Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Polisinden Motor Sürücüsüne Efsane Konuşma..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Gün içinde izleyeniniz olmuştur baktım konusu yok paylaşayım dedim..

https://www.youtube.com/shorts/ivwUz0RiR3g

potasyum, tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yeşilçam filmlerinde Hulusi Kentmen'in canlandırdığı babacan polisler gibi konuşmuş. Umarım videoyu çeken sürücü arkadaş ders almıştır.
    espresso bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Kamerayi gôren herkes show pesinde. Kimi konusarak kimi oynayarak.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben cok da rol yaptigini dusunmuyorum .Dikkat etmis olabilir konusmasina .Baba nasihati vermis.

9 yaşından beri 2 tekerdeyim çok güçlü makineler de kullandım hiç apaçiliğim olmadı şuan mt07 kullanıyorum hiç tekere bile sokmadım aleti yazık çok motosiklet ölümlü kazalarına şahit oldum.
    Gözümün önünde beyni saçılan kasksız mondial cg sürücüsü
    Işıkta tcs kapatmış mt09 ile yalpalaya yalpalaya dengesini kaybederek kafasını yol tabelasında kestiren sürücü sanırım kan kaybından ölmüştü yolda kurban kesilmiş gibi kan gölü oldu herşey o kadar ani oldu
    Ön kaldıracam derken takla atıp kamyon altında feci can veren cg sürücüsü uzuvların her biri bir yere dağıldı
    O kadar feci görüntülerki anlık şok yaşadım hepsinde ve hepsi gözümün önünde oldu
    Ekipman farkındalık ve otokontrol çok önemli

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Polisin ne suratı ortada, ne plakası nede sicili ortada.
    Adam konuşmuş geçmiş çocuğa işte.
    iyi de olmuş. En azından her yerde paylaşılıp, birazda olsa bilinç kazanacaklar.
    Asıl kameraya oynayanlar, tekerci, apaçi gençlik. Kaç can gitti kamera bokuna.
    Yavaş sürün, hep sürün.
    espresso ve ersinylmzi bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Trafik polisini odullendirmisler Cocuk da korku dolu gozlerle bakiyor tekrar ceza vermezler insallah diye Normalde fotografta cocuk da var ancak cocugu kesmisler.

https://www.dha.com.tr/yerel-haberle...na-bas-2286282
    The-Rock bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sosyal medya hiç olmadığı kadar önemli oldu artık. Basit bir video yayılıp memur arkadaşa validen ödül aldırmış. Tam tersini düşünmek bile istemiyorum.
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Burada polisi öveceğiz, sonra bir apaçi videosu izlediğinde / haberini okuduğumuzda cezalar artırılsın bunlar hadım edilsin diyeceğiz en hafif tabirle.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada polisi öveceğiz, sonra bir apaçi videosu izlediğinde / haberini okuduğumuzda cezalar artırılsın bunlar hadım edilsin diyeceğiz en hafif tabirle.

Tamamen anlık duygularımıza göre karar veriyoruz bence.
    killingroad bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    böyle babacan polisler var keşke çoğunluk böyle olsa zibidilik yapana bas cezayı ama bazı şeylere de bir ağabey şevkati ile yaklaş akıl ver akıl verdiği 1000 kişiden 10 u doğru yolu bulsa bence trafik güllük gülistanlık olur
    şimdiki gibi samanlık seyran olmaz

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen anlık duygularımıza göre karar veriyoruz bence.
    Aynen. Ülkenin en büyük "konu"larından biri bu, aklı mantığı değil duyguları temel alarak bakıyoruz her şeye.
    tommygun, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. Ülkenin en büyük "konu"larından biri bu, aklı mantığı değil duyguları temel alarak bakıyoruz her şeye.
    Cok dogru bir tespit. Carl Gustav Jung bu durumu soyle anlatiyor. Alinti yapamayacagim, hatirladigim kadari ile:

"Gelismis toplumlarin bireyleri mantik ile, gelismemis toplum bireyleri duygulari ile hareket eder. Bu durum en belirgin lider seciminde ortaya cikar."

Beynin en ilkel bolumu icguduleri, sonraki bolum duygulari, en modern bolumu ise mantik, konusma merkezi, empati vs kontrol eder.

