Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Değerli forum uyeleri yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi forumlar öncelikle motosiklet.net forumu ile çok geç tanıştığım için kendime kiziyorum çok bilgili ve isimize yarayacak konularla dolu efsane bir yer emeği geçenlerden Allah razı olsun. Benim sizlere sormak istediğim konu şu Yamaha Honda piyasadaki servis ağı ve parça konusunda yıllardır Kawasaki firmasından hep önde olduğu konuşulur şuan için aktif 2020 model mt07 kullancisiyim gönlümdeki aslan aslında 2017 ile 2020 arasındaki mt09 sp modeli ama istenilen absürt fiyatlardan dolayı aklıma Kawasaki markasının 2021 ile 2023 arasındaki z900 serisi geliyor sizlere sormak istediğim şey kawasaki servislerinin yıllardır konusula gelen yedek parçadaki sıkıntıları hiç mi yıllardır iyileşme olmadı İstanbul gibi bı metropol şehirde yaşıyorum diğer illere göre bir nebze daha hızlı ilerlemez mi serviste veya yedek parçaya ulaşımda işler herkesin yorumlarina ve görüşüne saygım sonsuz şimdiden teşekkür ederim Allah kimsenin tekerine taş degdirmesin herkesi Allah'a emanet ediyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Servisi boşverin, iğneden ipliğe herşeyi 2 haftada adresinize yurtdışından getirtebilirsiniz. Z-moto bile bu kadar kısa sürede getirtemez. Bu motorlar zart zurt sıkıntı çıkaran motorlar değil, servisle parça konusunda sürekli ne alışverişiniz olabilir ki?
    espresso bunu beğendi.

Peki abicim yedek parça konusunda diğer Yamaha Honda markasına göre biraz daha pahalı mi kawasakinin parçalari

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hepsi pahalı, hatta servisten bakım ürünü ya da sarf malzemesi almayarak piyasadan kendiniz alarak Honda ve Yamaha'ya göre daha ucuza mal edebilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BYFENAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki abicim yedek parça konusunda diğer Yamaha Honda markasına göre biraz daha pahalı mi kawasakinin parçalari
    Şöyle tarif edelim.

espresso ve Vargath bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Japonlar arasinda Kawasaki'nin ayri bir yeri olusu, ilk bu forumda rast geldigim, Turkiye'ye has bir sehir efsanesi. Tum Japonlar asagi yukari ayni. Sadece modellere has farklar mevcut. Bir Goldwing, bir H2, bir Vmax, bir Hayabusa'nin yeri tabii ki ayri, ama markadan bagimsiz.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar arasinda Kawasaki'nin ayri bir yeri olusu, ilk bu forumda rast geldigim, Turkiye'ye has bir sehir efsanesi. Tum Japonlar asagi yukari ayni. Sadece modellere has farklar mevcut. Bir Goldwing, bir H2, bir Vmax, bir Hayabusa'nin yeri tabii ki ayri, ama markadan bagimsiz.
    Kawasaki nedense bende bile bir efsane olarak aklıma kazınmıştı, ne zaman motosikletlerin içine daha iyi girmeye başladım bu efsaneler zamanla çürüdü. Sanırsam az olduğundan dolayı egzotik gibi sanılıyor olabilir.

+++++++++++

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında Kawasaki, Türkiye'de 90'lı yıllardaki spor motosikletlerinin ekmeğini yiyor. O dönem büyük hacimli spor motosikletlerin daha moda olduğu dönemler. Kawasaki'nin de o dönemin koşullarına göre o segmentte başarılı, hızlı modelleri vardı. Ben çocukken morlu pembeli değişik bir renk Ninja görmüştüm de bak hala aklımda kalmış. Çok güzel makineydi. Haliyle şehir efsaneleri oluşmuş, ağızdan ağza laflar dolaşmış, büyümüş olabilir. Ha, bu Kawasaki'nin dandik bir motor üreticisi olduğu ününü hak etmediği anlamına gelmesin.

Kawasaki'nin İstanbul'da çok başarılı yetkili servisleri ve yetkili servis olmayıp da motorun dilinden anlayan özel ustaları var. Bu yerlere gidip rutin bir bakım yaptıracağınız zaman hemen hemen birçok sarf malzemesini servisten tedarik edebilirsiniz. Ancak diyelim ki sağ pegi kırdınız ya da arka sinyaliniz kırıldı. Bu tip yedek parçaları servislerde bulabilmeniz zor. Stok konusunda Yamaha ve Honda, Doğan Trend'e geçmesinin ardından Suzuki bence Kawasaki'ye nazaran çok daha başarılılar. Bu nedenle kırılan peg, arka sinyal vs gibi ürünleri piyasada aramanız ya da yetkili servisin geçeceği siparişe bakmadan kendinizin yurtdışından getirtebiliyor olmanız lazım.
    Motoseverrr ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    mt 7 ile birebir aynı fiyata triumph street triple var düşünmezmisin.mt9 un aynısı

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    kawasakinin yeri bende de ayrıdır hep,
    ilk kullandığım vitesli motosiklet 1998 model zx6ydı, daha sonra yine zzr600 kullanmıştım.
    ilk şehirlerarası yolum yine 2001 model zx6 ile yaptım.
    şimdi duke den sonra eğer süpersporta geçiş yaparsam ilk bakacağım modeller ninja 400 yada ninja 600 olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)