Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stajiyer sürücülük konusu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Bir süredir ortalıkta artık yeni ehliyet alan sürücülerin bazı başka ülkelerde olduğu şekilde 2 yıl stajyer sürücü olacağı, bu iki yıllık süreç içerisinde yanında stajyerliğini tamamlamış tecrübeli bir sürücü olmadan araç kullanamayacağı gibi bir dedikodu dolanıyordu. Küçük kızıma araç ehliyeti alacağım ama bu konu beni düşündürüyordu. Çocuk dışarıda okuyacak, bir aracı olsa iyi olur diye düşünüyor fakat bu dedikodu yüzünden ne yapacağımı kestiremiyordum. Bugün işyerimde sürücü kursu işleten bir arkadaşıma sorarak nihai durumu öğrendim. Evet 2 yıllık bir stajyer sürücülük süresi varmış. Fakat bu tecrübeli sürücü ile birlikte olma durumu yokmuş. Bu iki yıl için 80 ceza puanı limiti belirlenmiş. 2 yıl dolmadan 80 ceza puanı limitini dolduran stajyer sürücünün sürücü belgesi kalıcı olarak iptal ediliyormuş. Ardından yine ehliyet almak isterse hiç ehliyet almamış birisi gibi baştan kurs, sınav ve 2 yıllık stajyerlik süresi gibi prosedürlere tekrar tabi oluyormuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ehliyetimi alalı 5-6 ay oluyor ve bahsettiğiniz konuyu ehliyet almadan önce dersteki hocaya sormuştum oda bahsettiğiniz gibi söylemişti. Ehliyetimi ilk alır almaz çıkarken çok farklı olmuştu üstünede çevirmeye girince tam aksiyon olmuştu, içimden hep "Ulan belgede ya bir yanlışlık varsa, ya sisteme düşmediyse" diye kafamda deli sorular dönerdi ama hiç biri çok şükür çıkmadı .
    jonvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben 2003 yılında ehliyet alırken "stajyerden önce son şans" diye reklam yapılıyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)