa bakıyorsun 4 yıldızdan aşşağı olmamak kaidesi ile her kaskı gönül rahatlığı ile canını teslim edebilirsin
    Sizin önerdiğiniz bir model varımdır iki markada birde İstanbuldayım en iyiy ve çeşitlilik bakımından nereden almalıyım kask internettende olur.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel bir prensip olarak "Motosiklette lastik, binicide kask" kuralı genel kabul görmüştür.
    Gerekiyorsa bütçeni artır, ancak karbon bir kask al.
    İnsanda en önemli organ kafa. Onu iyi koruman gerekir.
    Ben sana Marushin önerecektim. Marushin'i Türkiye'de T...y Moto satıyor. Sitesine girdim, baktım. Karbon kask yok. (Linki altta)

http://www.marushinturkiye.com/

Karbon kaskı bir kere alırsın, ömürlük kullanırsın. Zaten sen yeni başlıyorsun.
    2016'da döviz henüz fırlamamışken, 1.100 Euro'ya almıştım. Tabii şimdi 1.100 Euroya 125'lik, 150'lik 2. el makine alırsın.
    Kask satan bir işyerine gittiğinde, bir eline karbon kaskı, diğer eline ise pahalı ama karbon olmayan bir kaskı al, ağırlık farkını göreceksin.
    Karbon kasklar, ortalama 1.000 gr ağırlığındadır. Normal kasklar ise 1.500 gr.dan başlar.
    "Aradaki yarım kilo nedir ki?" demeyesin.
    Motor sürerken, havadaki sürtünmeden dolayı, kafan sürekli geriye doğru itilir. Sen de kafanı normal pozisyonda tutmaya çalışırsın.
    Uzun yol gittiğinde bu durum, boyun ağrısına neden oluyor.
    İşte arada yarım kilo farkını o zaman anlarsın.
    Ama konu sadece karbon kaskın hafifliği değil, çarpma ve sürtünmelere karşı dirençli olmasıdır. Diğer kasklara göre çok daha fazla koruma sağlar.
    Ama sen şehir dışı, uzun yol gitmeyeceksen, sürekli şehir içi kullanacaksan, karbon olmayan kaliteli bir kask da işini görür.
    Son olarak ve önemli olduğu için;
    "KASKI MUTLAKA, DİĞER SÜRÜCÜLERİN, YAYALARIN DİKKATİNİ ÇEKECEK ŞEKİLDE SARI, ÇİNGENE PEMBESİ,FOSFORLU TURUNCU VEYA AÇIK YEŞİL GİBİ RENKLERDEN SEÇ"
    Çünkü trafikte fark edilmen önemli.

Not: Sürekli sorulduğu için, burada sorulmadan yazayım: Montumda Göktürk (Orhun) harfleri ile adım ve soyadım yazıyor.

RecepAlışkan, mertowski, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İstanbuldaysan Hasanpaşa'da Eğitim Mahallesi diye geçen mahallede bir sürü motosiklet mağazası var. Hepsi bir arada olunca gidip gezmek denemek kolay oluyor. Kafana deneyerek al. en iyi markalar bile kimine çok rahat geliyor kimine rahatsız geliyor, rahatsız olunca da en iyi kask bile size uygun olmamış oluyor. Mağazaları dolaşıp deneyin.
    HarbiyeliTRe ve mertowski bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HarbiyeliTRe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin önerdiğiniz bir model varımdır iki markada birde İstanbuldayım en iyiy ve çeşitlilik bakımından nereden almalıyım kask internettende olur.
    Model tavsiye etmiyorum git gözüne kestirdiğini al. Tek tavsiyem şekil olucam diye kaskı siyah yada koyu renkli alma çünkü gecenin bir yarısı mal ın birisi gelir sana arkadan çarpar sen asfaltın üzerinde yatarken abi kusura bakma seni görmedim der
    maximusti,, HarbiyeliTRe ve espresso bunu beğendiler.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Kymco AK550
    bir iki ay evvel aynı yola girip shoei gt air 2 denedim. hatta denemeden direkt yurtdışından alacaktım, iyi ki denemişim çünkü L kafamı sıktı, XL büyük oldu. sonra ben kesin schuberth s3 alıcam dedim. onun türkiye'ye gelmesini bekledim. schuberth de shoei gibi kafama uymadı. sonra diğer markalara yöneldim. scorpion exo 1400 evo carbon denedim. kask çok rahat ve hoşuma da gitti açıkçası ama nc750'nin ön bagajına sığmadı kuyruğu biraz uzun olduğu için. son olarak hjc rpha 70 carbon denedim ve onun XL modeli kafama tam oturdu.

uzun lafın kısası yukarıda saydığım kaskların hepsi üst düzey sayılacak kasklar ama bana uyan hiç planlamadığım kask oldu.

espresso'nun da dediği gibi hasanpaşa'da yan yana birçok mağaza var. orada türkiye'de satılan kaskların hemen hemen hepsi vardır. oraya gidip deneyebilirsin. şu bölge oluyor.

kalite olarak da hangi markayı alırsan al karbon kabuk en iyisi, bir altında da fiber glass var sanırım. ama iyi bir kask istiyorsan karbon alabilirsin.
    HarbiyeliTRe, Italian ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fiyat performans ürünü olarak Nexx X.WST 2 tavsiye ederim.
    Italian ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    kadıköy - motomax
    okmeydanı - feyizoğlu
    bahçelievler/yenibosna - motobilişim

bu mağazalarda çok fazla çeşit var, buralara bakabilirsin.

