Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saniye de kaç metre giderim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Az önce kazalar ile ilgili başlık açıldığı için bu konuyu açmak istedim. Birçok motosiklete yeni başlayan yada uzun süredir kullandığı halde bu konuyu düşünmemiş arkadaşlar için, motosiklet ile ilgili hız algımızı hepimizin gözden geçirmesi gerek. Yani yavaş kullanıyorum dediğiniz hızlar daki fren mesafenizi hiç hesap ettiniz mi? 100 km hızla saniye de 30 metre yol alırsınız ortalama bir insanın refleksi 1 saniye dersek siz bir tehlikeyi gördüğünüz anda frene basıncaya kadar yaklaşık otuz metre yol kat edersiz. Boş bir zamanınız da 35 adım atarak bu mesafeyi lütfen ölçün. Bir de fren mesafesini eklerseniz bu mesafe 80 metreyi bulur. Yavaş kullanıyorum bana bir şey olmaz dediğiniz hızlar ki, bunun 70-80 km/h olduğunu varsayıyorum yapacağınız çarpışmalı kazalar da ölüm riski ne yazık ki yüzde yüze yakın. Bize düşük gelen sıkıcı bulduğumuz hızlar aslında hiç yavaş ve tehlikesiz değil. Hepimize kazasız güzel sürüşler diliyorum.
    espresso, R4DON, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet sürücüleri filtreleme, makas, sağlama, teker, gazı kökleme gibi şeyleri motosiklet sürmek oldugunu sanıyor.

bu nedenle cogu kullanıcı dediğin şeyleri umursamıyor bile. bu nedenle de bu kadar kaza ve ölüm oluyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    En büyük dikkat etmemiz gereken konudan biride göstergeye bakmak, göstergeye baktığımızda en büyük dikkatimiz orada dağılıyor gerekirse böyle bir alışkanlığımız varsa göstergeye bant yapıştırarak trafikteki hakimiyetimizi biraz daha arttırabiliriz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bütün gün şehir içinde motosikler kullanıyorum memlekette bu teorik kurallar bir işe yaramıyor
    bir yanda dönel kavşaktakilere yol vermiyorlar kavşak içine giriyorsun lan kavşağın içine girmişsin pat kavşağın içindekiler durmuş yol veriyor sağdan gelene

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yanda dönel kavşaktakilere yol vermiyorlar kavşak içine giriyorsun lan kavşağın içine girmişsin pat kavşağın içindekiler durmuş yol veriyor sağdan gelene
    Her kavşakta bir kaç tane yavşak mutlaka bulunur.
    Sırf dönel kavşak ihlalleri için Fahri Trafik Müfettişi olmaya çok kere niyetlendim ama sonrasında üşenip vaz geçtim.
    Reyiz market poşetine zam yapacağına her kavşağa bir polis dikse, kesilecek cezalarla Amerigaya bilem borç veririz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)