Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CFMOTO 650 MT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı rfnrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sık fan açılmasını engellemek için radyatör önüne takılan server fanları
    Üstat hele şu konu hakkında detay verir misin? Benim de işime yarayacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat hele şu konu hakkında detay verir misin? Benim de işime yarayacaktır.
    Radyatör önüne server fanı takılırsa sürüş sırasında çok etkisi olur mu ki? Zaten giden bir motorun önündeki hava akımı güçlü bilgisayar fanlarından (server fanı dediğimiz normal kasa fanlarının biraz güçlüsü) azcık daha güçlüsü, çok etkisi olmaz gibi. MOtor duruyorken aten kendi fanı çok daha güçlü bir şekilde çalışıyor gerektiğinde.
    tommygun bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Hayirli olsun .Gule gule kullanin
    CrossBursa bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı CrossBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar tekrardan selam, pazartesi günü 650 MT'mi aldım. Şu an için ilk izlenimlerim oldukça iyi, yamaha tracer 700 & yamaha R6 & honda 1000RR & bajaj Dominar 400 kullanmış birisi olarak değerlendirme yapıyorum. Artılarından başlayacağım, oturma pozisyonu, süspansiyonları, freni, ve sele rahatlığı gayet iyi seviyede. Motorun korkunç bir torku var, abisi 800 MT'den daha seri olduğunu düşünüyorum. Motor çok yakışıklı herkesin dikkatini çekiyor ekstra olarak üzerinde gelen lastikler yan çantaları ve koruma demirleri +25.000 TL etmekte. Ben 2022 Model 730 KM motorumu 247.000 TL'ye aldım. Bugünün şartları ile dominar 400'ün 184.000 TL olduğu bir Türkiye'de dijital ekranlı 650 cc bir motora 247 bin TL vermek bana çokta mantıksız gelmedi. Japon aşkı ile yanıp tutuşsaydım cebimden en az bir +150.000 TL daha çıkması gerekiyordu eli ayağı düzgün bir motor bulabilmem için. Arkadaşalar motor ciddi anlamda seri çok hızlı ivmeleniyor 650cc değil de 1000 cc edası var makinede. Olumsuz taraflarından bahsetmek gerekirse, motor biraz fazla ısınıyor çok fazla fan açıyor onu duymak canınızı sıkıyor fakat fiyatına göre vermiş olduğu kalite ve performans bu sıkıntıyı dert etmenizi engelliyor.

Not: 650 MT kullanan dostlar aksesuar olarak neler yaptınız paylaşabilirseniz çok sevinirim. Bana da fikir olmuş olur, iyi forumlar.
    Hocam ben de 3 aydır mt650 kullanıyorum. Şu an 3400 km deyim.
    Şöyle diyim kullanmadığım büyük cc naked, racing azdır. 2 yıl cbr1000rr, 1.5 yıl fz8 sahibi de oldum. Söylediğiniz çoğu şeye katılıyorum fakat tork, hızlanma, performans konusunda 650 cc lerden bile çok az bir farkla geride. Bu kağıt üzerinde de böyle, pratikte de böyle. Hatta ilk sayfada 0-100 ün 4.6 sn de olduğunu yazan arkadaş benim ölçümümü söyledi. Wp grubuna 0-100' ü ölçüp yazan benim. Motoru her türlü denedim, gayet de mennunum ama hızlanma ve tork konusunda 1000 cc ile benzerlik asla kurulamaz. Hatta mt650 ye iyice alışın sonra gidin 1000cc ye bile gerek yok, sadece bir tracer7 kullanın aradaki farkı direkt hissedeceksiniz. Rakiplerinin 0-100 degeri 4.4 sn' nin altında. 1000 likler ise en kötüsü 4 sn' nin altında.
    650mt 56 beygir, 54nm' lik bir bloğa sahip. O ağırlıkla ne kadar performanslı olabilir ki zaten. Ha yetiyor mu ?yetiyor. Hatta çok da rahat, güzel geziliyor orası ayrı.
    CrossBursa ve rfnrk bunu beğendiler.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de 3 aydır mt650 kullanıyorum. Şu an 3400 km deyim.
    Şöyle diyim kullanmadığım büyük cc naked, racing azdır. 2 yıl cbr1000rr, 1.5 yıl fz8 sahibi de oldum. Söylediğiniz çoğu şeye katılıyorum fakat tork, hızlanma, performans konusunda 650 cc lerden bile çok az bir farkla geride. Bu kağıt üzerinde de böyle, pratikte de böyle. Hatta ilk sayfada 0-100 ün 4.6 sn de olduğunu yazan arkadaş benim ölçümümü söyledi. Wp grubuna 0-100' ü ölçüp yazan benim. Motoru her türlü denedim, gayet de mennunum ama hızlanma ve tork konusunda 1000 cc ile benzerlik asla kurulamaz. Hatta mt650 ye iyice alışın sonra gidin 1000cc ye bile gerek yok, sadece bir tracer7 kullanın aradaki farkı direkt hissedeceksiniz. Rakiplerinin 0-100 degeri 4.4 sn' nin altında. 1000 likler ise en kötüsü 4 sn' nin altında.
    650mt 56 beygir, 54nm' lik bir bloğa sahip. O ağırlıkla ne kadar performanslı olabilir ki zaten. Ha yetiyor mu ?yetiyor. Hatta çok da rahat, güzel geziliyor orası ayrı.
    Ben hero xpulstan inip buna bindiğim için bana o etkiyi vermiş olabilir

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı CrossBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hero xpulstan inip buna bindiğim için bana o etkiyi vermiş olabilir
    Onu tahmin etmiştim😊 ne kadar büyük cc kullansanız da araya ufak cc girip tekrar büyüğe geçtiğinizde en son kullandığınız ufak cc den dolayı bu yanılgı oluyor.

motosikletin sistemi erken fan açıp soğutmaya ayarlanmış durumda. hal böyle olunca özellikle şehir içinde düşük hızlarda sık sık fan açıyor makine. arkadaşımızın biri ön tarafa server fanı koyarak aynı mesafedeki fan açma sayısını azaltmayı başardı. aynı yolda 6 defa yerine 3 defa fan açması ziyadesiyle memnuniyet verici. ben pek takılmıyorum fan açmasına zaten şehir içinde pek kullanmayacağım.

server fanlarının üflediği hava normal fanlarla kıyaslandığında çok yüksek. 2 server fanı takıldığında radyatördeki sıvının geç ısınmasına dolayısıyla ana motor fanının daha az açılmasına sebep bu sistem diğer motorlar için de denenebilir.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)