Motosikleti
    PCX 125
    Evet tamamdır dedikleriniz yapacağım lakin yukarıda bir kaç tane karbon malzemeden yapılmış kask modeli söyledim kimse yorum yapmadı ls 2 thunder Carbon gp aero modeline baktım bu model nasıldır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadıköy - motomax
    okmeydanı - feyizoğlu
    bahçelievler/yenibosna - motobilişim

bu mağazalarda çok fazla çeşit var, buralara bakabilirsin.
    Yarın gidip bakacağım teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir iki ay evvel aynı yola girip shoei gt air 2 denedim. hatta denemeden direkt yurtdışından alacaktım, iyi ki denemişim çünkü L kafamı sıktı, XL büyük oldu. sonra ben kesin schuberth s3 alıcam dedim. onun türkiye'ye gelmesini bekledim. schuberth de shoei gibi kafama uymadı. sonra diğer markalara yöneldim. scorpion exo 1400 evo carbon denedim. kask çok rahat ve hoşuma da gitti açıkçası ama nc750'nin ön bagajına sığmadı kuyruğu biraz uzun olduğu için. son olarak hjc rpha 70 carbon denedim ve onun XL modeli kafama tam oturdu.

uzun lafın kısası yukarıda saydığım kaskların hepsi üst düzey sayılacak kasklar ama bana uyan hiç planlamadığım kask oldu.

espresso'nun da dediği gibi hasanpaşa'da yan yana birçok mağaza var. orada türkiye'de satılan kaskların hemen hemen hepsi vardır. oraya gidip deneyebilirsin. şu bölge oluyor.

https://i.hizliresim.com/3c9u5i3.png

kalite olarak da hangi markayı alırsan al karbon kabuk en iyisi, bir altında da fiber glass var sanırım. ama iyi bir kask istiyorsan karbon alabilirsin.
    O zaman ilk Hasanpaşaya giderim oradaki mağazaları bir gezip bakarım olmazsa alıp sizinle paylaşırım.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hjc rpha 70 carbon denedim ve onun XL modeli kafama tam oturdu.
    Valla öğle vakti yazacaktım bunu dene diye ama üşendim. Hjc kasklar her kafaya uymaz ama çok kaliteli kasklar üretirler hele ki rpha serisi çok güzeldir. Üretim yılı eski değilse hiç uğraşma onu al. Vizörünü de bulursun vidasını da ihtiyaç olursa.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kask alırken üretim yılına da bak. malzeme hiç kullanılmasa bile yıl geçtikçe eskiyen özelliğini yitirmeye başlayan bir malzeme, yeni kask aldın ömrü 5 yıl gibi düşün. Alırken en azından 2023 yılında üretilmiş olsun.

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    motomax dan sena impulse tavsiye edebilirim. bütçene göre kendinden çok kaliteli interkom sistemi olan, çene açılır, kendinden güneş vizörlü ve led ışıklı bir kask. evet kask markası değil interkom markası ama kabuk yapısı fiber, en güncel ece 22.07 ve dot sertifikaları var.
    arai-shoei-schubert almak en doğrusu olacaktır. bu markalar + interkom bütçeni oldukça fazla aşacaktır. kaskın en önemli olayı kabuk yapısı ve o konuda fiber oluşuyla, gerekli sertifikalarının mevcut olmasıyla, nolan, shark, bell vs kaskalardan termoplastik kabuk bir kask alıp üstüne interkomla daha çok para vermektense önerdiğim seçeneği bir düşün derim.
    HarbiyeliTRe ve abyasar bunu beğendiler.

ls2 en iyisi pampa

Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    HJC Rpha 70 CARBON kullanıyorum yaklaşık 1 ay oldu gayet memnunum hem hafif hem güven veren bir kask.

Motosikleti
    MT-07
    24500tl verirsen bir Shoei NXR2 alabilirsin. Acayip memnunum, şiddetle tavsiye ederim. Fakat para yok ki kendime yenisini alayım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24500tl verirsen bir Shoei NXR2 alabilirsin. Acayip memnunum, şiddetle tavsiye ederim. Fakat para yok ki kendime yenisini alayım
    Benim de aklımda hep Shoei Neotec 2 kasklar var ama şimdi baktım 22bin500 lira olmuş fiyatı, daha uzun bir süre sadece aklımda olmaya devam edecek bu gidişle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler