Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Zincir Yağı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de anlamıyorum neden konu hortluyor sürekli.zincir üreticilerinin dediği belli.
    yağ çözücü ile temizle,zincir spreyi ile 300km de bir yağla.bir zincirin ömrü ortalama 15bin kmdir.başka bunun etrafından dolaşacak bilgi yokki
    İlk kez zincirli motora geçiş yaptım, bu konuda net bir bilgi almak için konu açtım. Hiç tecrübem yok başkan.

300de bir yağlayacağım, gerekli bilgileri aldım, usta bulabilirsem de otomatik yağlama yaptırırım ama burda onu yapacak usta yok malesef.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bilindik markaların herhangi bir zincir yağıyla arada bir yağlayın yeter. Zincir ve dişliler ömürlük malzeme değildir. fren balatası gibi sarf malzemesidir. Bu zincir yağlama muhabbeti Fren balatası daha geç gitsin diye fren kullanmamaya ve motor freniyle yavaşlama muhabbetine benziyor. Zaman, para ve emek harcamaya değecek bir konu değil yani takmayın bu kadar. 90 Numara yağ, şanzıman yağı, diferansiyel yağı gibi yağlar otomatik yağlayıcı olmadığı sürece pratikte uygulanabilirlik olarak zayıf ve kullanım alanı ybr cbf gibi motorlarla sınırlı bence. Bu yağlardan herhangi birini zincire sürdüğünde şahsi tecrübem 10km sonra veya ani bir gaz açışında zincirde yağ namına bir şey kalmıyor. Her yağın bir kullanım amacı ve yeri var o yüzden zincir yağından şaşma.
    Metehan48 ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kez zincirli motora geçiş yaptım, bu konuda net bir bilgi almak için konu açtım. Hiç tecrübem yok başkan.

300de bir yağlayacağım, gerekli bilgileri aldım, usta bulabilirsem de otomatik yağlama yaptırırım ama burda onu yapacak usta yok malesef.
    Motul c4 ü yapıştır geç. Yağmur çamur olmadığı sürece temizleme ihtiyacı yok. Beyaz renkli olduğu için de anlaşılıyor yağ var mı yok mu? Zincirdeki yağ azalmaya başlayınca zinciri iki tur çevirip yağı yenile yeter. Yıkayacağın zaman da gaz yağı ya da zincir temizleme spreyi ile temizle, motoru yıka, sonra da tekrar yağla devam. Üşengeç adamın dermanı c4.
    Metehan48 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İpone yağdan başka hepsi sıçrıyor zincirde fazla durmuyor.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul c4 ü yapıştır geç. Yağmur çamur olmadığı sürece temizleme ihtiyacı yok. Beyaz renkli olduğu için de anlaşılıyor yağ var mı yok mu? Zincirdeki yağ azalmaya başlayınca zinciri iki tur çevirip yağı yenile yeter. Yıkayacağın zaman da gaz yağı ya da zincir temizleme spreyi ile temizle, motoru yıka, sonra da tekrar yağla devam. Üşengeç adamın dermanı c4.
    Teşekkürler, kuzende C4 varmış zaten, onunla yağlama yapacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilindik markaların herhangi bir zincir yağıyla arada bir yağlayın yeter. Zincir ve dişliler ömürlük malzeme değildir. fren balatası gibi sarf malzemesidir. Bu zincir yağlama muhabbeti Fren balatası daha geç gitsin diye fren kullanmamaya ve motor freniyle yavaşlama muhabbetine benziyor. Zaman, para ve emek harcamaya değecek bir konu değil yani takmayın bu kadar. 90 Numara yağ, şanzıman yağı, diferansiyel yağı gibi yağlar otomatik yağlayıcı olmadığı sürece pratikte uygulanabilirlik olarak zayıf ve kullanım alanı ybr cbf gibi motorlarla sınırlı bence. Bu yağlardan herhangi birini zincire sürdüğünde şahsi tecrübem 10km sonra veya ani bir gaz açışında zincirde yağ namına bir şey kalmıyor. Her yağın bir kullanım amacı ve yeri var o yüzden zincir yağından şaşma.
    Ya ömürlük olsun iye bir gayem yok zaten. Şimdi ilk kez zincir kullanacağım için genel olarak bilgi topluyorum, zamanı gelince değiştiririm zinciri, olabildiğince olması gerektiği gibi kullanmak istiyorum o kadar. Kuzenimde Motul C4 var, yağlamayı onla yapacağım. Farklı yağları pek kullanma taraftarı değilim. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    fren balatası,zincir,dişli,debriyaj balatası bunların ömrü var zaten acınacak malzeme değiller.benim zincir 10500 kmde bitti.yenisini aldım geçtim.300kmde yağladım birşey değişmiyo yani.
    c2 düşük cc c4 daha spor motosikletler için.fren balatası için p2 var temizleme spreyi.brn motors distribitor taksit yapıyor bakın
    Metehan48 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Az önce selçuk'a tık kzandırdım çok moralim bozuldu.

Motosikleti
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balatası,zincir,dişli,debriyaj balatası bunların ömrü var zaten acınacak malzeme değiller.benim zincir 10500 kmde bitti.yenisini aldım geçtim.300kmde yağladım birşey değişmiyo yani.
    c2 düşük cc c4 daha spor motosikletler için.fren balatası için p2 var temizleme spreyi.brn motors distribitor taksit yapıyor bakın
    Hazır c4 varken onu kullanayım diyorum, pek sorun olmaz heralde. Anladım başkan bende 300-400 km'de bir duruma göre yağlamasını yapar kullanmaya devam ederim, 10binde bitsin 15binde çok sorun değil. Şehir içi kullanım ve eşim için aldığım bir motor zaten, 1 yılda yapacağı max. 3-4bin km belki oda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce selçuk'a tık kzandırdım çok moralim bozuldu.
    Bu Selçuk Bey'i neden kimse sevmiyor? :D

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    atp zincir yağlama kullanıyorum, zincir dişliyi değiştirdim ve hemen taktırdım yağlamayı. şuan 43.000 km oldu ne bir kere zincir temizledim ne de başka işlem yaptım. sadece yağ deposu boşalmadan yağ ilave ettim. 220 numara kızak yağı kullanılıyor. ve 43.000 km kullandığım zincirde henüz deformasyon veya benzeri birşey yok. çok az bir uzama yaptı. ama gerginin daha çeyreğine geldim. muhteşem birşey bu.
    espresso bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı panic adak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atp zincir yağlama kullanıyorum, zincir dişliyi değiştirdim ve hemen taktırdım yağlamayı. şuan 43.000 km oldu ne bir kere zincir temizledim ne de başka işlem yaptım. sadece yağ deposu boşalmadan yağ ilave ettim. 220 numara kızak yağı kullanılıyor. ve 43.000 km kullandığım zincirde henüz deformasyon veya benzeri birşey yok. çok az bir uzama yaptı. ama gerginin daha çeyreğine geldim. muhteşem birşey bu.
    43.000 km'de atp kullanan zincir mi gevşer zaten. Sıradan çinko zincir yağlarıyla 15 bini zor gören zincir atp ile germeden 50.000 km gidiyor. Toplam ömrünü hesaplayamadım henüz ben ölürüm zincir kalır.
    pea bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Selçuk Bey'i neden kimse sevmiyor? :D
    Çük Bey olduğu için.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)