Evrimin, adaptasyonun, gelismenin vs artik ismini ne sekilde koyarsak koyalim, gerceklesebilmesi icin cevresel faktorler cok onemlidir.

Biz batililarin ortacaginda oldugumuz, henuz ronesansi yasamadigimiz ve toplumsal reformu gerceklestiremedigimiz icin bataklikta saplandik hareket edemiyoruz.

Toplumsal carpikliklarimiz ekonomik problemlerle de birlesince, evrimimiz çakallasma yonunde ilerliyor malesef.

Cem yilmaz diyor ki; "bizim sorunumuz zeka geriligi degil. zeka fazlaligi". Iyi bir komedyen iyi bir gozlemcidir. Cok dogru soylemis acikcasi.

Ortalama bir amerikalinin yaninda, ortalama bir Ortadogulu einstein gibi kalir. Harbiden o kadar saflar ki..

Safliktan da ote, bizim kivrak zekamiz yaninda adamlar bildigin salak kaliyor. Ancak sistem, duzen, etik, spor, sanat gibi konularda da biz onlarin yaninda amip gibi kaliyoruz.

Hepinize saygilar
    tommygun, killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    uyarıda bulunan Yıldırım'ın bu nasihati polis kamerasına yansıdı.
    haberin içeriğinde bu yazıyı gördükten sonra kameralara oynama ihtimali var mı bilemedim. Elbette iyi polis de vardır kötü poliste ama yine aklımdan acaba diye geçmedi değil. Girdiğim çevirmelere şahit olduğum kadarı ile kibar olana da rastladım höt zöt diye çevirenede rastladım. Sabah gördüğüm zafer akçay videosunda dur ihtarına uymayıp kaçan motosiklet sürücüsünü görünce polislerin de fıttırdığını hak veriyorum açıkcası. Eski den bir haber vardı. Polis çevirmeden kaçmasın diye silah doğrultmuştu motor sürücüsüne. Her ne kadar çoğu kişi polisi eleştirse de bence olması gerekeni yaptı kaçıp gidene amerikadaki gibi terörist muamelesi yapıp indirse aşağı hiç kızmam.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kıvrak zeka kısmına katılmıyorum pek sadece.
    Bizim zekamız kıvrak falan değil, "işimizi görmeyi" biliyoruz sadece. Amerikalı saftirik tabii, adam dümdüz hayatını yaşıyor geçiyor, bizim girdiğimiz mücadelelere girmiyor ki kimse.
    Celal Şengör ilk söylediğinde "de hayde sen de" demiştim yalan yok, şimdi az söylemiş diyorum. Türkiye toplumunun cahillik seviyesi, dolayısıyla duygusal olarak yaklaşıp saçmalama kapasitesi, Afganistan'la yarışır seviyeye gelmiş durumda.

Cem Yılmaz'ın "kadınlar yalan söylemeyi bilir, erkekler söyleyemez" skecindeki gibi. Biz saçma sapan şeylerle sınana sınana kıvrak zeka sandığımız işi kotarma yollarını öğreniyoruz sadece.

Çünkü gelişmemiş toplum, bireylerini eğitmemiş, içindeki "ayıyı" törpülememiş toplumdur. Özümüze dönelim falan diye güzellemeler yapılır ya sosyal medyada, özümüz bireysel hayatta kalma içgüdüleriyle yaşayan bir sığır. Yabancı düşmanlığı bizim bu boktan dönemde geliştirdiğimiz bir refleks değil mesela, tam da içgüdüsel, geçmişten gelen bir dürtü, mesela "dil" dediğimiz kültürel zenginlik dediğimiz şeyleri icat etme sebeplerimizden biri yabancı düşmanlığı.

Aslında eğitim ve medeniyetle yapmaya çalıştığımız şey, kendini bir bok sanmaya başlayan kuyruksuz bir maymun türünü değiştirmeye çalışmak. Ama işte eğitimsizliğin olduğu ortamlar yeşerince, "kuyruksuz maymun" dedim diye alınanlar bile oluyor.
    espresso, Mr.wind ve DickName bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Abimiz röportaj vermiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)