Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

peki ben bodruma gidebilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    üstadlar top sizde gayet ciddi soruyorum 125 kanuni hussar la çanakkaleden 400 km 4 saatte ist gelen cılgın 784 km bodruma gidermi maksimum hız 100 km gücümüz bu kadar motorumuz bu bekliyorum motoru götürmem lazım onsuz olmaz ne tren alıyor ne otobüs sizce kargo mu ... yol güzergah yalova bursa balıkesir manisa izmir aydın muğla bodrum olmazmı yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    betamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R75/5
    Bence anbara ver makinayı sen otobüsle git.

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

tren ambarı mı anlayamadım o nasıl olacak ilgine teşekkür bekliyorum

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    selam, beta ambar derken kamyon garajlarını kastediyor, yani mesela diğer şehirden gelen kamyonların nakliyatçıların toplandığı yer. Mutlaka çanakkalede vardır, bodrum yada o civardan çanakkaleye mal getiren kamyonlar genelde geriye boş gider yada az yük alır, onlarla gönderebilirsin. Olmadı İstanbul a gelirsin burdan gönderirsin sende otobüsle gidersin. Ama bence (gaz vermek gibi olmasın) 400 km İst geldiğine göre herhalde bir 400 daha gidersin. Eğer gitmeye karar verirsen güzergah boyunca olan servislerin adreslerini ve telefonlarını al, motoru fazla zorlamadan 400 km sora 1 2 saat dinlendirerek hatta yağınıda değişirsin bence gidersin. Ne de olsa 4 zamanlı 2 değil... kolay gelsin..

betamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R75/5
    Hayır benim anlatmak istediğim Nakliyat anbarları Aydın'a kadar var olduğunu biliyorum ama ilerisi için tam net bişi söyleyemeyeceğim.
    Bence Motorla gitme yani sonuçta küçük makina yorulursun ve trafik kaza riski çok.

evet

gelirsin, ama mekanik aksaklıklar ve sürüş güvenliği sorun çıkarabilir. Bunun için hemen burda bir kampanya başlatırsın, gideceğin güzergah ve tarih, yaklaşık saat bilgilerini verirsin. ondan sonra gönüllüler ararsın. gönüllüler seni şehir girişinde karşılar, sonra diğer şehir temsilcilerine teslim eder. Böylece bir kaç -nispeten- daha büyük motorun arasında güvende, aksaklıklara karşı hazırlıklı sürüş yapmış olursun. motorcular da böyle bir olaydan, birlikte birşey başarmaktan mutlu olurlar. hem şehir değişimlerinde kısa süreli molalarla yakın şehir motorcuları da kaynaşmış olur. sadece lafazanlık yapmış olmiyim, tarihi tutturursan son 150-200 km' nde gönüllüyüm.

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

ben zaten ist otıruyorum motorı çan. aldım ilginize teşekkür çözeceğiz valla harikasınız lütfen devam yazmaya harika fikirler teşekkürler

unearthly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty
    desparadost ben de benim motoru cesmeye götürmeyi düsünüyorum ve bildigim kadariyla cuma aksamlari ist. ten izmire arac da tasıyan gemi kalkıo (feribot degil gemi) ben kendim giderken onu arastirip izmire kadar onunla gidip oradan da cesmeye gecmeyi düsünüyorum. Bi arastir bence sen de. Fiyat olarak mantıklıysa neden olmasın...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    125 cc YBR ile 700 km mi ne yapmıştı birisi. Yani yapılır yapılmasına da o motorlar konforlu olmadıkları için çok yorulursun.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

sevgili unearthly eğer böyle birşey varsa harika olur hem benzinden hemde prometheus un dediği gibi yorar eğer izmir olayı varsa yaşadık derim bilgisi olan arkadaşların desteklerini bekliyorum herkeze sevgi ve teşekkür şimdiden

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Prometheus
    125 cc YBR ile 700 km mi ne yapmıştı birisi. Yani yapılır yapılmasına da o motorlar konforlu olmadıkları için çok yorulursun.
    Babam 100 cc Honda Kinetik scooter ile 3 kez İstanbul-Bodrum yaptı. Geçen yaz ben nişanlımla Honda CBR 600F Sport ile İstanbul-Bodrum yaptım. Eminim scooter ile çok daha konforlu bir yolculuk olur. Kısacası 125 cc Kanuni ile de Bodrum kolaylıkla yapılır.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Konfor derken enduro ya da touring kastetmiştim Sport'lar kapsam dışı zaten
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

YBR 125 ile gözümü karartip Aksam saat 18:00 Manavgattan cikip Sadece 1 kez mola vererek Adanaya gitmistim.. (530 KM!) Gece saat 02:00 civarlarinda adanadaydim.. Hussar YBR 125'den çok daha az hava alan, Aerodinamisi daha iyi olan sürüsü basit ve daha konforlu bir motosiklet.. Vites yükselt kücült derdide yok.. Kolayca gidersin! 400 Km yolada tas catlasin 25-30 milyonluk benzin yakarsin.. (YBR ile 33 milyonluk benzinle gittim Adanaya.) Yanina 1 adette fotograf makinesi al fotograf cek yolculugun zevkli hale dönüsür..

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    hussar fan soğutmalı olduğu için motor yorulmaz hem 4 zamanlı, hem çok rahat gidersin ama donanımına dikkat et
    Ateşin satdığı 125cc crosla Adanaya 2 kişi gitmiştik
    ERASER WİLL COME BACK

oki09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM900
    Arkadaşlar şunu unutmayın Çin menşeli motorlarda uzun yolda titreşimden kaynaklanan sorunlar yaşanabiliyor ,civatalarının kendiliğinden gevşediğini görebilirsiniz.

yelkoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAOJIN 125 T
    arkadaşım.

bende hafta sonu ufak bir macera olsun diye haojin 125 t ile iki kişi adana - iskenderun-arsuz yaptım .

ortalama gidiş geliş 300 km öğlen saat 12 de adana dan çıkıp gece 9 civarında adanaya döndüm. açıkçası korktum gece yollar çok tehlikeli far en fazla 25 metreyi gösteriyor. ama önüme stopları yanmayan bir kamyon çıkarsa 25 metrede ne yapılabilir o senin tecrübene bağlı. yollar acayip şekilde balık sırtı tabir edilen eğimlerle dolu (agır kamyonların geçmesi ile oluşan yolboyunca çukurluk ve çıkıntılar) hızla yol içinde ki kenarlara girersen motorun dengesi bozuluyor.

mekanik olarak bir sorun yaşamadım 20 Ytl benzin harcadım.ilk 150 km de bir defa mola verdım . hava acayip sıcaktı hararet yaptıracagım dıye çok korktum.

karşıma e-5 devlet yolunda 1 defa koyun ve bir defada inek çıktı. özellikle koyun yüzünden buyuk tehlike atlattım.

tabi dengesiz kamyoncuları saymıyorum. onların yaratacağı tehlikeer malum.(adam gözüme baka baka onume kırdı.)

benden kendi için güzel dualar aldı.

ve sana tavsiyem mutlaka yanında depo haricinde benzin taşıman en azından 1,5 litre. (4ebnzinciye girdim ikisinde benzin yoktu ikisindede süper benzin yoktu.)tamir malzemelerini almanı söylememe gerek yok.

ve mutlaka kalın giysiler almalısın. gündüz 32 derece sıcakta gittim gece gelirken uzerımde baharlık mont ve bere olmasına rağmen dondum dondum.

çok ayrıntılı harita edinmelisin yabancı internet sitelerinde 1 km ölçekli harita var.

yol üzerindeki tüm servislerin numarasını yanında taşımalısın.

eğer tüm bunlara dikkat edersen bence harika bir yolculuk olur.
    ömrün boyunca unutamassın.

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

üstad lar sağolsun sevgili arkadaşlardan böyle bilgiler gelmesi sevindirici ..boy ates powerbyaydın güven verdiniz tabiki hendikap ları yazanlarada oki09 saygı duyuyorum valla eyong un belirttiği gibi güzergahlardaki bir kaç servis no almakta mantıklı fakat o cıvata gevşemesi olayı kesinlikle yok çanakk. ist 400 geldim cıt yok sadece benzin korkutuyor 100 yakın yakıyor km... baktırdım ama hala öyle kardeş mot. bilgiler üstadlardan bilgiler bekliyorum izmire kadar ambar olayını da unutmadım tabi iyiki varsınız

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

sevgili yelkoma sağol çok doğru uyarılar yazmıssın ama sende sakın kasksız veya sıcakta bile yedek mont almadan cıkmamalıydın derim gece havalar uff. evet farlar kısıtlı yükseltebileceğimize dair fikir veren arkadaşlar yazsın birde 2 kişi sakat olur galiba bence böyle yolculuklara sabah gün doğarken mi cıksak iyi olur sanki gece tehlikeli olur herhalde hayvan çıksa görmemizde zor...Arkadaşlar hem fikir alıyor hem birbirimizi bilgilendiriyoruz kardeşlik gibi birşey olsa gerek tırnagınız kanamasın sevgiler..

yelkoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAOJIN 125 T
    DESPARADOST

Bence kesinlikle gece yolculuğu yapma !!!!!!!

önceden mola yerlerini iyi belirle bir plan dahilinde yola çık .Kabaca hangi saatte nerede olman gerektiğini hesapla .(tabi yol bu ne olacağını bilemessin ama yinede sen kabaca ayarlamaya çalış )

valla buralarda olsan sadece zevk için seninle gelirdim.

iki kişi pek rahat olmuyor yakıt tüketimi artıyor . rahat oturamıyorsun felan.. bence tek gitmelisin.

bak şimdi dahada çok heyecanlandım yaa....

bende adana dan bodruma bir gezi mi düşünsem acaba....

bu arada motor hararetine çok dikkat et derim uzun süre aynı hızda gitmemelisin.

Ambar iyi fikir ama bu macerayı da kaçırmamalısın gelecekte böYle bir şey için zamanın ve imkanların olmaya bilir...

Motosikleti
    TİGER 250 S

peki ben bodruma

sevgili yelkoma güldürdün beni sagol varol valla motor yürek ister her babayiğidim diyen motora binemez yürekli kardeşlerim sizleri seviyorum ama hep dikkat edelim değilmi bi yerimize birşey olsa kimse yüzümüze bakmaz valla öyle şeyler yazacağım hepinizin gözleri dolacak neyse konumuza gelirsek evet kafaya koydum o çin denilen bulgar denilen dandik dedikleri kırmızı şimşek le bodruma gideceğim be haziran da gelen varsa buyursun sevgiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler